مهاجرت کاری هنگ کنگ

اقامت هنگ کنگ از طریق کار

اقامت هنگ کنگ از طریق کار

اقامت هنگ کنگ از طریق کار یکی از بهترین و محبوب ترین روش های مقیم شدن در این منطقه اداری وابسته به جمهوری خلق چین محسوب می شود. افرادی که قصد دارند در کشورهای خارجی مشغول به کار شوند، باید در نظر داشته باشند که هنگ کنگ یکی از قطب های مالی و اقتصادی در دنیا است و به دلیل وجود شرایط مناسب و ثبات اقتصادی در آن، سرمایه گذاران خارجی اقدام به مهاجرت به هنگ کنگ می کنند.

در شهر هنگ کنگ فرصت های شغلی زیادی برای مهاجران خارجی وجود دارد و کارکنان خارجی می توانند برای اشتغال در این شهر اقدام به کسب ویزای کاری و مجوز کار در هنگ کنگ کنند. در ادامه کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت هموطنان عزیز را از شرایط کسب ویزا، انوع ویزای هنگ کنگ برای کسب اقامت، شرایط کسب اقامت از طریق کار در هنگ کنگ و سایر موارد مطلع خواهند ساخت.

  • شرایط کار در هنگ کنگ چیست؟
  • چه مزایایی برای کار در این کشور در نظر گرفته می شود؟
  • چگونه می توان با کار در هنگ کنگ، اقامت این کشور را دریافت کرد؟
  • بهترین مشاغل برای کار در هنگ کنگ کدامند؟
  • متوسط درآمد در هنگ کنگ چقدر است؟

انواع ویزا و اقامت هنگ کنگ از طریق کار

بسته به تابعیت بازدید کنندگان، آنها مجاز به اقامت در هنگ کنگ برای مدت زمانی هستند که از یک هفته تا 180 روز و بدون ویزا متغیر باشد. کلیه افرادی که مایل به زندگی در هنگ کنگ هستند موظف به اخذ ویزا از اداره مهاجرت هستند. اداره مهاجرت در هنگ کنگ کارت شناسایی متقاضیان و مهاجران را برای اقامت و زندگی در هنگ کنگ صادر می کند. کارت شناسایی اجازه می دهد تا یک فرد خارجی مقیم هنگ کنگ شود و به آنها امکان دسترسی به مزایایی مانند صندوق های بازنشستگی یا سیستم مراقبت های عمومی را نیز می دهد. یک شهروند خارجی باید ظرف 30 روز پس از اخذ ویزای اقامت، از کارت شناسایی استفاده کند. شهروندان خارجی که مایل به زندگی و کار در هنگ کنگ هستند، بسته به هدفشان، می توانند درخواست چندین نوع ویزا دهند.

افرادی که به دنبال اشتغال هستند در هنگ کنگ باید درخواست ویزای کار در هنگ کنگ کنند. تنها در صورتی ویزای کاری هنگ کنگ را می توان بدست آورد که یک کمپانی در این شهر حامی مالی و درخواست برای ویزا از طرف آنها شود. پردازش پرونده افرادی که قصد کسب ویزای کاری هنگ کنگ را دارند معمولا دو ماه به طول می انجامد. در اکثر موارد اعتبار ویزای کاری افراد با قرارداد کاری آنها با شرکت مورد نظر مطابقت دارد. شهروندان خارجی که در هنگ کنگ سرمایه گذاری می کنند امکان درخواست ویزای سرمایه گذاری را دارند. تنها کاری که باید انجام دهند اینست که یک برنامه دو ساله برای تجارت در حال توسعه خود ارائه دهند و ثابت کنند که می توانند فعالیت های تجاری خود را به مدت شش ماه در هنگ کنگ حفظ کنند.

انواع ویزا و اقامت هنگ کنگ از طریق کار

شرایط اقامت در هنگ کنگ

شهروندان خارجی می توانند پس از زندگی به مدت هفت سال بدون وقفه در هنگ کنگ، برای اقامت دائم درخواست کنند. اداره مهاجرت هر یک از برنامه ها را به صورت جداگانه ارزیابی می کند و ممکن است نیاز به اثبات بیشتر داشته باشد که متقاضی در مدت زمان ذکر شده به طور قانونی در شهر زندگی کرده است. برای انجام این کار، وزارتخانه می تواند اثبات كند كه فرد مالیات های هنگ كنگ را پرداخت كرده است. طبق قانون اساسی هنگ کنگ، اتباع چینی متولد هنگ کنگ دارای اقامت دائم در این شهر هستند و اتباع چینی که در هنگ کنگ به دنیا نیامده اند اما هفت سال به طور قانونی در این شهر زندگی کرده اند نیز می توانند اقدام به کسب اقامت دائم کنند و از حقوق و شرایط شهروندی در منطقه اداری هنگ کنگ بهره مند شوند.

اتباع چینی که در خارج از هنگ کنگ به پدر یا مادری متولد شده اند که در زمان تولد کودک مقیم هنگ کنگ بودند نیز مقیم هنگ کنگ به حساب می آیند. در صورتی که والدین یک فرد به دنیا آمده در خارج از هنگ کنگ مقیم هنگ کنگ باشند، فرد به دنیا آمده می تواند با رسیدن به سن 21 سالگی اقامت دائمی هنگ کنگ را دریافت کند. اقامت دائم هنگ کنگ به طور خودکار به دست نمی آید و ممکن است افراد تا زمانی که وضعیت آنها توسط اداره مهاجرت تأیید نشود، از این شرایط بهره مند نشوند. به عنوان ساکنین دائم هنگ کنگ، متقاضیان از مزایای اجتماعی، مسکن عمومی، کمک هزینه ها و دسترسی به مدارس دولتی برای فرزندان خود بهره مند می شوند. همچنین شهروندان خارجی با اقامت دائم در هنگ کنگ کارت های شناسایی شخصی دریافت می کنند که به آنها حق رای می دهد.

شرایط اقامت هنگ کنگ از طریق کار

طرح پذیرش کیفیت مهاجران هنگ کنگ به دنبال جلب افراد بسیار ماهر یا با استعدادی است که در هنگ کنگ ساکن می شوند. متقاضیان موظف هستند قبل از دریافت امتیاز در یکی از دو آزمون مبتنی بر امتیاز (آزمون امتیازات عمومی و آزمون امتیازات مبتنی بر دستاوردها) شرکت کنند تا موفق به مهاجرت کاری به هنگ کنگ شوند. سیاست اشتغال عمومی شرط ورود افرادی را که مایل به ورود یا ماندن در برای اشتغال به عنوان نیروی کار حرفه ای هستند، تعیین می کند. متقاضیانی که دارای مهارت، دانش و تجربه خاصی هستند و می توانند در زمینه های و پست های شغلی خاص در هنگ کنگ مشغول به کار شوند، در صورت داشتن معیارهای زیر می توانند واجد شرایط شوند:

  • متقاضی از سوابق تحصیلی خوبی برخوردار باشد.
  • نیروی کار داخلی برای اشتغال در پست شغلی مورد نظر وجود نداشته باشد.
  • متقاضی پیشنهادی کاری تأیید شده برای اشتغال داشته باشد.
  • میزان درآمد و حقوق متقاضی در هنگ کنگ با سایر متقاضیان یکسان باشد.

پس از هفت سال زندگی و اشتغال در هنگ کنگ، مهاجران می توانند به مقیم دائمی تبدیل شوند. دریافت حق اقامت دائم شامل مزایای اجتماعی است که متقاضیان از آنها بهره مند می شوند. برای واجد شرایط بودن برای اقامت دائم، اتباع خارجی باید 7 سال مداوم در هنگ کنگ بمانند. اگر شخصی در طی یک دوره هفت ساله به مدت یک ماه به خارج از هنگ کنگ سفر کرده باشد، باید حداقل 7 سال و یک ماه در هنگ کنگ اقامت داشته باشد. افرادی که مقیم دائم هنگ کنگ می شوند ملزم به کنار گذاشتن گذرنامه یا تابعیت خود در یک کشور دیگر نیستند. اگر قصد مطلع شدن از شرایط مهاجرت به هنگ کنگ و کار در هنگ کنگ را دارید، انجام امور پرونده خود را به کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بسپارید.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *