مهاجرت کاری اسلواکی

بهترین شهرهای اسلواکی برای کار

بهترین شهرهای اسلواکی برای کار

کشورهایی که هم توسعه یافته و هم ارزان قیمت هستند مقصد پرطرفداری برای کسانی که قصد تحصیل و کار در یک کشور خارجی را دارند به حساب می آیند و کشور زیبای اسلواکی یکی از این کشورهاست. منتهی قبل از ورود به اسلواکی بهتر است فرد آشنایی کافی را با بهترین شهرهای اسلواکی برای کار داشته باشد چراکه در این شهرها فرصت های شغلی بیشتری پیش روی افراد است و متوسط درآمد نسبت به نقاط روستایی یا شهرهای کوچک و کم جمعیت بالاتر خواهد بود. در این مقاله که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است اطلاعاتی راجع به بهترین شهرهای اسلواکی برای کار، هزینه زندگی در این کشور در سال 2022 و غیره بیان شده است که امید است مطالعه آن مفید باشد.

 • شرایط زندگی در اسلواکی چیست؟
 • بهترین مشاغل در کشور اسلواکی کدامند؟
 • متوسط درآمد در اسلواکی چقدر است؟
 • آیا می توان به عنوان شهروند خارجی در این کشور کار کرد؟
 • بهترین مسیر برای رسیدن به کار در اسلواکی چیست؟

مهاجرت به کشور اسلواکی

مهاجرت به اسلواکی بیشتر از طریق اخذ ویزای تحصیلی صورت می گیرد چراکه بر خلاف ویزای کاری کانادا و ویزای کاری استرالیا، اسلواکی سیستم امتیازبندی ندارد در نتیجه تنها کسانی می توانند ویزای کاری این کشور را اخذ نمایند که از یک کارفرما در خاک اسلواکی پیشنهاد شغلی یعنی job offer داشته باشند. این افراد در نهایت باید مدارک لازم از جمله قرارداد کاری که میزان حقوق آن برای زندگی در اسلواکی مکفی باشد، مجوز استخدام کارفرما و غیره را تقدیم سفارت نمایند. منتهی چون اخذ این پیشنهاد شغلی از کارفرما در اسلواکی منوط به آگهی شدن کار در اسلواکی و کل اتحادیه اروپا است غالب افراد همان طور که بیان شد از طریق تحصیل وارد اسلواکی می شوند.

لازم به ذکر است که نظام تحصیلی کشور اسلواکی برای مردم خود این کشور که پاسپورت اسلواکی را دارند رایگان می باشد هر چند شهریه دریافتی از سایر دانشجویان نیز نسبت به برخی کشورهای دیگر اروپایی از جمله سوئیس، ایسلند، موناکو، دانمارک و هلند بسیار پایین تر است. در سال 2022 متوسط شهریه پرداختی از سوی دانشجویان بین المللی سالیانه بین 2000$ تا 8000$ (دلار آمریکا) می باشد که با توجه به رشته انتخابی و مقطع تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) متفاوت خواهد بود؛ چراکه برخی رشته ها از جمله رشته های هنری، گرایش های مهندسی، پزشکی و غیره پرهزینه تر از رشته های ادبیات، تاریخ، حقوق و غیره می باشند.

آشنایی با بهترین شهرهای اسلواکی برای کار

کسانی که می خواهند اسلواکی را به عنوان مقصد خود انتخاب نمایند بهتر است وارد شهرهای مهم این کشور شوند تا هم فرصت های شغلی بی شماری پیش روی آن ها حتی به عنوان یک فرد خارجی قرار بگیرد هم متوسط درآمد دریافتی بالاتری نسبت به شهرهای کوچک تر و روستاها داشته باشند. البته در انتهای مقاله توضیح داده خواهد شد که هزینه زندگی در اسلواکی بسیار پایین است اما خارجی ها خصوصا افراد متاهل برای الحاق خانواده باید ثابت نمایند توانایی مالی لازم را دارند و حقوق آن ها تامین کننده زندگی در اسلواکی است. از جمله بهترین شهرهای اسلواکی برای کار به لحاظ معیارهای گفته شده می توان به Bratislava ،Kosice ،Zilina ،Presov ،Nitra ،Banska Stiavnica و Levoca اشاره نمود. در ادامه آمار بیکاری در اسلواکی و چند کشور دیگر با هم مقایسه شده است:

نمودار مقایسه درصد بیکاری در اسلواکی و چند کشور دیگر

متوسط درآمد در بهترین شهرهای اسلواکی برای کار

حقوق و سایر مزایای شغلی از جمله خدمات بیمه و غیره از جمله مهم ترین جنبه های کاری هستند که کیفیت شغل در کشورهای مختلف دنیا از جمله اسلواکی را نشان می دهند. در اسلواکی مردم سالیانه به طور متوسط 24328$ (دلار آمریکا) حقوق دریافت می کنند که بسیار پایین تر از معیار OECD یعنی سالیانه 43241$ (دلار آمریکا) می باشد البته نباید از نظر دور داشت که هزینه زندگی در اسلواکی نیز کمتر از بسیار از کشورهای دیگر است. در واقع میزان درآمد افراد در این کشور با میزان هزینه زندگی آن ها تناسب دارد در نتیجه می تواند مقصد خیلی خوبی برای دانشجویانی باشد که می خواهند از کشورهای کم تر توسعه خارج شوند و برای تحصیل و کار اقامت یک کشور اروپایی را بدست آورند ولی در این راه زیاد هزینه نکنند.

معرفی پردرآمدترین مشاغل در کشور اسلواکی

به جز شهر و کشور محل اقامت از دیگر عوامل تاثیرگذار در میزان درآمد افراد می توان به عنوان شغلی آن ها اشاره نمود؛ به منظور توضیح دقیق تر این مسئله در ادامه لیستی از پردرآمدترین مشاغل در بهترین شهرهای اسلواکی برای کار ارائه شده است:

 • اورولوژیست با ماهیانه در حدود 16900€ (یورو)
 • متخصص مغز و اعصاب با ماهیانه در حدود 14600€ (یورو)
 • پزشک متخصص با ماهیانه در حدود 13000€ (یورو)
 • مدیر اجرایی با ماهیانه در حدود 8250€ (یورو)
 • مسئول یا مدیر فروش با ماهیانه در حدود 7770€ (یورو)
 • مدیر حقوقی با ماهیانه در حدود 7380€ (یورو)
 • پروفسور دانشگاه در حیطه فلسفه با ماهیانه در حدود 7290€ (یورو)
 • قاضی دیوان عالی با ماهیانه در حدود 7250€ (یورو)
 • تهیه کننده سینما با ماهیانه در حدود 7100€ (یورو)

هزینه زندگی در بهترین شهرهای اسلواکی برای کار

هزینه زندگی در بهترین شهرهای اسلواکی برای کار

در کنار کشورهایی مثل لهستان و مجارستان، اسلواکی نیز جزو کشورهای ارزان قمیت اروپایی است و هزینه زندگی در آن برای یک نفر ماهیانه 650€ (یورو) می باشد. به منظور بررسی دقیق تر در جدول ذیل قیمت یک سری اقلام اساسی در سال 2022 در اسلواکی بیان شده است:

اقلام قیمت (یورو)
یک وعده غذایی در رستوران 5.00€
وعده غذایی در شعب مک دونالد 5.50€
بطری آب معدنی 1.09€
بطری یک لیتری شیر 0.73€
قالب 500 گرمی نان 0.93€
یک کیلوگرم برنج 1.14€
یک کیلوگرم فیله مرغ 5.21€
یک کیلوگرم پنیر محلی 7.87€
بلیت یک طرفه وسایل نقلیه عمومی 0.70€
بلیت ماهیانه وسایل نقلیه عمومی 26.00€
اجاره ماهیانه یک آپارتمان یک خوابه 487.14€
اجاره ماهیانه یک آپارتمان سه خوابه 740.07€

همان طور که مشاهده شد زندگی در اسلواکی ارزان قیمت است به طوری که هزینه زندگی در این کشور در سال 2022 برای افرادی که متوسط درآمد در این کشور را دارند، قابل پرداخت است. در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است اطلاعاتی راجع به کار در اسلواکی در سال 2022، آمار بیکاری در این کشور، متوسط درآمد ماهیانه، پردرآمدترین مشاغل و غیره ارائه شد که امید است مطالعه آن مفید بوده باشد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *