مهاجرت کاری اسلوونی

بهترین شهرهای اسلوونی برای کار

بهترین شهرهای اسلوونی برای کار

کشور اسلوونی یکی از کشورهای اروپایی است که فضای اقتصادی توسعه یافته ای دارد که پیش بینی می شود در آینده در این زمینه درخشان تر ظاهر شود. یکی از بهترین شهرهای اسلوونی برای کار شهر لیوبلیانا است و علاوه بر آن چند شهر دیگر نیز برای شروع کار شرایط مناسب تری نسبت به سایر شهرها دارند. اسلوونی از نیروی کار بسیار تحصیل کرده و زیر ساخت های پیشرفته برخوردار است، سطح سرمایه گذاری مستقیم خارجی در کشور اسلوونی در سطح پایینی قرار دارد اما در طول سال های اخیر با رشد همراه بوده است. به طور کلی می توان گفت دو سوم جمعیت کار کشور اسلوونی در حال حاضر مشغول به کار هستند. در ادامه با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه باشید تا اطلاعات مختصری در رابطه با بهترین شهرهای اسلوونی برای کار کسب کنید.

  • شرایط کار در اسلوونی چیست؟
  • بهترین شهرهای اسلوونی برای کار کدامند؟
  • هزینه زندگی در اسلوونی چقدر است؟
  • آیا می توان به عنوان شهروند خارجی در این کشور کار کرد؟
  • بهترین شهرهای اسلوونی برای زندگی کدامند؟

بهترین شهرهای اسلوونی برای کار کجاست؟

مناسب ترین شهرها بر اساس معیارهای مختلفی مثل: اقتصاد، جمعیت شهر، میزان جرم و جنایت، بهداشت، مسکن و کیفیت زیر ساخت ها انتخاب می شود. هر فردی که به کار متعهد باشد و دارای سوابق کاری و تحصیلات مربوطه باشد می تواند در تمامی شهرهای کشور اسلوونی مشغول به کار شود. میانگین حقوق و دستمزد ماهیانه در کشور اسلوونی 6390€ (یورو) است، پایین ترین میزان حقوق ارائه شده در این کشور 860€ (یورو) و بالاترین میزان حقوق و دستمزد ارائه شده 28300€ (یورو) می باشد. دقت داشته باشید حقوق و دستمزد متقاضیان با توجه به مدرک تحصیلی و موقعیت شغلی متفاوت خواهد بود به طور مثال: افرادی که دارای مدرک تحصیلی دیپلم هستند 17% بیشتر از همسالان خود با مدرک تحصیلی متوسطه حقوق و دستمزد دریافت می کنند.

کشور اسلوونی در جنوب اروپای مرکزی قرار دارد این کشور سرزمینی ناهموار با آب و هوای متنوع است، مناطق شمالی اسلوونی دارای آب و هوای سرد و کوهستانی و مناطق غربی و جنوبی این کشور دارای معتدل می باشند. کشور اسلوونی دارای 10 شهر اصلی است که بهترین شهرها برای تحصیل عبارتند از:

  • شهر لیوبلیانا
  • ماریبور
  • شهر کوپر

بررسی شرایط و قوانین کار در کشور اسلوونی

قانون اشتغال در کشور اسلوونی از کل قوانین، مقررات و تصمیمات اداری و تصمیمات گرفته شده تشکیل می شود که به حقوق و تعهدات کارگران و کارفرمایان آن ها می پردازد. قوانین کار شامل چندین جنبه در رابطه بین اتحادیه کارگری، کارفرمایان و کارمندان می شود، به طور کلی می توان گفت قانون کار کشور اسلوونی به دو بخش تقسیم می شود: 1. قانون فردی: که حاکم بر حقوق کارگران و حمایت از آن ها است 2. قانون کار جمعی: که به روابط مثلثی بین کارمندان، کارفرمایان و اتحادیه صنفی حاکم است. قرار داد کاری در این کشور معمولا برای مدت نا محدودی منعقد می شود، اگر مدت زمان قرار داد تعیین نشده باشد فرض بر این است که قرار داد برای مدت نامعینی منعقد شده است.

قانون اشتغال برای نیروهای انسانی دوره های کارآموزی در نظر گرفته است که ممکن است این دوره ها تا 1 سال به طور بی انجامد. در کشور اسلوونی کارکنان باید در طول هفته به مدت 40 ساعت مشغول به کار باشند، کارمندان بابت اضافه کاری حدود دریافت می کنند قانون اضافه کاری به این صورت است که ساعت اضافه کاری در طول هفته نباید بیشتر از 8 ساعت، در طول ماه بیشتر 20 ساعت و در طول سال بیشتر از 120 ساعت باشد.

بهترین شهرهای اسلوونی برای کار کجاست؟

لیوبلیانا بهترین شهر اسلوونی برای کار

لیوبلیانا پایتخت کشور اسلوونی و شهری بسیار جذاب برای کار، زندگی و گردشگری است بیشتر جمعیت کشور اسلواکی در این شهر و حومه آن زندگی می کنند. اگر به زبان انگلیسی تسلط دارید و دارای مدرک زبان معتبر هستید در این شهر می توانید مشغول به تدریس زبان انگلیسی شوید. در پایتخت کشور اسلوونی آژانس های استخدامی معتبری وجود دارد که به متقاضیان در زمینه کار، تهیه رزومه کاری و مهارت شرکت در مصاحبه شغلی به متقاضیان کمک می کنند. بالاترین تولید ناخالص داخلی در اسلوونی مربوط به شهر لیوبلیانا است. از مشاغل مورد نیاز در شهر لیوبلیانا در سال 2022 می توان به نماینده خدمات مشتریان، مدیر واحد تجاری، مدیر کیفیت زنجیره تامین، مشاوره پشتیبانی تجاری، کارشناس منابع انسانی، تولید کننده محتوا رسانه، مهندس نرم افزار و کارشناس فروش اشاره کرد.

ماریبور از بهترین شهرهای اسلوونی برای کار

شهر ماریبور بعد از شهر لیوبلیانا بزرگترین شهر در کشور اسلوونی محسوب می شود، این شهر در نزدیکی مرز کشور اتریش و در کنار رودخانه دراوا قرار دارد. به دلیل فرصت های شغلی که در شهر ماریبور وجود دارد این شهر در بین شهروندان این کشور و مهاجران شناخته شده است علاوه بر این شهر ماریبور مرکز اقتصادی، اداری، آموزشی و فرهنگی در شرق کشور اسلوونی است. ماریبور یک سنت صنعتی غنی و پایه محکم از روشنفکران، کارگران و مهندسان صنایع دارد. صنایع اصلی در این شهر شامل: صنعت خودرو، صنعت ماشین سازی و فلز کاری، صنایع شیمیایی و دارویی، صنایع مهندسی برق و صنایع فرآوری چوب می شود.

ماریبور به عنوان مرکز آموزشی در شرق کشور اسلوونی نیز محسوب می شود، برای اطلاع از بهترین شهرهای دانشجویی کشور اسلوونی به مقاله بهترین شهرهای اسلوونی برای تحصیل مراجعه کنید. ماریبور نخستین شهرداری کشور اسلوونی است که دارای استراتژی اقتصاد مدور تایید شده است، ایده اصلی استراتژی انتقال شهر ماریبور به اقتصاد مدور الگوی ابتکاری آن به عنوان سیستمی برای مدیریت کلیه منابع موجود در شهرداری ماریبور و منطقه وسیع شهری است.

کوپر از بهترین شهرهای اسلوونی برای کار

ششمین شهر بزرگ کشور اسلوونی که در جنوب غربی این کشور جای گرفته است شهر کوپر است، کوپر بزرگترین شهر ساحلی اسلوونی است که با داشتن اکولوژی و تنوع زیستی بی نظیر یک منبع طبیعی مهم در این کشور محسوب می شود. وجود بندر کوپر به اقتصاد این شهر کمک زیادی می کند و پیوند مهمی برای ارتباطات بین المللی و حمل و نقل دریایی برای شرکت های اسلوونی فراهم می کند. از مشاغل برتر در شهر کوپر می توان به مددکار اجتماعی، داروسازی، دستیار دندانپزشکی، تکنسین داروسازی، صندوق دار، طراح گرافیک، مهندس فناوری اطلاعات، راننده کامیون، پرستار و دستیار اداری اشاره کرد.

امیدواریم با مطالعه این مقاله پاسخ سوالات خود را در رابطه با بهترین شهرهای اسلوونی برای کار به دست آورده باشید، برای مهاجرت کاری به این کشور به ویزای کار اسلوونی نیاز دارید که برای اطلاع از چگونگی دریافت آن می توانید به مطالعه مقاله مدارک لازم برای اخذ ویزای کار اسلوونی بپردازید. همچنین این امکان برای شما وجود دارد تا طی تماس با وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از مشاوره های تخصصی در نظر گرفته شده بهره مند شوید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *