مهاجرت به کشور یونان

اقامت در یونان

اقامت در یونان

اقامت در یونان برای متقاضیان شرایط بخصوصی دارد و متقاضیانی که طالب اقامت در این کشور هستند باید بدانند که مقیم شدن در یونان از راه های مختلفی امکان پذیر است. هر ساله متقاضیان و مهاجران زیادی با اهداف مختلف به وارد خاک کشور یونان می شوند و اکثر این متقاضیان به فکر کسب اقامت یونان میباشند. کارشناسان و متخصصان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با ارائه اطلاعات درباره مقررات مقیم شدن در کشور اروپایی یونان قصد دارند تا هموطنان عزیز را از شرایط مهاجرت به یونان آگاه سازند. کشور یونان بیش از 10 میلیون نفر جمعیت دارد و مردم این کشور به زبان یونانی صحبت می کنند. حکومت این کشور از نوع جمهوری پارلمانی می باشد و نام رئیس جمهور آن پروکوپیس پاولوپولوس می باشد. مهاجرت به کشور یونان با کسب ویزای تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، کارآفرینی، ازدواج و سایر موارد ممکن میباشد.

شرایط کسب اقامت در یونان

برای کسب اقامت این کشور متقاضیان خارجی می بایست از راه های قانونی وارد خاک یونان شوند و سپس با داشتن شرایط مورد نیاز، اقدام به کسب گواهی اقامت کنند. با کسب اقامت این کشور متقاضیان می توانند از مزایای بی شمار آن بهره مند شوند. برای مثال، کسب اقامت یونان باعث می شود تا مهاجران بدون نیاز به کسب روادید به کشور اکثر کشورهای اروپایی مهاجرت کنند و در این کشورها مشغول به کار و تحصیل شوند.

فرزندان متقاضیانی که موفق به کسب اقامت در این کشور می شوند می توانند به طور رایگان در کشور یونان مشغول به تحصیل شوند. کسب اقامت در کشور یونان نیاز به داشتن مدرک زبان ندارد و متقاضیان می توانند بدون ارائه مدرک زبان مقیم این کشور شوند. هزینه های زندگی در این کشور بسیار پایین تر از سایر کشورهای اروپایی می باشد و متقاضیان می توانند با کسب اقامت اقدام به افتتاح حساب در بانک های یونان کنند.

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل

یکی از راه های امنی که موجب کسب اقامت این کشور می شود، کسب ویزای تحصیلی یونان و تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد. دانشجویان بین المللی می تواند در دوره های فنی و تحصیلات دانشگاهی در کشور یونان مشغول به تحصیل شوند و از کیفیت و سطح بالای آموزش در این کشور بهره مند شوند. تحصیل در دانشگاه های این کشور و کسب مدرک دکترا از دانشگاه های آن حداقل 9 سال به طول می انجامد و دانشجویان می توانند در تمامی رشته های تحصیلی مشغول به تحصیل شوند. دانشجویان و متقاضیان خارجی می بایست جهت کسب ویزای تحصیلی کشور یونان در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر پذیرفته شوند و مدارکی چون مدارک تحصیلی، مدارک پزشکی، مدارک لازم جهت اثبات توان مالی کافی، مدارک لازم جهت اثبات نداشتن سابقه جرم، عکس، پاسپورت و همچنین ترجمه مدارک ذکر شده را ارائه دهند.

بعد از اتمام دوره های تحصیلی و فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های این کشور، متقاضیان در صورتی که موفق به کاریابی در کشور یونان شوند می توانند نوع ویزای خود را از ویزای تحصیلی به ویزای کاری تبدیل کنند و پس از 5 سال زندگی مستمر و کار کردن در کمپانی معتبر در کشور یونان، اقامت این کشور را کسب کنند. به یاد داشته باشید که متقاضیان می توانند جهت کاریابی در کشور یونان به موسسات معتبر کاریابی در یونان مراجعه کنند.

اقامت در یونان از طریق کار

اقامت در یونان از طریق کار

یکی از بهترین روش های مقیم شدن در این کشور کسب ویزای کاری و مهاجرت کاری می باشد. مهاجرت کاری به کشور یونان می تواند با داشتن پیشنهاد کاری صورت گیرد و یا متقاضیان با ویزای جستجوی کار وارد خاک کشور یونان شوند و در این کشور اقدام به کاریابی کنند. افرادی که تحصیلات بالایی دارند و در یک زمینه کاری مهندس و متخصص می باشند، در اولیت کسب ویزای کشور یونان قرار می گیرند. دریافت اقامت از طریق ویزای کاری در کشور یونان حداقل 5 سال طول می کشد و متقاضیان می بایست جهت مقیم شدن در این کشور به اداره پلیس و مهاجرت کشور یونان مراجعه کنند.

اقامت در یونان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در این کشور یکی از سریع ترین روش های رسیدن به اقامت می باشد و متقاضیان می توانند در زمینه های مختلفی از جمله تاسیس کمپانی، املاک و مستغلات و یا ایجاد کسب و کار در کشور یونان اقدام به سرمایه گذاری کنند. سرمایه گذاری و ثبت شرکت در یونان نیاز به داشتن شرایط و مدارکی چون مدارک شناسایی، تحصیلی و کاری، توان مالی و سرمایه کافی، آدرس کمپانی و یا نوع سرمایه گذاری، عکس، پاسپورت و مدارک پزشکی می باشد. متقاضیانی می توانند بعد از هفت سال زندگی و سرمایه گذاری در کشور یونان اقدام به کسب پاسپورت کنند. لازم به ذکر است که اقامت در کشور یونان از طریق سرمایه گذاری در زمینه های مختلف می توانند در کم تر از پنج سال کسب شود.

مهاجرت به یونان از طریق ازدواج

متقاضیان خارجی می توانند با ازدواج با اتباع این کشور اقدام به کسب اقامت کنند. به طور کلی، ازدواج با یک فرد یونانی و زندگی مشترک به مدت 3 سال و یا بیشتر، می تواند موجب کسب اقامت یونان شود. متقاضیان می بایست توان مالی خود را ثابت کنند و مدارک کافی جهت اثبات واقعی بودن رابطه خود داشته باشند. به یاد داشته باشید که یافتن شغل خوب با درآمدی کافی و مشخص کردن محل سکونت در کشور یونان و همچنین ارائه مدارک کاری، شناسایی، پزشکی و پاسپورت از مهم ترین عوامل به شمار می روند. هموطنان و ایرانیان عزیز می توانید با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید و از شرایط مهاجرت به کشورهای پیشرفته اروپایی و آمریکایی به صورت کامل آگاه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *