ویزای کاری

بازار کار مهندسی برق در کرواسی

بازار کار مهندسی برق در کرواسی

ورود به بازار کار مهندسی برق در کرواسی نیاز به داشتن تحصیلات مرتبط و تجربه کاری دارد و متقاضیان باید پیش از اقدام اطلاعات کافی داشته باشند. کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار به اصلی ترین و مهم ترین موارد جهت ورود به بازار کار مهندسی برق در کرواسی، شرایط کار در بازار کار مهندسی برق در کشور کرواسی، مراحل تبدیل شدن به یک مهندس برق در کرواسی و سایر موارد مربوطه اشاره خواهند کرد.

شرایط کار در بازار کار مهندسی برق در کرواسی در 2023

مهندسی برق یکی از اشکال جدید مهندسی است که از اواخر قرن هجدهم وجود داشته است. این رشته در قرن گذشته به طرز چشمگیری رشد کرده است و امروزه تقریبا تمامی صنعت هایی که از فناوری به عنوان منبع انرژی استفاده می کنند، شامل این رشته می شوند. در سال 2023 مهندسان برق ممکن است در بخش مختلفی از جمله دستگاه های تلفن همراه، لوازم برقی، ایستگاه های برق، ماهواره ها، سیم کشی سازه های شخصی و تجاری و ارتباطات از راه دور کار کنند.

مهندسان برق همچنین به عنوان مهندسان الکترونیک شناخته می شوند و هزاران فناوری مفید را ایجاد می کنند؛ اما این موضوع شامل تمامی مهندسان نمی شود. این متخصصان علاوه بر نوآوری، طرح هایی را نیز ایجاد می کنند، نمونه های مختلفی از اختراعات خود را امتحان می کنند، بر تولید نظارت می کنند و در برخی موارد نظارت بر نظارت را انجام می دهند. آن ها ممکن است در یک آزمایشگاه، یک دفتر یا یک کارخانه تولید مشغول به کار شوند و مشاغل آن ها ممکن است در شرکت های کوچک متمرکز به محصولات برقی خاص یا شرکت های بزرگ مانند سامسونگ یا اپل متمرکز شود. از آنجا که دنیای دیجیتال همچنان در صنایع بی شمار و بخش هایی از زندگی روزمره قابل مشاهده می باشد، مهندسان برق در صدر این رشد قرار خواهند گرفت.

مراحل کار در بازار کار مهندسی برق در کرواسی

برای تبدیل شدن به یک مهندس برق در کرواسی متقاضیان می بایست مراحل مختلفی را سپری کنند. شرایط کار مهندسی برق در اکثر کشورهای دنیا مشابه می باشد. در ادامه با مراحل تبدیل شدن به یک مهندس برق در کرواسی آشنا خواهید شد.

مرحله اول: کسب مدرک دانشگاهی معتبر

برای تبدیل شدن به یک مهندس برق در کشور کرواسی و افزایش شانس استخدام در سازمان های مختلف این کشور، متقاضیان می باید مدرک دانشگاهی معتبر در زمینه مهندسی برق کسب کنند. برنامه های کارشناسی در رشته های مهندسی برق شامل آموزش های تئوری مدار الکتریکی و پیش نویس تا طراحی دیجیتال و معادلات دیفرانسیل از طریق ترکیبی از سخنرانی های کلاس، کار میدانی و زمان در آزمایشگاه می شوند.

تعدادی از دانشگاه ها گزینه “4 + 1” را ارائه می دهند که به موجب آن دانشجویان می توانند مدرک کارشناسی ارشد را در یک سال اضافی کسب کنند. این امر این امکان را به آنها می دهد تا موضوعات را عمیق تر مطالعه کنند و یک پروژه تحقیقاتی و امتحانات جامع را تکمیل کنند. گذشته از ایجاد فرصت هایی برای نقش های مدیریتی یا رهبری، مدرک تحصیلات تکمیلی نیز افراد را قادر می سازد که در برخی از موسسات پس از دوره تدریس تدریس کنند یا به سمت تحقیق و توسعه مهندسی برق گام بردارند. جهت شناخت بهترین شهرهای کشور کرواسی می توانید به مقاله بهترین شهرهای کرواسی مراجعه کنید.

مراحل کار در بازار کار مهندسی برق در کرواسی

مرحله دوم: سپری کردن دوره کارورزی

سپری کردن دوره کارورزی در یک کمپانی شناخته شده بعد از کسب مدرک تحصیلی، از مهم ترین موارد جهت یافتن شغل مناسب در زمینه مهندسی برق در کشور کرواسی می باشد. از آنجا که داشتن تجربه کاری موجب موفقیت افراد در زمینه کاری مهندسی برق می شود، متقاضیان این رشته می بایست قبل از ورود به بازار کار مهندسی برق در کرواسی، با سپری کردن دوره کارورزی، در این زمینه کاری تجربه کسب کنند. با سپری کردن یک دوره کارورزی متقاضیان می توانند شرایط بهتری برای ورود به بازار کار مهندسی برق در کرواسی داشته باشند و از شرایط کار این رشته اطلاعات کافی کسب کنند.

مرحله سوم: انتخاب زمینه بازار کار مهندسی برق در کرواسی

مشغول به کار شدن در بازار کار مهندسی برق در کرواسی در زمینه های مختلفی امکان پذیر می باشد و متقاضیان می توانند با توجه به تجربه کاری و تخصص خود، زمینه کاری خود را در بازار کار مهندسی برق در کروسی انتخاب کنند. برجسته ترین زمینه های کاری در بازار کار مهندسی برق در کرواسی عبارتند از:

 • مهندسی کامپیوتر
 • فناوری نانو
 • سیستم های پردازش و کنترل سیگنال
 • زمینه های الکترومغناطیسی
 • فوتونیک
 • مهندسی الکترونیک محیط زیست

مرحله چهارم: کسب گواهینامه کار

بر خلاف سایر رشته های مهندسی، صدور گواهینامه کار در کرواسی زمینه مهندسی برق اجباری نیست. با این حال، کسانی که مایل به سنجیدن خود در این رشته هستند، می توانند با شرکت در امتحانات مربوطه، اقدام به کسب گواهینامه کار در زمینه مهندسی برق کنند.

مرحله پنجم: یافتن شغل سطح ورودی

مشاغل سطح ورودی شغل هایی هستند که به حداقل تجربه کار حرفه ای نیاز دارند و در را برای فرصت های بزرگتر و مرتبط با کار باز می کنند. فارغ التحصیلان رشته مهندسی برق که در دوره های کارورزی نیز شرکت کرده اند می توانند اقدام به یافتن شغل در سطح ورودی کنند. به طور کلی بهترین زمینه های کاری در رشته مهندسی برق عبارتند از:

 • ارتباطات از راه دور
 • آژانس های دولتی فدرال
 • خدمات معماری و مهندسی
 • ساخت قطعات الکترونیکی و نیمه هادی
 • تولید ابزارهای ناوبری، اندازه گیری، الکترونیکی و کنترل

میانگین دستمزد در بازار کار مهندسی برق در کرواسی

یکی از مهمترین مواردی که تمامی متقاضصیان ورود به بازار کار مهندسی برق در کرواسی باید مورد بررسی قرار دهند، میانگین دستمزد در بازار کار مهندسی برق این کشور می باشد. در صورت بررسی نکردن میانگین دستمزد مهندسان برق در کرواسی، متقاضیان در طول اقامت در این کشور با مشکلات گسترده ای مواجه خواهند شد. اما نگران نباشید، زیرا میانگین دستمزد در بازار کار مهندسی برق در کرواسی به نسبت اغلب کشروهای اروپای شرقی بسیار مطلوب تر می باشد. بنابراین بهترین گزینه برای ورود به بازار کار مهندسی برق در اروپا، مهاجرت به کرواسی می باشد.

میانگین دستمزد در بازار کار مهندسی برق در کرواسی به دسته های گوناگونی تقسیم می شود که عبارت اند از:

دسته های مختلف در میانگین دستمزد مهندسان برق در کرواسیتوضیحات
حداقل دستمزد مهندسان برق در بازار کار کرواسیمیانگین حقوق ماهیانه بریا موقعیت مهندسی برق در کرواسی در کمترین میزان آن 33000HRK (کونا کرواسی) در ماه می باشد. البته لازم به ذکر است که رقم مذکور حداقل دستمزد مقرر قانونی برای مهندسان برق در کرواسی نمی باشد.
حقوق متوسط مهندسان در بازار کار مهندسی برق کرواسینیمی از مهندسان مجرب که در بازار کار مهندسی برق کرواسی مشغول به کار هستند، با متسط حققو 58000HRK (کونا کرواسی) در این کشور به فعالیت خود ادامه می دهند.
دستمزد بالا در بازار کار مهندسی برق کرواسی برای مهندسانحدود 25% از مهندسان برق در کرواسی از دستمزد بالا در این کشور بهره مند هستند. که ماهانه حدود 82000HRK (کونا کرواسی) دریافت می کنند.

شما عزیزان اگر قصد دارید برای ادامه تحصیل، اشتغال، سرمایه گذاری، کسب اقامت و همچنین تبدیل اقامت به تابعیت در کرواسی به این کشور اروپایی مهاجرت کنید و یا به سایر کشورهای پیشرفته اروپایی و آمریکایی سفر کنید، می توانید با هماهنگی های قبلی در جلسات مشاوره با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شرکت کنید.

سوالات کلیدی در خصوص بازار کار مهندسی برق در کرواسی

در بخش پایانی مقاله مفتخریم تا به برخی از سوالات کلیدی شما عزیزان در خصوص بازار کار مهندسی برق در کرواسی پاسخ دقیق و جامعی را ارائه دهیم. مهمترین سوالات شما عزیزان در این حوزه عبارت اند از:

 • آیا در بازار کار مهندسی برق در کرواسی، مهندسان تقاضای بالایی دارند؟ برخلاف اغلب کشورهای اروپای شرقی، در بازار کار مهندسی برق در کرواسی، مهندسان از تقاضای بالایی برخورداند. به همین جهت سالانه مهندسان بی شماری از کشورهای مختلف جهان به بازار کار مهندسی برق این کشور وارد می شوند.
 • میانگین حقوق در بازار کار مهندسی برق در کرواسی چقدر است؟ میانگین حقوق مهندسان در بازار کار مهندسی برق در کرواسی برای هر نفر حدود 12500HRK (کونا کرواسی) در ماه می باشد.
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *