مهاجرت کاری اتریش

بهترین شهرهای اتریش برای کار

بهترین شهرهای اتریش برای کار

اتریش یکی از بهترین کشورهای دنیا برای زندگی است و در واقع به سوئیس ارزان معروف است یعنی در حالی که امکانات رفاهی و اجتماعی سوئیس را دارد، هزینه های زندگی در آن یک چهارم سوئیس می باشد. متقاضیان کار و تحصیل در اتریش بهتر است از قبل آگاهی کافی نسبت به شرایط بهترین شهرهای اتریش برای کار و کاریابی در آن ها داشته باشند چراکه کسانی که با ویزای جستجوی کار به اتریش می روند برای این که ویزای خود را تبدیل به ویزای کاری کنند باید شغل پیدا کنند.

دانشجویان نیز برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری نیازمند پیدا کردن شغل هستند و بر هیچکس پوشیده نیست که شرایط کاری در برخی شهرهای اتریش به مراتب بهتر است. در این مقاله که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است اطلاعاتی راجع به کار در اتریش، بهترین شهرهای اتریش برای کار و غیره ارائه گردیده است.

 • شرایط کار در اتریش چیست؟
 • چه کسانی شانس بیشتری برای رسیدن به کار در اتریش دارند؟
 • بهترین شهرهای اتریش برای کار کدامند؟
 • فرایند مهاجرت کاری به اتریش چگونه است؟
 • در کدام شهرهای اتریش امکان دریافت حقوق بیشتر وجود دارد؟

راه های اخذ اقامت اتریش

از جمله بهترین راه های اخذ اقامت اتریش می توان به تحصیل در اتریش و کار در این کشور اشاره نمود؛ تحصیل در اتریش بسیار کم هزینه است به همین دلیل اینچنین مشهور است که تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش رایگان می باشد. در واقع دانشگاه های دولتی اتریش ترمی 150€ تا 1000€ (یورو) در سال 2022 از دانشجویان دریافت می کنند هر چند شهریه دانشگاه های خصوصی به سالی 25000€ (یورو) نیز می رسد. کار در اتریش نیز به 2 صورت به دست می آید: یکی این که فرد از ابتدا پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در اتریش داشته باشد تا بتواند مستقیما ویزای کاری اتریش را اخذ نماید، دیگر آن که متقاضی ابتدائا ویزای جستجوی کار اتریش را به دست آورد.

این ویزا بر اساس یک سیستم امتیازبندی اعطا می شود به این صورت که بابت سن، مدرک زبان، مدرک تحصیلی و تعداد سال های سابقه کار فرد به فرد امتیاز داده می شود و کسی که امتیازات لازم را دریافت نماید می تواند موفق به اخذ این ویزا گردد. ویزای جستجوی کار اتریش و آلمان هر دو تنها 6 ماه اعتبار دارد و فرد باید در این مدت شغلی پیدا کند، البته از آن جایی که متقاعد کردن کارفرما و استخدام شدن با حضور در خاک کشور مورد نظر میسرتر است عملا این روش منطقی تر و شدنی تر است تا اخذ ویزای کاری مستقیم بدون حضور در خاک اتریش.

آشنایی با بهترین شهرهای اتریش برای کار

اگرچه هر دو کشور آلمان و اتریش در گروه کشورهای توسعه یافته و صنعتی قرار می گیرند اما در سال 2022 شرایط کار در آلمان بسیار مهیاتر از کار در اتریش است. به همین دلیل است که غالب افراد متقاضی کار و تحصیل در آلمان هستند؛ متوسط درآمد ماهیانه پس از کسر مالیات نیز در آلمان 22515.07€ (یورو) است در حالی که در اتریش پایین تر است و 2155.35€ (یورو) می باشد. البته در شهرهای بزرگ اتریش ازجمله وین، سالزبورگ، سالزکامرگوت، اینسبروک و واچائو شرایط کاری بهتر و فرصت های شغلی بیشتری نسبت به سایر شهرهای اتریش وجود دارد. در نموداری که در ادامه ترسیم شده است نیز درصد بیکاری در 2 کشور اتریش و آلمان طی چند سال با هم مقایسه شده است:

