مهاجرت کاری کرواسی

بازار کار در کرواسی

بازار کار در کرواسی

یکی از گزینه های مناسب برای مهاجران کار در خارج از ایران کشور کرواسی می باشد به طوری که اگر شهروند کشورهای اتحادیه اروپا نباشید هم گزینه مناسبی برای مهاجرت است. قبل از مهاجرت، تحقیق درباره بازار کار در کرواسی اهمیت زیادی دارد؛ زیرا اطلاع از شرایط کاریابی و میزان درآمدها الزامی می باشد. در سال های گذشته بین ایران و کرواسی قراردادهای کار گوناگون امضا شده است که تسهیل شرایط مهاجرت کاری ایرانیان به این کشور را به دنبال داشته است. بطور کلی کشور کرواسی با توجه به هزینه های زندگی و تحصیل مقرون به صرفه انتخاب مناسب برای مهاجرت خانوادگی می باشد. این مقاله توسط وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و به منظور راهنمایی علاقه مندان مهاجرت کاری به کشور کرواسی و دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا تهیه و تنظیم شده است.

شرایط اقتصادی و بازار کار در کرواسی در 2021

کشور کرواسی از سال 2012 تا امروز با توجه به شرایط بحران اقتصادی جهانی در رکود قرار دارد و شاید بهترین زمان برای مهاجرت کاری به این کشور نباشد. بازار کار در برخی از شهرهای این کشور که شهرهای تجاری و بزرگ کرواسی محسوب می شوند باز است و شرایط کاری آن ها به طور کلی بهتر از شهرهای حاشیه ای خواهد بود. از شهرهای مهم کشور کرواسی که بازار کار نسبتاً بهتری دارند می توان به لیست زیر اشاره کرد:

  • اسپلیت
  • زاگرب
  • رییکا

نرخ بیکاری در کرواسی طی چند سال پیاپی در نمودار ذیل نشان داده شده است:

نرخ بیکاری در کرواسی طی چند سال پیاپی

تجارت دریایی و صنعت گردشگری در این شهرهای کرواسی باعث رشد و پیشرفت آن ها خواهد شد حتی اگر دیگر صنایع فعالیت نداشته باشند. برای افرادی که در زمینه فنی و حرفه ای ماهر هستند و تخصص دارند شاید کاریابی در کرواسی سخت نباشد. زیرا این کشور به نیروهای ماهر صنعتی احتیاج دارد. در آخرین آمار حدوداً نیروی کار کشاورزی 2% از جمعیت کرواسی و نیروی خدمات 70% از جمعیت کرواسی و نیروی صنعتی 28% از جمعیت شاغل کرواسی را تشکیل می دهند. اکثر مشاغل و فعالیت ها در زمینه های کشتی سازی، حسابداری، صنایع مواد غذایی و ساخت و ساز و نفت و پتروشیمی خواهند بود.

راهنمای کاریابی در بازار کار کرواسی

در مناطقی از کشور کرواسی که گردشگری در آن رونق دارد و همواره می توانید به دنبال مشاغل غیر تخصصی و فصلی باشید؛ اما شرایط برای افراد تحصیل کرده و متخصص کمی متفاوت است و کار برای آن ها در شرکت های دولتی و خصوصی یا کارخانه ها تعریف می شود. تسلط به زبان کروات که زبان اصلی و رسمی مردم این کشور می باشد برای کاریابی در بازار کار کرواسی از الزامات اولیه محسوب می شود. افرادی که علاوه بر زبان کراوات به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند برای کار در شرکت های بین المللی اولویت کارفرمایان خواهند بود.

راهنمای کاریابی در بازار کار کرواسی

برای افرادی که به دنبال مشاغل در زمینه گردشگری هستند تسلط به زبان انگلیسی در واقع یک برگ برنده محسوب می شود؛ گردشگران انتظار دارند افرادی که در بخش هتل یا رستوران کار می کنند درک ابتدایی از زبان انگلیسی داشته باشند. اگر تحصیل کرده در مقطع تحصیلات عالی هستید یا تخصص ویژه ای دارید بهتر است با مراجعه به وبسایت های آنلاین کاریابی یا موسسات کاریابی معتبر شانس خود را امتحان کنید. مشاغل زیادی در روزنامه های محلی پیدا نمی شوند که بهتر از آن ها را نتوانید در موسسات کاریابی پیدا کنید. موسسات کاریابی با دایره گسترده اطلاعاتی خود یک منبع موثق و دقیق برای ارتباط میان کارفرمایان و کارمندان خواهند بود. همواره امکان کاریابی مشاغل کم اهمیت با دستمزد پایین که افراد محلی نسبت به آن ها بی تمایل هستند وجود دارد.

عوامل موثر در حقوق کارمندان در کرواسی

افرادی که در زمینه حمل و نقل و تهیه غذا و کارگری فعالیت می کنند کمتر از افراد متخصص و تحصیل کرده حقوق دریافت می کنند. هرچه سابقه کار و سطح تحصیلات بیشتر باشد، درآمد افراد نیز بالاتر است. توجه داشته باشید که هزینه زندگی در پایتخت بیشتر از سایر شهرهای کرواسی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بهترین شهرهای کرواسی یا انواع راه های مهاجرت به کرواسی با وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.