ویزای کاری

بازار کار رشته کامپیوتر در ژاپن

بازار کار رشته کامپیوتر در ژاپن

به سبب اهمیت موضوع بازار کار رشته کامپیوتر در ژاپن ما در این مقاله قصد آن داریم تا با بررسی همه جانبه این موضوع به تمامی ابهامات پاسخ دهیم. سطح درآمد بالاتر از متوسط درآمد ملی و کیفیت زندگی بسیار عالی از جمله مزایا و امتیازات کار مهندسان رشته کامپیوتر در ژاپن می باشد. با وجود فرصت های اشتغال فراوان و نیاز فوری بازار کار ژاپن به متخصصان و مهندسان کامپیوتر، تقریبا به جرات می توان گفت که 100% فارغ التحصیلان دانشگاهی ژاپن جذب بازار کار رشته کامپیوتر در ژاپن می شوند.

 • شرایط کار در کشور ژاپن در رشته کامپیوتر چیست؟
 • درآمد مهندسین کامپیوتر در ژاپن چقدر است؟
 • آیا می توان به عنوان دانشجو خارجی، پس از تحصیل در ژاپن مشغول به کار شد؟
 • آیا بازار رشته کامپیوتر در ژاپن فعالیت اقتصادی خوبی دارد؟

شما به عنوان مهندس کامپیوتر و یا متخصص فناوری اطلاعات (IT) با احراز صلاحیت لازم می توانید در طیف وسیعی از مشاغل مرتبط شامل مهندسی نرم افزار، توسعه گر یا برنامه نویس نرم افزار، توسعه گر وب، داده پرداز، توسعه گر نرم افزار اندروید، توسعه گر Java و یا آنالیزور داده استخدام شوید. ما در ادامه همین مقاله، شما را با نحوه و شرایط تحصیل رشته کامپیوتر در ژاپن و نیز شرایط لازم برای اخذ ویزای کار ژاپن آشنا می کنیم. تلاش کلیه پرسنل مجرب و حرفه ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمایی و مشاوره هموطنان عزیز تا دست یابی به موفقیت مهاجرتی آنها نه تنها تا زمان اخذ ویزا بلکه حتی پس از مهاجرت و اقامت در کشور خارجی می باشد.

شرایط کار مهندسی کامپیوتر در ژاپن در 2022

مهندسان کامپیوتر علاقه مند مهاجرت به ژاپن پیش از هر چیزی بایستی از شرایط کار کشور ژاپن مطلع باشند. قانون کار ژاپن مشخص می کند که ساعت کار قانونی در این کشور تا 8 ساعت در روز و 40 ساعت در هفته است. اما در سال 2022 بسته به آن شرکت یا سازمانی که شما کار می کنید، حتی ممکن است ساعت کاری شما تا 50 الی 60 ساعت در هفته نیز کشانده شود.

شما به عنوان متقاضی کار مهندس کامپیوتر در ژاپن بایستی علاوه بر احراز شرایط عمومی، دارای شرایط خاصی نیز باشید. از جمله این شرایط می توان به روحیه سخت کوشی و کار گروهی بر پایه اصل هارمونی گروهی ژاپنی (wa) و نیز مهارت های کاری و تخصصی نظیر Java, JavaScript, C++Programming Language, C# Programming Language و Paython اشاره کرد. در بازار کار رشته کامپیوتر در ژاپن کافی است که به برنامه Java مسلط باشید.

شرایط بازار کار رشته کامپیوتر در ژاپن

همانطوری که در مقالات دیگر درباره مهاجرت به ژاپن بیان شده است، بازار کار ژاپن یک بازار مهارت طلب می باشد و دائما به فکر جذب متخصصان و نخبگان خارجی است و برای جذب این نخبگان نیز برنامه های تشویقی مختلفی در نظر دارد. اگر شما متخصص رشته کامپیوتر هستید و به دنبال کار می باشید، مسلما بازار کار رشته کامپیوتر در ژاپن می تواند با تکیه بر فرصت های کاری و استخدامی غول های کارفرمای چند ملیتی همانند Google,Inc و Rakuten,Inc بازار کاری باارزشی برای شما باشد. شما می توانید با توجه به شرایط تحصیلی و سابقه کاری خود در یکی از مشاغل مورد نیاز بازار کار رشته کامپیوتر در ژاپن درخواست دهید:

 • توسعه گر نرم افزار
 • مهندس ارشد نرم افزار
 • توسعه گر/ برنامه نویس/ مهندس نرم افزار
 • توسعه گر وب
 • توسعه گر Front End
 • توسعه گر نرم افزار اندروید و غیره

