مهاجرت تحصیلی بلاروس

بهترین شهرهای بلاروس برای تحصیل

بهترین شهرهای بلاروس برای تحصیل

بلاروس به دلیل داشتن دانشگاه های معتبر و هزینه تحصیل مقرون به صرفه یکی از مقاصد تحصیلی در اروپاست. شهر مینسک از بهترین شهرهای بلاروس برای تحصیل است. بلاروس جزوی از شوروی سابق در اروپای شرقی، روابط نزدیک فرهنگی با همسایه خود روسیه دارد و دارای یک فرهنگ منحصر به فرد با تاریخی غنی است. ممکن است بلاروس اولین انتخاب شما برای تحصیل در خارج از کشور نباشد اما با فضاهای سرسبز، شهرهای تاریخی اما مدرن و مردم دوستانه می تواند عنصری برای جذب دانشجویان باشد. همچنین هزینه بسیار مقرون به صرفه تحصیل یکی دیگر از جذابیت های مهم بلاروس است که باعث شده سالانه 6000 دانشجوی بین المللی به این کشور سفر کنند. در این نگارش همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به معرفی و بررسی بهترین شهرهای بلاروس برای تحصیل پرداخته اند.

  • آیا بلاروس برای تحصیل در خارج از کشور مقرون به صرفه است؟
  • شرایط تحصیل در بلاروس چیست؟
  • بهترین شهرهای بلاروس برای تحصیل کدامند؟
  • بهترین دانشگاه های بلاروس در کدام شهرهای بلاروس قرار دارند؟

معرفی بهترین شهرهای بلاروس برای تحصیل

بلاروس با وسعت 207600 کیلومتر مربع 84مین کشور وسیع دنیاست و به 6 ناحیه تقسیم می شود و دارای شهرهای متنوع و تاریخی است. مینسک بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر بلاروس و بهترین شهر تحصیلی در بلاروس است که دارای دانشگاه های متعدد و با کیفیت است. بلاروس امروز یک کشور صنعتی بسیار توسعه یافته با بیش از 10 میلیون نفر جمعیت است و عضو سازمان ملل متحد و روابط دیپلماتیک و اقتصادی را با بسیاری از کشورهای خارجی برقرار کرده است. بلاروس با داشتن یکی از بالاترین جمعیت دانشجویی در اروپا، دارای یک سیستم آموزشی مورد توجه است. دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی بلاروس بیشتر در شهرهای زیر تحصیل در بلاروس را برای دانشجویان خارجی ممکن می سازند.

  • شهر مینسک (Minsk)
  • شهر گرودنو (Grodno)
  • شهر گومل (Gomel)
  • شهر برست (Brest)
  • شهر ویتبسک (Viciebsk)

بهترین دانشگاه های بلاروس برای تحصیل

بلاروس به دلیل داشتن سیستم آموزشی با کیفیت بالا شناخته شده است. همچنین تحصیل در بلاروس نسبت به سایر کشورهای اروپایی مقرون به صرفه تر و ارزان تر است. اکثر دوره های آموزش عالی در بلاروس می توانند طی 4 تا 6 سال به پایان برسند. کلیه مؤسسات آموزش عالی توسط وزارت آموزش و پرورش بلاروس اداره می شود. در اینجا بهترین و معروف ترین دانشگاه های بلاروس و شهرهای آنان معرفی شده اند.

نام دانشگاه نام شهر
دانشگاه ملی بلاروس مینسک
دانشگاه تکنولوژی بلاروس مینسک
دانشگاه یانکا کوپالا گرودنو گرودنو
دانشگاه پزشکی بلاروس مینسک
دانشگاه دولتی تربیت معلمی بلاروس مینسک
دانشگاه دولتی انفورماتیک و رادیو الکترونیک مینسک مینسک
دانشگاه فنی بلاروس مینسک
دانشگاه علوم پزشکی گرودنو گرودنو
دانشگاه دولتی ویتبسک ویتبسک
دانشگاه علوم پزشکی ویتبسک ویتبسک
دانشگاه پولوتسک نووپولوتسک
دانشگاه گومل گومل

مینسک از بهترین شهرهای بلاروس برای تحصیل

مینسک از بهترین شهرهای بلاروس برای تحصیل

پایتخت بلاروس و بزرگترین شهر آن، مینسک در صورت تمایل به تحصیل در بلاروس در صدر لیست مقصدهای بالقوه شما قرار می گیرد. مینسک همچنین با حدود 3 میلیون نفر جمعیت در کلانشهر خود مرکز اصلی صنعتی کشور است. در این شهر خارج از تحصیل، با 16 موزه، 11 تئاتر و 139 کتابخانه از جمله کتابخانه ملی بلاروس می توانید تجربه جالبی را برای تحصیل و زندگی در مینسک کسب کنید. مینسک همچنین با داشتن کافه های مدرن، رستوران های سنتی و کلوپ های شبانه پر جنب و جوش و همچنین حمل و نقل عمومی عالی و گسترده با سیستم مترو زیرزمینی زندگی و تحصیل در این شهر را جذاب تر می کند. این شهر یکی از زیباترین شهرهای اروپا است و مرکز تجاری، صنعتی، مالی و حمل و نقل جمهوری بلاروس است.

مینسک دارای آب و هوایی معتدل و مطلوب است و به دلیل کیفیت زندگی، آب و هوا، هزینه های مسکن و فعالیت های فرهنگی مورد ستایش قرار می گیرد. مینسک دارای دو دانشگاه است که در رده بندی دانشگاه های جهانی QS قرار دارند که شامل دانشگاه دولتی بلاروس و دانشگاه فنی ملی بلاروس می شود. دانشگاه دولتی بلاروس در حال حاضر بهترین دانشگاه این کشور و شهر مینسک است که در این رده بندی در رده 351 بین دانشگاه های جهان قرار گرفته است. علاوه بر این دو دانشگاه از جمله دانشگاه های دیگر در شهر مینسک می توان به دانشگاه پزشکی مینسک، دانشگاه اقتصاد مینسک، دانشگاه تکنولوژی مینسک و بسیاری دیگر اشاره کرد. همچنین بیشترین دانشجویان ورودی به بلاروس در سال های اخیر شهر مینسک بوده است.

گرودنو از بهترین شهرهای بلاروس برای تحصیل

گرودنو، همچنین با نام هروودنا، پایتخت استان گردونو در بلاروس شمالی غربی است. پنجمین شهر بزرگ این کشور، با جمعیتی در حدود 365610 نفر است. گرودنو یکی از بهترین شهرهای قرون وسطایی با حفظ آثار تاریخی و دیدنی های بیشتری نسبت به سایر شهرها، از جمله کلیسای کالوزا، که به قرن دوازدهم بر می گردد است. گرودنو در نزدیکی با مرز لهستان است و دارای جامعه لهستان نشین است و در شهر حس فرهنگ لهستانی وجود دارد و همچنین دارای تمرکز قابل توجهی از کاتولیک های رومی است. گرودنو همچنین به خاطر دانشگاه پزشکی دولتی گرودنو، که دانشجویان زیادی را از داخل و خارج از بلاروس جذب می کند و تحصیل پزشکی در بلاروس را برای دانشجویان خارجی ممکن می سازد مشهور است. این شهر همچنین میزبان دانشگاه ایالتی یانکا کوپالا است که در بین برترین دانشگاه های بلاروس قرار دارد.

تحصیل در شهر گومل و برست بلاروس

شهر گومل همچنین با عنوان هومیل شناخته می شود، دومین شهر بزرگ بلاروس است که حدود 526872 نفر ساکن دارد و در جنوب شرقی کشور در ساحل رودخانه سوژ واقع شده است. این شهر کنار دریا است و از سواحل گسترده برخوردار است. برای معرفی دانشگاههای بلاروس در شهر گومل می توان دانشگاه علوم پزشکی گومل، دانشگاه دولتی فرانسیسک اسکورینا گومل، دانشگاه فنی گول و غیره را نام برد. شهر برست نیز در جنوب غربی بلاروس، درست در مرز با لهستان قرار دارد. برست در حدود 340141 نفر جمعیت دارد و به دلیل ترکیبی از فرهنگ های تاریخی و قلعه های قرن 19 خود مشهور است. از دو دانشگاه معتبر در شهر برست می توان به دانشگاه دولتی پوشکین برست و دانشگاه فنی دولتی برست اشاره کرد. شهر برست از نظر میراث فرهنگی و تاریخی بلاروس از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات کافی درباره شهرهای تحصیلی بلاروس را دریافت کرده باشید. چنانچه علاقه مند به مهاجرت به یکی از کشورهای اروپایی برای تحصیل و یا مقاصد دیگر هستید می توانید بر تجربه و راهنمایی وکلا و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تکیه کنید و به بهترین شکل ممکن به مقصد خود برسید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.