ویزای کاری

بازار کار مهندسی الکترونیک در اسلوونی

بازار کار مهندسی الکترونیک در اسلوونی

جمهوری اسلوونی در جنوب اروپای مرکزی قرار گرفته است و بزرگترین شهر این کشور توسعه یافته پایتخت آن یعنی لیوبلیانا می باشد. این کشور که با ایتالیا و اتریش و کرواسی مرز مشترک دارد با یک جمهوری پارلمانی اداره می شود و از اقتصاد پیشرفته برخوردار است. بازار کار مهندسی الکترونیک در اسلوونی برای افراد تحصیلکرده این رشته هستند از شرایط خوبی برخوردار است و یک گزینه ایده آل محسوب می شود. با توجه به رشد منفی جمعیت اسلوونی در سال های گذشته نرخ بیکاری در این کشور رو به کاهش است و شرایط قابل قبول برای پیدا کردن کار و شغل وجود دارد. این مقاله توسط کارشناسان با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با هدف راهنمایی علاقه مندان مهاجرت کاری به اسلوونی تهیه و تنظیم شده است.

  • شرایط کار در کشور اسلوونی با مدرک مهندسی الکترونیک چیست؟
  • آیا اسلوونی به نیروی کار در رشته مهندسی الکترونیک نیاز دارد؟
  • درآمد مهندسان الکترونیک در کشور اسلوونی چقدر است؟
  • قوانین کار در اسلوونی چیست؟
  • شرایط کاریابی در اسلوونی برای مهندسان چگونه است؟

بازار کار مهندسی الکترونیک در اسلوونی در 2022

کشور اسلوونی از ثبات اقتصادی بالایی برخوردار است و امنیت شغلی در این کشور اهمیت و اعتبار زیادی دارد. این کشور به دلیل عضو بودن در اتحادیه اروپا برای ارائه پیشنهادهای شغلی شهروندان اتحادیه اروپا را در اولویت قرار می دهد؛ اما در صورتی که دارای تحصیلات عالی باشید یا تخصص و مهارت قابل توجهی داشته باشید می توانید در اسلوونی طی سال 2022 به راحتی کار پیدا کنید. افرادی که در زمینه صنایع شیمیایی، الکترونیک، ماشین آلات فلزکاری و تجهیزات لجستیک تحصیلات و تخصص دارند با توجه به صنعتی بودن اسلوونی به راحتی می توانند در این بخش ها مشغول به کار شوند.

کار در بخش کشاورزی و صنایع غذایی و پتروشیمی صنعتی در اسلوونی تعداد زیادی از متخصصان و افراد تحصیلکرده را مشغول به کار کرده است؛ علاوه بر این موارد امور ساخت و ساز و داروسازی و خدمات گردشگری در این کشور توسعه یافته بازار کاری پر رونق دارد. اسلوونی دارای یکی از بهترین نرخ های بیکاری در بین کشورهای اتحادیه اروپا است و همچنین استاندارد شاخص رفاه زندگی در این کشور بالاتر از میانگین اروپا می باشد.

تسلط به زبان انگلیسی در کنار زبان اسلوونی به افراد کمک می کند تا شانس بیشتری برای یافتن شغل متناسب با تخصص و تحصیلات خود با درآمد ایده آل در اسلوونی پیدا کنند. برای کارگران بدون تخصص اما مهاجرت به کشور اسلوونی راحت نخواهد بود؛ زیرا اشتغال بدون تخصص به دلیل وجود کارگران محلی و شهروندان اتحادیه اروپا بسیار رقابتی شده است.

قوانین بازار کار مهندسی الکترونیک در اسلوونی

کاریابی مهندسی الکترونیک در اسلوونی

برای یافتن کار در اسلوونی تسلط به زبان انگلیسی و زبان اسلوونی در کنار مهارت تخصصی در کار مهم ترین مسئله و برگ برنده شما نسبت به دیگران است. شما می توانید با تهیه یک رزومه کاری به روز و استاندارد که تمام قابلیت های مثبت شما را در بر بگیرد شانس خود را برای یافتن کار در اسلوونی افزایش دهید. راه هایی که برای یافتن شغل در یک کشور خارجی وجود دارد استفاده از روزنامه های محلی، ثبت نام در موسسات و وبسایت های کاریابی آنلاین و ارسال رزومه کاری به صورت شخصی برای کارفرمایان آن کشور می باشد. معروف ترین وبسایت های کاریابی در کشور اسلوونی به شرح زیر می باشند:

  • Employment Service of Slovenia
  • Mojedelo Slovenia
  • Moja Zaposlitev
  • Career Jet

افرادی که هنوز یک رزومه کاری با کیفیت و سطح بالا ندارند می توانند از برخی از موسسات کاریابی که در زمینه تنظیم رزومه کاری کمک می کنند استفاده کنند. بعد از مورد قبول قرار گرفتن توسط یک کارفرمای اسلوونیایی باید برای مصاحبه حضوری مراجعه کنید پس برای بالا بردن توانایی مصاحبه خود تلاش کنید. کشور اسلوونی هنوز مانند کشورهای اروپایی اتریش و آلمان شهرت در زمینه مرکز مهاجرتی شدن ندارد پس با توجه به فرصت های شغلی در زمینه IT تکنولوژی و آنالیز داده ها این کشور به عنوان یک مقصد قابل توجه برای مهاجران محسوب می شود.

قوانین بازار کار مهندسی الکترونیک در اسلوونی

کارمندان و کارگران در کشور اسلوونی به طور میانگین 40 ساعت در هفته باید ساعت کاری داشته باشند به عقل 20 روز مرخصی سالانه قابل بهره برداری دارند. نکته قابل توجه این است که میزان حقوق کارگران بین المللی و کارگران محلی در اسلوونی تفاوتی با هم ندارند و مزایای کار برای هر دو شخص یکسان است. متوسط سطح درآمد در کشور اسلوونی در سال 2022 برای مهندسین الکترونیک در نمودار ذیل بررسی شده است:

متوسط سطح درآمد در کشور اسلوونی

درآمد پزشکان و دندانپزشکان و مهندسان دارای مدرک دکترا با سابقه کاری بیش از 10 سال بسیار بیشتر از میانگین ذکر شده در این بخش خواهد بود. بازار کار مهندسی الکترونیک در اسلوونی و بازار کار بازاریابی و مشاغل حقوقی در لیست پردرآمد ترین و پرمخاطب ترین مشاغل از سال 2014 میلادی به بعد قرار گرفته است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه زندگی در اسلوونی با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.

4/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *