مهاجرت تحصیلی استرالیا

اقامت پس از تحصیل در استرالیا

اقامت پس از تحصیل در استرالیا

شاید برای شما جای سوال باشد که آیا امکانی برای اخذ اقامت پس از تحصیل در استرالیا وجود دارد تا بتوان زندگی خود را در این کشور ادامه داد؟ در این مقاله سعی داریم به این سوال شما و دیگر سوالات شما در خصوص چگونگی اخذ اقامت پس از تحصیل در استرالیا پاسخ دهیم.

 • آیا بعد از اتمام تحصیل می توان ویزای تحصیلی استرالیا را به انوع اقامت تبدیل نمود؟
 • با انجام کار دانشجویی حین تحصیل چه میزان از هزینه ها را می توان پوشش داد؟

شما می توانید در این نوشتار مطالب بسیار مهمی را در این زمینه مطالعه فرمائید تا آگاهی خود را در مورد اقامت پس از تحصیل در این کشور بالا ببرید. در صورتی که می خواهید اطلاعات بیشتر و تکمیل تری کسب کنید همواره می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و مشاورین زبده آن در ارتباط باشید.

شرایط اقامت پس از تحصیل در استرالیا در 2021

هنگامی که تحصیلتان در استرالیا به پایان می رسد، شما طیف وسیعی از گزینه ها را برای انتخاب خواهید داشت. اکثر مؤسسات کاریابی در استرالیا پس از فارغ التحصیلی و همچنین مشاوره در مورد بازگشت به خانه، مهاجرت و استخدام، اطلاعاتی در مورد گزینه های شما ارائه می دهند. شما ممکن است انتخاب کنید که یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید که ما به بررسی هر کدام به عنوان یک هدف برای اقامت پس از تحصیل در استرالیا در سال 2021 می پردازیم:

 • ادامه تحصیل
 • ادامه اقامت در استرالیا
 • درخواست اقامت دائم

تمدید اقامت در استرالیا

بسیاری از دانشجویان بین المللی در استرالیا جهت ادامه تحصیلات تکمیلی یا برای کسب مدرک بالاتر (به عنوان مثال پیشرفت تحصیلی از مدرک کارشناسی به سال تحصیلی بعد یا مدرک کارشناسی ارشد) اقدام می کنند. ادامه تحصیلات شما را قادر می سازد که زمان خود را در استرالیا به حداکثر برسانید و بتوانید مهارت های پیشرفته ای را کسب کنید که به شما در استخدام در شرکت های این کشور برای اشتغال به کار کمک می کند. شما می توانید تحصیل در موسسه فعلی خود را ادامه دهید یا به یک موسسه دیگر (یا حتی یک شهر متفاوت) بروید تا یک تجربه جدید را امتحان کنید. اگر می خواهید تحصیلات خود را در استرالیا ادامه دهید، باید:

 • قبل از اینکه ویزای فعلی شما به پایان برسد، یک درخواست برای یک ویزای دانشجویی جدید از وزارت مهاجرت و حفاظت از مرز درخواست کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که پول کافی برای ادامه تحصیل و هزینه های زندگی خود دارید.
 • پوشش بیمه دانشجویی در خارج از کشور را تمدید نمایید.
 • برای دوره انتخابی خود را با مهلت درخواست کنید.

فقط علاقمندان به ادامه تحصیل در استرالیا توجه داشته باشند باید تمکن مالی خوبی ارائه دهند. شهریه سالانه برخی از دانشگاه های محبوب استرالیا در سال 2021 به شرح نمودار ذیل است:

شهریه سالانه برخی از دانشگاه های محبوب استرالیا

اقامت پس از تحصیل در استرالیا بصورت موقت

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است دانشجویان خارجی پس از تکمیل تحصیلات خود در استرالیا اقامت داشته باشند. اگر قصد نداشتید ادامه تحصیل در این کشور را انتخاب کنید ممکن است بخواهید وقت خود را در استرالیا برای کار یا مسافرت بگذرانید. در حالی که شما دیگر نیازی به دریافت ویزای دانشجویی ندارید، تعدادی از گزینه های دیگر برای اقامت موقت وجود دارد.

