مهاجرت به کشور صربستان

انواع راه های مهاجرت به صربستان

انواع راه های مهاجرت به صربستان

انواع راه های مهاجرت به صربستان به چند دسته تقسیم شده است و هر ساله متقاضیان زیادی از طریق یکی از راه های ممکن به این کشور مهاجرت می کنند. جهت انتخاب بهترین راه برای مهاجرت به این کشور متقاضی باید شرایط لازم برای هر یک از انواع راه های مهاجرت به صربستان را بررسی کرده و بهترین راه را انتخاب نماید. اگر قصد مهاجرت و اقامت در این کشور اروپایی را دارید پیشنهاد می شود این مقاله که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به نگارش درآمده است را با دقت مطالعه کنید. امید است با مطالعه مقاله پیش رو پاسخ برخی از پرسش های خود را به دست آورید.

 • بهترین مسیر رسیدن به صربستان برای شهروندان خارجی چیست؟
 • آیا می توان از طریق کار به صربستان مهاجرت کرد؟
 • شرایط اقامت تحصیلی در کشور صربستان چگونه است؟
 • آیا می توان با سرمایه گذاری در صربستان به این کشور مهاجرت کرد؟

اطلاعاتی در رابطه با کشور صربستان

جمهوری صربستان با داشتن انواع فرهنگ ها و زبان ها و اقلیم قاره ای و مدیترانه ای ممکن است به عنوان مقصدی برتر برای مهاجران مورد استقبال قرار گیرد. جمهوری صربستان سابقا بخشی از یوگسلاوی بوده است که بعد از سال 2006 میلادی به عنوان کشوری مستقل شناخته شد. مساحت این کشور اروپایی بالغ بر 88361 کیلومتر مربع می باشد. شرایط آب و هوایی در این کشور متغیر است برای مثال در شمال این کشور شاهد آب و هوای قاره ای با تابستان های گرم و طولانی و زمستان های سرد هستیم. اما در بخش جنوبی این کشور آب و هوا دارای تاثیرات مدیترانه ای با تابستان های خشک و زمستان های طولانی و سرد با بارش برف شدید می باشد. طبق آخرین سرشماری انجام شده در این کشور جمعیت صربستان حدودا 8 میلیون نفر تخمین زده شده است. مردم این کشور به زبان صربی به مکالمه می پردازند.

پس از ارائه اطلاعات مختصری در رابطه با کشور صربستان، سعی داریم به بررسی انواع راه های مهاجرت به صربستان بپردازیم. همانطور که گفته شد برای مهاجرت به این کشور راه های گوناگونی وجود دارد که باید با توجه به موقعیت خود بهترین راه را انتخاب کنید. انواع راه های مهاجرت به صربستان عبارتند از:

 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در صربستان
 • مهاجرت از طریق کار در صربستان
 • مهاجرت تحصیلی به صربستان
 • مهاجرت از طریق ازدواج در کشور صربستان
 • پناهندگی در کشور صربستان

سرمایه گذاری از انواع راه های مهاجرت به صربستان

از روش های مهاجرت به کشور صربستان می توان به سرمایه گذاری در این کشور اشاره کرد. جهت سرمایه گذاری در این کشور راه های گوناگونی وجود دارد:

 1. سرمایه گذاری و ثبت شرکت
 2. خرید ملک و مستغلات

با سرمایه گذاری در این کشور متقاضی می تواند اقامت دائم و تابعیت کشور صربستان را دریافت کند. از مزایای سرمایه گذاری صربستان این است که متقاضی می تواند برای اعضای خانواده خود نیز مجوز اقامت دریافت کند. با دریافت مجوز اقامت اعضاء خانواده می توانند مشغول به کار شوند و یا در دانشگاه ها و مدارس این کشور تحصیل کنند.

سرمایه گذاری از انواع راه های مهاجرت به صربستان

کار از انواع راه های مهاجرت به صربستان

یکی دیگر از انواع راه های مهاجرت به صربستان کاریابی در این کشور می باشد، متقاضیانی که قصد کار در این کشور را دارند باید دارای دعوت نامه شغلی و ویزای کار باشند. جهت اخذ دعوت نامه شغلی لازم است مدارک تحصیلی، مدرک زبان، انگیزه نامه، اسکن از پاسپورت و سوابق کاری خود را به کارفرما یا شرکتی در این کشور ارسال نمایید تا درخواست شما بررسی شود. اگر واجد شرایط لازم بودید و دعوت نامه شغلی دریافت کردید می توانید اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای کار صربستان انجام دهید. بدین منظور باید مدارک ذیل را آماده کرده و به سفارتخانه یا کنسولگری کشور صربستان تحویل دهید تا درخواست شما جهت اخذ ویزای کار صربستان مورد بررسی قرار گیرد. با مطالعه مقاله شرایط کار در صربستان اطلاعات بیشتری در خصوص مهاجرت کاری به این کشور کسب می کنید.

 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • پاسپورت معتبر
 • پرداخت هزینه های اخذ ویزای کار
 • دعوت نامه شغلی دریافت شده
 • مدارک پزشکی تایید شده
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • مدرک معتبر زبان
 • گواهی تمکن مالی

ازدواج از انواع راه های مهاجرت به صربستان

طبق قوانین وضع شده در کشور صربستان متقاضیان خارجی که با فردی با تابعیت کشور صربستان ازدواج کنند می توانند اقامت دائم و سپس تابعیت کشور صربستان را به دست آورند. بدین منظور لازم است متقاضیان دارای شرایطی باشند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

 • متقاضیان باید اثبات نمایند که ازدواج آنها صوری نبوده و صرفا در جهت اخذ تابعیت نمی باشد.
 • سن متقاضیان باید بیشتر از 18 سال باشد.
 • زوجی که درصربستان اقامت دارد باید اثبات نماید که دارای تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی می باشد.
 • ارائه مدارک طلاق یا فوت همسر پیشین (در صورت وجود)
 • نحوه آشنایی زوجین مشخص باشد.

پس از گذشت 3 سال از زندگی مشترک و ازدواج قانونی متقاضی می تواند اقامت دائم کشور صربستان را دریافت کند. اگر در طول 3 سال اول زندگی متقاضیان صاحب فرزند شوند می توانند درخواست اقامت دائم خود را زود تر از موعد اعلام نمایند، تولد فرزند شانس اخذ اقامت دائم کشور صربستان را افزایش می دهد.

مهاجرت به صربستان از طریق تحصیل در 2022

تحصیل در دانشگاه های صربستان به دلیل وجود دانشگاه های معتبر و امکانات تحصیلی مانند بورسیه تحصیلی، امکان کار حین تحصیل، هزینه های زندگی و شهریه تحصیلی مقرون به صرفه مورد توجه بسیاری از متقاضیان خارجی و بین المللی قرار گرفته است. هر ساله متقاضیان زیادی تلاش می کنند با ارسال مدارکی مانند مدرک تحصیلی و ریز نمرات، اسکن از صفحه اول پاسپورت، انگیزه نامه، گواهی تمکن مالی و توصیه نامه پذیرش یکی از دانشگاه های صربستان را کسب نمایند.

در سال 2022 با اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر متقاضی می تواند اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای تحصیلی صربستان انجام دهد. برای اطلاع از چگونگی اخذ ویزای تحصیلی این کشور مقاله ویزای تحصیلی صربستان را مطالعه کنید. دروس تحصیلی در دانشگاه های این کشور به زبان صربی و در برخی از دانشگاه ها (در مقطع فوق لیسانس و مقطع دکتری) به زبان انگلیسی تدریس می شود. علاقمندان به تحصیل در صربستان در قیاس با بسیاری دیگر از کشورها هزینه های کم تری می پردازند؛ چه در خصوص شهریه چه هزینه های زندگی. مثلا اجاره بهای مسکن در صربستان پایین است و این موضوع در نمودار ذیل نشان داده شده است:

اجاره بهای مسکن در صربستان

پناهندگی از انواع راه های مهاجرت به صربستان

یکی از راه های غیر مجاز و غیر قانونی برای مهاجرت به کشور صربستان اعلام پناهندگی در این کشور می باشد. متقاضیانی که قصد دارند از طریق راه های غیرقانونی وارد خاک صربستان شوند باید بدانند که در این راه خطرهای مالی و جانی زیادی آن ها را تهدید می کند و در بیشتر مواقع ممکن است درخواست پناهندگی شما رد شده و مجبور به ترک خاک صربستان شوید. پیشنهاد می شود برای مهاجرت به این کشور از طریق راه های قانونی و مجازی که به آن ها اشاره شد اقدامات لازم را انجام دهید.

در این مقاله به بررسی انواع راه های مهاجرت به صربستان پرداخته شد؛ اگر قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارید و برای انتخاب بهترین راه مهاجرت با توجه به شرایط خود نیاز به مشاوره دارید می توانید همه روزه با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید و از مشاوره های در نظر گرفته شده استفاده کنید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *