مهاجرت به کشور امارات

اقامت امارات

اقامت امارات

بسیاری از هموطنان برای کار یا تحصیل در دبی و تردد مکرر نیازمند اطلاع از شرایط اقامت امارات در 2021 و آشنایی با آخرین تغییرات قانون هستند. در همین جا لازم به ذکر است که افراد متخصص و کارگران ماهر در صورتی می توانند نسبت به اخذ اقامت دبی اقدام نمایند که توسط کارفرمایی اسپانسری شوند. روش دیگر برای انجام این کار از طریق خرید ملک در دبی یا دیگر شهرهای امارات می باشد که آنهم شرایط خاص خود را دارد. از مزایای اقامت کشور امارات همراهی اعضای خانواده، تمدید 3 ساله و نیز امکان افتتاح حساب و بهره مندی از حقوق و امتیازاتی مشابه حقوق شهروندی می باشد. اما سوالات مهمی که متقاضیان مهاجرت به امارات از ما می پرسند:

 • انواع شیوه های اخذ اقامت در کشور امارات کدامند؟
 • شرایط اخذ این نوع ویزای اقامت چیست؟
 • اقامت در کشور امارات چه امتیازاتی دارد؟
 • چگونه می توان اقامت را به تابعیت امارات تبدیل کرد؟

مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده اند تا علاوه بر مشاوره درباره انواع روش های اصلی اخذ اقامت امارات همچنین در زمینه های مختلف مهاجرتی مثل تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ثبت شرکت در امارات نیز شما را راهنمائی نمایند.

شرایط اخذ اقامت امارات (2021)

ابتداء باید در جریان باشید که برای اخذ ویزای اقامت دبی در سال جدید شرایط چندی پیش روی افراد قرار دارد. این شرایط غالبا به ملیت افراد هم بستگی دارد. برای درخواست ویزای اقامت دبی شرایط ذیل می بایست توسط متقاضیان تامین شود:

 • متقاضیان غیر از کشورهای شورای همکاری خلیج فارس بایستی به هنگام مهاجرت به امارات درخواستشان را ارائه دهند
 • در مورد اخذ اقامت دبی از طریق کار، کارفرمای اماراتی موظف به ارائه درخواست اقامت از جانب شهروند خارجی می باشد
 • داشتن ویزای اقامت برای انجام امور مختلف از جمله افتتاح حساب بانکی یا خرید اقلام مختلف حتی خرید اتومبیل در امارات الزامی است
 • اعتبار پاسپورت به هنگام درخواست ویزای اقامت دبی بایستی حداقل 6 ماه باشد.

علاوه بر شرایط فوق، در سال 2018 دولت امارات متحده عربی قانونی جدید به بندهای فوق اضافه کرد. تحت شرایط جدید، اتباع خارجی متقاضی ویزای اقامت کاری همچنین باید گواهی حسن رفتار (عدم سوء پیشینه) نیز از کشورشان ارائه دهند. توجه شود که ممکن است شرایط فوق حدالامکان برای صدور سریع و آسان اقامت در مورد افراد متقاضی اقامت در مناطق آزاد امارات صدق نکند. همچنین در مورد ثبت شرکت در منطقه آزاد دبی، ویزای اقامت بخشی از برنامه ثبت نامی می باشد.

اخذ اقامت امارات از طریق کار در دبی

متقاضیان تنها در صورتی می توانند برای دریافت ویزای اقامت امارات از طریق کار در دبی درخواست دهند که اسپانسر کارفرمای اهل امارات داشته باشند. اما فرآیند اخذ ویزای اقامت برای کارگران خارجی در امارات به این صورت است که ابتداء متقاضی از طریق یافتن پیشنهاد کار در ویزای کار دبی و دریافت ویزای ورود (Entry Permit) وارد دبی می شود. در حقیقت این ویزا به او اجازه مهاجرت به امارات را قبل از درخواست ویزا یا مجوز اقامتی می دهد. اگر کارفرما تاییدیه کار برای شهروند خارجی را درخواست دهد، شرکت استخدام کننده در دبی نیز بایستی مجوز استخدامی برای او درخواست داده و گواهی کارش را از اداره کار امارات اخذ کند. نمودار مراحل اخذ اقامت دبی

نمودار مراحل اخذ اقامت دبی

نکته مهم و کلیدی در باب هزینه اقامت دبی در کشور امارات اینکه متقاضیانی می توانند اسپانسر اعضای خانواده خود برای اخذ اقامت دبی شوند که درآمد ماهیانه حدود AED 3000 (درهم امارات) داشته باشند. اما ان در صورتی است که کارفرما جای اسکان به آنها نداده باشد. در صورت دادن جا از طرف کارفرما، این مبلغ به حدود AED 4000 (درهم امارات) نیز می رسد.

خرید ملک در امارات

روش دیگر برای اخذ ویزای اقامت دبی 2021 از طریق خریداری ملکی در دبی یا شهرهای دیگر امارات متحده عربی می باشد. این روش یک روش سریع و متداول بین تجار و سرمایه گذاران خارجی در جهت دریافت اقامت دبی می باشد. اما شرایط و ضوابط این روش بدین شرح است که ملک خریدارای شده در کشور امارات بایستی ارزشی معادل حداقل AED 1000000 (درهم اماراتی) یا معادل 275000$ (دلار آمریکا) داشته باشد. برای اطلاع از جزئیات و شرایط دیگر این برنامه اقامتی دعوت می شود جدول زیر ملاحظه گردد:

آیتم شرایط
حداقل سرمایه USD 275000 (دلار)
مدت اعتبار ویزا 2 ساله
قابلیت تمدید دارد
امکان انجام کار مجاز نیست
امتیاز اصلی عدم نیاز به ثبت شرکت در دبی

ثبت شرکت و دریافت سریع اقامت امارات

شاید روش ثبت شرکت در امارات یا مناطق آزاد این کشور را بتوان معروفترین روش برای اخذ اقامت دبی دانست. افتتاح یک شرکت خارجی در دبی در واقع مستلزم اسپانسری از طرف یک شریک محلی است اما ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات مالکیت کل را به سرمایه گذار خارجی می دهد. این نوع ویزای اقامت به اتباع خارجی امکان شراکت در شرکت محلی و نیز استخدام کارگر در دبی را می دهد. اعتبار اقامت امارات از این طریق مجموعا 3 ساله و قابل تمدید است.

ثبت شرکت و دریافت سریع اقامت امارات

اخذ اقامت اماراتی از طریق اعضای خانواده

بسیاری از ایرانیان مقیم دبی مایل به درخواست ویزا برای عزیزان و اعضای خانواده خود در امارات هستند. این افراد بایستی بدانند که آنها حق اخذ مجوز اقامتی برای اعضای خانواده نزدیک خود (مثل همسر و فرزندان و حتی والدینشان) را نیز دارند. اما برای این کار افراد بایستی حائز صلاحیت های لازم نیز باشند. از بین این شرایط، متقاضی اصلی بایستی حداقل درآمدی حدود 3000 الی AED 4000 (درهم) در حساب خود داشته باشد. در مورد افرادی که خواستار به همراه آوردن والدین خود به امارات هستند، کارفرما می تواند اسپانسر کارگر شود و در این صورت حداقل درآمد لازم باید حدود AED 10000 (درهم) باشد. برای این منظور و پس از اخذ ویزای ورود برای خانواده، متقاضی بایستی مدارک زیر را آماده و به اداره مهاجرت محلی در دبی تحویل دهد:

 • فیش حقوقی
 • سند ازدواج
 • شناسنامه اعضای خانواده
 • پاسپورت اعضای خانواده
 • کارت شناسائی اعضای خانواده

اخذ تابعیت از طریق اقامت امارات

ارزش تابعیت اماراتی به حدی است که پاسپورت این کشور در رده بندی برترین پاسپورت های دنیا در رتبه اول پاسپورت های جهان از نظر رنکینگ Passportindex قرار می گیرد. دارندگان این پاسپورت می توانند بدون محدودیت ویزایی و آزادانه به 118 کشور جهان از جمله آمریکا، کانادا و کشورهای اتحادیه اروپایی (EU) مسافرت کنند. همچنین این افراد می توانند از امتیازات مختلفی مثل امکان کار و زندگی در کلیه شهرهای اماراتی، حق مشارکت مدنی، بهره مندی از خدمات عمومی و … برخوردار شوند.

مقایسه برترین پاسپورت های جهان

یکی از ساده ترین روش های اخذ تابعیت امارات از طریق ازدواج با یک شهروند اماراتی می باشد. شهروندان خارجی که با اماراتی ها ازدواج کرده اند ممکن است حداقل پس از 7 سال زندگی مشترک و به شرط داشتن یک فرزند تابعیت اماراتی خود را اخذ کند. اخذ تابعیت از طریق تولد صرفا از طریق اصل خونی و داشتن والدین اماراتی ممکن است. اما روش دریافت تابعیت از طریق کار در امارت نیز برای اتباع کشورهای عرب مشروط به اقامت 3 تا 7 ساله و برای اتباع غیر عرب آشنا به زبان و فرهنگ عربی 20 الی 30 سال می باشد. اخذ اقامت و تابعیت امارات پیچیدگی خاصی نداشته اما برای راحتی کار و تسریع روند اخذ ویزای مربوطه توصیه می شود که با وکلای مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  84  =  88