ویزای کاری

بازار کار مهندسی برق در بلغارستان

بازار کار مهندسی برق در بلغارستان

ورود و شروع کار در بازار کار مهندسی برق در بلغارستان برای افرادی که دارای مدرک تحصیلی مرتبط دانشگاهی هستند شرایط بسیار مناسبی به همراه دارد. مهندسی برق و ساخت الکترونیک از مهمترین بخش های صنعتی این کشور است، بر اساس تحقیقات اخیر آژانس سرمایه گذاری بلغارستان از عمده گروه های محصول در این زمینه در کشور بلغارستان می توان به باتری زیر دریایی، قطار، هواپیما، قایق بادبانی، بالگرد و کاربردهای نظامی اشاره کرد. اطلاع از شرایط بازار کار مهندسی برق در بلغارستان به متقاضیان کمک می کند که بهترین تصمیم را برای مهاجرت کاری به این کشور بگیرند.

در مقاله پیش رو مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی دارند به بررسی بازار کار مهندسی برق در بلغارستان بپردازند و اطلاعاتی در این خصوص در اختیار هموطنان عزیز قرار دهند.

 • شرایط کار مهندسان در کشور بلغارستان چیست؟
 • آیا مهندسی برق فضای مناسبی برای کار در بلغارستان ایجاد می کند؟
 • شرایط اقامت پس از تحصیل در رشته مهندسی برق در این کشور چیست؟
 • مزایای زندگی در کشور بلغارستان چیست؟

درباره بازار کار مهندسی برق در بلغارستان

کشور بلغارستان در بخش مهندسی برق و الکترونیک سنت های محکمی دارد، در دهه 1970 م. و 1980 م. بلغارستان از رهبران تولید الکترونیک در شرق قاره اروپا بود. در طول دهه 1980 میلادی این کشور 40% از رایانه های اصلی و رایانه های شخصی در منطقه را تامین کرد. در این دوره بیشتر از 130 هزار دانشجو مشغول به کار بودند و بیشتر از 25% کل تولیدات بلغارستان در آن زمان را تولید می کردند. علاوه بر این در این دهه شرکت های بلغاری تعدادی پروژه مشترک با شرکت های معتبر بین المللی تولید الکترونیک مانند: AEG,Varta, توشیبا و غیره را راه اندازی کردند. آژانس سرمایه گذاری بلغارستان اعلام کرده است که امروزه این کشور پیشنهادات قانع کننده برای مهندسان برق ارائه می دهد.

میزان درآمد مهندسین برق در بلغارستان

میزان درآمد مهندسین برق در کشور بلغارستان به صورت میانگین 3240 BGN (لف بلغارستان) در ماه است. این میزان درآمد بسته به موارد مختلفی، تغییر می کند. این حقوق در کمترین حالت 1590 BGN (لف بلغارستان) و در بیشترین حالت 5060 BGN (لف بلغارستان) در نظر گرفته شده است. یکی از مواردی که در میزان درآمد مهندسین نقش ایفا می کند، میزان تجربه کاری است. قطعا هرچه این سوابق افزایش یابد، میزان درآمد نیز به تناسب افزایش خواهد یافت. یکی دیگر از پارامترهای تاثیر گذار، میزان مدرک تحصیلی است. برخی صرفا با مدارک فنی حرفه ایی برای کار در این کشور اقدام می کنند. برخی نیز به اخذ مدارک آکادمیک از دانشگاه ها روی آورده اند. هرچه مدارک تحصیلی بالاتر باشد می توان به درآمد بیشتری در این زمینه دست یافت.

شرایط ورود به بازار کار مهندسی برق در بلغارستان

متقاضیانی خارجی و بین المللی که قصد ورود به بازار کار مهندسی برق در بلغارستان را دارند باید دعوت نامه شغلی و ویزای شغلی این کشور را دریافت کنند. برای کاریابی در این کشور متقاضیان می توانند شغل مورد نظر خود را طریق روزنامه های منتشر شده، موسسات معتبر کاریابی یا وب سایت های کاریابی پیدا کنند. افرادی که قصد دارند در این کشور، راحت تر جذب بازار کار شوند، از طریق ویزاهای تحصیلی یا ویزاهای دوره زبان ورود خود را به این کشور ایجاد می کنند. با توجه به این که نرخ بیکاری در این کشور نسبتا بالاست، لذا افراد می توانند از این طریق، جزو اولویت های استخدامی قرار گیرند.

زبان رسمی در کشور بلغارستان زبان بلغاری است پس متقاضیان برای ورود به بازار کار باید به زبان بلغاری تسلط داشته باشند. در این راستا می توانند برای ورود از آموزش زبان بلغاری بهره مند شوند و سپس دنبال کار بگردند. اگر قصد کار در شرکت های بین المللی را دارید باید مدرک معتبر زبان انگلیسی ارائه دهید. با یافتن شغل در این کشور متقاضی باید مدارکی مانند: آخرین مدرک تحصیلی، مدرک معتبر زبان، رزومه و سوابق شغلی، انگیزه نامه، گواهی تمکن مالی، تکمیل فرم مورد نظر و اسکن از پاسپورت و مدارک شناسایی معتبر را به کارفرما یا موسسه مورد نظر ارسال کند تا درخواستش مورد بررسی قرار گیرد. برای بررسی دقیق تر هزینه های زندگی در کشور بلغارستان می توانید به مقاله هزینه زندگی در بلغارستان مراجعه کنید.

شرایط ورود به بازار کار مهندسی برق در بلغارستان

مشاغل کلیدی در بازار کار مهندسی برق در بلغارستان

تمامی مهندسی بین المللی که به دنبال ورود به بازار کار مهندسی برق در بلغارستان هستند، در قدم اول باید مشاغل کلیدی موجود در این حوزه آشنا شوند. به عبارت دیگر، یکی از اصل های ورود به بازار کار مهندسی برق در بلغارستان، آشنایی کامل با مشاغل کلیدی موجود در این حوزه می باشد. در غیر این صورت با چالش های ویژه ای در این زمینه و در طول اقامت در بلغارستان مواجه خواهند شد.

در تصویر زیر می توانید با دیگر مشاغل کلیدی در بازار کار مهندسی برق در بلغارستان آشنا شوید:

دیگر مشاغل کلیدی در بازار کار مهندسی برق در بلغارستان

اخذ ویزای کار کشور بلغارستان در 2023

اگر در سال 2023 واجد شرایط لازم برای کار در کشور بلغارستان باشید کارفرما دعوت نامه شغلی به شما ارسال می کند. با دریافت دعوت نامه شغلی می توانید اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای کار بلغارستان انجام دهید. به این منظور باید درخواست خود را به سفارتخانه یا کنسولگری کشور بلغارستان اعلام کنید. پس از مشخص شدن زمان مصاحبه متقاضی باید با در دست داشتن مدارک ذیل به سفارتخانه مراجعه کند:

 • تکمیل فرم مربوطه و ارائه آن
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای کار و ارائه رسید آن
 • ارائه پاسپورت معتبر مدت دار
 • عکس پاسپورتی
 • دعوت نامه شغلی دریافت شده
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • گواهی تمکن مالی
 • مدارک شناسایی
 • مدرک معتبر زبان
 • آخرین مدرک تحصیلی دریافت شده
 • ارائه رزرو از بلیط رفت به کشور بلغارستان

با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص بازار کار مهندسی برق در بلغارستان به دست آوردید، جهت کسب اطلاعات دقیق تر در رابطه با شرایط بازار کار در کشور بلغارستان و شرایط بازار کار مهندسان برق در سایر کشورها می توانید با مشاورین و وکلاء موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

سوالات پرتکرار در خصوص بازار کار مهندسی برق در بلغارستان

با توجه به سوالات مکرر شما عزیزان در خصوص بازار کار مهندسی برق در بلغارستان، بر آن شدیم تا در این بخش از مقاله به برخی از سوالات شما عزیزان در این حوزه پاسخ دهیم. این سوالات به شرح زیر می باشند:

 • آیا بازار کار مهندسی برق در بلغارستان برای اتباع خارجی مساعد است؟ به دلیل موقعیت استراتژیک بلغارستان و بازار کار پر رونق مهندسی برق در این کشور، ورود به بازار کار مهندسی برق بلغارستان بهترین انتخاب برای مهندسان بین المللی می باشد.
 • الزامات ویژه برای ورود به بازار کار مهندسی برق در بلغارستان کدام ها هستند؟ یکی از مهمترین الزامات جهت ورود به بازار کار مهندسی برق بلغارستان یادگیری زبان محلی این کشور می باشد. زیرا در غیر این صورت با مشکلات گسترده ای در بخش های مختلف مواجه خواهید شد.
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *