مهاجرت تحصیلی فیلیپین

بهترین شهرهای فیلیپین برای تحصیل

بهترین شهرهای فیلیپین برای تحصیل

اینکه غالب افراد ترجیح می دهند به جای تحصیل در فیلیپین، عمان، قطر و غیره در کشورهایی مثل فرانسه، انگلستان، کانادا، مجارستان، آلمان، ایتالیا و غیره تحصیل نمایند دلایل متعددی دارد. هر چند برخی افراد ممکن است علاقه مند به تحصیل در فیلیپین باشند، این گروه باید پیش از اقدام آگاهی ای نسبت به بهترین شهرهای فیلیپین برای تحصیل پیدا کنند خصوصا اگر می خواهند اقامت خود را پس از اتمام تحصیلات تمدید نمایند. چرا که در این گروه شهرها، دانشگاه های بهتر و فرصت های شغلی بیشتری وجود دارد؛ به همین دلیل در مقاله پیش رو تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به ارائه توضیحاتی در این موضوع پرداخته اند.

  • شرایط کار در فیلیپین ضمن تحصیل چیست؟
  • تحصیل در فیلیپین چه امتیازاتی را به همراه دارد؟
  • فرایند مهاجرت تحصیلی به فیلیپین چیست؟
  • بهترین شهرهای فیلیپین برای تحصیل در این کشور چیست؟

آشنایی با بهترین شهرهای فیلیپین برای تحصیل

به لحاظ اقتصادی فیلیپین در دنیا رتبه 34 را دارد و کشوری درحال توسعه به شمار می آید که خصوصا در حوزه تولیدات محصولات الکتریکی، محصولات نفتی، میوه و روغن نارگیل بسیار موفق است. قدرتمندترین شرکای تجاری فیلیپین کشورهای ایالات متحده آمریکا، ژاپن، چین، سنگاپور، کره جنوبی، هلند، هنگ کنگ، آلمان، تایوان و تایلند هستند و واحد پول آن “پسو”ی فیلیپین است. اگرچه این کشور در حال توسعه به شمار می رود اما با سرعت خوبی در حال پیشرفت است و به دلیل موقعیت جغرافیایی و سیاست های تجاری دولت آن فرصت های شغلی زیادی دارد خصوصا در شهرهای کوئزون، مانیلات، کالوکن و داوائو. در نمودار ذیل آمار بیکاری فیلیپین و ژاپن با هم مقایسه شده اند:

نمودار مقایسه درصد بیکاری در فیلیپین و ژاپن طی چند سال اخیر

تحصیل در فیلیپین در سال 2022

نرخ باسوادی در فیلیپین 95.1% برای مردان و 96.1% برای خانم ها است و بیش از 16% از بودجه ملی صرف بخش آموزش و پرورش در فیلیپین می گردد. تحصیل در این کشور همانند تحصیل در ترکیه، قبرس، ارمنستان، گرجستان و غیره تقریبا کم هزینه است و شهریه ها متناسب با رشته انتخابی و مقطع تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) در دانشگاه های دولتی به طور متوسط سالیانه 1000$ (دلار آمریکا) و در دانشگاه های خصوصی فیلیپین سالیانه 1200$ تا 1500$ (دلار آمریکا) می باشد.

دانشگاه های موجود در بهترین شهرهای فیلیپین برای تحصیل

اگر کسی علاقه مند باشد پس از اتمام تحصیلات خود در فیلیپین بماند باید به سراغ دانشگاه های برتر این کشور برود تا بتواند نظر کارفرمایان فیلیپینی را جلب نماید. همچنین اگرچه مردم در فیلیپین به زبان انگلیسی نیز در اکثر موارد آشنایی دارند اما تسلط بر زبان فیلیپینی شانس استخدام شدن را برای خارجی ها به میزان قابل توجهی ارتقا می دهد. در جدول ذیل لیستی از برترین دانشگاه های فیلیپین به ترتیب جایگاه آن ها در رنکینگ ملی در سال 2022 ارائه شده است:

رتبه در طبقه بندی ملی نام دانشگاه شهر محل وقوع
1 University of the Philippines Diliman Quezon City
2 Ateneo de Manila University Quezon City
3 University of Santo Tomas Manila
4 University of the Philippines System Quezon City
5 De La Salle University Manila
6 Polytechnic University of the Philippines Manila
7 University of the Philippines Manila Manila
8 Silliman University Dumaguete City
9 Mapúa University Manila
10 University of the Philippines Los Baños Los Baños
11 University of San Carlos Cebu City
12 Saint Louis University, Baguio City Baguio City
13 University of San Jose-Recoletos Cebu City
14 Mindanao State University – Iligan Institute of Technology Iligan City
15 University of the East Manila
16 Ateneo de Davao University Davao City
17 Asian Institute of Management Makati City
18 De La Salle-College of Saint Benilde Manila
19 Centro Escolar University Manila
20 University of the Philippines Mindanao Davao City

دانشگاه های موجود در بهترین شهرهای فیلیپین برای تحصیل

بهترین شهرهای فیلیپین برای تحصیل و کار

همان طور که در نمودار ترسیم شده در ابتدای مقاله مشاهده شد در سال 2022 نرخ بیکاری در فیلیپین 5.3% است در نتیجه دانشجویان در صورت برخورداری از مهارت های شغلی کافی و با تسلط به زبان فیلیپینی در کنار زبان انگلیسی می توانند شغل خوبی پیدا کنند. فقط باید توجه داشت اجازه کار دانشجویان به صورت پاره وقت است و دانشجو از قبل باید اجازه کاری (work permit) را برای شغل مورد نظر خود در فیلیپین به دست آورد. پس از فارغ التحصیلی نیز افراد با پیدا کردن شغل مورد نظر خود در صورتی که قرارداد کاری آن ها برای مدت زمانی بیش از 6 ماه باشد اقدام به تهیه ویزای کاری فیلیپین (work visa) می کنند. همچنین در صورتی که قرارداد کاری برای مدت 6 ماه یا کمتر منعقد شده باشد، افراد باید اقدام به اخذ ویزای کاری خاص یا به اختصار SWP) Special Work Permit) نمایند.

هزینه زندگی در بهترین شهرهای فیلیپین

اگرچه در فیلیپین رفاه اجتماعی در سطح کشورهای برتر اروپایی نیست اما یکی از دلایلی که ممکن است برخی افراد این کشور را به تحصیل در انگلستان، آمریکا، کانادا، فنلاند، ایسلند، ایرلند، استرالیا و غیره ترجیح دهند هزینه های پایین زندگی و تحصیل در فیلیپین است. در واقع زندگی در فیلیپین در سال 2022 از ایران نیز ارزان قیمت تر است؛ به عبارت دیگر هزینه زندگی در این کشور بدون احتساب اجاره منزل 2.33% از ایران کمتر است و اجاره مسکن در فیلیپین نیز 43.53% پایین تر از اجاره مسکن در ایران می باشد. به منظور بررسی دقیق تر در جدول پایین قیمت اقلام و خدمات مختلف در فیلیپین شرح داده شده است:

اقلام قیمت (دلار آمریکا)
یک وعده غذایی در رستوران ارزان قیمت 2.96$
یک وعده غذایی در شعب مک دونالد 2.96$
یک بطری آب معدنی 0.38$
یک بطری یک لیتری شیر 1.66$
قالب 500 گرمی نان 1.12$
یک کیلوگرم برنج 1.01$
یک شانه 12 تایی تخم مرغ 1.68$
یک کیلوگرم فیله مرغ 3.80$
بلیت ماهیانه وسایل حمل و نقل عمومی 9.85$
اجاره ماهیانه یک آپارتمان یک خوابه 311.80$
اجاره ماهیانه یک آپارتمان سه خوابه 686.40$

در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است اطلاعاتی راجع به تحصیل در فیلیپین و بهترین شهرهای آن به لحاظ شرایط تحصیلی و کاری، هزینه زندگی در فیلیپین، مقایسه شرایط کاری فیلیپین و ژاپن و غیره ارائه شد که امید است مطالعه آن مفید بوده باشد. البته تحصیل در کشورهای دیگری از جمله ترکیه نیز ارزان قیمت است و حتی از میان کشورهای حوزه شنگن نیز می توان کشورهایی را یافت که هزینه تحصیل و زندگی در آن ها پایین باشد و از آن جمله می توان به مجارستان و اوکراین اشاره نمود.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

41  +    =  48