مهاجرت کاری ایسلند

بازار کار رشته پرستاری در ایسلند

بازار کار رشته پرستاری در ایسلند

متقاضیانی که قصد کار پرستاری در ایسلند را دارند، معمولا این سوال را مطرح می کنند که بازار کار رشته پرستاری در ایسلند برای متقاضیان بین المللی چه شرایطی دارد. اگر قصد کار در کشور ایسلند را دارید بهتر است از قوانین و شرایط کار پرستاری در این کشور اطلاع داشته باشید. به همین منظور کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در مقاله پیش رو سعی دارند به بررسی موضوع بازار کار رشته پرستاری در ایسلند بپردازند. اگر قصد کار در کشور ایسلند را دارید تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

کشور ایسلند با نام رسمی جمهوری ایسلند، کشوری جزیره ای در قاره اروپا می باشد. شهر ریکیاویک بزرگترین و مهمترین شهر این کشور بوده و به عنوان پایتخت ایسلند شناخته می شود. جمعیت این کشور 350710 نفر می باشد و مردم این کشور به زبان ایسلندی به مکالمه می پردازند.

شرایط بازار کار رشته پرستاری در ایسلند

با توجه به این موضوع که رشته پرستاری جزء رشته های پر مشقت محسوب می شود اما افراد زیادی هر ساله تلاش می کنند وارد بازار کار رشته پرستاری شوند. متقاضی برای ورود به بازار کار رشته پرستاری در ایسلند باید حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی پرستاری را ارائه نماید. متقاضیانی که در کشور ایسلند تحصیل نکرده باشند مدرک تحصیلیشان معادل سازی خواهد شد و در صورت نیاز فرد باید در دوره های آموزشی در نظر گرفته شده شرکت نماید.

همچنین لازم است فرد مدرک زبان معتبر ایسلندی ارائه نماید، در صورتی که فرد دارای مدرک زبان ایسلندی نباشد شانس کمتری برای پذیرفته شدن درخواستش وجود دارد. برای شغل پرستاری در این کشور وظایفی تعیین شده است، که عبارتند از:

 • پیاده سازی و ارزیابی برنامه های مراقبت فردی
 • استاندارد های مراقبت از بیمار را دنبال می کند
 • فرد سعی در توسعه و رشد دپارتمان دارد
 • توانایی کار به صورت تیمی
 • آماده کردن تجهیزات و وسایل در هنگام نیاز و معاینه بیماران
 • پاسخ به شرایط نجات زندگی مبتنی بر استانداردهای پرستاری، سیاست ها، رویه ها و پروتکل
 • وضعیت بیمار و واکنش به دارو را ضبط کرده و به پزشک ارائه می نماید

یکی از پرسش های متداول متقاضیان که می خواهند بازار کار رشته پرستاری در ایسلند را تجربه کنند، در رابطه با میزان حقوق و دستمزد می باشد. متوسط حقوق ثبت شده برای پرستاران در این کشور ISK 8.010.597 (کرونای ایسلند) می باشد، به این صورت که پرستاران برای هر ساعت کار خود مبلغ ISK 3.851 (کرونای ایسلند) دریافت خواهند کرد.

قوانین بازار کار رشته پرستاری در ایسلند

متقاضیانی که قصد کار در حرفه پرستاری در کشور ایسلند را دارند باید از کارفرمایی در این کشور دعوت نامه شغلی کسب نمایند. پس از دریافت دعوت نامه شغلی لازم است فرد اقدامات لازم را جهت اخذ ویزای کاری این کشور انجام دهد. جهت دریافت ویزای کار ایسلند متقاضی باید مدارک زیر را آماده و در زمان مصاحبه به سفارت خانه کشور ایسلند ارائه نماید.

 • دریافت فرم ویزا و تکمیل آن
 • ارائه دعوت نامه شغلی دریافت شده
 • ارائه سوابق کاری
 • ارائه رزومه (CV) کامل و دقیق
 • ارائه پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار و مدارک شناسایی
 • ارائه مدارک پزشکی تایید شده
 • ارائه گواهی بیمه سلامت
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده

متقاضیان پس از اخذ ویزا کار و ورود به این کشور باید مدارک خود را به اداره مهاجرت و اداره کار این کشور ارائه نمایند، شما می توانید با مطالعه مقاله مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در ایسلند اطلاعات بیشتر و کاملتری به دست آورید.

قوانین بازار کار رشته پرستاری در ایسلند

تحصیل رشته پرستاری در کشور ایسلند

متقاضیانی که قصد کار در این کشور را دارند می توانند ابتدا مهاجرت تحصیلی به این کشور را تجربه کرده و پس از فارغ التحصیلی با تغییر ویزای تحصیلی خود به ویزای کار در این کشور مشغول به کار شوند. دانشگاه های این کشور دارای سطح آموزشی و علمی بسیار بالایی می باشد.

برای ادامه تحصیل در این کشور لازم است متقاضی دارای مدرک تحصیلی دیپلم 12 ساله باشد، همچنین فرد باید در آزمون ورودی در نظر گرفته شده شرکت کرده و حداقل نمره تعیین شده را کسب نماید. تمامی دروس تحصیلی رشته پرستاری در این کشور به زبان انگلیسی و ایسلندی ارائه می شود، و ارائه مدرک زبان برای ادامه تحصیل در این کشور الزامی می باشد. متقاضیان خارجی و بین المللی برای تحصیل در این کشور باید ابتدا پذیرش یکی از دانشگاه های این کشور را به دست آورده و پس از آن باید ویزای تحصیلی ایسلند را دریافت نمایند. برای اطلاع از چگونگی دریافت ویزای تحصیلی ایسلند پیشنهاد می شود مقاله مدارک لازم برای اخذ پذیرش در ایسلند را مطالعه نمایید.

هزینه های تحصیل در رشته پرستاری در این کشور کم و مقرون به صرفه است، دانشجویان باید سالانه مبلغی بین 3000€ تا 5000€ (یورو) بابت شهریه دانشگاه پرداخت نمایند. با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در رابطه با بازار کار رشته پرستاری در ایسلند به دست آوردید، اگر با مطالعه مقاله پاسخ سوالات خود را به دریافت نکردید می توانید با کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید و یا به صورت حضوری به موسسه مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *