مهاجرت تحصیلی آرژانتین

بهترین شهرهای آرژانتین برای تحصیل

بهترین شهرهای آرژانتین برای تحصیل

آرژانتین یکی از کشورهای مشهور لاتین برای تحصیل و زندگی در قاره آمریکای جنوبی است. یکی از بهترین شهرهای آرژانتین برای تحصیل شهر بوینس آیرس (Buenos Aires) پایتخت این کشور است که دارای دانشگاه های متعدد و با کیفیت است. این شهر پرجمعیت همچنین همواره جزو برترین شهرهای لاتین برای تحصیل و زندگی بوده است. آرژانتین یکی از کشورهای محبوب جهت تحصیل است و هر سال حدود 100000 دانشجوی بین المللی به این کشور می آیند که حدود 30000 دانشجو از کشورهای آسیایی و اروپایی می باشند. از مزایای تحصیل در آرژانتین می توان به هزینه مقرون به صرفه تحصیل، تجربه زندگی در محیطی مناسب، دانشگاه های با کیفیت و امکان یادگیری زبان لاتین اشاره کرد. در ادامه این مقاله مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهترین شهرهای آرژانتین برای تحصیل و دانشگاه های این کشور را معرفی کرده اند.

  • آرژانتین مقصد مناسبی برای تحصیل است؟
  • هزینه تحصیل در آرژانتین چقدر است؟
  • آیا شهرهای آرژانتین کیفیت مناسبی برای تحصیل دارند؟
  • مقرون به صرفه ترین شهرهای آرژانتین برای زندگی کدامند؟
  • دانشگاه های برتر آرژانتین در کدام شهرهای آرژانتین قرار دارند؟

معرفی بهترین شهرهای آرژانتین برای تحصیل

آرژانتین یکی از کشورهای وسیع و پرجمعیت قاره آمریکای جنوبی است و شهرهای متعددی دارد. شهرهای آرژانتین دارای موسسات آموزشی و دانشگاه های مختلفی اعم از دانشگاه های دولتی و خصوصی است و با توجه به هزینه مناسب تحصیل یکی از مکان های مناسب برای تحصیل در قاره آمریکا می باشد. با تحصیل در شهرهای دانشجویی آرژانتین فرصت مطالعه زبان لاتین برای دانشجویان فراهم می شود و همچنین تجربه زندگی دانشجویی در فرهنگ آرژانتینی را پدید می سازد. علاوه بر این آرژانتین یکی از کشورهای آمریکایی با جاذبه های طبیعی بسیار بالاست و سراسر از کوه ها، جنگل ها، آبشارها و مناظر دیدنی می باشد و تجربه زندگی در یک محیط زیبا در کنار تحصیل را ایجاد می کند. در اینجا برترین شهرهای آرژانتین برای تحصیل معرفی شده اند.

  • شهر بوینس آیرس (Buenos Aires)
  • شهر روساریو (Rosario)
  • شهر کوردوبا (Cordoba)
  • شهر اوشوآیا (Ushuaia)
  • شهر مندوزا (Mendoza)

بهترین دانشگاه های آرژانتین برای تحصیل

آرژانتین یکی از کشورهای برتر قاره آمریکای جنوبی برای تحصیل است و این کشور، دانشگاه های متعددی را در شهرهای خود دارد. این کشور همچنین دارای جمعیت زیادی است و بر طبق نیازی که در این کشور وجود دارد در اکثر شهرهای بزرگ خود دارا دانشگاه است. البته اکثر دانشگاه های بین المللی و معتبر این کشور در شهرهای نام برده شده به علاوه دیگر شهرها قرار دارند. در حال حاضر دانشگاه بوینس آیرس آرژانتین برترین دانشگاه کشور آرژانتین است و در رده بندی بین المللی QS در سال 2022 این دانشگاه در رتبه 74 دانشگاه های برتر جهان قرار گرفته است. همچنین دانشگاه پالرمو آرژانتین و دانشگاه آسترال آرژانتین جزو 500 دانشگاه برتر می باشند. در اینجا بهترین دانشگاه های آرژانتین بر اساس اعلام یونی رنک به همراه محل و شهرهای آن معرفی شده اند.

نام دانشگاه نام شهر
دانشگاه بوینس آیرس بوینس آیرس
دانشگاه لاپلاتا لاپلاتا
دانشگاه کوردوبا کوردوبا
دانشگاه تکنولوژی بوینس آیرس بوینس آیرس
دانشگاه کویو مندوزا
دانشگاه روساریو روساریو
دانشگاه پالرمو بوینس آیرس
دانشگاه نوردسته کورینتس
دانشگاه لیتورال سانتافه
دانشگاه مرکزی بوینس آیرس تاندیل
دانشگاه ماردل پلاتا ماردل پلاتا
دانشگاه کاتولیکا آرژانتین بوینس آیرس
دانشگاه سیگلو 21 کوردوبا
دانشگاه سن مارتین سن مارتین
دانشگاه آسترال بوینس آیرس

بوینس آیرس از بهترین شهرهای آرژانتین برای تحصیل

همانطور که می دانید بوینس آیرس پایتخت آرژانتین است و با جمعیت حدود 13 میلیون نفر دومین شهر بزرگ آمریکای جنوبی است. این شهر اولین شهر دانشجویی آرژانتین به حساب می آید و دانشگاه های بسیاری از آرژانتین در این شهر واقع شده اند. از جمله دانشگاه های معروف این شهر می توان به دانشگاه بوینس آیرس، دانشگاه پالرمو، دانشگاه آسترال و دانشگاه تکنولوژی بوینس آیرس اشاره کرد. دانشگاه بوینس آیرس با دریافت 4 جایز نوبل برترین دانشگاه این کشور و شهر بوینس آیرس است. بوینس آیرس با توجه به رتبه و عملکرد دانشگاه های خود بر اساس رتبه بندی QS در حال حاضر 31مین شهر دانشجویی جهان شناخته می شود و این رتبه کیفیت خوب دانشگاه های این شهر را نشان می دهد.

اکثر دانشگاه های دارای رتبه بین المللی در آرژانتین در شهر بوینس آیرس واقع شده اند و اعزام دانشجو به آرژانتین اغلب در این شهر صورت می گیرد. اما این تنها یکی از دلایلی است که دانشجویان تصمیم می گیرند به آنجا بروند. بوینس آیرس با ترکیب دو محله سنتی و مدرن، سرزنده و مهیج است. مناظر فرهنگی، رویدادهای هنری و فرهنگی، کافه ها و رستوران های فراوان، بوینس آیرس را به یک مکان پر طرفدار و پر جنب و جوش تبدیل می کند. بوینس آیرس را همچنین پاریس آمریکای جنوبی می نامند و یکی از بهترین مکان های برای تحصیل در میان کشورهای لاتین است. بوینس آیرس همچنین تجربه زندگی در قلب و فرهنگ آرژانتین در یک فضایی مدرن با معماری اروپایی را برای دانشجویان خود رقم می زند.

بوینس آیرس از بهترین شهرهای آرژانتین برای تحصیل

روساریو از بهترین شهرهای آرژانتین برای تحصیل

یکی دیگر از شهرهای دانشجویی آرژانتین شهر روساریو آرژانتین است که در ایالت سانتافه این کشور قرار دارد. بیشتر دانشجویان به دلیل دانشگاه معتبر آن، یعنی دانشگاه ملی روساریو، این شهر را انتخاب می کنند که تعداد قابل توجهی از دانشجویان خارجی را برای برنامه های تحصیلی خود ثبت نام می کند. در این شهر همچنین موسسه دانشگاه ایتالیایی روزاریو قرار دارد. علاوه بر این، روزاریو مکانی است که در آن 2 شخصیت مشهور به دنیا آمده اند. یکی از آنها رهبر مارکسیستی، ارنستو چه گوارا و نفر دیگر لیونل مسی، بازیکن محبوب فوتبال بین المللی است. روزاریو واقع در شمال غربی استان سانتافه، بندر مهم رودخانه ای در آرژانتین به حساب می آید. همچنین در این شهر با مجموعه ای از گالری ها و ساختمان های زیبا و مراکز فرهنگی روبرو خواهید شد. روساریو سومین شهر پرجمعیت آرژانتین با جمعیت حدود 1 میلیون نفر است.

اوشوآیا از بهترین شهرهای آرژانتین برای تحصیل

جنوبی ترین شهر جهان، اوشوایا مرکز استان تیرا دل فوئگو در آرژانتین است. آنچه بازدید کنندگان و دانشجویان را به این شهر جلب می کند مناظر خیره کننده آن است که توسط چشم اندازهای کوه ها، دریاها و جنگل ها تزئین شده است. دانشجویان بین المللی که برای تحصیل خواهان حضور در طبیعتی بکر هستند بایستی این شهر را به عنوان انتخاب شهر تحصیلی خود در نظر بگیرند. سفر برای دیدن پنگوئن ها فقط چند دقیقه با ساکن شدن در این شهر فاصله دارد. اگر به دنبال دیدن و اکتشاف همه گیاهان و جانوران آرژانتین هستید، جای دیگری برای رفتن ندارید اما جنوبی ترین شهر آرژانتین فقط هزار کیلومتر با قطب جنوب فاصله دارد. با این حال علاوه بر طبیعت بکر، این شهر همچنین دارای مراکز معتبری همچون دانشگاه ملی تیرا دل فوئگو و دانشگاه ملی سن خوان بوسکو پاتاگونیا می باشد

تحصیل در دیگر شهرهای آرژانتین

علاوه بر سه شهر ذکر شده در این کشور جهت تحصیل در آرژانتین می توان شهرهای کوردوبا، مندوزا، دل پلاتا، سن مارتین، ماردل پلاتا و سالتا را نام برد. کوردوبا دومین شهر بزرگ آرژانتین با حدود 1.4 میلیون نفر جمعیت است و مرکز استان کوردوبا است. این شهر به دلیل میراث غنی استعماری و دانشگاه قدیمی خود که اکنون دومین دانشگاه بزرگ کشور است شناخته شده است. دانشگاه کوردوبا آرژانتین هم اکنون جزو 800 دانشگاه برتر جهان شناخته می شود و از دانشگاه برتر این شهر است. مندوزا نیز یکی دیگر از شهرهای قابل توجه آرژانتین برای تحصیل است که در منطقه کویو قرار دارد. معروف ترین دانشگاه این شهر دانشگاه کویو مندوزا است که جزو 20 دانشگاه برتر آرژانتین محسوب می شود.

توجه داشته باشید که هزینه های تحصیل در آرژانتین با توجه به نوع دانشگاه و شهر محل تحصیل متفاوت است و برای اخذ اطلاعات بیشتر در باب هزینه ها مقاله ارائه شده را مطالعه کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در باب مهاجرت به کشورهای آمریکایی و اروپایی با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس برقرار کنید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7  +  2  =