نمودار مقایسه درصد بیکاری در اتریش و آلمان

هزینه زندگی در بهترین شهرهای اتریش برای کار

همان طور که پیش تر به درستی اشاره شد اتریش به سوئیس ارزان معروف است چرا که سوئیس اولین کشور گران قیمت در اروپا و دومین کشور گران در کل دنیا می باشد. اتریش همچنین از کشورهایی مثل ایالات متحده آمریکا نیز ارزان تر است؛ به طور دقیق تر هزینه زندگی در اتریش بدون احتساب اجاره منزل 4% از آمریکا ارزان تر است و اجاره مسکن در اتریش در سال 2022 حدود 37% ارزان تر از آمریکا می باشد. البته میزان دقیق هزینه زندگی بستگی به سبک زندگی و شهر محل اقامت هر فرد دارد اما به طور متوسط زندگی در اتریش ماهیانه 1000€ تا 1200€ (یورو) هزینه دربرخواهد داشت. برای محاسبه دقیق تر در جدول ذیل قیمت یک سری اقلام در اتریش ذکر شده است:

اقلام قیمت (یورو)
یک وعده غذایی در اتریش €12.00
یک وعده غذایی در شعب مک دونالد €8.00
بطری آب معدنی €2.16
بطری یک لیتری شیر €1.10
قالب 500 گرمی نان €1.93
یک کیلوگرم برنج €1.78
یک شانه 12 تایی تخم مرغ €2.77
یک کیلوگرم فیله مرغ €10.42
یک کیلوگرم پنیر محلی €11.43
یک کیلوگرم سیب €1.73
یک کیلوگرم پرتقال €2.45
بلیت یک طرفه وسایل حمل و نقل عمومی €2.40
بلیت ماهیانه وسایل حمل و نقل عمومی €49.50
خدمات ماهیانه آب، برق و غیره €190.92
اجاره ماهیانه یک آپارتمان یک خوابه €732.87
اجاره ماهیانه یک آپارتمان سه خوابه €1335.63
خرید یک متر مربع آپارتمان €4983.39

هزینه زندگی در بهترین شهرهای اتریش برای کار

پردرآمدترین مشاغل اتریش در 2022

در میزان حقوقی که هر فردی در اتریش دریافت می کند عوامل مختلفی از جمله سن، مهارت های عملی و تئوری، دانشگاهی که فرد از آن فارغ التحصیل شده، سال های سابقه کاری و غیره نقش به سزایی دارد. البته مهم ترین نکته حوزه کاری فرد است؛ در واقع برخی مشاغل در اتریش درآمد بیشتری نسبت به سایرین دریافت می کنند؛ این مشاغل در سال 2022 عبارت هستند از:

 • کاردیولوژیست با ماهیانه 15700€ (یورو)
 • جراح مغز و اعصاب با ماهیانه 13000€ (یورو)
 • جراح قلب و عروق با ماهیانه 11900€ (یورو)
 • متخصص روانشناسی با ماهیانه 11600€ (یورو)
 • دندانپزشک با ماهیانه 11500€ (یورو)
 • مدیر رادیولوژی با ماهیانه 9630€ (یورو)
 • قاضی با ماهیانه 9200€ (یورو)
 • متخصص تغذیه با ماهیانه 9120€ (یورو)
 • پرستار با ماهیانه 8600€ (یورو)
 • مدیر مالی با ماهیانه 8030€ (یورو)
 • مدیر فروش با ماهیانه 6840€ (یورو)

درآمد در بهترین شهرهای اتریش برای کار

میزان دقیق سطح درآمد در اتریش به عوامل مختلفی بستگی دارد که از آن جمله می توان به حوزه کاری، نوع شغل، سال های سابقه کار، سن، سطح تحصیلات، جنسیت و غیره اشاره نمود. به عنوان مثال در حالی که متاسفانه در تمامی کشورهای دنیا زنان به طور متوسط کم تر از مردان حقوق دریافت می کنند، در اتریش نیز جنسیت در میزان درآمد افراد نقش دارد. به عبارت دقیق تر زنان در اتریش به طور متوسط 4% کم تر از مردان حقوق می گیرند. از دیگر عوامل تعیین کننده سطح درآمد در اتریش می توان به شهر محل زندگی اشاره کرد که در جدول ذیل بررسی شده است:

بهترین شهرهای اتریش برای کار متوسط درآمد ماهانه در سال 2020 به یورو
Dornbirn €3460
Graz €4450
Innsbruck €3820
Klagenfurt €3740
Linz €3960
Vienna €4530

در مقاله بالا توضیحاتی راجع به بهترین شهرهای اتریش برای زندگی و کار در سال 2022 ارائه شد که امید است مطالعه ان مفید بوده باشد؛ علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه می توانند با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایند.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.