 • سفر: بسیاری از دانش آموزان تصمیم می گیرند تا قبل از اینکه به خانه بروند و یا به دنبال یک کار تمام وقت باشند، تحصیلات خود را تمام کنند. استرالیا یک کشور بزرگ، زیبا و گوناگون است، اگر بخواهید وقت کمتری برای کاوش در این کشور داشته باشید، یک ویزای توریستی گزینه خوبی است که به شما اجازه خواهد داد تا در مدت 3، 6 یا 12 ماه اقامت داشته باشید. اگر مایل هستید که برای جبران سفر خود هزینه کنید، باید برای یک ویزای کار تعطیلات اقدام کنید.
 • شرکت کنندگان در مراسم فارغ التحصیلی خود: کسانی که مایل به اقامت در استرالیا برای شرکت در مراسم فارغ التحصیلی استرالیا هستند، می توانند برای دریافت ویزای توریستی از وزارت مهاجرت و حفاظت از مرز، اقامت خود را درخواست کنند. بسیاری از موسسات استرالیایی همچنین مراسم فارغ التحصیلی در خارج از کشور را برگزار می کنند.

اقامت پس از تحصیل در استرالیا از طریق کار

افراد بین 18 تا 30 ساله از کشورهای تایید شده قادر به درخواست ویزای کار تعطیلات یا یک ویزای کار و تعطیلات از وزارت مهاجرت و حفاظت مرزی می باشند که هر دو به شما اجازه می دهند در استرالیا تا 12 ماه کار کنید و سفر کنید. اگر می خواهید با کارفرمای فعلی خود مشغول شوید و آنها تمایل دارند به طور موقت یا دائمی از طریق برنامه نامزد کارفرما وزارت مهاجرت و حفاظت مرزی حمایت مالی کنند، می توانید در استرالیا زندگی و کار کنید تا زمانی که برای آن کارفرما کار کنید.

اقامت پس از تحصیل در استرالیا از طریق کار

کار پس از تحصیل در استرالیا برای رشته های فنی

همچنین فارغ التحصیلان مهندسی، حسابداری و علوم رایانه قادر به تکمیل یک برنامه سالیانه حرفه ای می باشند که یک برنامه 12 ماهه به منظور کمک به توسعه مهارت های خاص صنعتی از طریق تحصیل و تجربه کاری، طراحی شده است. این برنامه برای دانش آموزانی که مایل به اقامت دائم در استرالیا می باشند، ایده آل است، کسانی که برنامه را کامل می کنند 5 امتیاز اضافی را در آزمون ویزای مهاجرت ماهر کسب می کنند.

از جمله مشاغل مورد نیاز استرالیا در سال 2021 می توان به مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی برق و الکترونیک و معماری اشاره نمود. این افراد پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه شانس زیادی برای کاریابی و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری استرالیا خواهند داشت. در جدول ذیل متوسط درآمد مشاغل مذکور بیان شده است:

عنوان شغلی سطح درآمد سالانه در استرالیا به دلار استرالیا
معمار $109000
مهندس عمران $83700
مهندس برق و الکترونیک $92800
مهندس مکانیک $91800

لازم به ذکر است کسی که ضمن تحصیل در استرالیا مشغول به کار پاره وقت باشد، شانسش برای کاریابی پس از فارغ التحصیلی نیز بیشتر است. حداکثر ساعات کار مجاز دانشجویی در استرالیا در نمودار ذیل بررسی شده است:

حداکثر ساعات کار مجاز دانشجویی در استرالیا

ویزای تحصیلات تکمیلی استرالیا

ویزای تحصیلات تکمیلی (Temporary graduate visa) از سوی مهاجرت و پاسپورت مرزی به دانش آموزان بین المللی اجازه می دهد تا در 18 ماه پس از تحصیلات خود به منظور مسافرت، تجربه کار یا بهبود مهارت های زبان انگلیسی خود در استرالیا بمانند. این یک گزینه مناسب برای دانش آموزانی است که مایل به اقامت خود برای مدت زمان زیادی هستند و برای رسیدن به اقامت دائم تلاش می کنند. جریان کار پس از مطالعه این ویزا به دانش آموزان بین المللی کمک می کند. در مورد بورسیه تحصیلی در استرالیا در نوشتار فوق اطلاعات خود را تکمیل فرمائید.

درخواست اقامت دائم در استرالیا

بسیاری از دانشجویان بین المللی از وقت خود در استرالیا بسیار لذت می برند که برای اقامت دائم درخواست می کنند تا بتوانند در استرالیا زندگی و کار کنند. شما می توانید درخواست خود را برای اقامت دائم از طریق برنامه مهاجرت و حفاظت مرزی که می تواند منجر به اقامت دائم از طرق زیر می شود را ارسال کنید.

نام ویزا به فارسی نام ویزا به انگلیسی
ویزای مستقل ماهر Skilled Independent Visa
طرح نامزد کارفرمایان Employer Nomination Scheme
طرح مهاجرت منطقه ای the Regional Sponsored Migration Scheme

بعد از اینکه مهارت های خود را با استفاده از یک آزمون امتیازبندی ارزیابی نمودید، سپس می توانید برای درخواست ویزا دعوت شوید. دانش آموزانی که امتیاز حد نصاب را کسب نمی کنند می بایست برای یکی از انواع ویزاهای بالا اقدام کنند تا بتوانند مهارت های خود را تکمیل و یا بالا ببرند. در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را با شرایط متفاوت جهت اقامت پس از تحصیل در استرالیا آشنا سازیم. امید است با خواندن این مقاله اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورده باشید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره در خدمت شما برای ارائه مشاوره در زمینه های مهاجرتی می باشد. شما عزیزان می توانید برای مهاجرت به استرالیا با مشاورین موسسه در ارتباط باشید.

سوالات متداول درباب اقامت پس از تحصیل در استرالیا

متقاضیان اقامت پس از تحصیل در استرالیا سوالات زیر را مورد نظر قرار می دهند:

 • ادامه تحصیل در استرالیا در مقاطع تحصیلات تکمیلی چه مزیتی دارد؟ ادامه تحصیل شما را قادر می سازد که زمان خود را در استرالیا به حداکثر برسانید و بتوانید مهارت های پیشرفته ای را کسب کنید که به شما در استخدام در شرکت های این کشور کمک می کند.
 • اقامت پس از تحصیل در استرالیا به صورت موقت چه شرایطی دارد؟ اگر قصد نداشتید ادامه تحصیل در این کشور را انتخاب کنید ممکن است بخواهید وقت خود را در استرالیا برای کار یا مسافرت بگذرانید، در حالی که شما دیگر نیازی به دریافت ویزای دانشجویی ندارید.
 • درخواست اقامت دائم در استرالیا پس از تحصیل، چه شرایطی دارد؟ بسیاری از دانشجویان بین المللی از حضور خود در استرالیا بسیار لذت می برند که برای اقامت دائم درخواست می کنند تا بتوانند در استرالیا زندگی و کار کنند.
 • اقامت دائم در استرالیا پس از تحصیل در چه قالب هایی انجام می پذیرد؟ ویزای مستقل ماهر Skilled Independent Visa، طرح نامزد کارفرمایان Employer Nomination Scheme، طرح مهاجرت منطقه ای the Regional Sponsored Migration Scheme.
 • اقامت پس از تحصیل در استرالیا در قالب تعطیلات کار چه شرایطی دارد؟ افراد بین 18 تا 30 ساله از کشورهای تایید شده قادر به درخواست ویزای کار تعطیلات یا یک ویزای کار و تعطیلات از وزارت مهاجرت و حفاظت مرزی می باشند که هر دو به شما اجازه می دهند در استرالیا تا 12 ماه کار و سفر کنید.
5/5 - (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3  +  1  =