مهاجرت کاری آلمان

بازار کار رشته الکترونیک در آلمان

بازار کار رشته الکترونیک در آلمان

وقتی که درباره اخذ ویزای کاری اروپا صحبت می کنیم کشور آلمان با توجه به اقتصاد قدرتمند و صنعتی و بازار کار پررونق انتخاب اول بسیاری از متقاضیان می باشد. بازار کار رشته الکترونیک در آلمان برای تحصیل کردگان، دارای جریان ایده آل استخدام و کسب درآمد می باشد که علت آن صنعتی بودن اقتصاد آلمان است. آلمان عضو اتحادیه اروپا می باشد و دریافت ویزای کاری این کشور به معنی دریافت جواز کار و تحصیل در تمام کشورهای حوزه اتحادیه اروپاست.

عملکرد بازار کار رشته الکترونیک در سال 2022 به بعد عمدتاً با توانایی فعالان بازار در استفاده از افزایش اتصال و تمایل میان مصرف کنندگان آلمانی برای ارتباط بیشتر صورت می گیرد. در همین راستا، حراج 5G اخیراً در ژوئن گذشته و گسترش متعاقباً شبکه 5G بر اتصال آینده كوتاه مدت در آلمان در بازار کارالکترونیک تأثیر گذاشته است. این مقاله توسط کارشناسان متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه و تنظیم شده است و در ادامه به بررسی شرایط اخذ ویزای کاری آلمان، درآمد مهندسان الکترونیک در آلمان و کاریابی پرداخته می شود.

 • آیا مهندسان الکتروینک در دسته مشاغل مورد نیاز آلمان قرار دارند؟
 • شرایط کار این افراد در آلمان چیست؟
 • متوسط درآمد مهندسان الکترونیک در کشور آلمان چقدر است؟
 • آیا می توان با استفاده از ویزای جستجوی کار آلمان در این حوزه ورود کرد؟
 • شرایط کار الکترونیک در این کشور با زبان انگلیسی چیست؟

ارتقای شانس کاریابی رشته الکترونیک در آلمان در 2022

از مهندسین برق و الکترونیک در آلمان انتظار می رود که بتوانند در پروژه های چند زمینه ای همراه با آرشیتکت ها و مهندسان عمران و طراحی همکاری کنند. موقعیت های شغلی در زمینه تحقیق و توسعه، ساخت و ساز، ارتباط و رسانه، تحقیقات علمی و طراحی سخت افزار از جمله مشاغل پیشنهادی برای مهندسین الکترونیک در آلمان است. امکان پیشرفت شغلی برای تحصیلکرده های رشته الکترونیک در آلمان وجود دارد و افراد مستعد می توانند به شغل های نظارتی و مدیریتی ارتقا یابند.

افرادی که در 2022 با مدرک مهندسی الکترونیک برای کار به آلمان مهاجرت می کنند می توانند با کسب مهارت در زمینه IT و سخت افزار مورد توجه بسیاری از کارفرمایان آلمانی قرار بگیرند. زبان آلمانی برای اخذ ویزای کاری آلمان از اهمیت زیادی برخوردار است اما تسلط به زبان انگلیسی در کنار زبان رسمی این کشور می تواند برگ برنده شما نسبت به سایر متقاضیان باشد. علاوه بر مهارت زبانی، تجربه کاری و رزومه کاری سطح بالا می تواند شانس شما را برای یافتن شغل در آلمان افزایش بدهد.

وبینار تخصصی مهاجرت کاری به آلمان

کاریابی در بازار کار رشته الکترونیک در آلمان

برای اخذ جواز کار در آلمان نیازمند دریافت ویزای کاری می باشد اما اگر شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستید برای کار در آلمان احتیاجی به اخذ جواز نیست. افرادی که از تسلط کافی به زبان آلمانی و انگلیسی برخوردار هستند، برای یافتن شغل متناسب با رشته تحصیلی خود بعد از معادل سازی مدرک تحصیلی باید به وبسایت های آنلاین یا موسسات کاریابی معتبر در آلمان مراجعه کنند. چند مورد از معتبرترین وبسایت ها و موسسات کاریابی در آلمان به شرح لیست زیر می باشند:

 • Mietkoch freelance cook
 • Bip Dientleistungen
 • Agentur für Arbeit Berlin Süd
 • Az Personalkonzepte
 • Job Point Neukölln
 • Job Center Berlin – Lichtenberg
 • TTA Personal GmbH
 • Proco Global Frankfurt
 • AZ Futuro – Trabajar en Alemania

توجه کنید که هنگام مراجعه به موسسات کاریابی برای ایجاد پروفایل شخصی باید مدارک شناسایی معتبر همراه با مدرک تحصیلی و یک رزومه کاری سطح بالا همراه خود داشته باشید؛ مدرک تسلط به زبان انگلیسی و ویزای کاری از دیگر مدارک مورد نیاز کارفرمایان آلمانی خواهد بود.

بهترین گرایشات بازار کار رشته الکترونیک در آلمان

بهترین گرایشات بازار کار رشته الکترونیک در آلمان

بازار کار رشته الکترونیک در آلمان به طور کلی قابل توجه و در شرایط مطلوب قرار دارد اما در میان رشته های تحصیلی الکترونیک گرایش هایی وجود دارند که پرمخاطب تر هستند و از درآمد بالاتری برخوردارند؛ این گرایش های تحصیلی و شغلی به شرح زیر می باشند:

 • مهندسی الکتریکی: برای طراحی سیستم های کنترل الکتریکی و طراحی سیستم های تهویه در شرکت های خصوصی و در پروژه های مشخص کار می کنند. تحقیق برنامه ریزی و اجرای سیستم الکتریکی کار مهندسان برق و الکتریک در آلمان است که از اهمیت زیادی برخوردار است و بابت طراحی این زیرساخت ها درآمد خوبی کسب می کنند.
 • مهندسی شبکه: افرادی که تحصیلکرده رشته الکترونیک می باشند و مسئول اجرای نگهداری و پشتیبانی شبکه های ارتباطی هستند در این زمینه فعالیت می کنند. در این شاخه تحصیلی و شغلی افراد باید دانش و مهارت کافی برای طراحی و پیاده سازی سخت افزار فیزیکی الکترونیک یک شبکه را دارا باشند.
 • مهندس الکترونیک: افرادی که در شاخه مهندسی الکترونیک کار می کنند باید توانایی اجرا و برنامه ریزی سیستم های الکترونیکی در پروژه های پیشرفته را داشته باشند؛ مهندسان الکترونیک در واقع برای طراحی سیستم های الکتریکی برای ربات های خودکار یا داخل دستگاه های الکترونیکی کار می کنند.

بهترین راه مهاجرت به آلمان

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه امور مهاجرت به آلمان یا ویزای کاری آلمان با کارشناسان با تجربه و وکلای متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است بهترین راه مهاجرت برای هر فردی متفاوت خواهد بود. مثلا برای کسانی که حداقل مدرک کارشناسی مهندسی الکترونیک، 3 سال سابقه کاری مرتبط و تسلط به زبان آلمانی دارد، یکی از بهترین گزینه های مهاجرتی اخذ ویزای جستجوی کار آلمان است.

اما به عنوان مثال فارغ التحصیلان رشته ای مثل حقوق، مدیریت و غیره با توجه به تمکن مالی و شرایط تحصیلی خود بهتر است انتخاب های دیگری مثل تحصیل در انگلستان و غیره داشته باشند. علاوه بر رشته تحصیلی، سن و سابقه کار، تمکن مالی افراد هم مورد دیگری است که در انتخاب کشور مناسب آن ها تاثیرگذار است؛ به عنوان مثال کسانی که تمکن مالی کم تری دارند بهتر است کشورهایی مثل مجارستان، اوکراین، ترکیه و غیره را انتخاب نمایند.

3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.