مهاجرت به کشور اکوادور

انواع راه های مهاجرت به اکوادور

انواع راه های مهاجرت به اکوادور

جمهوری اکوادور کشوری است که در آمریکای جنوبی قرار گرفته است و پایتخت آن شهر کیتو می باشد که در واقع مرتفع ترین شهر جهان است. تعداد متقاضیان مهاجرت به اکوادور به دلیل رشد اقتصادی این کشور افزایش داشته و بررسی انواع راه های مهاجرت به اکوادور اهمیت پیدا کرده است. کشور اکوادور بیش از 15 میلیون نفر جمعیت در مساحتی برابر با 272000 کیلومتر مربع دارد و اقتصاد این کشور با اینکه مستقل است اما توسعه یافته محسوب نمی شود. این مقاله توسط کارشناسان متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است تا علاقه مندان مهاجرت کاری یا مهاجرت تحصیلی به کشور اکوادور بهتر تصمیم بگیرند.

 • شرایط مهاجرت به کشور اکوادور چیست؟
 • هزینه زندگی اکوادور چگونه است؟
 • آیا اکوادور مقصد مناسبی برای مهاجرت است؟
 • شرایط کار در اکوادور چیست؟
 • آیا می توان در کشور اکوادور سرمایه گذاری کرد؟

انواع راه های مهاجرت به اکوادور در 2022

مهاجرت به هر کشوری راه های متفاوت دارد که علاقه مندان با توجه به شرایط کلی خود می توانند از میان آن ها بهترین راه را برای خود انتخاب کنند. در سال 2022 مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی یا مهاجرت از طریق ویزای کاری یا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری انواع راه های مهاجرت به کشور اکوادور می باشند. در تمام راه های مهاجرت به این کشور امکان دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان نابالغ وجود دارد و از این بابت متقاضیان نباید نگرانی داشته باشند. تفاوت میان انواع راه های مهاجرت به اکوادور در هزینه لازم برای اخذ ویزا و مدت زمان اعتبار ویزا و البته کاربری ویزا می باشد.

بیشتر افراد به علت آسان بودن شرایط مهاجرت به اکوادور نسبت به کشورهای کانادا و آمریکای شمالی و البته امنیت بالا و اقتصاد در حال رشد آن را انتخاب می کنند. هزینه بهداشت و درمان و هزینه تحصیل در اکوادور بسیار ارزان تر از آمریکا و کانادا می باشد و اخذ پذیرش در دانشگاه های این کشور به غیر از الزامات زبانی سخت نیست. فرایند دریافت ویزا و مهاجرت به اکوادور حداکثر 6 ماه به طول می انجامد و در شرایط عادی بعد از زندگی 5 ساله در اکوادور می توان پاسپورت آن را دریافت کرد.

مهاجرت تحصیلی از انواع راه های مهاجرت به اکوادور

مهاجرت تحصیلی از انواع راه های مهاجرت به اکوادور

تحصیل در اکوادور در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد توسط کارشناسان توصیه می شود. از زمان درخواست برای دریافت ویزای تحصیلی اکوادور تا صدور ویزا در انواع راه های مهاجرت به اکوادور باید 4 ماه تا 5 ماه زمان در نظر بگیرید. شما باید تمام مدارک خود را که در لیست زیر خلاصه می شود به زبان اسپانیایی ترجمه کنید و به سفارت این کشور همراه با درخواست خود تسلیم کنید:

 • گواهی عدم سوء پیشینه بین المللی
 • گذرنامه معتبر گواهی سلامت پزشکی
 • آخرین مدرک معتبر تحصیلی با ریز نمرات
 • ارائه انگیزه نامه برای تحصیل در اکوادور
 • گواهی تمکن مالی برای تحصیل در اکوادور
 • ارائه مدرک تسلط کافی به زبان اسپانیایی

خوب است بدانید بعد از فارغ التحصیلی در اکوادور می توانید با تبدیل ویزای خود به ویزای کاری یا ویزای سرمایه گذاری اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. اکوادور دانشگاه های معتبر زیادی دارد که مدرک آن ها در سراسر اروپا و آمریکا اعتبار بالایی دارد؛ چندین دانشگاه از لیست برترین دانشگاه های جهان نیز در اکوادور قرار دارند‌.

مهاجرت کاری از انواع راه های مهاجرت به اکوادور

مهاجرت از طریق ویزای کار در واقع بسیار سریع و راحت است و برخلاف سایر کشورهای اروپایی نیاز به هیچ گونه تخصصی یا مدرک مهارت پیچیده ندارد. جهت اخذ ویزای کاری در انواع راه های مهاجرت به اکوادور باید از یک موسسه داخلی در این کشور که جواز داشتن کارمند خارجی دارد نامه اسپانسری بگیرید. بزرگ ترین مزیت اخذ ویزای کاری از طریق اسپانسر در کشور اکوادور این است که هیچ تعهدی برای کار کردن شما در مجموعه اسپانسری وجود ندارد.

شما می توانید در هر مجموعه و شرکتی در اکوادور کار کنید و برای مکان یا زمان کار محدودیت وجود ندارد. از دیگر مزایای اخذ ویزای کاری این است که علاوه بر سرعت در انجام فرآیند صدور ویزا شما نیازی به سرمایه گذاری یا ایجاد کار در این کشور ندارید. البته درآمد مردم در اکوادور بالا نیست و این مسئله در نمودار ذیل نشان داده شده است:

درآمد مردم در اکوادور

سرمایه گذاری در کشور اکوادور

افرادی که تمکن مالی بالایی دارند می‌توانند از طریق خرید یک آپارتمان یا یک قطعه زمین در اکوادور نسبت به مهاجرت به اکوادور و اخذ اقامت این کشور اقدام کنند. اکوادور مالکیت تمام و کمال مهاجران خارجی که به سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در این کشور می کنند را به رسمیت می شناسد و محدودیت وجود ندارد. لازم به ذکر است حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای خرید ملک باید 100000$ (دلار آمریکا) باشد و مدارک زیر باید به سفارت تسلیم شود:

 • گواهی عدم سوء پیشینه بین المللی
 • ترجمه تمام مدارک به زبان رسمی اکوادور (اسپانیایی)
 • پرینت حساب بانکی جهت گردش حساب و تمکن مالی

سرمایه گذاری در انواع راه های مهاجرت به اکوادور نیز مانند ویزای تحصیلی یا کاری امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان متقاضی را به دنبال دارد.

ایجاد اشتغال در کشور اکوادور

یکی دیگر از راه های اخذ اقامت اکوادور کارآفرینی در این کشور است. حداقل مبلغ سرمایه برای راه اندازی یک کسب و کار کوچک یا شرکت تجاری و خدماتی در کشور اکوادور مبلغ 30000$ (دلار آمریکا) تعیین شده است. از جمله مشاغلی که در ایجاد اشتغال در انواع راه های مهاجرت به اکوادور توصیه می شود راه اندازی کافی شاپ یا شیرینی فروشی یا رستوران می باشد. فرآیند مهاجرت از طریق ایجاد اشتغال حداکثر 4 ماه به طول می‌انجامد و بعد از 5 سال تابعیت و اخذ پاسپورت اکوادور را برای متقاضی و خانواده او به همراه دارد. مدارک لازم برای اقدام از طریق این روش مهاجرتی به شرح زیر است:

 • مدارک شناسایی کشور مبدا مانند کارت ملی
 • پرینت حساب بانکی برای اثبات تمکن مالی
 • مدارک مربوط به ازدواج یا طلاق متقاضی
 • مدرک تسلط کافی به زبان اسپانیایی
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه بین المللی
 • ترجمه رسمی تمام مدارک به زبان اسپانیایی

اگر قوانین کشور اکوادور را رعایت و مالیات را پرداخت کنید بعد از 5 سال از اقامت در این کشور می توانند پاسپورت اکوادور را برای خود و خانواده دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه زندگی در اکوادور با وکلای مجرب و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *