مهاجرت کاری ایسلند

بازار کار رشته زبان انگلیسی در ایسلند

بازار کار رشته زبان انگلیسی در ایسلند

بازار کار رشته زبان انگلیسی در ایسلند به سبب وجود مدارس زبان مختلف در این کشور و نیز سطح درآمد نسبتا خوبی دبیران زبان از رونق خوبی برخوردار است. از جمله مزایا و امتیازات کار در ایسلند را می توان به وجود فرصت های کاری فراوان و درآمد خوب و پایدار، شرایط آسان کاریابی و بدون رقابت و امکان مهاجرت سریع و آسان به این کشور اشاره کرد. شغل دبیری رشته زبان انگلیسی در ایسلند از جمله مشاغلی است که با میانگین درآمد حدود 2500$ الی 5000$ دلاری در مقایسه با درآمد ملی حدود $2400 (300,000 ISK کرون) جزء مشاغل پر درآمد می باشد.

در کل، سطح درآمد دبیران زبان انگلیسی در کشور ایسلند متناسب با سابقه کاری آنها افزایش می یابد به طوری که بالاترین سطح درآمدی از آن دبیران مجرب با سابقه بیش از 5 سال می باشد. دبیران رشته زبان انگلیسی در ایسلند می توانند در مدارس دولتی و خصوصی، مدارس بین المللی زبان یا به طور خصوصی مشغول تدریس شوند. اما شرط انجام کار آموزشی در رشته زبان انگلیسی برای دبیران خارجی داشتن مدرک زبان و اخذ مجوز دبیری زبان انگلیسی(TEFL) می باشد. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره آماده راهنمایی هموطنان عزیز در راه رسیدن به اهداف مهاجرتی آنها می باشند

درباره کشور ایسلند

ایسلند کشوری در بخش شمالی قاره اروپا و حوزه کشورهای اسکاندیناوی می باشد. این کشور اروپایی دارای شرایط آب و هوایی، مناظر طبیعی بکر و اقتصادی پویا می باشد که در سال های اخیر، در همه بخش های اقتصادی از جمله بخش انرژی و معدن، بخش کشاورزی و بخش خدماتی به پیشرفت های عظیمی دست یافته است. به همین دلیل بازار کار ایسلند به نیروهای کاری متخصص و ماهر خارجی در بخش های مختلف از جمله در بخش فناوری اطلاعات (IT) و آموزش نیازمند است و دولت ایسلند تسهیلاتی را برای جذب این متقاضیان قایل است.

ایسلندی ها معمولا چنده شغله هستند و به یک شغل اکتفا نمی کنند. استاندارد ساعت کاری ایسلندی ها در حدود 40 ساعت در هفته یا 8 ساعت در روز است. علاوه بر 171.15 ساعت کاری در هر هفته، کارفرمای شما در قبال اضافه کار احتمالی به شما باید اضافه کار پرداخت کند. لازم به ذکر است که کلیه امور مربوط به سلامت محیط کار و تامین اجتماعی کارکنان در ایسلند بر عهده کارفرما می باشد. کارفرما همچنین به عنوان اسپانسر متقاضیان خارجی متعهد به انجام امور اداری اخذ مجوز کار می باشد.

بازار کار دبیران رشته زبان انگلیسی در ایسلند

دبیران زبان انگلیسی در ایسلند موظفند که با توجه به برنامه آموزشی مدون به دانش آموزان یا دانشجویان ایسلندی مهارت های زبان انگلیسی را در 4 سطح ریدینگ، رایتینگ، لیسینیگ و اسپیکینگ آموزش دهند. علاوه بر آموزش زبان انگلیسی، مدرسان زبان در ایسلند بایستی از عهده دیگر وظایف و کارهای روزمره همانند امتیاز دهی، امتحانات، اصلاح اوراق امتحانی و غیره برآیند. معمولا میانگین ساعت کاری دبیران آموزش زبان  انگلیسی (ESL) در کشور ایسلند در حدود 25 تا 30 ساعت در هفته می باشد و ماهانه به طور میانگین درآمدی در حدود 2500$ الی 5000$ (دلار) دارند.

اما سوالی که ممکن است  در اینجا به ذهن شما برسد این سوال باشد که شرایط دبیری رشته زبان انگلیسی در ایسلند چگونه است؟ شما برای ورود به بازار کار رشته زبان انگلیسی در ایسلند بایستی قبل از هر چیزی، صلاحیت لازم برای این کار را پیدا کنید. پس بنابر قوانین ایسلند، به منظور آموزش زبان انگلیسی در ایسلند، شما نیازمند اخذ مدرک کارشناسی از دانشگاهی معتبر و دریافت گواهی یا تاییدیه TEFL یا گواهی آموزشی ESL می باشید. تجربه نشان می دهد که بازار کار رشته زبان انگلیسی در ایسلند در پایتخت این کشور یعنی شهر Reykjavik برای متقاضیان صلاحیت دار خارجی فراهم است و افراد می توانند با اخذ قرارداد کاری، علاوه بر کسب درآمد و مزایای دیگر از بیمه سلامت نیز برخوردار باشند.

بازار کار دبیران رشته زبان انگلیسی در ایسلند

کاریابی بازار کار رشته زبان انگلیسی در ایسلند

علی رغم عدم وجود شرایط کاری رقابتی در بازار کار رشته زبان انگلیسی در ایسلند، شما بایستی خود را برای کاریابی در ایسلند آماده کنید. چرا که اصولا کار در این کشور اروپایی منوط به دریافت پیشنهاد کاری یا Job Offer می باشد تا از این طریق کارفرمای شما بتواند از طرف شما نسبت به درخواست ویزای اقامت و کار ایسلند مبادرت نماید. پیش نیاز و لازمه اصلی برای موفقیت در بازار کار رشته زبان انگلیسی نیز تنظیم یک رزومه یا CV کامل و دقیق است. برای داشتن پیشنهاد کار در ایسلند، شما می توانید از طرق مختلف کاریابی در این کشور استفاده کنیدکه یکی از سریعترین و آسانترین آنها، روش کاریابی در ایسلند از طریق وب سایت های معتبر کاریابی در کشور ایسلند می باشد که به برخی از آنها در زیر اشاره می شود:

 • EURES- The European Job Mobility Portal
 • Eurojobs.com
 • Job.is
 • www.indeed.com
 • Astone Recruitment
 • glassdoor.com
 • www.eurpeanengineerjobs.com

تحصیل رشته زبان انگلیسی در ایسلند

رشته زبان انگلیسی یکی از رشته های جذاب و شیرین برای ادامه تحصیل در ایسلند می باشد که شما از این طریق می توانید علاوه بر اخذ مدرک و تجربه کاری ارزشمند همچنین سطح زبان انگلیسی خود را ارتقاء دهید. متقاضیان شغل دبیری رشته زبان انگلیسی می توانند برای ادامه تحصیل خود در این برنامه تحصیلی در دانشگاه Reykjavik ایسلند (رتبه 301 جهانی) در مقطع کارشناسی (BSc) ادامه تحصیل دهند. طول این دوره تحصیلی 3 سال و شامل 180 ECTS واحد می باشد و شهریه سالانه ماخوذه دانشگاه از دانشجویان زبان انگلیسی در حدود €17,000 (یورو) برآورد می شود. شرایط و مدارک لازم جهت تحصیل در رشته زبان انگلیسی در ایسلند بدین شرح می باشد:

 • پاسپورت بین المللی یا مدارک هویتی دیگر
 • فرم درخواست پذیرش تکمیل شده
 • گواهی اثبات تمکن مالی کافی
 • CV یا رزومه
 • توصیه نامه
 • مدرک مهارت زبان انگلیسی (آزمون TOEFL با نمره 79 و آزمون IELTS با حداقل نمره 6.5)

ایسلند سرزمینی با فرصت های کاری و تحصیلی بکر در قاره اروپا است. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ارائه مشاوره و ارزیابی پرونده مهاجرتی دبیران و دانشجویان زبان انگلیسی نیز هستند که تمایل به اخذ ویزای کار ایسلند یا ویزای تحصیلی این کشور را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *