مهاجرت تحصیلی لیتوانی

بهترین شهرهای لیتوانی برای تحصیل

بهترین شهرهای لیتوانی برای تحصیل

کشور لیتوانی به عنوان عضوء اتحادیه اروپا دارای تمامی ارزش های اروپا مدرن است و در زمره یکی از کشورهای چند زبانه و تحصیل کرده در منطقه بالتیک قرار دارد، به همین جهت اگر قصد ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی را دارید دانشگاه های لیتوانی می تواند یکی از گزینه های مناسب برای شما محسوب شود. اطلاع از بهترین شهرهای لیتوانی برای تحصیل به شما کمک می کند تا بهترین محل اقامت دانشجویی خود را در طول دوران تحصیلی پیدا کنید. لیتوانی ترکیبی منحصر به فرد از تاثیرات چند فرهنگی را با گذشته های پیچیده و شهرهای دانشجویی مدرن ارائه می کند. در این نوشتار، مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی دارند به معرفی بهترین شهرهای لیتوانی برای تحصیل بپردازند.

  • شرایط تحصیل در لیتوانی چیست؟
  • آیا لیتوانی مقصد مناسبی برای تحصیل است؟
  • هزینه تحصیل در لیتوانی چقدر است؟
  • فرایند مهاجرت تحصیلی به لیتوانی چگونه است؟

بررسی شهرهای لیتوانی برای تحصیل

لیتوانی یکی از جنوبی ترین ایالت های بالکان است که به دلیل زیبایی بی نظیر خود از جمله خط ساحلی خیره کننده شهرت دارد، با توجه به موقعیت شمالی این کشور و وجود جنگل های سرسبز، تپه ها، رودخانه ها، نهرها و دریاچه ها انتخابی ایده آل برای دوستداران طبیعت می باشد. این کشور به عنوان یکی از سریعترین اقتصادها در اتحادیه اروپا محسوب می شود در بین کشورهای اروپا غربی هزینه تحصیل در لیتوانی ارزان و مقرون به صرفه است. علاوه بر این برخی از مردم این کشور تحصیل کرده ترین و دو زبانه ترین مردم در اروپا هستند. لیتوانی به 10 استان (بزرگترین استان: ویلنیوس) تقسیم شده است، نام هر استان با نام شهری که در مرکز آن جای گرفته است یکی می باشد. شهر ویلنیوس بزرگترین شهر کشور لیتوانی است که به عنوان پایتخت این کشور نیز شناخته می شود. بهترین شهرهای لیتوانی برای تحصیل عبارتند از:

  • شهر ویلنیوس
  • شهر کاوناس
  • کلاپیدا

معرفی برترین دانشگاه های کشور لیتوانی

لیتوانی یکی از کشورهای کوچک در قاره اروپا است با این حال 30 دانشگاه در این کشور قرار دارد که نام تعدادی از آن ها در لیست رده بندی QS دیده می شود. بسیاری از دانشگاه های کشور لیتوانی دروس تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را به زبان انگلیسی ارائه می کنند که این می تواند یکی از مزایا تحصیل در موسسات آموزش عالی لیتوانی باشد. وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران برخی از دانشگاه های لیتوانی را برای سال تحصیلی 2022-2023 تایید کرده اند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم  برترین  دانشگاه های کشور لیتوانی QS Ranking 2020
Lithuanian University of Health Sciences Klaipeda University Vilnius University 458
Vilnius University Kaunas University of Technology Vilnius Gediminas Technical University 591
Mykolas Romeris University Kaunas University of Technology 751
Vilnius Gediminas Technical University Vytautas Magnus University 801
Vilnius University
Siauliai university
Vytautas Magnus University

ویلنیوس یکی از بهترین شهرهای لیتوانی برای تحصیل

ویلنیوس یکی از بهترین شهرهای لیتوانی برای تحصیل

پایتخت و بزرگترین شهر لیتوانی با جمعیتی بالغ بر 542700 نفر در جنوب شرقی کشور لیتوانی جای گرفته است. دانشجویانی که دانشگاه های شهر ویلنیوس را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند با ورود به این شهر مجذوب معماری باروک و گوتیک معروف شهر خواهند شد. این شهر یک زندگی شبانه روزی پر جنب و جوش، بالاترین سرعت اینترنت و تابستان های گرم و دلپذیر را ارائه میکند. در سال 2009 م. شهر ویلنوس به همراه شهر لینذر در کشور اتریش پایتخت فرهنگی اروپا محسوب می شدند.

آب و هوای شهر ویلنیوس مرطوب قاره ای است، متوسط دما هوا در این شهر 9/4- در ماه ژانویه و 17 درجه در ماه ژوئیه اعلام شده است. در این شهر دانشگاه های زیادی جای گرفته است که می توان به دانشگاه ویلنیوس، دانشگاه فنی ویلنیوس گیدیمیناس، دانشگاه Mykolas Romeris اشاره کرد. برای اطلاع از شهریه دانشگاه های لیتوانی به مقاله هزینه تحصیل در لیتوانی رجوع کنید.

کاوناس یکی از بهترین شهرهای لیتوانی برای تحصیل

دومین شهر بزرگ کشور لیتوانی شهر کاوناس است که دارای جمعیتی بالغ بر 328763 نفر در بین 2 رودخانه نریس و نمان جای گرفته است. این شهر سابقا به عنوان پایتخت موقت کشور لیتوانی انتخاب شده بود، این شهر کمی کوچک تر از شهر ویلنیوس است اما زیبایی های خاص خود را دارد و به عنوان یکی از محبوبترین مناطق توریستی در کشور لیتوانی محسوب می شود. این شهر با توجه به تاریخچه خود به عنوان “سرمایه موقت” لیتوانی  شناخته می شود.

در این شهر تعداد زیادی موزه تاریخی/ جانور شناسی و حمل و نقل هوایی، یک قلعه بزرگ قرون وسطی، تندیس دوک های بزرگ و بزرگترین غرفه های شهری درختان بلوط جای گرفته است. آنچه شهر کاواناس را برای دانشجویان جذاب می کند میزبانی این شهر از برخی بهترین دانشگاه های لیتوانی و یک محیط چند فرهنگی و دوستانه است، در این شهر دانشجویی بیش از 35 هزار دانشجو مشغول به تحصیل هستند. بزرگترین دانشگاه های شهر لیتوانی عبارتند از دانشگاه صنعتی کاوناس، دانشگاه Vytautas Magnus و دانشگاه علمی کاربردی Kauno Kolegija.

کلاپیدا یکی از بهترین شهرهای لیتوانی برای تحصیل

سومین شهر بزرگ کشور لیتوانی که در استانی با همین نام قرار دارد، شهر کلاپیدا در ساحل دریای بالتیک است و دارای تاریخچه پیچیده ای است. شهر کلاپیدا دارای جمعیتی بالغ بر 154000 نفر است، در رابطه با آب و هوای شهر کلاپیدا می توان گفت این شهر دارای آب و هوا قاره ای مرطوب است ماه های جولای و آگوست گرمترین فصل های سال هستند به طوری که درجه هوا به 20 درجه سانتی گراد می رسد. در حال حاضر این شهر به عنوان تنها بندر دریایی کشور لیتوانی برای کشتی های بزرگ محسوب می شود همچنین دروازه مهم در رودخانه Curonian و نزدیک به شهرهای تفریحی و ساحلی Nida و Palanga است. از قرن 14 میلادی شهر کلاپیدا به یکی از مهمترین مراکز آموزشی لیتوانی تبدیل شد، در این شهر 2 دانشگاه، 5 کالج و مدارس در مقاطع تحصیلی مختلف جای دارد.

دانشجویانی که می خواهند پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه در کشور لیتوانی اقامت داشته باشند و مشغول به کار شوند، می توانند برای اطلاع از حقوق و دستمزد ماهیانه در این کشور به مطالعه مقاله حقوق ماهیانه کار در لیتوانی بپردازند. برای کسب اطلاعات تخصصی تر در رابطه با مهاجرت تحصیلی به کشور لیتوانی و سایر کشورهای مورد نظر با وکلاء و کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1  +  3  =