مهاجرت کاری سنت کیتس

بهترین شهرهای سنت کیتس برای کار

بهترین شهرهای سنت کیتس برای کار

علاقمندان به زندگی در کشور زیبای سنت کیتس بهتر است نسبت به بهترین شهرهای سنت کیتس برای کار و زندگی اطلاعات کافی داشته باشند زیرا در صورتی که این قبیل شهرها را به عنوان مقصد خود قرار ندهند ممکن است نتوانند شغلی مناسبی پیدا کنند. این مسئله خصوصا برای خارجی هایی که تمدید اقامتشان منوط به استخدام شدن در سنت کیتس است اهمیت به سزایی دارد. سنت کیتس جزو کشورهایی است که غالبا افرادی که سن بالایی دارند و نمی توانند به طرق تحصیلی و کاری اقامت کشورهای دیگر را اخذ نمایند، با روش سرمایه گذاری اقامت آن را به دست می آورند. منتهی افراد زیادی هم هستند که با توجه به طبیعت زیبای این کشور برای کار و تحصیل وارد کشور سنت کیتس می شوند. به همین دلیل در این مقاله که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده به آن پرداخته شده است.

  • شرایط کار در سنت کیتس چگونه است؟
  • آیا می توان این کشور را به عنوان مقصدی مناسب برای تحصیل در نظر داشت؟
  • فرایند مهاجرت به کشور سنت کیتس به عنوان نیروی کار چیست؟
  • آیا درآمد در شهرهای مختلف سنت کیتس مناسب است؟

آشنایی با بهترین شهرهای سنت کیتس برای کار

شهرهای سنت کیتس از قبیل Basseterre wikipedia article، Fig Tree، Market Shop، Saint Paul’s، Middle Island و Trinity نسبت به سایر شهرها و همچنین نسبت به روستاها سنت کیتس هم موقعیت های شغلی بیشتری دارند و هم متوسط درآمد افراد در این شهرها بالاتر است. به همین دلیل اصطلاحا به آن ها بهترین شهرهای سنت کیتس برای کار گفته می شود چرا که استخدام شدن در این شهرها در صورت داشتن مهارت های شغلی و همچنین تسلط کامل بر زبان انگلیسی دشوار نخواهد بود.

متوسط درآمد در بهترین شهرهای سنت کیتس برای کار

بر همگان روشن است که مهم ترین عامل تعیین کننده در میزان درآمد افراد در تمامی کشورهای دنیا از جمله سنت کیتس نوع حرفه آن ها می باشد؛ اما به طور کلی متوسط درآمد در سنت کیتس ماهیانه 3410XCD (دلار شرق کارائیب) یعنی سالیانه 40900XCD (دلار شرق کارائیب) است. به عبارت دیگر کم ترین میزان درآمد در سنت کیتس ماهیانه 460XCD (دلار شرق کارائیب) و بیشترین میزان درآمد مطابق آمارهای سال 2022 ماهیانه 15100XCD (دلار شرق کارائیب) می باشد. لازم به ذکر است در سنت کیتس به طور متوسط پس از گذشت 10 سال میزان درآمد افراد 2 برابر می شود؛ همچنین در این کشور هر 29 ماه یک بار 4% به میزان حقوق افراد افزوده می شود.

متاسفانه در سنت کیتس اختلاف حقوق خانم و آقایان بسیار زیاد است؛ یعنی در یک موقعیت شغلی مشابه، با سابقه کار مشابه و مهارت ها یکسان یک آقا 16% بیشتر از همکار خانم خود حقوق دریافت می کند. در حالی که در کشورهای مترقی و پیشرفته تر مثل سوئد این رقم تنها 5%، در دانمارک تنها 7% و در کشور ژاپن حدودا 9% است. به منظور بررسی دقیق تر این موضوع در نموداری که در ادامه ترسیم شده است، متوسط درآمد دریافتی آقایان و خانم در سنت کیتس با هم مقایسه شده اند:

نمودار متوسط درآمد ماهیانه آقایان و خانم ها در سنت کیتس

درآمد در دو بخش دولتی و خصوصی سنت کیتس

از دیگر عوامل تعیین کننده میزان درآمد افراد، حوزه کاری آن ها می باشد؛ به عنوان مثال در کشور سنت کیتس افرادی که در بخش دولتی مشغول به کار هستند به طور متوسط 14% بیشتر از افرادی که در شرکت های خصوصی کار می کنند حقوق دریافت می نمایند. برای بررسی دقیق تر این موضوع جدولی تهیه شده است که در آن متوسط درآمد افراد در بخش دولتی کشور سنت کیتس با بخش خصوصی مقایسه شده است:

حوزه کاری متوسط درآمد ماهیانه (دلار شرق کارائیب)
بخش دولتی 3680$
بخش خصوصی 3240$

به طور کلی کسانی که در سنت کیتس مشغول به کار هستند چه به صورت کار تمام وقت چه کار پاره وقت دانشجویی، با توجه به حوزه شغلی خود به طور میانگین ساعتی 20XCD (دلار شرق کارائیب) حقوق دریافت می نمایند. البته افرادی که برای تحصیل به سنت کیتس می آیند که باید شهریه دانشگاه و هزینه سال اول زندگی خود را کنار گذاشته باشند اما با دانستن متوسط حقوق در هر ساعت به علاوه هزینه های زندگی می توانند محاسبه نمایند که با انجام کار پاره وقت از سال دوم تحصیل به بعد چه بخشی از هزینه های زندگی خود را می توانند تامین نمایند.

هزینه زندگی در بهترین شهرهای سنت کیتس برای کار

هزینه زندگی در بهترین شهرهای سنت کیتس برای کار

زندگی در کشور سنت کیتس با توجه به شهر محل اقامت و سبک زندگی افراد ماهیانه بین 550$ تا 800$ (دلار آمریکا) هزینه دربرخواهد داشت. برای محاسبه دقیق تر در ادامه جدولی ترسیم شده است که قیمت کالاها و خدمات ضروری را طی سال 2022 بیان نموده است:

کالاها و خدمات قیمت (دلار آمریکا)
یک وعده غذایی در رستوران 11.10$
یک وعده غذایی در شعب مک دونالد 10.05$
یک بطری آب معدنی 1.28$
یک بطری یک لیتری شیر 3.70$
یک قالب 500 گرمی نان 3.50$
یک کیلوگرم برنج سفید 1.48$
یک شانه 12 تایی تخم مرغ 0.99$
یک کیلوگرم فیله مرغ 2.22$
یک کیلوگرم گوشت قرمز 22.15$
یک کیلوگرم پرتقال 6.61$
یک کیلوگرم گوجه فرنگی 3.96$
یک کیلوگرم موز 3.50$
بلیت وسایل حمل و نقل عمومی 1.20$
یک کیلومتر استفاده از تاکسی در ترافیک معمولی 1.85$
خدمات ماهیانه آب، برق و غیره برای یک آپارتمان 85 متری 153.53$
حق عضویت ماهیانه یک باشگاه ورزشی 83.25$
بلیت سینما 6.66$
اجاره ماهیانه یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 605.27$
اجاره ماهیانه یک آپارتمان سه خوابه در اطراف شهر 370.02$
60 مگابایت اینترنت یا بیشتر (نامحدود) 57.44$

پردرآمدترین مشاغل در کشور سنت کیتس

همان طور که اشاره شد علاوه بر جنسیت، شهر محل اقامت، سابقه کار و سطح تحصیلات، عنوان شغلی نیز تاثیر عمده ای در میزان حقوق افراد در کشور سنت کیتس دارد. در ادامه لیستی از برخی از پردرآمدترین مشاغل در بهترین شهرهای سنت کیتس برای کار ارائه شده است:

  • جراح با ماهیانه 13400XCD (دلار شرق کارائیب)
  • اورولوژیست با ماهیانه 11900 XCD(دلار شرق کارائیب)
  • روانشناس با ماهیانه 9860 XCD(دلار شرق کارائیب)
  • فضانورد با ماهیانه 5530 XCD(دلار شرق کارائیب)
  • مدیر فروش با ماهیانه 5040 XCD(دلار شرق کارائیب)
  • استاد دانشگاه در حیطه رشته علوم کامپیوتر با ماهیانه 4930 XCD(دلار شرق کارائیب)

در این مقاله که از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است اطلاعاتی راجع به بهترین شهرهای سنت کیتس برای کار، متوسط درآمد ماهیانه افراد و هزینه زندگی در این کشور ارائه شد که امید است مطالعه آن مفید بوده باشد. البته نباید از نظر دور داشت که چه برای تحصیل و چه برای کار مقاصد بهتری از اخذ اقامت سنت کیتس از طریق تحصیل یا کار وجود دارد به عنوان مثال تحصیل در نروژ، اتریش، آلمان و فرانسه رایگان است یا کار در آلمان و اتریش با اخذ ویزای جستجوی کار امکان پذیر خواهد بود در حالی سنت کیتس این شرایط را ندارد و به لحاظ توسعه اقتصادی نیز سطح بسیار پایین تری نسبت به کشورهای یاد شده دارد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *