مهاجرت کاری مجارستان

بازار کار مهندسی الکترونیک در مجارستان

بازار کار مهندسی الکترونیک در مجارستان

مهندسی الکترونیک جزو مشاغل پردرآمد مجارستان است، به همین دلیل بازار کار مهندسی الکترونیک در مجارستان از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. برای انجام کار مهندسی الکترونیک در کشور مجارستان داشتن مدرک لیسانس مربوطه و مجوز کار مهندسی جزو الزامات کار مهندسان این کشور محسوب می شود. شرایط کار و زندگی مهندسان در کشور مجارستان خیلی مطلوب بوده و مهندسان از شغل خود رضایت کاملی دارند. اما شرایط کار برای مهندسین الکترونیکی که در مجارستان هستند نه افرادی که در ایران حضور دارند زیرا اولین قدم در راستای اخذ ویزای کار این کشور حضور شما در محیط می باشد.

 • شرایط بدست آوردن ویزای کار برای مهندسین الکترونیک جهت کار در مجارستان به چه صورت است؟
 • بعد از چه مدت کار در مجارستان می توان برای اقامت دائم اروپا درخواست داد؟

شما با مهاجرت به عنوان مهندس الکترونیک به مجارستان علاوه بر دریافت میانگین درآمد ماهانه بالای 5580000$ (دلار آمریکا) همچنین می توانید پس از 5 سال کار و زندگی در مجارستان به راحتی اقامت اروپایی خود را هم دریافت و از امتیازاتی همچون آزادی مسافرت به کشورهای عضو اتحادیه اروپایی (EU) برخوردار شوید. ما در این مقاله که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به رشته تحریر درآمده است قصد آن داریم تا هموطنان عزیز را با شرایط کار و بازار کار مهندسی الکترونیک در کشور مجارستان آشنا سازیم.

معرفی بازار کار مهندسی الکترونیک در مجارستان

شرایط بازار کار مهندسی برق در مجارستان با وجود فرصت های استخدامی بالا و نیز میانگین درآمدی بالای مهندسان الکترونیک در کشور مجارستان بسیار مطلوب ارزیابی می شود. مهندسین الکترونیک در مجارستان با اتکا بر دانش و مهارت خود باید درصدد حل مسائل و تامین نیازمندی های مشتریان و کارفرمایان خود باشند. اصل کار مهندسان الکترونیک در بازار کار مهندسی الکترونیک در مجارستان بر پایه خلاقیت و نوآوری است. معمولا کارفرماهای مجاری نیز به دنبال استخدام مهندسانی هستند که از عهده طراحی سیستم های الکترونیکی مختلف برآمده، قدرت نقشه خوانی بالایی داشته باشند و از توانمندی انتخاب راه حل های کارآمد و تخمین زمان و هزینه برخوردار باشند.

کاریابی مهندسین الکترونیک در مجارستان در 2021

شما به عنوان مهندس الکترونیک در مجارستان در سال 2021 می توانید برای کاریابی و اخذ ویزای کار مجارستان در بازار کار مهندسی الکترونیک در مجارستان علاوه بر جستجوی کار در روزنامه های محلی یا مراجعه به موسسات کاریابی معتبر از وب سایت های کاریابی اروپایی یا مجارستانی در این زمینه استفاده نمائید. برخی از معروف ترین این وب سایت ها شامل موارد زیر می باشد:

 • EURES- The European Job Mobility Portal
 • Linkedin.com
 • Eurojobs.com
 • Job.is
 • www.indeed.com
 • www.totaljobs
 • www.glassdoor.com
 • www.eurpeanengineerjobs.com

البته سایت های فوق برای کاریابی در کشورهای دیگر هم فعالیت می کنند و مثلا کسانی که با ویزای جستجوی کار اتریش یا آلمان به یکی از این کشورها می روند نیز می توانند از سایت های کاریابی فوق کمک بگیرند. لازم به ذکر است اگرچه هزینه های زندگی در مجارستان تنها 450$ تا 600$ (دلار آمریکا) است اما از طرفی سطح درآمد افراد نیز در این کشور بالا است. در جدول ذیل متوسط درآمد مهندسین الکترونیک در مجارستان و چند کشور دیگر طی سال 2021 مقایسه شده است:

نام کشور متوسط درآمد مهندسین الکترونیک در ماه (دلار آمریکا)
مجارستان $800
اتریش $2400
آلمان $2850
سوئیس $6250

معرفی بازار کار مهندسی الکترونیک در مجارستان

شرایط کار مهندسی الکترونیک در مجارستان

شما برای کار مهندسی الکترونیک در مجارستان باید حداقل مدرک لیسانس الکترونیک خود را دریافت کرده باشید. در این صورت، شما می توانید متقاضی کار مهندسی الکترونیک در مجارستان باشید. مهندسین الکترونیک در مجارستان باید از روحیه کار گروهی و مشارکت جمعی در پروژه ها برخوردار باشند. در واقع، کار مهندسین برق شامل تحقیق، توسعه، ساخت و بهبود دستگاه های الکترونیکی و نیز تولید توان الکتریکی و بهره وری در این پروسه تولیدی می باشد و در تمامی این کارها، مهندسین الکترونیک در مجارستان در تخصص های مختلف شامل طراح الکترونیکی، مهندسی برق، رسام، نقشه کش و غیره برای پیشبرد پروژه موجود باهمدیگر همکاری می کنند.

نتیجه تحصیل مهندسی الکترونیک خارج از مجارستان

شرایط کار برای مهندسین خارجی کمی متفاوت است و آنها نیازمند معادل سازی مدرک خود برای اخذ مجوز کار در مجارستان هستند. معادل سازی مدرک در کشور مجارستان نیز در مراکز اطلاعات معادل سازی مدارک دانشگاهی ملی (NARIC) مجارستان انجام می شود. متقاضیان باید کپی مدارک و ریز نمرات مربوطه خود را به همراه مدارک هویتی خود به این مدرک ارسال نموده و تاییدیه مدرک خود را دریافت نمایند. اما شرایط استخدام و به کارگیری مهندسان الکترونیک در مجارستان شامل موارد ذیل است:

 • مدرک تحصیلی حداقل لیسانس
 • گواهی عدم سوء سابقه
 • داشتن سابقه کار بالا
 • برخورداری از مهارت زبان انگلیسی

شرایط تحصیل مهندسی الکترونیک در مجارستان

دانشگاه های مختلف کشور مجارستان، برنامه مهندسی الکترونیک را در زمزه برنامه های مختلف خود به دانشجویان داخلی و خارجی ارائه می نمایند. به دلیل شرایط مطلوب بازار کار مهندسی الکترونیک در کشور مجارستان، تقاضا برای اخذ پذیرش از دانشگاه های مجاری نیز بالا است. در واقع، هزینه های تحصیلی ارزان، آموزش به زبان انگلیسی، انجام کار نیمه وقت دانشجویی، شرایط پذیرش آسان و مدارک معتبر جهانی از جمله عواملی هستند که دانشجویان را به تحصیل در کشور مجارستان ترغیب می کند.

هزینه سالیانه تحصیل در رشته مهندسی الکترونیک در مجارستان درحدود 1600€ تا 2500€ (یورو) می باشد. شما برای تحصیل در مجارستان می توانید در مقاطع مختلف تحصیلی لیسانس (3 سال)، فوق لیسانس (2 سال) و دکترا (4 سال) از برترین دانشگاه های مجارستانی درخواست پذیرش نمایید. شما هموطنان عزیز می توانید جهت اطلاع از آخرین شرایط و مقررات مهاجرت کاری یا تحصیلی به کشورهای اروپایی با کارشناسان و مشاورین مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید تا در جریان فرآیند مهاجرتی و اخذ ویزا متناسب با شرایط خود قرار گیرید.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *