مهاجرت کاری لیختن اشتاین

بهترین شهرهای لیختن اشتاین برای کار

بهترین شهرهای لیختن اشتاین برای کار

لیختن اشتاین یک کشور کوچک و اصطلاحا ذره بینی است که خصوصا میان تجار و ثروتمندان آمریکایی طرفداران زیادی دارد. بهترین شهرهای لیختن اشتاین برای کار پرجمعیت تر از سایر نقاط هستند اما از آن جایی که لیختن اشتاین مساحت کمی دارد، گنجایش لازم برای مهاجرپذیر بودن را ندارد. به همین دلیل است که غالبا با سرمایه گذاری های کلان می توان اقامت دائم آن را بدست آورد و دانشجویانی که برای تحصیل به لیختن اشتاین می روند معمولا پس از اتمام تحصیلات خود خاک این کشور را ترک می کنند. در این مقاله که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است اطلاعاتی در خصوص شرایط کاری در بهترین و پرجمعیت ترین شهرهای لیختن اشتاین ارائه شده است.

  • شرایط کار در لیختن اشتاین چگونه است؟
  • آیا در این کشور درآمدها در سطح بالا قرار دارند؟
  • مزایای کار در لیختن اشتاین چیست؟
  • بهترین راه برای رسیدن به کار در این کشور چیست؟
  • ساده ترین راه برای رسیدن به کار در این کشور چیست؟
  • آیا می توان با تشکیل شرکت در لیختن اشتاین کار کرد؟
  • شرایط تحصیل و کار پس از آن در لیختن اشتاین چگونه است؟
  • فرایند دریافت ویزای کاری لیختن اشتاین چگونه است؟

مهاجرت به لیختن اشتاین در سال 2022

لیختن اشتاین کشوری فوق العاده توسعه یافته است که اقتصاد قدرتمندی دارد منتهی به دلیل یاد شده در مقدمه مقاله مهاجرپذیر نیست؛ به عبارت دیگر بر خلاف کار در آلمان برای ایرانیان که با داشتن ویزای جستجوی کار به راحتی مهیا می شود، لیختن اشتاین با سختگیری بیشتر ویزای اقامتی افراد را تمدید می نماید. اگر کسی مهاجرت به لیختن اشتاین را انتخاب نماید یا باید از یک کارفرما پیشنهاد شغلی دریافت کند یا ابتدائا از یکی از دانشگاه های لیختن اشتاین پذیرش بگیرد.

شهریه دانشگاه ها در لیختن اشتاین خیلی بالا نیست البته با توجه به رشته انتخابی و مقطع تحصیلی دانشجو متفاوت خواهد بود و برخی رشته ها از جمله پزشکی، مدیریت و غیره پرهزینه تر هستند. اما به طور متوسط دانشجویان باید سالیانه حدود 6000$ (دلار آمریکا) بابت پرداخت شهریه دانشگاه و هزینه های تحصیل خود و در حدود 1500$ (دلار آمریکا) در ماه برای هزینه های زندگی خود در لیختن اشتاین کنار بگذارند.

آشنایی با بهترین شهرهای لیختن اشتاین برای کار

سه شهر فادوتس (Vaduz)، بندرن (Bendern) و تریزن (Triesenberg) بهترین شهرهای لیختن اشتاین برای کار هستند چرا که هم فرصت های شغلی بیشتری در این شهرها وجود دارد و هم متوسط درآمد افراد ساکن در آن ها بالاتر است؛ چرا علاوه بر 4 دانشگاه لیختن اشتاین، شرکت ها و برندهای معروف نیز در شهرهای یاد شده واقع شده اند. لازم به ذکر است که در حال حاضر واحد پول رسمی در لیختن اشتاین فرانک سوئیس است و این کشور در حوزه یورو (euro zone) قرار ندارد.

در لیختن اشتاین پایین درآمد افراد ماهیانه 720CHF (فرانک سوئیس) می باشد و بالاترین میزان درآمد ماهی 23700CHF (فرانک سوئیس) است. در واقع طی سال 2022 متوسط درآمد در کشور لیختن اشتاین ماهیانه 5350CHF (فرانک سوئیس) معادل سالی 64200CHF (فرانک سوئیس) می باشد. درون لیختن اشتاین هر 12 ماه یک بار بر اساس قوانین 2% به حقوق افراد اضافه می شود البته لازم به ذکر است که میزان دقیق درآمد با توجه به نوع حرفه فرد، شهر محل اقامت، جنسیت، شرکتی که فرد برای آن کار می کند، سال های سابقه کاری و غیره متفاوت خواهد بود.

درون این کشور متاسفانه فاصله زیادی بین درآمد آقایان با همکارهای خانم آن ها وجود دارد؛ به عبارت دیگر در حالی که در لیختن اشتاین درآمد دریافتی از سوی آقایان 17% بیشتر از خانم ها با همان میزان مهارت و سابقه کاری است، این رقم در کره جنوبی 7% و در لیتوانی 6% می باشد. یعنی یک آقا در این کشور به طور متوسط ماهی 5660CHF (فرانک سوئیس) حقوق می گیرد در حالی که دریافتی یک خانم تنها 4850CHF (فرانک سوئیس) است. همچنین دولتی ها حقوق بالاتری دریافت می کنند که در نمودار ذیل نشان داده شده:

مقایسه درآمد ماهیانه بخش خصوصی و دولتی در لیختن اشتاین

شرایط بازار کار در بهترین شهرهای لیختن اشتاین برای کار

در حال حاضر آمار بیکاری در بهترین شهرهای لیختن اشتاین حدود 1.6% است؛ این در حالی است که نرخ بیکاری در آلمان در سال 2022 به میزان 3.2%، در مجارستان 3.4% و در فرانسه 8.2% می باشد. همچنین اگرچه مشاغل مختلف درآمد متفاوتی دارند اما یک فرد معمولی به طور متوسط بابت هر یک ساعت کار در لیختن اشتاین به میزان 31CHF (فرانک سوئیس) حقوق دریافت می کند.این مسئله خصوصا باید مد نظر دانشجویانی باشد که قصد دارند از سال دوم به بعد حضور خود در لیختن اشتاین بخشی از هزینه ماهیانه زندگی خود را با مشغول شدن به کار پاره وقت تامین نمایند.

درآمد مشاغل پرطرفدار در بهترین شهرهای لیختن اشتاین برای کار

اگرچه تقریبا در تمامی کشورهای دنیا یک سری افراد از جمله پزشکان، دندانپزشکان و غیره بیشترین میزان درآمد را کسب می نمایند اما به هر حال آگاهی از متوسط درآمد دریافتی مشاغل مختلف در لیختن اشتاین پیش از ورود به این کشور اهمیت زیادی دارد. در جدولی که در ادامه ترسیم شده است به معرفی برخی مشاغل محبوب در لیختن اشتاین پرداخته شده است:

عنوان شغلی متوسط درآمد ماهیانه (فرانک سوئیس)
مدیر فروش 8050
صندوق دار 3160
داروساز 6020
مهندس IT 4830
مدیر منابع انسانی 7620
پرستار 4460
متخصص تغذیه 11700
دندانپزشک 12900
پیش خدمت 3380
مهندس مکانیک 5270
مهندس برق و الکترونیک 5320
مهندس عمران 5060
پرستار کودک 3450
معمار 5010
مدیر مالی 10900

درآمد مشاغل پرطرفدار در بهترین شهرهای لیختن اشتاین برای کار

موسسات کاریابی در بهترین شهرهای لیختن اشتاین

کمک گرفتن از موسسات کاریابی برتر علی الخصوص برای خارجی هایی که در لیختن اشتاین به دنبال کار می گردند اهمیت به سزایی دارد. از جمله سایت های کاریابی در لیختن اشتاین می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • Gastrobaiter.com: مرکز کاریابی بزرگی که علی الخصوص میان مهاجران شهرت زیادی دارد.
  • Kaiserpartner.com: خصوصا به فارغ التحصیلان رشته های بانکداری، مدیرت و غیره برای استخدام شدن و به شرکت های فعال در حوزه های تجاری، بانکداری و غیره برای جذب نیروی متخصص خدمات می دهد.

در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است اطلاعاتی راجع به بهترین شهرهای لیختن اشتاین برای کار، شرایط اقتصادی و نرخ بیکاری در لیختن اشتاین، تفاوت درآمد با توجه به معیار جنسیت و غیره، مشاغل پرطرفدار و میزان حقوق دریافتی آن ها و… ارائه شد که امید است مطالعه آن برای علاقه مندان به مهاجرت به لیختن اشتاین در سال 2022 مفید واقع شده باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9  +  1  =