مهاجرت کاری یونان

بازار کار مهندسی الکترونیک در یونان

بازار کار مهندسی الکترونیک در یونان

مطلع بودن از بازار کار مهندسی الکترونیک در یونان برای افرادی که قصد دارند در زمینه الکترونیک مشغول به کار شوند امری ضروری محسوب می شود. شرایط ورود به بازار کار مهندسی الکترونیک در یونان با شرایط ورود به بازارهای کار در سایر کشورهای اروپایی مشابه می باشد. لازم به ذکر است که مهاجرانی که قصد دارند دارند اقدام به مهاجرت کاری به کشور یونان کنند، می بایست ویزای کاری این کشور پیشرفته را بدست بیاورند.

مهندسی الکترونیک یکی از بهترین و محبوب ترین رشته های کاری در کشورهای اروپایی می باشد و در این نوشتار متخصصان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند تا به هموطنان عزیز در زمینه بازار کار مهندسی الکترونیک در یونان، شرایط کار مهندسان الکترونیک در کشور یونان، شرایط تحصیل رشته مهندسی الکترونیک در دانشگاه های کشور یونان و غیره اطلاعات کامل ارائه دهند.

درباره بازار کار مهندسی الکترونیک در یونان

رشته مهندسی الکترونیک در قاره اروپا از پردرآمد ترین رشته های کاری می باشد که با مزایا و موارد مثبت بی شماری همراه می باشد. متقاضیان و مهندسانی که موفق به ورود به بازار کار مهندسی الکترونیک در یونان میشوند می توانند پس از گذشت پنج سال اقامت این کشور را بدست بیاورند و در صورتی که شرایط مورد نیاز و مناسبی داشته باشند می توانند اقدام به کسب پاسپورت و تابعیت در یونان کنند. مهندسان و متقاضیان این رشته کاری برای کار کردن در سازمان ها و کمپانی های مختلف می بایست در نظر داشته باشند که زبان انگلیسی زبان دوم این کشور می باشد و حتما باید تسلط کامل بر زبان انگلیسی داشته باشند تا بتوانند با مردم این کشور ارتباط برقرار کنند و در محیط کاری با همکاران، مشتریان و افراد مختلف تبادل اطلاعات کنند.

جهت کار کردن در بازار کار مهندسی الکترونیک در یونان مهندسان باید توانایی ارتباط برقرار کردن با مشتریان را داشته باشند و در خواندن و درک پروژه های برقی و الکترونیکی مهارت های خود را اثبات کنند. مهندسی الکترونیک شامل طراحی، تولید و نگهداری وسیله ها و محصولات الکترونیکی مانند  کامپیوتر می شود؛ به همین دلیل، مهندسان الکترونیک باید توانایی صدور گواهینامه، برنامه نویسی، کنترل مواد و نگهداری سیستم رایانه ای را داشته باشند. جهت مشغول به کار شدن در زمینه مهندسی الکترونیک متقاضیان و مهندسان باید توانایی کار کردن با برنامه های مایکروسافت اکسل و ورد را داشته باشند. در ادامه با شرایط کار مهندسی الکترونیک در یونان آشنا خواهید شد.

درباره بازار کار مهندسی الکترونیک در یونان

شرایط بازار کار مهندسی الکترونیک در یونان

مهندسان الکترونیک دستگاه های روزمره مانند تلفن های همراه، دستگاه های موسیقی قابل حمل و رایانه ها را ایجاد، طراحی و توسعه می دهند. مهندسی الکترونیک این فرصت را برای تولید نوآوری ها و تحولات جدید در ارتباطات از راه دور، روباتیک، سخت افزار محاسباتی و تجهیزات برق و برق فراهم می کند. متقاضیان می توانند در زمینه های مختلف مهندسی الکترونیک که شامل تجهیزات الکترونیکی صوتی، سیستم های کنترل و اتوماسیون و میکروالكترونیكی (تراشه های رایانه ای) و ارتباطات از راه دور و تصویری می شود تبدیل به متخصصان حرفه ای شوند. در حال حاضر کمبود مهندسین الکترونیک در کشور یونان وجود دارد. وظایف معمول برای مهندس الکترونیک در کشور یونان عبارتند از:

  • استفاده از ترکیبی از علوم و ریاضیات، همراه با تکنیک های مهندسی، برای طراحی، تولید نصب و نگهداری سیستم های ارتباطی
  • طراحی و مدیریت تجهیزات مورد استفاده برای کنترل و نظارت بر فرآیندها، سیستم ها و ماشین آلات در مناطق مختلف
  • استفاده و طراحی سیستم هایی برای کنترل فشارها و دما و مدیریت ضایعات در صنایع تولیدی
  • نوشتن مشخصات و ترسیم طرح های نظری برای ایجاد رابط های کاربر پسند
  • برنامه ریزی پروژه ها و تهیه و مدیریت بودجه
  • نوشتن گزارش های فنی و به روز کردن پیشرفت های فناوری و مقررات
  • ارزیابی سیستم های عملیاتی و توصیه اصلاحات طراحی برای از بین بردن علل نقص و یا تغییر در نیاز سیستم

اقامت از طریق کار در یونان در زمینه مهندسی الکترونیک از رایج ترین و بهترین روش های مقیم شدن در یونان می باشد.

تحصیل مهندسی الکترونیک در کشور یونان

داشتن پیشنهاد کاری از کمپانی های معتبر در کشور یونان با کسب مدرک تحصیلی معتبر از دانشگاه های شناخته شده در زمینه مهندسی الکترونیک و داشتن شرایط مورد نیاز امکان پذیر می باشد. متقاضیان برای یافتن شغل مناسب در زمینه مهندسی الکترونیک حتما باید مدرک لیسانس کسب کنند. لازم به ذکر است که در صورتی که متقاضیان مدارک سطح بالاتر (فوق لیساتس و دکترا) کسب کنند، می توانند از مزایا و میزان حقوق بیشتری بهره مند شوند.

در دانشگاه های کشور یونان برنامه های تحصیلی در زمینه مهندسی الکترونیک در سه دوره اصلی Bcs، Mcs و Phd ارائه می شود و دانشجویان و متقاضیان می توانند با تحصیل در این دوره ها تبدیل به مهندسان حرفه ای و کار بلد در زمینه الکترونیک و رشته های مرتبط شوند. به یاد داشته باشید که کسب بورسیه تحصیلی و کمک هزینه های تحصیلی جهت تحصیل مهندسی الکترونیک در دانشگاه های کشور یونان امکان پذیر میباشد. داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر جهت تحصیل در دانشگاه های کشور یونان الزامی می باشد و در صورتی که متقاضیان تسلط کافی بر زبان انگلیسی نداشته باشند، می توانند قبل از شروع دوره های تحصیلی در دوره های آموزش زبان شرکت کنند. از بهترین دانشگاه های کشور یونان می توان به دانشگاه های زیر اشاره کرد:

  • University Of Athens
  • Aristotle University of Thessaloniki
  • National Technical University of Athens

متقاضیان و هموطنان عزیز می توانند با کسب ویزای تحصیلی کشور یونان اقدام به اعزام دانشجو به یونان کنند و از مزایای تحصیل در این کشور بهره مند شوند.هموطنان عزیز می توانند برای انجام امور مهاجرتی پرونده خود با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنند.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *