مهاجرت تحصیلی استرالیا

اقامت پس از تحصیل در استرالیا

اخذ اقامت پس از تحصیل در استرالیا

شاید برای شما جای سوال باشد که آیا امکانی برای اخذ اقامت پس از تحصیل در استرالیا وجود دارد تا بتوان زندگی خود را در این کشور بکر ادامه داد؟ در این مقاله سعی داریم به این سوال شما و دیگر سوالات شما در خصوص چگونگی اخذ اقامت پس از تحصیل در استرالیا پاسخ دهیم.

آیا بعد از اتمام تحصیل می توان ویزای تحصیلی استرالیا را به انوع اقامت تبدیل نمود؟

با انجام کار دانشجویی حین تحصیل چه میزان از هزینه ها را می توان پوشش داد؟

شما می توانید در این نوشتار مطالب بسیار مهمی را در این زمینه مطالعه فرمائید تا آگاهی خود را در مورد اقامت پس از تحصیل در این کشور بالا ببرید. در صورتی که می خواهید اطلاعات بیشتر و تکمیل تری کسب کنید همواره می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و مشاورین زبده آن در ارتباط باشید.

شرایط اقامت پس از تحصیل در استرالیا

هنگامی که تحصیلتان در استرالیا به پایان می رسد، شما طیف وسیعی از گزینه ها را برای انتخاب خواهید داشت. اکثر مؤسسات پس از فارغ التحصیلی، و همچنین مشاوره در مورد بازگشت به خانه، مهاجرت و استخدام، اطلاعاتی در مورد گزینه های شما ارائه می دهند. شما ممکن است انتخاب کنید که یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید که ما به بررسی هر کدام به عنوان یک هدف برای اقامت پس از تحصیل در استرالیا می پردازیم:

ادامه تحصیل ادامه اقامت در استرالیا درخواست اقامت دائم

ادامه تحصیل در استرالیا

بسیاری از دانشجویان بین المللی در استرالیا جهت ادامه تحصیلات تکمیلی یا برای کسب مدرک بالاتر (به عنوان مثال پیشرفت تحصیلی از مدرک کارشناسی به سال تحصیلی بعد یا مدرک کارشناسی ارشد) اقدام می کنند. ادامه تحصیلات شما را قادر می سازد که زمان خود را در استرالیا به حداکثر برسانید و بتوانید مهارت های پیشرفته ای را کسب کنید که به شما در استخدام در شرکت های این کشور برای اشتغال به کار کمک می کند. شما می توانید تحصیل در موسسه فعلی خود را ادامه دهید یا به یک موسسه دیگر (یا حتی یک شهر متفاوت) بروید تا یک تجربه جدید را امتحان کنید. اگر می خواهید تحصیلات خود را در استرالیا ادامه دهید، باید:

  • قبل از اینکه ویزای فعلی شما به پایان برسد، یک درخواست برای یک ویزای دانشجویی جدید از وزارت مهاجرت و حفاظت از مرز درخواست کنید.
  • اطمینان حاصل کنید که پول کافی برای ادامه تحصیل و هزینه های زندگی خود دارید.
  • پوشش بیمه دانشجویی در خارج از کشور را تمدید نمایید.
  • برای دوره انتخابی خود را با مهلت درخواست کنید.

اقامت پس از تحصیل در استرالیا بصورت موقت

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است دانشجویان خارجی پس از تکمیل تحصیلات خود در استرالیا اقامت داشته باشند. اگر قصد نداشتید ادامه تحصیل در این کشور را انتخاب کنید ممکن است بخواهید وقت خود را در استرالیا برای کار یا مسافرت بگذرانید. در حالی که شما دیگر نیازی به دریافت ویزای دانشجویی ندارید، تعدادی از گزینه های دیگر برای اقامت موقت وجود دارد.

سفر: بسیاری از دانش آموزان تصمیم می گیرند تا قبل از اینکه به خانه بروند و یا به دنبال یک کار تمام وقت باشند، تحصیلات خود را تمام کنند. استرالیا یک کشور بزرگ، زیبا و گوناگون است، اگر بخواهید وقت کمتری برای کاوش در این کشور داشته باشید، یک ویزای توریستی گزینه خوبی است که به شما اجازه خواهد داد تا در مدت 3، 6 یا 12 ماه اقامت داشته باشید. اگر مایل هستید که برای جبران سفر خود هزینه کنید، باید برای یک ویزای کار تعطیلات اقدام کنید.

شرکت کنندگان در مراسم فارغ التحصیلی خود: کسانی که مایل به اقامت در استرالیا برای شرکت در مراسم فارغ التحصیلی استرالیا هستند، می توانند برای دریافت ویزای توریستی از وزارت مهاجرت و حفاظت از مرز، اقامت خود را درخواست کنند. بسیاری از موسسات استرالیایی همچنین مراسم فارغ التحصیلی در خارج از کشور را برگزار می کنند.

شرایط اقامت پس از تحصیل در استرالیا

اقامت پس از تحصیل در استرالیا از طریق کار

تعطیلات کار: افراد بین 18 تا 30 ساله از کشورهای تایید شده قادر به درخواست ویزای کار تعطیلات یا یک ویزای کار و تعطیلات از وزارت مهاجرت و حفاظت مرزی می باشند که هر دو به شما اجازه می دهند در استرالیا تا 12 ماه کار کنید و سفر کنید.

کار خود را برای کارفرمای فعلی خود ادامه دهید: اگر می خواهید با کارفرمای فعلی خود مشغول شوید و آنها تمایل دارند به طور موقت یا دائمی از طریق برنامه نامزد کارفرما وزارت مهاجرت و حفاظت مرزی حمایت مالی کنند، می توانید در استرالیا زندگی و کار کنید تا زمانی که برای آن کارفرما کار کنید.

کسب تجربه کار حرفه ای: فارغ التحصیلان مهندسی، حسابداری و علوم رایانه قادر به تکمیل یک برنامه سالیانه حرفه ای می باشند که یک برنامه 12 ماهه به منظور کمک به توسعه مهارت های خاص صنعتی از طریق تحصیل و تجربه کاری، طراحی شده است. این برنامه برای دانش آموزانی که مایل به اقامت دائم در استرالیا می باشند، ایده آل است، کسانی که برنامه را کامل می کنند 5 امتیاز اضافی را در آزمون ویزای مهاجرت ماهر کسب می کنند.

مهارت های خود را توسعه دهید: ویزای تحصیلات تکمیلی (Temporary graduate visa) از سوی مهاجرت و پاسپورت مرزی به دانش آموزان بین المللی اجازه می دهد تا در 18 ماه پس از تحصیلات خود به منظور مسافرت، تجربه کار یا بهبود مهارت های زبان انگلیسی خود در استرالیا بمانند. این یک گزینه مناسب برای دانش آموزانی است که مایل به اقامت خود برای مدت زمان زیادی هستند و برای رسیدن به اقامت دائم تلاش می کنند. جریان کار پس از مطالعه این ویزا به دانش آموزان بین المللی کمک می کند. در مورد بورسیه تحصیلی در استرالیا در نوشتار فوق اطلاعات خود را تکمیل فرمائید.

درخواست اقامت دائم پس از تحصیل در استرالیا

بسیاری از دانشجویان بین المللی از وقت خود در استرالیا بسیار لذت می برند که برای اقامت دائم درخواست می کنند تا بتوانند در استرالیا زندگی کنند و کار کنند. شما می توانید درخواست خود را برای اقامت دائم از طریق برنامه مهاجرت و حفاظت مرزی که می تواند منجر به اقامت دائم از طرق زیر می شود را ارسال کنید.

ویزای مستقل ماهر Skilled Independent Visa
طرح نامزد کارفرمایان Employer Nomination Scheme
طرح مهاجرت منطقه ای the Regional Sponsored Migration Scheme

بعد از اینکه مهارت های خود را با استفاده از یک آزمون امتیازبندی ارزیابی نمودید، سپس می توانید برای درخواست ویزا دعوت شوید. دانش آموزانی که امتیاز حد نصاب را کسب نمی کنند می بایست برای یکی از انواع ویزاهای بالا اقدام کنند تا بتوانند مهارت های خود را تکمیل و یا بالا ببرند. در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را با شرایط متفاوت جهت اقامت پس از تحصیل در استرالیا آشنا سازیم. امید است با خواندن این مقاله اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورده باشید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره در خدمت شما برای ارایه مشاوره در زمینه های مهاجرتی می باشد. شما عزیزان می توانید برای مهاجرت به استرالیا با مشاورین موسسه در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *