مهاجرت کاری اسلواکی

اقامت کاری در اسلواکی

1 (20%) 1 vote[s]

مهاجرت از روش اقامت کاری در اسلواکی همواره به عنوان یکی از روش های وارد شدن به این کشور  می باشد.

در صورتی که شما هم علاقه مند به داشتن اطلاعات بیشتری در رابطه با موضوع اقامت کاری در اسلواکی هستید با خواندن این مقاله  فرصت این را دارید که از طالاعات بیشتری در این زمینه بهره مند شوید. این کشور توانسته از جمله کشورهایی باشد که به عضویت اتحادیه اروپا درآمده است.

اشخاص متقاضی اقامت کاری در اسلواکی ناگزیر به اطلاع داشتن از روش های مهاجرت کردن از طریق کار به این کشور  می باشند. از اینرو ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ایم تا شما را در جریان جزئیات این امر قرار دهیم.

وظایف کارفرما در اسلواکی

الف) اشخاصی که به عنوان کارفرما دراین کشور مشغول می باشند و عهده دار استخدام هستند، ملزم به داشتن توانایی مالی کافی به منظور پرداخت نمودن دستمزد کارکنان برای مدت زمان  یک ماهه را داشته باشند.

ب) کار فرما باید توانایی پرداخت نمودن حق بیمه و کلیه مالیات اشخاص متقاضی اقامت کاری در اسلواکی را نیز داشته باشند

ج) اشخاص کارفرما در این کشور ملزم به این می باشند که شغلی یا همان بنگاه اقتصادی مختص خود را به سطح مشخصی از سود و زیان رسانده باشند.

د) شخص کار فرما ملزم می باشد که شغل مربوط به خود را برای کارکنان خارجی، به مدت ۳ ماه در میان اتحادیه اروپا آگهی نماید. اشخاص متقاضی اقامت کاری در اسلواکی ملزم به دانستن این موضوع می باشند که ویزای کاری مختص به این کشور به این صورت می باشد که شخص کارفرما می بایست که در اولین قدم شغل مورد نظر را در این کشور برای مدت ۳ ماه به طور کامل آگهی نماید.

وظیفه کارفرما در صورتی که شخص متقاضی کار پیدا نشود

در حالتی که در این مدت مقرر برای شغل مورد نظر متقاضی کاری پیدا نشود، کارفرمایان قادر می باشند که از میان اشخاص متقاضی اقامت کاری در اسلواکی یا همان اتباع خارجه که کشور شان عضو اتحادیه اروپا نباشد را استخدام نمایند. ار آنجا که مطلع هستید، انجام این کار در حقیقت با توجه به در نظر گرفتن شرایط امروزی بازار کاری که کشور های عضو اتحادیه اروپا را در برگرفته می توان گفت که به طور تقریبی این امر غیرممکن می باشد. این موضوع، امکان پیدا نمودن شغل را برای  اشخاص خارجی و و هم چنین گرفتن ویزای کاری این اشخاص را که از جانب  کارفرما صادر خواهد شد را ازبین خواهد برد.

وظایف شخص متقاضی کار در اسلواکی

برای موفقیت در زمینه پیدا کردن کار در این کشور، خود شخص توصیه به داشتن حضور فیزیکی در این کشور می شود. هم چنین بادر نظر گرفتن اوضاع وخیم اقتصادی حال حاضر اروپا در حال حاضر  امری محال و نشدنی می باشد. در ظرف این مدت بهتر می باشد که شخص متقاضی کار با کارفرمای خود دارای ارتباط باشد و موفق شود که به وسیله کارفرمای خود ویزای کاری خود را بدست آورد.

مدارک مورد نیاز برای در خواست کار در اسلواکی

مدارک لازم به این منظور عبارتند از:

  • به همراه داشتن مدارکی که بتواند مدارک هویتی شخص را به اثبات رساند.
  • به همراه داشتن کلیه مدارک هویتی همراهان شخص متقاضی
  • به همراه داشتن کلیه مدارک و کلیه آزمایشاتی  که در این کشور انجام شود و این آزمایشات در بر گیرنده آزمایش هایی نظیر آزمایش ادرار و  آزمایش خون می باشد.
  • به همراه داشتن پرینت مربوط به حساب بانکی خود به این شرط که  در ایران گرفته شده باشد و برای اثبات تمکن مالی شخص برای نشان دادن توانایی شخص برای زندگی نمودن در این کشور.
  • به همراه داشتن مدارکی که بتواند وضعیت اسکان این اشخاص را اثبات نماید  که در بر گیرنده مدارکی مانند امضا قرار داد اجاره یا مدرکی که بتواند وضعیت  مالکیت شخص را اثبات نماید.
  • به همراه داشتن مدرکی که بیانگر عدم سوئ پیشنه شخص و هم چنین نداشتن سابقه کیفری شخص مورد نظر باشد.

اعتبار در خواست کار در اسلواکی

مجوز کار در این کشور برای مدت زمانی به اندازه ۲ سال دارای اعتبار می باشد. مجوز کار برای انجام کلیه مشاغل فصلی حداکثر برای ۶ ماه دارای اعتبار می باشد.

مجوز مورد نیاز برای اشتغال در این کشور قابل انتقال نمی باشد. پس می توان نتیجه گرفت که کلیه این مشاغل مختص  مختص یک کارگر خاص و یک کارفرما خاص می باشد. و چنان چه شخصی که از کارفرمای مختص خود راضی نبوده و تصمیم به تعویض کار فرمای خود بگیرد ملزم به تکمیل نمودن و هم چنین ارسال فرم جدید  خود می باشد.

مرجع صادر کننده مجوز کار در اسلواکی

مجوز لازم برای شروع به کار در این کشور به وسیله دفتر کل امور اجتماعی و خانواده صادر می شود و میزان مهلت قانونی برای  برسی نمودن درخواست استخدام این اشخاص به میزان  ۳۰ روز کاری می باشد. همواره موفقیت در زمینه پیدا کردن شغل در این کشور از چندین روش مختلف ممکن می باشد. این روش ها عبارتند از:

الف – استفاده نمودن از سایت های کاریابی در این کشور؛ ب – استفاده نمودن  از کمک هایی که از جانب سازمان هایی که در زمینه امور  استخدامی به فعالیت می پردازند. و می توانند در زمینه مشاغلی  مانند مشاغل نیمه وقت و پاره وقت که کشورشان عضو اتحادیه اروپا باشند  ودر زمینه امور استخدامی انجام وظیفه می کنند.

در صورتی که شما هم با خواندن این مقاله متمایل به داشتن اطلاعاتی بیشتر و جامع تری در زمینه اقامت کاری در اسلواکی هستید این فرصت را دارید تا با تماس با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به اطلاعات جامع تری در رابطه با مهاجرت به اسلواکی و کار در اسلواکی و کاریابی در اسلواکی و هم چنین موضوعاتی دیگر در زمینه گرفتن اقامت کشورهای مختلف و کلیه امور مهاجرتی به دست آورید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =