مهاجرت به کشور گرجستان

اقامت در گرجستان

روشهای اقامت در گرجستان
Rate this post

طرق قانونی و چگونگی اخذ اقامت در گرجستان در سال 2019 از جمله سوالات مکرر افراد در خصوص اقامت این کشور می باشد که در این نوشتار به آن پرداخته ایم. می بایست با در نظر گرفتن قوانین ورود به این کشور برای اتباع خارجی اقدام به اخذ ویزا نمود. رسیدن به اقامت این کشور از موارد قابل ذکر در خصوص مهاجرت اتباع خارجی است، متقاضیان مهاجرت به این کشور با در نظر گرفتن راه های ورود و بررسی طرق توسط موسسه سفیران سروش سعادت می توانند از آخرین قوانین حاکم مطلع شوند.

مهاجرت به گرجستان

مهاجرت به این کشور به دلیل کاهش نرخ بیکاری در سال های متوالی با استقبال افراد مواجه شده است. این میزان نرخ بیکاری در سال های متوالی به میزان 10% کاهش یافته است که می توان گفت با همین روند پیش رفتن می تواند از آینده ای روشن برخوردار باشد. مهاجرت به گرجستان از طرق سرمایه گذاری در خصوص پیوستن به بازار تجارت جهانی و استقبال دولت از سرمایه داران از دیگر مزیت های مهاجرت می باشد که در مقاله مذکور به این موضوع نیز اشاره می شود.

مهاجرت به گرجستان از طریق ازدواج

 ازدواج یکی از جمله راه های اخذ اقامت این کشور محسوب می گردد. زوجین ابتدا اقامت دائم را اخذ می کنند که در آینده با اطمینان بیشتری نسبت به کسانی که اقامت دائم ندارند می توانند شهروندی گرجستان را اخذ کنند.

اقامت در گرجستان از طریق سرمایه گذاری

در این نوع اقامت، با سرمایه گذاری حداقل به میزان 300.000 GEL (لاری) در ابتدا اقامت دائم را نیز می توان برای شخص سرمایه گذار و سایر اعضای خانواده دریافت نمود. در این روش می بایست مبلغ 300.000 GEL به صورت مستقیم در این کشور سرمایه گذاری کند و ذخیره کردن این پول در بانک جزو سرمایه گذاری مستقیم محسوب نمی شود.

مهاجرت تحصیلی به گرجستان

اخذ اقامت در این کشور از طریق تحصیل با ثبت نام در یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی امکان پذیر می باشد. در ابتدای امر اقامت موقت یکساله گرجستان برای دانشجویان صادر می گردد و تا زمانی که ثبت نام افراد در هر سال تمدید می شود، می توان اقامت سالانه را تمدید نمود. ارائه مدارک تحصیلی و درخواست ثبت نام به یکی از مراکز آموزشی معتبر در این کشور از اهم موارد در خصوص مهاجرت تحصیلی به این کشور می باشد. دانشگاه مورد نظر، پس از بررسی مدارک افراد نسبت به صدور پذیرش اقدام می نماید. اخذ ویزای تحصیلی گرجستان به ارائه مدارک لازم در خصوص امر ویزا انجام پذیر می باشد که نامه پذیرش نهایی از موارد قابل ذکر در همین باب می باشد.

توجه نمائید که در صورتی که شما موفق به اخذ پذیرش تحصیلی شوید و بطور مثال برای ۲ سال حضور داشته باشید، زمان این ۲ سال بعنوان فاکتور مورد نظر برای اخذ شهروندی منظور نخواهد شد. همچنین بدانید، در صورتی که به هر دلیلی از ادامه تحصیل پشیمان شوید، از دانشگاه انصراف داده و از دانشگاه اخراج شوید، اقامت شما نیز باطل می شود و می بایست خاک گرجستان را ترک نمائید.

اقامت در گرجستان با خرید ملک

اقامت در این کشور با خرید ملکی به ارزش حداقل 35.000 $ انجام پذیر می باشد. در این نوع اقامت در ابتدا امر اقامت موقت 1 ساله به فرد متقاضی اعطا می گردد که پس از گذشت 6 سال از تمدید متوالی کارت اقامت، می توان نسبت به اقامت دائم گرجستان اقدام نمود. اقامت در کشور گرجستان با خرید ملک یکی از طرق سرمایه می باشد که برای اتباع خارجی که از شهروندی گرجستان برخوردار نمی باشد، مهاجرتی پر هزینه محسوب می گردد. افرادی که تمایل به خرید ملک در این کشور را دارند می توانند با راه های کم هزینه تری نسبت به این امر اقدام داشته باشند.

اقامت در گرجستان

اقامت در گرجستان از طریق کار

اشخاصی که در شرکت های ثبت شده در گرجستان مشغول به کار می باشند می توانند با ارائه گواهی دال بر کاری به وزارت مهاجرت نسبت به اخذ اقامت این کشور اقدام نمایند. اقامت کارمندی و یا اقامت کاری، به نوعی از اقامت اطلاق می شود که از طرف عقد قرارداد با یک شرکت قانونی ثبت شده در گرجستان اخذ می شود. تبعه های خارجی برای کار در گرجستان می بایست از کارفرمایی در کشور گرجستان دعوت نامه کاری یا پیشنهاد کاری اخذ نمایند. افرادی که تمایل به اخذ اقامت در این کشور از این طریق را دارند می بایست در نظر داشته باشند که نرخ بیکاری در این کشور به میزان بالایی گزارش شده است.

اخذ اقامت دائم گرجستان

اخذ اقامت دائم گرجستان طبق قوانین جاری این کشور یعنی اینکه فرد متقاضی می تواند برای همیشه در خاک این کشور مانده و کار، زندگی و تحصیل نماید ولی این شخص شهروند این کشور محسوب نمی شود و حق رای ندارد و همچنین جهت اخذ وام های بانکی با محدودیت های خاصی روبرو است.

همچنین در اقامت دائم این کشور به فرد متقاضی کارت اقامت دائم داده می شود در صورتی که در شهروندی گرجستان به فرد موردنظر علاوه بر کارت اقامت، پاسپورت این کشور هم اعطا می شود و فردی که شهروندی را می گیرد از تمام حقوق یک شهروند برخوردار است مانند حق رای، دریافت وام های بانکی با شرایط آسانتر و …

شرایط اقامت دائم گرجستان

طبق قوانین جاری این کشور فقط افرادی که دارای یکی از شرایط زیر هستند می توانند جهت اخذ اقامت دائم گرجستان اقدام کنند:

  •  هر فرد خارجی که با یکی از اتباع کشور گرجستان ازدواج کند می تواند پس از ازدواج، جهت اخذ اقامت دائم گرجستان درخواست دهد.
  •  هر فرد خارجی پس از 6 سال تمدید کارت شهروندی در این کشور و حضور کافی در طول سال در خاک این کشور می تواند جهت اخذ اقامت دائم درخواست دهد.
  • طبق قوانین جاری این کشور به اشخاص سرمایه گذار در ابتدا اقامت دائم تعلق می گیرد.

با توجه به اینکه دولت گرجستان اکثر بودجه سالانه خودش را بر اساس مالیات های دریافتی از مردم و شرکتها تامین می کند، پرداخت مالیات از مهمترین موارد مورد نظر دولت این کشور است. شما می توانید با پرداخت مالیات مکفی و به موقع و راه اندازی یک تجارت خوب و قابل قبول بعنوان یک فرد مطلوب برای کشور شناخته شوید و مثلا به مدت 2 سال هم بتوانید اقامت در کشور گرجستان را اخذ کنید. ویزای تحصیلی گرجستان یکی از برترین راه های مهاجرت به این کشور محسوب می گردد که افراد نیز می توانند در خصوص تکمیل اطلاعات با موسسه سفیران سروش سعادت نیز تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + سیزده =