صفحه اصلی » کانادا » اقامت کانادا از طریق تولد
سفیران سروش سعادت

اقامت کانادا از طریق تولد

اقامت کانادا از طریق تولد
نوشته شده توسط | کانادا | دیدگاه ۰

اقامت کانادا از طریق تولد یکی از طرقی است که ما در این مقاله سعی کرده ایم  آن را حتی الامکان برای شما عزیزان به ساده ترین شکل ممکن بیان کنیم تا اگر قصد اخذ اقامت کانادا از طریق تولد را برای فرزند خود داشتید راه ها و روش های آن را فرا گیرید.

کانادا کشوری واقع در بخش شمالی آمریکای شمالی است. این کشور دارای ده استان است و پایتخت آن اتاوا می باشد.کانادا دومین کشور پهناور جهان است و طولانی ترین مرز دنیا بین دو کشور را با امریکا داراست. بزرگترین آبشار جهان در مرز بین این کشور با امریکا قرار دارد. این کشور همچنین بیشتر از هر کشور دیگری با امریکا معاملات اقتصادی دارد. کانادا یک کشور توسعه یافته با درآمد سرانه بالاست و همچنین دهمین رتبه در شاخص توسعه انسانی را دارد و خیلی از افراد از سراسر دنیا خواهان کسب تابعیت این کشور هستند. زبان رسمی در کشور کانادا زبان انگلیسی و فرانسه می باشد و شهروندان این کشور به این دو زبان تسلط داشته و صحبت می کنند.

کانادا جزو معدود کشورهایی است که اگر قصد اخذ اقامت کانادا از طریق تولد را داشته باشید می توانید برای فرزندتان تابعیت کانادا دریافت کنید و این در صورتی است که فرزندتان در کانادا متولد شده باشد حتی اگر خود شهروند این کشور نباشید. اما این مطلب که فرزند شما در کانادا متولد شود به این معنا نیست که می توانید به صورت خودکار در کانادا اقامت نموده و یک شهروند کانادایی شوید.

در بیشتر پرونده ها اگر تا به حال اقامت بلند مدت در کانادا نداشته باشید یا شهروند کانادا نباشید حتی اگر فرزند شما در کانادا متولد شود مجبور میشوید همراه با فرزند خود به وطن بازگردید.

اگر علاقه مند به اخذ تابعیت کانادا برای خود و یا فرزند خود هستید راه های قانونی برای رسیدن به اقامت کانادا از طریق تولد فرزند وجود دارد

شما می توانید یکی از روش های زیر را برگزینید

۱٫       دریافت اقامت بلند مدت یا دائم خود برای اقامت کانادا از طریق تولد فرزند

۲٫    یکی از فرزندان بزرگسال شما حامی مالی و پشتیبان شما باشد در صورتی که خودش به صورت قانونی در کانادا اقامت دارد برای اقامت شما در این کشور اقدام کند

دریافت اقامت بلند مدت یا اقامت دائم :

برای اخذ اقامت دائم شما باید یکسری از الزامات و تعهدات را بدست آورید.

برای بدست آوردن اقامت فرزند، باید به عنوان والدین فرزند حداقل ۷۳۰ روز یا دوسال را در یک دوره ی پنج ساله در کانادا حضور داشته باشید. این بدین معناست که می توانید سه سال از این دوره ی پنج ساله را خارج از کانادا  باشید. به هرحال اگر  این مدت را در کمتر از پنج سال بگذرانید و تصمیم بگیرید برای یک دوره ی طولانی این کشور را ترک    کنید  این توانایی را خواهید داشت که در اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا نشان دهید الزامات و تعهدات مربوط به اقامت را رعایت کرده اید.

اگر برای مدت طولانی در خارج از کانادا حضور داشته باشید می توانید روزهای خود را پر کنید در صورتی که:

۱٫    مسافرت با همسر کانادایی یا شریک زندگی کانادایی داشته باشید یا زمانی که یک کودک زیر ۱۹ سال همراه همراه شما باشد.

۲٫       به طور تمام وقت در یک شرکت کانادایی که در خارج از کانادا فعالیت دارد مشغول به کار باشید.

۳٫    شریک زندگی یا همسر یا فرزند شخصی که در حال گذراندن دوره ی تعهد افامت است در خارج از کانادا در شرکتی کانادایی مشغول به کار باشد

اگر شما در کانادا باشید و افسر مهاجرت تشخیص دهد ماموریت اقامت خود را رعایت نکرده اید ممکن است دستور خروج شما را صادر کند و مجبور به ترک کانادا خواهید شد.

اگر در خارج از کانادا هستید و ماموریت های اقامت خود را بر آورده نمی کنید مامورین مهاجرت در خارج از کشور ممکن است به صورت کتبی به شما اطلاع دهند که اقامت دائم خود را از دست داده اید.

اگر وضعیت سکونت دائم خود را از دست داده اید می توانید تقاضای تجدید نظر را ظرف ۶۰ روز از زمان دریافت تصمیم ارائه دهید. در صورت درخواست تجدیدنظر افسر مربوطه ممکن است قبل از تصمیم گیری نهایی در مورد وضعیت اقامت دائم شما به دلایل بشردوستانه توجه کند.

اگر می دانید که ممکن است برای مدت طولانی خارج از کانادا باشید این موضوع بسیار اهمیت دارد که با اداره مهاجرت و  پناهندگی کانادا در ارتباط باشید و به آنها اطلاع دهید که دوباره به کشور بازخواهید گشت چون اداره مهاجرت کانادا دیگر برای شما اجازه بازگشت مجدد به تعهدات اقامتی را صادر نخواهد کرد.

اگر قصد دارید که برای تابعیت کانادا درخواست بدهید، لطفا توجه داشته باشید که زمان صرف شده در خارج از کانادا نمی تواند در مورد شرایط اقامت شهروندی شمارش شود و به طور دقیق تر برای کسب تابعیت کانادا شما باید سه سال از پنج سال را در کانادا بمانید تا واجد شرایط در خواست شهروندی شوید.

اگر مجوز اقامت دائم کانادا را دارا نیستید ، ممکن است هنوز هم بتوانید به عناوین ذیل در کانادا برای مدتی با فرزندتان باقی بمانید:

۱٫       به عنوان مهاجر موقت

۲٫       به عنوان یک بازدید کننده

۳٫       به عنوان دانشجو یا کارگر تا زمانی که واجد شرایط  هستید

زمانی که فرزند شما به اندازه کافی رشد کرد قادر خواهد بود تا در کانادا تحصیل ، زندگی  و کار کند. اما این مورد ممکن است شما را به عنوان والدینی که تولد فرزند در کانادا را تجربه کرده اند محدود کند و شما کماکان نیاز دارید برای اقامت شرایطی را که مربوط به حمایت و ضمانت از والدین است رعایت کنید.

در آخر ضمن قدردانی از توجه به مطالب سایت و صبر و حوصله شما به اطلاع شما دوستان عزیز می رساند در صورتی که قصد مهاجرت به کانادا را دارید باید از روش های مختلف ورود به این کشور آگاه باشید و بهترین راه را متناسب با شرایط خود انتخاب نمایید. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت و راهکارهای قانونی آن با موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید تا بهترین مشاورین مهاجرت در ایران شما عزیزان را یاری کنند

 

اقامت کانادا از طریق تولد
۵ (۱۰۰%) ۱۴ votes
سفیران سروش سعادت