مهاجرت به کشور مجارستان

اقامت مجارستان از طریق ازدواج

اقامت مجارستان از طریق ازدواج

اقامت مجارستان از طریق ازدواج از جمله روش های مهاجرتی است که در سال 2021 در قیاس با سایر راه های مهاجرت، کم ترین هزینه را دارد. امروز افراد زیادی از اقصی نقاط جهان به این شیوه دست به مهاجرت می زنند. اگر تمایل دارید که در حوزه اتحادیه اروپا کار و تحصیل کنید، کافیست اقامت کشور مجارستان را داشته باشید. در مقاله ای که پیش روی شما عزیزان قرار دارد، تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر دانش مهاجرتی و اطلاعات حقوق بین الملل خود، به ارائه اطلاعاتی در خصوص اقامت مجارستان از طریق ازدواج پرداخته اند که امید است، مطالعه آن برای شما عزیزان مفید باشد. در ابتدای امر به ارائه توضیحاتی در خصوص کشور مجارستان پرداخته شده است و در نهایت موضوع اصلی که همان اقامت مجارستان از طریق ازدواج است، شرح داده می شود.

 • شرایط دریافت اقامت مجارستان ازطریق ازدواج چیست؟
 • ازدواج در مجارستان چه مزایایی به همراه خواهد داشت؟
 • آیا می توان با ازدواج در مجارستان پاسپورت این کشور را به دست آورد؟
 • درآمد شهروندان در مجارستان چگونه است؟

نکات مهم راجع به مجارستان

به عنوان کسی که کشور مجارستان را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده، دانستن یک سری نکات ضروری به نظر می رسد. به عنوان مرکزیت و در اصلاح قلب اروپا مطرح است که با اقامت در مجارستان، افراد می توانند از حقوق شهروندی اروپا بهرمند شوند. کشور مجارستان از سال 2007 جزو حوزه اتحادیه اروپا شد، این کشور، به علت موقعیت فوق العاده ای که دارد، برای صادرات و کار بسیار مناسب است. از جمله کشورهای همسایه مجارستان می توان به، کرواسی، یوگوسلاوی، اسلوونی و اسلواکی و اتریش اشاره کرد. زبان این کشور، زبان مجاری است و زبان دوم این کشور که در دانشگاه های کشور مجارستان تدریس می کنند زبان انگلیسی است. پایتخت کشور مجارستان بوداپست می باشد.

شرایط اقامت مجارستان از طریق ازدواج در 2021

در سال 2021 اقامت مجارستان از طریق ازدواج عملی کاملا قانونی و حقوقی می باشد؛ بنابراین بلااستثنا، فرد متقاضی حق و حقوقش رعایت می شود. بر اساس قوانین موجود در قوانین مهاجرتی، فردی که با تبعه کشوری ازدواج می کند، اقامت کوتاه مدت در کشور مجارستان برای او لحاظ می شود. در ازدواج با تبعه مجارستانی، فرد دارای اقامت موقت می شود. چنانچه شرایط اولیه اخذ اقامت از طریق ازدواج را حفظ کند می تواند اقامت دائم در کشور مجارستان را بدست آورد. در غیر این صورت، اقامت به صورت موقت می باشد. یکی از شرایط اداره مهاجرت به مجارستان این است که در ازدواج تبعه مجارستانی با فرد خارجی می بایست فرد دارای تمکن مالی باشد. در نمودار ذیل متوسط درآمدی که زنان و مردان در مجارستان به دست می آورند مقایسه شده است:

متوسط درآمد زنان و مردان در مجارستان

تمکن مالی در اقامت مجارستان از طریق ازدواج

چنانچه فرد تمکن مالی کافی جهت رفع نیازهای مالی خود و همسر خویش نداشته باشد، نباید به اقامت در کشور مجارستان فکر کند. پس از آن که مدارک لازم جهت دارای بودن تمکن مالی ارائه شد کنسولگری مجارستان به تحقیق و بررسی اسناد و مدارک فرد می پردازد. البته خبر خوب این است که هزینه زندگی در مجارستان پایین است و ماهانه بین 500$ تا 700$ (دلار آمریکا) برای یک نفر و بین 800$ تا 1100$ (دلار آمریکا) برای 2 نفر می باشد.

تمدید اقامت موقت در مجارستان

همان طور که گفته شد اقامت فرد در مجارستان از طریق ازدواج موقت می باشد. جهت تمدید اقامت موقت خود می بایست فرد به هر طریقی که به اقامت موقت اقدام کرده، به همان روش اقامت موقت خود را تمدید کند. به عنوان مثال، اگر به شیوه تمکن مالی اقامت اروپا را دریافت کرده، از طریق روش های که برای تمدید تمکن مالی وجود دارد اقدام به تمدید کند. همین امر برای ازدواج نیز صادق است. نکته قابل توجه این است که، پس از 8 سال تمدید میتوان، پاسپورت خود را به پاسپورت مجارستان تبدیل کرد.

اخذ اقامت مجارستان از طریق ازدواج

اخذ اقامت مجارستان از طریق ازدواج

در ابتدا مصاحبه ای در سفارت مجارستان در کشور مبدا صورت می گیرد که دارای حساسیت بسیار بالا می باشد و در واقع سوالاتی که به شرح زیر می باشد مطرح می گردد:

 • میزان درآمد فرد
 • وضعیت شغلی فرد متقاضی ازدواج
 • دوران تحصیل (از دوران دبستان تا دانشگاه)
 • مختصر توضیحی از زندگی فرد از زمان تولد
 • ارائه مدرکی جهت اثبات ازدواج و آشناییتان با همسر
 • خلاصه ای از زندگی فرد متقاضی ازدواج در کشور مجارستان
 • چنانچه فرد در گذشته همسری داشته است باید حتما مطرح کند.
 • اگر فرد آشنا با زبان مجارستانی باشد به راحتی با همسر آینده خود تعامل و ارتباط برقرار کند.
 • مدارک جزیی مانند چتهای خصوصی، فیلم و عکس، سفر و چانچه رفت و آمد خانوادگی داشته اند می بایست در اختیار سفارتخانه قرار دهند.

هزینه ازدواج در مجارستان

برخی افراد به اشتباه تصور می کنند که اگر با یک فرد که تبعه مجارستان است ازدواج کنند؛ تبعیت مجارستان شامل حالشان می شود که این تصوری کاملا غلط است. چرا که تابعیت یک کشور مراحل و همچنین شرایط خاص خود را دارد. به عنوان مثال برای اخذ پاسپورت مجارستان از طریق ازدواج ضرورتی ندارد افراد حتما مراسم ازدواج خود را در مجارستان برگزار نموده باشند بلکه کافی است ازدواجشان با قوانین مجارستان مخالفتی نداشته باشد و با موفقیت در سفارت یا کنسولگری مجارستان به ثبت برسد. در نهایت برای اخذ پاسپورت، زوج یا زوجه که غیر مجاری است، باید ازدواج پایداری داشته و شرط اقامت، تسلط به زبان مجاری، عدم ارتکاب جرم و غیره را رعایت کند.

با این حال علاقمندان به برگزاری جشن عروسی در مجارستان توجه داشته باشند امروزه هزینه ها معمولا بین FT1000000 تا FT3000000 (فورینت) می باشد. این بود اندک توضیحی در رابطه شرایط اقامت مجارستان از طریق ازدواج. شما عزیزان می توانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط خود در باب مهاجرت به مجارستان با بخش مشاوره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (8 امتیاز)

17 دیدگاه برای “اقامت مجارستان از طریق ازدواج

 1. رضا گفت:

  وقت بخیر ممنون از مطالب مفیدتون
  با خرید ملک تجاری مثل مغازه میشه پروسه اقامت رو طی کرد ؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما اگر منظورتون مجارستان هست با ثبت شرکت میتونید این کار انجام بدین

 2. قراری گفت:

  برای اخذ اقامت دایمی مجارستان چه شرایطی لازم است؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا برای اطلاعات بیشتر دراین زمینه با مشاورین ما در تماس باشید

 3. مهراد گفت:

  من چند سال پیش تو این کشور درس می خوندم می تونم به عنوان پارتنر برای ویزای خانواده اقدام کنم ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا برای اطلاعات بیشتر دراین زمینه با مشاورین ما در تماس باشید

 4. سامان مددی گفت:

  بهترین راه ورود به این کشور چیست؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بهترین روش برای هر شخصی متفاوت با دیگری خواهد بود
   لطفا برای اطلاعات بیشتر دراین زمینه با مشاورین ما در تماس باشید

 5. علی رام رادین فر گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد اقامت مجارستان از طریق ازدواج تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد هزینه تحصیل و زندگی در مجارستان هم مطلب بذارید

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفامقاله ما رو در این خصوص مطالعه فرمائید

 6. ناصر زارعی گفت:

  باسلام
  آیا مراکزی در این خصوص وجود دارد که اطلاعات بیشتری بتوان گرفت؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله برای اطلاعات بیشتر دراین زمینه با مشاورین ما در تماس باشید

 7. امیرحسین گفت:

  با سلام
  مقاله خوبی بود.

 8. مصطفی ماکانی گفت:

  اقامت مجارستان از طریق ازدواج چند درصد امکان پذیره؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   اگر ازدواجی واقعی باشه این امکان وجود داره

 9. diana گفت:

  با سلام و تشکر از مطالب خوبتون
  من خاله ای ساکن این کشور دارم ایا از طریق ایشون برای اقامت مجارستان میتونم اقدام کنم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   خیر بایستی از طریق خودتون برای مهاجرت اقدام کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :