صفحه اصلی » کانادا » اقامت کانادا از طریق تولد

اقامت کانادا از طریق تولد

اقامت کانادا از طریق تولد
نوشته شده توسط newadmin | کانادا | دیدگاه ۰

اقامت کانادا از طریق تولد

اقامت کانادا از طریق تولد یکی از طرقی است که افراد تمایل دارند برای ورود به کانادا مورد بررسی قرار دهند. ما در این مقاله سعی کرده ایم این موضوع را برای شما عزیزان به ساده ترین شکل بیان نمائیم تا اگر قصد اخذ اقامت کانادا از طریق تولد را برای فرزند خود دارید راه ها و شرایط آن را فرا گیرید.

کشور کانادا

کانادا کشوری واقع در بخش شمالی آمریکای شمالی است.

این کشور دارای ده استان است و پایتخت آن اتاوا می باشد.

کانادا دومین کشور پهناور جهان است و طولانی ترین مرز دنیا بین دو کشور را با آمریکا داراست.

بزرگترین آبشار جهان در مرز بین این کشور با آمریکا قرار دارد. این کشور همچنین بیشتر از هر کشور دیگری با آمریکا معاملات اقتصادی دارد.

کانادا یک کشور توسعه یافته با درآمد سرانه بالا می باشد و همچنین دهمین رتبه در شاخص توسعه انسانی را داراست که بسیاری از افراد از سراسر دنیا خواهان کسب تابعیت این کشور هستند. زبان رسمی در کشور کانادا زبان انگلیسی و فرانسه می باشد و شهروندان این کشور به این دو زبان تسلط داشته و صحبت می کنند.

کانادا جزو معدود کشورهایی است که اگر قصد اخذ اقامت کانادا از طریق تولد را داشته باشید می توانید برای فرزندتان تابعیت کشور کانادا دریافت کنید و این در صورتی است که فرزندتان در کانادا متولد شده باشد حتی اگر خود شهروند این کشور نباشید.

اما این مطلب که فرزند شما در کانادا متولد شود به این معنا نیست که می توانید به صورت خودکار در کانادا اقامت نموده و یک شهروند کانادایی شوید.

اگر علاقه مند به اخذ تابعیت کانادا برای خود و یا فرزند خود هستید راه های قانونی برای رسیدن به اقامت کشور کانادا از طریق تولد فرزند وجود دارد.

راه های اخذ اقامت کانادا از طریق تولد

شما می توانید یکی از روش های زیر را برگزینید:

  • دریافت اقامت بلند مدت یا دائم برای اقامت کانادا از طریق تولد فرزند
  • یکی از فرزندان بزرگسال شما حامی مالی و پشتیبان شما باشد در صورتی که خودش به صورت قانونی در کانادا اقامت داشته و برای اقامت شما در این کشور اقدام کند.

دریافت اقامت بلند مدت یا اقامت دائم کانادا

برای اخذ اقامت دائم شما باید یکسری از الزامات و تعهدات را بدست آورید.

برای بدست آوردن اقامت فرزند، باید به عنوان والدین فرزند حداقل 730 روز یا دو سال را در یک دوره پنج ساله در کانادا حضور داشته باشید.

این بدین معناست که می توانید سه سال از این دوره پنج ساله را خارج از کانادا باشید.

به هرحال اگر این مدت را در کمتر از پنج سال بگذرانید و تصمیم بگیرید برای یک دوره طولانی این کشور را ترک کنید این توانایی را خواهید داشت که در اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا نشان دهید الزامات و تعهدات مربوط به اقامت را رعایت کرده اید.

این اقامت بلند مدت در کانادا از روش های مختلف نظیر تحصیل در کانادا یا اخذ ویزای کاری کانادا امکان پذیر می باشد که اقدام برای هر یک بسته به شرایط فرد متفاوت خواهد بود.

شرایط لازم برای اقامت بلند مدت

اگر برای مدت طولانی در خارج از کانادا حضور داشته باشید می توانید روزهای خود را پر کنید در صورتی که:

  • مسافرت با همسر کانادایی یا شریک زندگی کانادایی داشته باشید یا زمانی که یک کودک زیر 19 سال همراه شما باشد.
  • به طور تمام وقت در یک شرکت کانادایی که در خارج از کانادا فعالیت دارد مشغول به کار باشید.
  • شریک زندگی یا همسر یا فرزند شخصی که در حال گذراندن دوره تعهد افامت است در خارج از کانادا در شرکتی کانادایی مشغول به کار باشد.

 

نکات

اگر شما در کانادا باشید و افسر مهاجرت تشخیص دهد ماموریت اقامت خود را رعایت نکرده اید، ممکن است دستور خروج شما را صادر کند و مجبور به ترک کانادا خواهید شد.

اگر در خارج از کانادا هستید و ماموریت های اقامت خود را برآورده نمی کنید، مامورین مهاجرت در خارج از کشور ممکن است به صورت کتبی به شما اطلاع دهند که اقامت دائم خود را از دست داده اید.

اگر وضعیت سکونت دائم خود را از دست داده اید می توانید تقاضای تجدید نظر را ظرف 60 روز از زمان دریافت تصمیم ارائه دهید. در صورت درخواست تجدید نظر افسر مربوطه ممکن است قبل از تصمیم گیری نهایی در مورد وضعیت اقامت دائم شما، به دلایل بشردوستانه توجه کند.

اگر می دانید که ممکن است برای مدت طولانی خارج از کانادا باشید این موضوع بسیار اهمیت دارد که با اداره مهاجرت و پناهندگی کانادا در ارتباط باشید و به آنها اطلاع دهید که دوباره به کشور بازخواهید گشت، چون اداره مهاجرت کانادا دیگر برای شما اجازه بازگشت مجدد به تعهدات اقامتی را صادر نخواهد کرد.

اگر قصد دارید که برای تابعیت کانادا درخواست بدهید، لطفا توجه داشته باشید که زمان صرف شده در خارج از کانادا نمی تواند در مورد شرایط اقامت شهروندی شمارش شود و به طور دقیق تر برای کسب تابعیت کانادا شما باید سه سال از پنج سال را در کانادا بمانید تا واجد شرایط در خواست شهروندی شوید.

اقامت کانادا

اگر مجوز اقامت دائم کانادا را دارا نیستید، می توانید با عناوین ذیل برای مدتی با فرزندتان در کانادا اقامت نمایید:

  •  به عنوان مهاجر موقت
  • به عنوان یک بازدید کننده
  •  به عنوان دانشجو یا کارگر تا زمانی که واجد شرایط هستید

زمانی که فرزند شما در کشور کانادا به سن رشید رسید، قادر خواهد بود تا در کانادا تحصیل، کار و زندگی کند.

اما این مورد ممکن است شما را به عنوان والدینی که تولد فرزند در کانادا را تجربه کرده اند محدود کند و شما کماکان نیاز دارید برای اقامت شرایطی را که مربوط به حمایت و ضمانت از والدین است رعایت کنید.

یکی از مواردی که در تصمیم گیری افراد بسیار اهمیت دارد بررسی زایمان در کانادا با ویزای توریستی و هزینه های آن می باشد که می توانید با مراجعه به مقاله مربوطه اطلاعات لازم را در این خصوص اخذ نمایید.

در آخر ضمن قدردانی از توجه به مطالب سایت و صبر و حوصله شما به اطلاع شما دوستان عزیز می رسانیم در صورتی که قصد مهاجرت به کانادا را دارید باید از روش های مختلف ورود به این کشور آگاه باشید و بهترین راه را متناسب با شرایط خود انتخاب نمایید. شما می توانید برای کسب  اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت و راهکارهای قانونی آن با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید تا بهترین مسیر را متناسب با شرایط خود برای ورود به کشور کانادا انتخاب نمایید.

 

اقامت کانادا از طریق تولد
5 (100%) 14 votes