مهاجرت به کشور آذربایجان

انواع راه های مهاجرت به آذربایجان

انواع راه های مهاجرت به آذربایجان

انواع راه های مهاجرت به آذربایجان به چند بخش اصلی تقسیم می شوند و هر فرد برای دسترسی به هر یک از آن ها نیاز به مدارک ویژه ای دارد. همه متقاضیان می توانند با همراهی متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تا انتهای این نوشتار از انواع راه های مهاجرت به آذربایجان به صورت کامل آگاه و مطلع شوند. برای ورود به خاک این کشور، متقاضیان و مهاجران خارجی می توانند از انواع راه های تحصیلی، کاری و غیره اقدام نمایند. البته در سال 2022 مهاجرت به آذربایجان از طریق تحصیل، بهترین روش اخذ اقامت این کشور است که در نهایت می تواند به اخذ پاسپورت هم منجر شود.

  • بهترین مسیر ورود به کشور آذربایجان چیست؟
  • چه موانعی برای مهاجرت به آذربایجان وجود دارد؟
  • شرایط کار در کشور آذربایجان چیست؟
  • هزینه های زندگی در آذربایجان چگونه است؟
  • مزایای تحصیل در آذربایجان چیست؟
  • شرایط سرمایه گذاری در کشور آذربایجان چیست؟

شرایط زندگی در کشور آذربایجان

جمهوری آذربایجان دارای ذخایر نفت و گاز قابل توجهی می باشد؛ اما برای اطمینان از رفاه همه شهروندان، این کشور به اقتصاد متنوع تری نیاز دارد. بیش از یک سوم شهروندان کشور آذربایجان در زمینه کشاورزی مشغول به کار می باشد. اما این بخش کمتر از 6% اقتصاد کشور آذربایجان را شامل می شود. بیش از نیمی از جمعیت فقیر در جمهوری آذربایجان در مناطق روستایی زندگی می کنند که از نظر زیرساخت ها و تأمین آب آشامیدنی، گاز و برق دچار کمبود و همچنین غیرقابل اعتماد هستند. لازم به ذکر است که فقط 80% از آذربایجانی ها به آب قابل شرب دسترسی دارند.

از سال 1998، FINCA جمهوری آذربایجان به بیش از 77000 آذربایجانی در بهبود زندگی خود کمک کرده است. رشد سریع شرکت تابعه گواهی بر تقاضای عظیم کشور برای تأمین اعتبار خرد است. این وام های فردی، گروه کوچک، کشاورزی و SME در 35 مکان شهری و روستایی در کشور ارائه می دهد. FINCA بزرگ ترین موسسه اعتباری غیر بانکی در جمهوری آذربایجان است و اولین موسسه وام خرد بود که مجوز بانک ملی این کشور را دریافت کرد.

مجمع جهانی اقتصاد رتبه بندی خود را از 109 کشور جهان در “شاخص توسعه فراگیر” منتشر کرد، که کشورها را برای توسعه فراگیر اندازه گیری می کند. لازم به ذکر می باشد که جمهوری آذربایجان در فهرست 79 اقتصاد در حال توسعه، در رده دوم قرار دارد و این برای مهاجران خبر بسیار خوبی است. از دیگر نکات مثبت راجع به آذربایجان می توان به سطح درآمد در این کشور اشاره نمود. متوسط درآمد ماهانه در آذربایجان AZN2950 (منات آذربایجان) است و با این که نرخ تورم در این کشور پایین است، چند ماه یکبار برای جلوگیری از کاهش قدرت خرید مردم، به این حقوق افزوده می شود. افزایش درآمد در آذربایجان به شرح ذیل است:

افزایش درآمد در آذربایجان

انواع راه های مهاجرت به آذربایجان در سال 2022

همانطور که گفته شد، کشور آذربایجان در 2 دهه اخیر رشد اقتصادی و صنعتی چشمگیری داشته است و شرایط زندگی در این کشور همواره در حال تغییر می باشد. به دلیل توسعه جمهوری آذربایجان در زمینه های مختلف، تعداد مهاجران و متقاضیان خارجی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند افزایش یافته است و هر ساله متقاضیان زیادی با اهداف مختلف اقدام به مهاجرت به کشور آذربایجان می کنند. اکثر راه های مهاجرت به آذربایجان موجب کسب اقامت این کشور می شوند و متقاضیان خارجی که موفق به کسب اقامت در این کشور می شوند می بایست از شرایط کسب اقامت کشور آذربایجان از روش های مختلف حتما آگاه باشند.

در جمهوری آذربایجان، سیاست مهاجرت توسط اداره مهاجرت ایالتی اداره می شود و ادارات مربوطه وزارت کار و حمایت اجتماعی جمعیت، وزارت بهداشت، وزارت امور خارجه، خدمات مرزی کشور، کمیته دولتی جمهوری آذربایجان برای پناهندگان و آوارگان و سرویس امنیت کشور خدمات مختلفی در نظر گرفته است. قانون مهاجرت، قانون شهروندی، قانون مهاجرت مبانی سیاست مهاجرت در جمهوری آذربایجان است.

یک اداره مهاجرت مستقل و همچنین سرویس مهاجرت ایالتی در کشور آذربایجان در 19 مارس 2007 برای تنظیم مهاجرت سریع و آماده سازی سیاست های مهاجرت جامع و کارآمد تأسیس شده اند. جهت مهاجرت به آذربایجان و کسب اقامت این کشور از راه های مختلف متقاضیان باید از انواع راه های مهاجرت به کشور آذربایجان آگاه باشند. برای مهاجرت به کشور آذربایجان متقاضیان خارجی می توانند از راه های مختلفی اقدام کنند.

بررسی انواع راه های مهاجرت به آذربایجان

برای ورود به خاک کشور آذربایجان و مقیم شدن در این کشور مهاجران و متقاضیان خارجی می توانند در صورت داشتن شرایط مورد نیاز از راه های زیر اقدام کنند:

  • مهاجرت به آذربایجان جهت اشتغال و کسب درآمد
  • مهاجرت به آذربایجان جهت ادامه تحصیل
  • مهاجرت به آذربایجان جهت کارآفرینی و سرمایه گذاری
  • مهاجرت به آذربایجان جهت ازدواج با شهروند آذربایجانی

کار از انواع راه های مهاجرت به آذربایجان

یکی از انواع راه های مهاجرت به آذربایجان، مهاجرت به این کشور جهت اشتغال و کسب درآمد می باشد. متقاضیان خارجی می توانند برای مشغول به کار شدن در زمینه های مختلف از جمله نفت و گاز، مهندسی، تکنولوژی، کشاورزی، معادن، برق، ساخت و ساز و خرید و فروش و سایر زمینه های کاری به کشور آذربایجان مهاجرت کنند. برای مهاجرت به کشور آذربایجان جهت اشتغال و کسب درآمد در این کشور، متقاضیان و مهاجران خارجی در نخستین گام نیاز به کسب دعوت نامه کاری از طرف کارفرمای یک کمپانی و یا ارگان خواهند داشت.

در صورت نبودن نیروی کار بومی در کشور آذربایجان، به متقاضیان خارجی دعوت نامه کاری ارائه می شود تا بتوانند به سفارت آذربایجان در کشور مبدا مراجعه کنند و ویزای کاری کشور آذربایجان را بدست بیاورند. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار در کشور آذربایجان شامل مدارک شناسایی، مدارک تحصیلی، سابقه های کاری و تحصیلی، بیمه درمانی، مدارک پزشکی، مدارک معتبر زبان، پاسپورت و فرم های درخواست تکمیل شده، می شود.

کار از انواع راه های مهاجرت به آذربایجان

تحصیل از انواع راه های مهاجرت به آذربایجان

یکی دیگر از روش های ورود به خاک کشور آذربایجان، کسب ویزای دانشجویی و یا تحصیلی این کشور می باشد. متقاضیانی که قصد دارند در دانشگاه های کشور آذربایجان مشغول به تحصیل شوند، حتما باید ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنند. جهت دریافت ویزای تحصیلی آذربایجان، دانشجویان و متقاضیان بین المللی می بایست اقدام به کسب پذیرش از دانشگاه مورد نظر در کشور آذربایجان کنند. در دانشگاه های کشور آذربایجان متقاضیان می توانند به 3 زبان روسی، انگلیسی و ترکی (آذربایجانی) مشغول به تحصیل شوند.

پس یکی از مهم ترین مدارک جهت تحصیل در دانشگاه های کشور آذربایجان، مدرک زبان معتبر می باشد. همچنین دانشجویان برای مهاجرت تحصیلی به کشور آذربایجان می بایست مدارکی چون نامه پذیرش از دانشگاه، مدارک تحصیلی کسب شده با همراه ریز نمرات، مدارک پزشکی، مدارک شناسایی و مدارک بیمه، چند قطعه عکس و پاسپورت معتبر داشته باشند. دانشجویان در آذربایجان ماهانه بین 250$ تا 500$ (دلار آمریکا) بابت هزینه زندگی خود باید پرداخت نمایند و علاوه بر آن شهریه کالج یا دانشگاه محل تحصیل خود را تامین نمایند. شهریه در کالج ها و دانشگاه های آذربایجان در سال 2022 به شرح ذیل است:

شهریه کالج های پیش دانشگاهی آذربایجان (دلار آمریکا) شهریه دانشگاه های آذربایجان (دلار آمریکا)
سالانه 600$ تا 2000$ سالانه 1000$ تا 2500$

مهاجرت به آذربایجان جهت کارآفرینی و سرمایه گذاری

یکی از سریع ترین روش های مقیم شدن در کشور آذربایجان و همچنین مهاجرت به این کشور، مهاجرت به کشور آذربایجان جهت کارآفرینی و سرمایه گذاری می باشد. سرمایه گذاری در کشور آذربایجان در زمینه های خدمات لجستیکی، نفت و گاز، آموزش و پرورش، کشاورزی، املک و مستغلات و سایر زمینه ها امکان پذیر می باشد. برای کسب اقامت دائمی کشور آذربایجان از طریق سرمایه گذاری، متقاضیان و مهاجران خارجی می بایست حداقل 300000$ (دلار آمریکا) سرمایه داشته باشند.

علاوه بر این، متقاضیان و سرمایه گذاران خارجی می توانند با تاسیس کمپانی های مختلف در کشور آذربایجان، اقدام به مهاجرت و کسب اقامت در این کشور کنند. برخی از محبوب ترین شرکت های قابل تاسیس در خاک کشور آذربایجان شرکت های سهامی، مشارکت عمومی، مشارکت محدود، با مسئولیت محدود، شرکت با مسئولیت اضافی یا کمپانی تعاونی می باشند.

مهاجرت به آذربایجان جهت ازدواج با شهروند آذربایجانی

برای کسب اقامت در کشور آذربایجان و مهاجرت به این کشور، یکی از روش ها مهاجرت به کشور آذربایجان جهت ازدواج با شهروند آذربایجانی می باشد. متقاضیان برای مهاجرت به کشور آذربایجان جهت ازدواج با شهروند آذربایجانی باید ثابت کنند که رابطه 2 فرد واقعی و عاطفی بوده و صرفا برای کسب اقامت در این کشور نمی باشد. در صورت داشتن شرایط مورد نیاز، متقاضیان خارجی می توانند ویزای کشور آذربایجان را با ارائه مدارکی چون مدارکی برای اثبات توان مالی کافی، آدرس محل سکونت در کشور آذربایجان، شغل و یا دعوت نامه کاری در آذربایجان، مدارک شناسایی، مدارک پزشکی و سایر موارد ضروری کسب کنند و اقدام به مهاجرت به کشور آذربایجان جهت ازدواج با شهروند آذربایجانی کنند.

ازدواج با یک شهروند آذربایجانی راهی برای کسب اقامت در این کشور می باشد. اقامت آذربایجان از طریق ازدواج پس از 3 سال زندگی مشترک با شهروند آذربایجانی ممکن می باشد. هموطنان گرامی برای مطلع شدن از بهترین راه مهاجرت به کشورهای مختلف از جمله ترکیه، دانمارک، کانادا، آذربایجان و غیره، می توانید با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

66  +    =  72