مهاجرت تحصیلی کلمبیا

اقامت کلمبیا از طریق تحصیلی

اقامت کلمبیا از طریق تحصیلی

دست یافتن به اقامت کشورهای مختلف از طریق تحصیل از جمله روش هایی است که در حال حاضر رواج بسیاری دارد. اخذ اقامت کلمبیا از طریق تحصیلی به اقامت ختم میشود و بسیاری از دانشجویان در این مسیر قدم بر می دارند. آنها با اخذ ویزای تحصیلی کلمبیا به صورت طولانی مدت اجازه تحصیل در این کشور را خواهند داشت و در نهایت طی شرایطی می توانند به اقامت و تابعیت کلمبیا دسترسی پیدا کنند. آسان ترین و بی دردسرترین روش مهاجرتی، تحصیل در دانشگاه مورد نظر است. البته افرادی که در دوره های کوتاه مدت تحصیلی مانند دوره های زبان شرکت می نمایند، می بایست از ویزای توریستی این کشور استفاده کنند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این موضوع را با دقت و ظرافت کامل بررسی نموده و نتیجه بررسی ها را در قالب مقاله ای که پیش رو دارید، در اختیار متقاضیان قرار داده است.

انواع روش های اخذ اقامت کلمبیا

در بررسی موضوع اقامت کلمبیا از طریق تحصیلی، لازم است اطلاع داشته باشید که در مجموع به چندین روش می توان به اقامت کلمبیا دست یافت که به صورت زیر بیان می شود:

  • اقامت از طریق سرمایه گذاری در کلمبیا
  • اقامت از طریق ثبت شرکت در کلمبیا
  • اقامت از طریق کار در کلمبیا
  • اقامت کلمبیا از طریق تحصیلی

هر یک از روش های فوق دارای قوانین و مقررات خاصی است که اگر تمایل دارید به مقاله های مربوط به آنها رجوع نمایید.

تابعیت مضاعف در کلمبیا

کشور کلمبیا در فهرست کشورهایی قرار گرفته است که قانون تابعیت مضاعف را می پذیرد. بدین معنا که هر فرد خارجی که از هر روشی موفق به اخذ تابعیت این کشور گردد، بدون انصراف از تابعیت فعلی خود از کشور مبدا، می تواند تابعیت و پاسپورت کلمبیایی نیز داشته باشد. به طور مثال متقاضیانی بین المللی که از راه تحصیل در کلمبیا وارد این کشور شده و در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور مشغول تحصیل هستند، می توانند طی شرایطی تابعیت کلمبیا را به دست آورند. آنها ابتدا با اخذ ویزای دانشجویی از نوع M می توانند برای مدت زمان 5 سال به تحصیل بپردازند. پس از گذشت 5 سال و فارغ التحصیلی در رشته مورد نظر، مجاز هستند ویزای اقامت R دریافت نمایند.

در صورتی که پس از اخذ ویزای R، برای 5 سال دیگر در این کشور اقامت مستمر داشته باشند، واجد شرایط محسوب شده و می توانند شهروندی یا پاسپورت کلمبیایی اخذ کنند. اما در این راستا ملزم به ترک تابعیت فعلی خود نبوده و مجاز هستند هر دو تابعیت را به صورت همزمان در اختیار داشته باشند. بنابراین از دیگر مزیت هایی که در مهاجرت به کلمبیا وجود دارد، تابعیت مضاعف یا قانون دو تابعیتی یا تابعیت دوگانه است. بدین ترتیب با شهروندی کلمبیایی مجاز می باشید بدون اخذ ویزا به برخی کشورهای خارجی سفر کنید.

شرایط اخذ ویزا و اقامت کلمبیا از طریق تحصیلی

قوانین صدور ویزای کلمبیا، در سال 2017 میلادی تغییراتی پیدا کرد و در 15 دسامبر 2017 میلادی به مرحله اجرا درآمد. طبق تغییرات ایجاد شده، کشور کلمبیا با در نظر گرفتن شرایط تحصیلی و مدت زمان تحصیل دانشجو در موسسات آموزشی این کشور، دو نوع ویزا صادر می نماید که به ویزاهای M-9 یا (V) و TP-3 معروف هستند. دانشجویانی که قصد دارند دوره های آموزشی خود را در موسسات آموزش عالی و در مقاطع لیسانس به بالا پشت سر بگذارند، می بایست از ویزای مهاجر یا نوع M-9 استفاده نمایند.

اما اگر برای گذراندن برخی دوره های آموزشی که نیاز به اخذ مدرک ندارند، راهی کلمبیا می شوند می بایست از ویزای نوع V (ویزای بازدید یا ویزیتور) بهره بگیرند. دانشجویانی که از ویزای نوع M-9 استفاده می کنند، در صورتی که برای مدت بیشتر از 6 ماه خاک کلمبیا را ترک نموده و همچنان به این کشور بازنگردند، اعتبار ویزا به صورت خودکار لغو خواهد شد.

شرایط اخذ ویزا و اقامت کلمبیا از طریق تحصیلی

هزینه اخذ ویزای دانشجویی کلمبیا

پیش از سال 2017 میلادی، برای دانشجویانی که با قصد اقامت کلمبیا از طریق تحصیلی نسبت به اخذ ویزای دانشجویی کلمبیا اقدام نموده و وارد این کشور می شدند، ویزای تحصیلی نوع TP-3 صادر می گردید که فرد متقاضی بابت اخذ آن ملزم به پرداخت مبلغ 55$ (دلار) بود. اما پس از سال 2017 میلادی و تغییراتی که در قوانین صدور ویزاها صورت گرفت، اکنون ویزای نوع M-9 برای دانشجویان بین المللی صادر می گردد که البته هزینه صدور آن بالاتر بوده و معادل 67$ (دلار) می باشد. از نکات مهمی که در تحصیل و اقامت کلمبیا از طریق تحصیلی وجود دارد این است که شخص دانشجو تا زمانی که دارنده ویزای نوع M-P یا ویزای کوتاه مدت V است، حق کار در این کشور را نخواهد داشت.

هزینه ویزای اقامت کلمبیا از طریق تحصیلی

ویزای اقامت کلمبیا برای آن دسته از افراد خارجی صادر می گردد که قصد دارند به صورت طولانی مدت در کلمبیا اقامت داشته باشند. پیش از سال 2017 میلادی، ویزای اقامت کلمبیا در نوع RE برای متقاضیان خارجی صادر می گردید. اما از 15 دسامبر 2017 میلادی این نوع ویزا جای خود را به ویزای نوع R داده است. هزینه اخذ ویزای اقامت نوع RE، معادل 435$ (دلار) بود. اما در ویزای اقامت جدید از نوع R با اندکی افزایش قیمت، می بایست مبلغ 443$ (دلار) پرداخت نمود.

مدت اعتبار ویزای اقامت R کلمبیا

قوانین حاکم بر ویزای اقامت نوع R، دقیقا همان قوانینی است که در ویزای نوع RE وجود داشته است. فردی که دارنده ویزای R است، چنانچه دو سال به صورت مستمر خارج از خاک کلمبیا باشد، اعتبار ویزای اقامت او به صورت خودکار از درجه اعتبار ساقط گردیده و نامعتبر خواهد بود. در خصوص تابعیت کلمبیا نیز قوانین خاصی وجود دارد. دارندگان ویزای اقامت نوع R در صورتی می توانند واجد شرایط تابعیت کلمبیا باشند که مدت اقامت او در خارج از خاک کلمبیا (به صورت پیوسته) متجاوز از یک سال نباشد. در غیر این صورت تابعیت و پاسپورت کلمبیایی به آنان تعلق نمی گیرد. مزیتی که در ویزای اقامتی R وجود دارد این است که افراد با اخذ این نوع ویزا مجاز به کار در کلمبیا هستند.

اقامت کلمبیا از طریق تحصیلی ضوابط و قوانینی دارد که اگر با هدف اقامت کلمبیا، تمایل به مهاجرت تحصیلی به این کشور دارید، می بایست از این قوانین آگاهی داشته باشید. سریع ترین روش دستیابی به این اطلاعات، برقراری ارتباط با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت است که کاملا به روز بوده و آخرین تغییرات در آنها لحاظ گردیده است. بنابراین وقت را غنیمت شمرده و در اسرع وقت به صورت تلفنی رایگان یا مراجعه حضوری ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *