مهاجرت به کشور مجارستان

اقامت مجارستان از طریق ازدواج

اقامت مجارستان از طریق ازدواج از جمله روش های مهاجرتی است. امروز افراد زیادی از اقصی نقاط جهان به این شیوه دست به مهاجرت میزنند. اگر تمایل دارید که در حوزه اتحادیه اروپا کار و تحصیل کنید، کافیست اقامت کشور مجارستان را داشته باشید. در مقاله ای که پیش روی شما عزیزان قرار دارد، تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر دانش مهاجرتی و اطلاعات حقوق بین الملل خود، به ارائه اطلاعاتی در خصوص اقامت مجارستان از طریق ازدواج پرداخته اند که امید است، مطالعه آن برای شما عزیزان مفید باشد.

در ابتدای امر به ارائه توضیحاتی در خصوص کشور مجارستان پرداخته شده است و در نهایت موضوع اصلی که همان اقامت مجارستان از طریق ازدواج است، شرح داده می شود.

کشور مجارستان

به عنوان کسی که کشور مجارستان را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده، دانستن یک سری نکات ضروری به نظر می رسد. به عنوان مرکزیت و در اصلاح قلب اروپا مطرح است که با اقامت در مجارستان، افراد می توانند از حقوق شهروندی اروپا بهرمند شوند.کشور مجارستان از سال 2007 جز حوزه اتحادیه اروپا شد، این کشور، به علت موقعیت فوق العاده ای که دارد، برای صادرات و کار بسیار مناسب است.

از جمله کشورهای همسایه مجارستان می توان به، کرواسی، یوگوسلاوی، اسلوونی و اسلواکی و اتریش اشاره کرد. زبان این کشور، زبان مجاری است، و زبان دوم این کشور که در دانشگاه های کشور مجارستان تدریس می کنند زبان انگلیسی است پایتخت کشور مجارستان بوداپست می باشد.کشور مجارستان به علت تمدن و میراث فرهنگی بسیاری که دارد، از جانب سازمان یونیسف حمایت می شود

اقامت مجارستان از طریق ازدواج

اقامت مجارستان از طریق ازدواج عملی کاملا قانونی و حقوقی می باشد بنابراین بلااستثنا، فرد متقاضی حق و حقوقش رعایت می شود. بر اساس قوانین موجود در قوانین مهاجرتی، فردی که با تبعه کشوری ازدواج میکند، اقامت کوتاه مدت در کشور مجارستان برای او لحاظ می شود. در ازدواج با تبعه مجارستانی، فرد دارای اقامت موقت می شود. چنانچه شرایط اولیه اخذ اقامت از طریق ازدواج را حفظ کند می تواند اقامت دائم در کشور مجارستان را بدست آورد. در غیر این صورت، اقامت به صورت موقت می باشد.

یکی از شرایط اداره مهاجرت به مجارستان این است که، در ازدواج تبعه مجارستانی با فرد خارجی می بایست فرد باید دارای تمکن مالی باشد. فرد حتما باید تضمین کند که شرایط فراهم کردن یک خانه مناسب با زندگی زوجین را دارد.

تمکن مالی متقاضی ازدواج با تبعه مجارستان

چنانچه فرد تمکن مالی کافی جهت رفع نیازهای مالی خود و همسر خویش نداشته باشد، نباید به اقامت در کشور مجارستان فکر کند. پس از آن که مدارک لازم جهت دارای بودن تمکن مالی ارائه شد کنسولگری مجارستان به تحقیق و بررسی اسناد و مدارک فرد می پردازد. البته خبر خوب این است که هزینه زندگی در مجارستان پایین است.

طریقه تمدید اقامت موقت مجارستان

همان طور که گفته شد اقامت فرد در مجارستان از طریق ازدواج موقت می باشد. جهت تمدید اقامت موقت خود می بایست به هر طریقه ای که به اقامت موقت اقدام کرده، به همان روش اقامت موقت خود را تمدید کند. به عنوان مثال، اگر به شیوه تمکن مالی اقامت اروپا را دریافت کرده، از طریق روشهای که برای تمدید تمکن مالی وجود دارد اقدام به تمدید کنید. همین امر برای ازدواج نیز صادق است. نکته قابل توجه این است که، پس از 8 سال تمدید میتوان، پاسپورت خود را به پاسپورت مجارستان تبدیل کنند.

اخذ اقامت در کشور مجارستان از طریق ازدواج

در ابتدا مصاحبه ای در سفارت مجارستان در کشور مبدا صورت می گیرد. که دارای حساسیت بسیار بالا می باشد و در واقع سوالاتی که به شرح زیر می باشد مطرح می گردد:

 • میزان درآمد فرد
 • وضعیت شغلی فرد متقاضی ازدواج
 • دوران تحصیل (از دوران دبستان تا دانشگاه)
 • مختصر توضیحی از زندگی فرد از زمان تولد
 • ارائه مدرکی جهت اثبات ازدواج و آشنایتان با همسر
 • خلاصه ای از زندگی فرد متقاضی ازدواج در کشور مجارستان
 • چنانچه فرد در گذشته همسری داشته است باید حتما مطرح کند
 • اگر فرد آشنا با زبان مجارستانی باشد به راحتی با همسر آینده خود تعامل و ارتباط برقرار کند
 • مدارک جزیی مانند چتهای خصوصی، فیلم و عکس، سفر و چانچه رفت و آمد خانوادگی داشته اند می بایست در اختیار سفارتخانه قرار دهند

تابعیت از طریق ازدواج در مجارستان

برخی افراد به اشتباه تصور می کنند که اگر با یک فرد که تبعه مجارستان است ازدواج کنند؛ تبعیت مجارستان شامل حالشان می شود که این تصوری کاملا غلط است. چرا که تابعیت یک کشور مراحل و همچنین شرایط خاص خود را دارد.

هزینه زندگی در کشور مجارستان

هر کشوری واحد پول خاص خود را دارد. واحد پول کشور مجارستان فورینت می باشد. (FT علامت اختصاری فورنیت می باشد.)

هزینه یک وعده غذا در یک رستوران معمولی 1500000 FT (فورینت)
هزینه رستوران برای 2 نفر در مجارستان  7500000 FT (فورینت)
هزینه بطری آب معدنی 170 FT (فورینت)
هزینه بلیط رفت و آمد در کشور مجارستان 450 تا 500 FT (فورینت)
هزینه بنزین در کشور مجارستان (لیتر) 351 FT (فورینت)
در یک آپارتمان 90 متری هزینه آب، برق و وسایل گرمایشی 4700000 FT (فورینت)
تعرفه موبایل، دقیقه ای 93.00 FT (فورینت)
میانگین دستمزد کار در مجارستان 152.000.00 FT (فورینت)

هزینه اجاره خانه در مجارستان

هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در پایخت مجارستان، شهر بوداپست، ماهانه 95.000.00 FT (فورینت) است و هزینه اجاره آپارتمان تک خوابه در خارج از مرکز شهر، ماهانه 66.000.00 FT (فورینت) می باشد. این بود اندک توضیحی در رابطه شرایط اقامت مجارستان از طریق ازدواج. شما عزیزان می توانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط خود در باب مهاجرت به مجارستان با بخش مشاوره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

Related Posts

8 دیدگاه برای “اقامت مجارستان از طریق ازدواج

 1. diana گفت:

  با سلام و تشکر از مطالب خوبتون
  من خاله ای ساکن این کشور دارم ایا از طریق ایشون برای اقامت مجارستان میتونم اقدام کنم؟

 2. مصطفی ماکانی گفت:

  اقامت مجارستان از طریق ازدواج چند درصد امکان پذیره؟

 3. امیرحسین گفت:

  با سلام
  مقاله خوبی بود.

 4. ناصر زارعی گفت:

  باسلام
  آیا مراکزی در این خصوص وجود دارد که اطلاعات بیشتری بتوان گرفت؟

 5. علی رام رادین فر گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد اقامت مجارستان از طریق ازدواج تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد هزینه تحصیل و زندگی در مجارستان هم مطلب بذارید

 6. سامان مددی گفت:

  بهترین راه ورود به این کشور چیست؟

 7. مهراد گفت:

  من چند سال پیش تو این کشور درس می خوندم می تونم به عنوان پارتنر برای ویزای خانواده اقدام کنم ؟

 8. قراری گفت:

  برای اخذ اقامت دایمی مجارستان چه شرایطی لازم است؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =