مهاجرت کاری صربستان

بازار کار رشته کامپیوتر در صربستان

بازار کار رشته کامپیوتر در صربستان

بازار کار رشته کامپیوتر در صربستان یکی از بهترین بازارهای کاری برای اشتغال در یک کشور اروپایی است که متقاضیان فراوانی داراست. متقاضیان می توانند با کسب مدرک دانشگاهی معتبر در رشته کامپیوتر وارد بازار کار رشته کامپیوتر در صربستان شوند و از درآمدهای مطلوب بهره مند شوند. در ادامه با همراهی کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید درباره بازار کار رشته کامپیوتر در صربستان، دلایل کار در این بازار کار، شرایط کار در بازار کار رشته کامپیوتر در صربستان و سایر موارد مرتبط آگاه شوید.

  • شرایط کار در کشور صربستان چیست؟
  • آیا بازار کار رشته کامپیوتر در کشور صربستان مناسب است؟
  • درآمد متخصصان کامپیوتر در این کشور چگونه است؟
  • بهترین مسیر برای ورود به بازار کار رشته کامپیوتر در صربستان چیست؟
  • شرایط اقامت در کشور صربستان چگونه است؟

درباره بازار کار رشته کامپیوتر در صربستان

اشتغال در بازار کار رشته کامپیوتر در صربستان در زمینه های مختلفی امکان پذیر است و افرادی که قصد دارند اقدام به مهاجرت به صربستان کنند و وارد بازار کار رشته کامپیوتر این کشور شوند می بایست در یک زمینه خاص رشته کامپیوتر مدرک تحصیلی معتبر داشته باشند. در حال حاضر بیش از 2500 شرکت نرم افزاری در صربستان فعال هستند. صنعت و فناوری رایانه به طور مداوم در این کشور در حال رشد است و این به خوبی نشان می دهد درآمد حاصل از صادرات شرکت های فنی در صربستان از سال 2010 میلادی تا کنون به طور مداوم در حال رشد بوده است. بسیاری از شرکت های خارجی حضور جدی در زمینه تحقیق و توسعه رشته های کامپیوتری در صربستان داشته اند که مهمترین آنها مایکروسافت است. به طور کلی رشته کامپیوتر شامل زمینه های برنامه نویسی، سخت افزار، سخت افزار و یا سایر موارد می شود.

صنعت فناوری صربستان دارای نیروی کار حدود 30000 نفر است که حدود دو سوم آنها مهندس هستند. وقتی صحبت از مهندسان می شود، نیروی کار فنی در صربستان مطمئناً قوی تر از سایر بخش ها است. طبق جدیدترین تحقیقات صحنه برنامه نویسی صربستان، 14.2% برنامه نویسان در کشور صربستان خانم ها هستند. محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در بین مهندسان داخلی صربستانJavaScript ،C # ، Java وPython است که در چند سال گذشته رواج بیشتری پیدا کرده اند. بیشتر مهندسان داخلی بر روی سیستم عامل های وب و مستقل کار می کنند و بیشتر از 10 ساعت در هفته را صرف یادگیری فن آوری های جدید می کنند. اکثر مهندسین برای شرکتهای داخلی کار می کنند. در حالیکه 15% از آنها به عنوان فریلنسر کار می کنند یا شرکت های خود را اداره می کنند.

چرا کار در کشور صربستان؟

به دلیل وجود محیط کار خوب و پروژه های مختلف در شرکت های کامپیوتری و همچنین به دلیل بالا بودن میزان حقوق و درآمد و کم هزینه بودن زندگی در صربستان، مهاجرت کاری به این کشور برای ورود بازار کار رشته کامپیوتر در صربستان در سال های اخیر به طور گسترده ای افزایش یافته است. بیشتر مهاجرانی که برای کار در زمینه های مختلف رشته کامپیوتر به صربستان مهاجرت می کنند به فکر فعالیت و اشتغال در شرکت های فناوری صربستان مانند مانند مایکروسافت، نوردوس و فیشین بوکر هستند. شایان ذکر است که به دلیل کم بودن تعداد مهندسان و متخصصان در زمینه های مختلف کامپیوتر در صربستان، مهاجران خارجی شرایط خوبی را برای کار در این کشور دارند. مهاجران به دلیل به اشتراک گذاری دانش و تجربیات بی نظیر و درک سایر فرهنگ ها و بازارها، به بخش مهمی از جامعه فناوری و اطلاعات کشور صربستان تبدیل شده اند.

صربستان دارای تعادل و پیوند ظریف هم در سطح خصوصی و هم در تجارت بین کشورهای شرقی و غربی است و این باعث می شود روابط تجاری آسان تر شود. دولت صربستان پشتیبان متقاضیان و افرادی می باشد که قصد دارند در بخش فناوری اطلاعات در کشور صربستان مشغول به کار شوند و در بخش های مختلف علوم کامپیوتر سرمایه گذاری کنند. تقاضای زیاد برای متخصصان فناوری اطلاعات در سطح جهان و به ویژه در صربستان منجر به افزایش سرمایه گذاری در گسترش برنامه های علوم کامپیوتر در دانشگاه ها و بهبود برنامه درسی فناوری اطلاعات در مدارس ابتدایی و متوسطه می شود. به همین دلیل، با وجود شرایط مناسب برای سرمایه گذاران و متخصصان در زمینه های مختلف رشته کامپیوتر، هر ساله به تعداد سرمایه گذاران و متخصصان رشته کامپیوتری که به صربستان مهاجرت می کنند افزوده می شود.

شرایط ورود به بازار کار رشته کامپیوتر در صربستان

شرایط ورود به بازار کار رشته کامپیوتر در صربستان

متخصصان رایانه در بازار کار صربستان تقریباً در هر صنعتی در انواع و اقسام پست ها مشغول به کار هستند. رشته کامپیوتر در کشور صربستان همانند سایر کشورهای دنیا شامل زمینه های کاری توسعه دهنده نرم افزار، تحلیلگر سیستم های رایانه ای، توسعه دهنده سیستم های نرم افزاری، توسعه دهنده وب، مدیر سیستم های شبکه، مدیر بانک اطلاعات و سایر زمینه های کاری می شود. در بازار کار رشته کامپیوتر در صربستان متخصصان و مهندسانی که در زمینه توسعه نرم افزار مشغول به کار می شوند معمولا وظیفه طراحی یا تولید نرم افزار و برنامه های رایانه ای، اصلاح نرم افزارهای موجود برای بهینه سازی کارایی عملیاتی یا تصحیح خطاها، ارزیابی نیازهای نرم افزاری و نیازهای کاربران و مشتریان و انجام امور مرتبط با بخش های سخت افزاری را به عهده دارند.

تحلیلگران سیستم های رایانه ای برای اقامت و کار در صربستان باید در بخش های تجزیه و تحلیل مشکلات پردازش داده ها برای بهبود سیستم های رایانه ای، طراحی و آزمایش روشهای طراحی سیستم و افزایش سازگاری سیستم به گونه ای برای به اشتراک گذاری آسان اطلاعات توانایی و مهارت کافی داشته باشند. همچنین یک توسعه دهنده سیستم های نرم افزاری باید بتواند در بخش های طراحی، ساخت و آزمایش نرم افزار برای انواع صنایع، تغییر نرم افزار موجود برای تصحیح خطاها یا بهبود عملکرد و تجزیه و تحلیل داده ها برای شناسایی، توصیه و برنامه ریزی نصب یا تغییرات جدید سیستم مهارت های خود را اثبات کند تا بتواند در کشور صربستان در رشته کامپیوتر کار کند. متقاضیانی که قصد دارند در زمینه مدیریت سیستم شبکه کار کنند باید بتوانند سیستم شبکه سازمان ها را نصب و پشتیبان آن باشند و عملکرد شبکه را بررسی کنند.

ورود به بازار کار رشته کامپیوتر در صربستان در 2022

همانطور که می دانید، مهاجرت به کشور صربستان و اشتغال در این کشور اروپایی در سال 2022 نیاز به کسب ویزای کاری و مجوز کار و اقامت در این کشور دارد. برای مهاجرانی که در صربستان کار می کنند، کسب اجازه کار معتبر الزامی است. مجوز کار به قرارداد کاری متقاضیان و مدت زمان اشتغال آنها بستگی دارد. مجوز کار برای اشتغال در بازار کار رشته کامپیوتر در صربستان معمولاً بین 3 تا 12 ماه صادر می شود. شما عزیزان اگر به فکر کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط کار در صربستان، شرایط اخذ اقامت صربستان یا کلیه اطلاعات مهاجرتی در رابطه با کشور صربستان هستید می توانید وبسایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را مطالعه فرمایید.

3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.