شرایط بازار کار رشته کامپیوتر در ژاپن

تحصیل رشته کامپیوتر در ژاپن

امتیازات تحصیل در ژاپن فراتر از حد تصور می باشد و به همین دلیل ژاپن به عنوان یکی از مقاصد اصلی تحصیلی در دنیا محسوب می شود. اما برنامه های تحصیلی مختلفی در دانشگاه های ژاپنی ارائه می شود که در این بین، رشته مهندسی کامپیوتر رشته تحصیلی بسیار جذاب و مهمی است که در کشور ژاپن به دلیل پیشرفت های تکنولوژیکی فوق پیشرفته، جزء رشته های بسیار تخصصی و پر وجهه شناخته می شود. این رشته تحصیلی تقریبا در کلیه دانشگاه های ژاپنی در 3 مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا تدریس می شود و مدت زمان اتمام این دوره در ژاپن حدود 4 سال تمام می باشد. شما می توانید در یکی از پنج دانشگاه معروف ژاپنی که جزء 100 دانشگاه برتر جهان هستند اخذ پذیرش نمایید:

 1. Tokyo University
 2. Kyoto University
 3. Tokyo institute of technology
 4. Osaka University
 5. Tahoka University

دانشجویان با تحصیل در برنامه مهندسی کامپیوتر با مهارت های فراگیری شده در دانشگاه های ژاپنی، می توانند با جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا کار کرده و مهارت هایی نظیر کدینگ، مخابرات و رمزنگاری که در محیط کاری مدرن ارزشمند است را فراگیرند. اگر شما به دنبال فرصت ناب و کمیاب تحصیلی در ژاپن هستید، ما به شما تحصیل در برنامه جهانی ICT ژاپن در دانشگاه آیزو (University of Aizu) را معرفی می کنیم. این برنامه نوآوری و توسعه را در رشته ICT دنبال می کند و در برگیرنده طیف وسیعی از علوم کامپیوتری و مهندسی است.

تحصیل رشته کامپیوتر در دانشگاه آیزو

دانشگاه آیزو، اولین دانشگاه تخصصی رشته علوم و مهندسی کامپیوتر در کشور ژاپن است که به تربیت متخصصان ICT می پردازد و در حال حاضر در حدود 40% از اعضای دانشگاه جزء شهروندان خارجی محسوب می شوند. جالب است بدانید که همه ساله 100% فارغ التحصیلان این دانشگاه به استخدام شرکت های بزرگ کارفرمای ژاپنی در می آیند. از امتیازات تحصیل در این دانشگاه علاوه بر تحصیل دانش و مهارت آموزی مهندسان، تدریس به زبان انگلیسی، امکان اخذ بورس تحصیلی و کار دانشجویی را می توان نام برد. مهلت درخواست پذیرش ماه های فوریه تا مارس هر سال بوده و از شرایط تحصیل در این دانشگاه می توان به ارائه مدرک دیپلم متوسطه با معدل عالی و نمره مهارت آزمون زبان انگلیسی TOEFL-iBT, TOEIC, IELTS, EiKen اشاره کرد. مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه آیزو به شرح زیر می باشد:

 • فرم درخواست
 • مدرک دیپلم متوسطه و ریزنمرات مربوطه
 • توصیه نامه
 • مدرک اثبات تمکن مالی کافی
 • یک قطعه عکس پاسپورتی
 • مدرک زبان انگلیسی رسید پرداخت هزینه درخواست

شرایط مهاجرت مهندسان کامپیوتر به ژاپن

شما مهندسان کامپیوتر از جمله افراد خوش شانس برای مهاجرت به ژاپن هستید. شما بایستی بدانید که شما برای مهاجرت کاری به کشور ژاپن نیازمند پیشنهاد کاری هستید. بنابراین، کارفرما یا اسپانسرتان تمامی امور اداری مربوط به درخواست ویزا را انجام می دهد. لازم به توضیح است که ویزای کاری ژاپن به مدت 1 الی 3 سال بسته به قرارداد کارتان معتبر است. اما مراحل اخذ ویزای کار ژاپن شامل اخذ گواهی صلاحیت (CEO) توسط کارفرمای ژاپنی و سپس درخواست ویزای کار ژاپن از طریق تحویل مدارکی شامل پاسپورت معتبر، فرم درخواست ویزا، یک قطعه عکس پاسپورتی و گواهی صلاحیت (CEO) و گواهی سلامت جسمی و روانی به سفارت این کشور می باشد. برای اطلاع از نحوه اعزام دانشجو یا نیروی کار به ژاپن حتما با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

4/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *