مهاجرت تحصیلی بلاروس

اقامت پس از تحصیل در بلاروس

اقامت بعد از تحصیل در بلاروس
Rate this post

اقامت پس از تحصیل در بلاروس ، شرایط متقاوت و خاصی برای دانشجویان و متقاضیان در پی دارد و روش های قانونی مانند ازدواج، کار، ثبت شرکت و خرید ملک برای اخذ اقامت بعد از تحصیل وجود دارد. از طریق ویزای دانشجویی می­ توانید به طور قانونی به کشور بلاروس مهاجرت نمایید و پس از فارغ التحصیل شدن و اخذ پذیرش در مقاطع بالاتر قادر خواهید بود برای اخذ اقامت در کشور بلاروس بعد از تحصیل اقدام نمائید. برای کسب اطلاعات کافی و اقوانین مهاجرت به این کشور و بررسی شرایط در ارتباط با اقامت بعد از تحصیل، با مشاورین ارشد حقوق بین الملل و وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.

معرفی کشور بلاروس

کشور جمهوری بلاروس در اروپای شرقی قرار دارد و با کشورهای روسیه، لتونی، اوکراین، لهستان و لیتوانی همسایه است. پایتخت این کشور، شهر مینسک که از سال 1919 به عنوان پایتخت معرفی شده است و شهرهای مهم دیگر بلاروس، شهرهای اسمارهون، بابرویسک، موگیلو، اورشا و غیره می­ باشد.

کشور بلاروس یکی از صنعتی ترین کشورهای شرق اروپا و دارای جمعیتی در حدود 10 میلیون نفر می­ باشد. این کشور به سبب نزدیکی به دریای بالتیک دارای آب و هوای معتدل و سرد است که زمستان­های بلاروس بسیار سرد می ­باشد. به دلیل وجود رودخانه ­ها و جنگل­های سرسبز، طبیعت کشور بلاروس بسیار زیبا و واحد پول این کشور نیز روبل می ­باشد.

اقامت پس از تحصیل در بلاروس

تحصیل در کشور بلاروس باعث اخذ اقامت این کشور برای دانشجویان نمی­ شود و برای ماندن و اقامت می ­بایست از روش­های دیگر اقدام نمایند. در زمان تحصیل، متقاضیان دانشجو می ­توانند با یادگیری زبان روسی و انتخاب روش مناسب برای اقامت بعد از تحصیل، شرایط حضور خود را در این کشور فراهم نمایند.

انواع اقامت بعد از تحصیل به شرح زیر می­ باشد:

 • اقامت بلاروس از طریق کار
 • اقامت بلاروس از طریق تحصیل
 • اقامت بلاروس از طریق ازواج
 • اقامت بلاروس از طریق خرید ملک
 • اقامت بلاروس از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت
 • اقامت بلاروس از طریق پناهندگی

اقامت پس از تحصیل در بلاروس

متقاضیان دانشجو بعد از تحصیل میتوانند از طریق کار برای اخذ اقامت کشور بلاروس اقدام نمایند. از جمله راه­های اقامت پس از تحصیل در بلاروس، سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و خرید ملک در این کشور می ­باشد.

در ساختار حقوقی کشورهای CIS شرایط خاصی برای خرید ملک وجود دارد و اخذ اقامت از این طریق امکان پذیر می باشد. دانشجویان متقاضی برای خرید ملک و ثبت شرکت نیاز به سرمایه ه­ای در حدود 150 هزار یورو دارند. اقامت بعد از تحصیل از راه خرید ملک خیلی بهتر از ثبت شرکت در بلاروس می­باشد. از جمله مزایای خرید ملک نسبت به شرکت می­توان به دو مورد زیر اشاره کرد:

 • معافیت از مالیت در برخی از مناطق این کشور
 • امکان اجاره دادن ملک و کسب منبع درآمد از این طریق

ثبت شرکت در این کشور نیز یکی از راه اخذ اقامت بعد از تحصیل می­باشد که از این طریق می ­توانید وارد بازار کار کشور بلاروس شوید.

اخذ اقامت بلاروس از طریق کار

پیدا کردن شغل متناسب با رشته تحصیلی در کشور بلاروس چندان آسان نیست اما دانشجویان این کشور از شانس بیشتری برای یافتن شغل مناسب برخوردار می ­باشند. برای یافتن کار مناسب، نیاز به یک پیشنهاد کاری و یک قرارداد کاری از سوی کارفرما لازم است. علاوه براین دانش زبان و تسلط به زبان روسی از جمله شرایط اساسی برای کار در این کشور می­ باشد.

متقاضیانی که در این کشور تحصیل کرده­اند قادر خواهند بود راحتتر در جست و جوی کار مورد نظر باشند. درصد نرخ بیکاری پایین این کشور و وجود صنایع گوناگون از جمله مزایای کار در بلاروس است.

ثبت شرکت در کشور بلاروس

متقاضیان بعد از گذشت 5 سال از تأسیس شرکت می­بایست تراکنش مالی در حدود 150 هزار یورو داشته باشند. بعد از ثبت شرکت، متقاضی در سال می­تواند به مدت 90 روز در بلاروس بماند و در بقیه روزها امکان خروج از این کشور را خواهد داشت. متقاضیان اقامت پس از تحصیل از طریق ثبت شرکت می ­توانند با دعوت از همراه و خانواده خود، مقدمات حضور آنها را در کشور بلاروس فراهم نمایند.

همچنین متقاضیان از این طریق می­توانند چند نفر را به عنوان سهامدار در بلاروس معرفی نمایند و این افراد می توانند با اخذ ویزای تجاری وارد کشور بلاروس شوند. برای بدست آوردن اطلاعات مناسب و قوانین مهاجرتی کشور بلاروس و بررسی شرایط اقامت پس از تحصیل در بلاروس با مشاوران و وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

اخذ اقامت از طریق خرید ملک

یکی از راه­های ساده برای مهاجرت به کشور بلاروس، خرید ملک و مسکن می­باشد که نیاز به سرمایه لازم می­باشد.دولت بلاروس اجازه اجاره مسکن را برای متقاضیان خرید ملک می دهد و این افراد از این طریق نیز می ­توانند درآمد کسب نمایند.

بعد از گذشت 5 سال از خرید ملک، متقاضی می­تواند برای اخذ اقامت دائم اقدام نماید. متقاضیان خارجی خرید ملک حق خرید زمین را نخواهند داشت و تنها حق خرید مسکل و ملک را خواهند داشت. حداقل سرمایه لازم برای خرید یک مسکن یا ملک در بلاروس، حدود 150 هزار یورو می­ باشد.

اقامت بعد از تحصیل در بلاروس

ازدواج در کشور بلاروس

در راستای اخذ اقامت بلاروس و انواع اقامت در این کشور یکی دیگر از روش­های اخذ اقامت، ازدواج با یک شهروند بلاروسی می ­باشد که دانشجویان از این روش می­ توانند بعد از تحصیل، تابعیت بلاروس را اخذ نمایند.

بعد از انجام مراحل اداری و قانونی و هدف اصلی متقاضی از ازدواج، اقامت این کشور بعد از تحصیل برای متقاضی صادر می ­گردد. ازدواج در بلاروس به جنسیت افراد بستگی ندارد و ازدواج با شهروند زن یا مرد بلاروسی سبب اخذ اقامت این کشور می­گردد.

در کشور بلاروس امکان اخذ تابعیت مضاعف یا دوگانه وجود ندارد، بنابراین متقاضی می­بایست پس از ازدواج، تابعیت قبلی خود را لغو نمایند. از جمله شرایط ازدواج، توانایی مالی مناسب متقاضی برای پرداخت هزینه­ های زندگی خود و همسر او در بلاروس می­ باشد.

موانع اقامت پس از تحصیل در بلاروس

ارتکاب جرم و انجام بعضی از جرائم در کشور بلاروس باعث منع اقامت بعد از تحصیل در این کشور می ­شود. بعضی از جرائم کشور بلاروس که مانع اخذ اقامت می­ شوند، به شرح زیر می ­باشد:

 • استعمال مواد مخدر
 • ارتکاب جرم در قانون بین الملل
 • تبعید
 • ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی بلاروس
 • جاسوسی علیه کشور بلاروس

برای آشنایی بیشتر در ارتباط با اقامت پس از تحصیل در بلاروس و همچنین کار در بلاروس کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، می­ توانند پاسخگوی متقاضیان در این رابطه باشند. متقاضیان قادر خواهند بود قبل از اعزام به این کشور و پس از فارغ التحصیلی، از خدمات این موسسه بهره مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =