مهاجرت به کشور لهستان

اقامت لهستان

اقامت لهستان

در شرق اروپا یکی از بزرگ‌ ترین و تاریخی ترین کشورهای این قاره واقع شده است؛ کشور متمدن لهستان که اندازه آن قابل قیاس با کشور ایتالیا می باشد. اخذ اقامت لهستان به دلیل وجود زیرساخت های اقتصادی و اجتماعی مطلوب در سال های گذشته بسیار پرطرفدار شده و مورد توجه قرار گرفته است. مساحت لهستان بالغ بر 310000 کیلومتر مربع است، این امر این کشور را در جایگاه 69 کشورهای بزرگ جهان قرار می دهد.

کشور لهستان عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن می باشد. سیستم حکومتی کشور لهستان جمهوری می باشد. پایتخت این کشور شهر ورشو است و کراکوف و پوزنان از شهرهای مهم این کشور می باشند. کشور لهستان به دلیل وجود کوه های کارپات و وجود رودهای وارتا و باگ از آب و هوای سرد در زمستان و معتدل و بارانی در تابستان بهره‌ مند است. این مقاله توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جهت راهنمایی شما عزیزان نگارش شده است.

بررسی شرایط و ضوابط اقامت در لهستان در 2021

کشور لهستان با بیش از 38000000 نفر جمعیت ششمین عضو مهم اتحادیه اروپا می باشد. طبیعت بکر و فوق العاده همراه با تاریخچه منحصر به فرد، لهستان را به یک انتخاب خوب برای اقامت تبدیل می کند. اقتصاد کشور لهستان طی سال های اخیر رشد چشمگیری داشته به طوری که لهستان موفق شده است بیست و یکمین اقتصاد برتر جهان شود. اکثریت قریب به اتفاق مردم لهستان به زبان لهستانی صحبت می کنند، با این حال زبان های رسمی و غیر رسمی دیگری هم در این کشور صحبت می‌ شود. از جمله زبان هایی که در لهستان می‌ توان به راحتی افرادی را پیدا کرد که به آن مسلط باشند، زبان انگلیسی است، همچنین در مدارس این کشور زبان روسی به دانش آموزان آموزش داده می شود.

به طور معمول افرادی که شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌ باشند تا یک دوره 12 ماهه اجازه اقامت در لهستان را بدون نیاز به ارائه مدارک خاصی دارند. اما در سال 2021 برای تمدید این جواز تا 5 سال یا بیشتر لازم است به سفارت یا کنسولگری کشور لهستان و یا پلیس مهاجرت این کشور درخواست کتبی به همراه اسناد و مدارک مورد نیاز ارائه کنید. به طور کلی شما از چند روش می توانید برای اخذ اقامت کشور لهستان درخواست دهید. در ادامه مقاله مختصراً به بررسی برخی این روش ها می پردازیم:

اخذ اقامت لهستان با ثبت شرکت

بدون محدودیت تمام اشخاص خارجی واجد شرایط می توانند در کشور لهستان اقدام به ثبت شرکت و سرمایه گذاری کنند. لازم است بدانید حداقل سرمایه برای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در لهستان باید 15000€ (یورو) باشد. نکته قابل ملاحظه در بحث سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لهستان این است که یک شخص به تنهایی می‌ تواند هم سهام دار، هم سرمایه‌ دار و هم مدیر عامل شرکت باشد و به تنهایی شرکت خود را اداره کند. حتی می توانید خانواده خود را به عنوان سهامدار وارد شرکت خود کنید تا به آنها ویزای اقامت تعلق بگیرد.

اخذ اقامت لهستان با ثبت شرکت

سرمایه‌ گذاری در کشور لهستان

در این روش لازم است که با استناد به یک منبع قانونی حداقل مبلغ 250000€ (یورو) در کشور لهستان در بخش صنعت، در بخش خدمات یا بخش املاک سرمایه گذاری کنید. به اشخاصی که در کشور لهستان سرمایه گذاری می کنند و به خانواده آن ها ویزای مولتی داده می‌ شود که این ویزا می‌ تواند بعد از گذشت تنها 3 سال به اقامت دائم این کشور مبدل شود.

مهاجرت از طریق اخذ ویزای تحصیل لهستان

زیرساخت های سیستم آموزشی در کشور لهستان به شدت توسعه یافته و متمدن است به طوری که حدودا 90% کودکان کشور لهستان در مدارس این کشور به خصوص مدارس دولتی مشغول به تحصیل رایگان هستند. کشور لهستان بیش از 400 دانشگاه دولتی و خصوصی دارد که در رنکینگ های جهانی از جایگاه خوبی برخوردارند. توجه داشته باشید که تدریس در اکثر مدارس و دانشگاه‌ های کشور لهستان به زبان لهستانی می باشد. لازم است اگر دانش زبان کافی ندارید در جهت گسترش دانش زبان خود اقدام کنید یا اینکه به مدارس و دانشگاه‌ های بین‌ المللی مراجعه کنید تا بتوانید به زبان انگلیسی به تحصیل بپردازید.

مهاجرت از طریق اخذ ویزای کار و اقامت در لهستان

شما می توانید به صورت خصوصی و شخصی با کارفرمایان کشور لهستان ارتباط بگیرید و رزومه کاری و تحصیلی خود را برای آن ها بفرستید. اگر شرایط شما با کارفرمایان لهستانی مطابقت داشت برای شما دعوت نامه کار صادر می شود و می توانید در این کشور برای مهاجرت از طریق ویزای کار لهستان اقدام کنید. متوسط درآمد زنان و مردان در لهستان در نمودار ذیل بررسی شده است:

متوسط درآمد زنان و مردان در لهستان

اما خوب است در نظر داشته باشید که یافتن یک شغل برای مهاجران خارجی در کشور لهستان زیاد راحت نیست و تعداد کمی از اتباع دیگر کشورها در این کشور اشتغال دارند. به طور کلی شرکت های خارجی چند ملیتی مستقل در کشور لهستان شرایط و مزایای بهتری برای مهاجران متخصص فراهم می کنند. توجه داشته باشید که شما پس از 3 سال کار در کشور لهستان می توانید اجازه اقامت دائم در این کشور را دریافت کنید.

هزینه های زندگی در لهستان

زندگی در لهستان معمولا ماهانه 700$ تا 1500$ (دلار آمریکا) برای یک نفر هزینه به همراه دارد و لهستان را حتی می توان کشور ارزان تری در قیاس با مجارستان و آلمان دانست. برای مهاجرت ارزان تر به لهستان همواره می توانید از گزینه کار ضمن تحصیل در لهستان استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه امور مهاجرتی و اخذ انواع ویزا برای تمام کشورهای جهان می توانید با مشاوران متخصص و با تجربه و وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.

5/5 - (14 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.