مهاجرت کاری مالتا

بهترین شهرهای مالتا برای کار

بهترین شهرهای مالتا برای کار

یکی از زیباترین و توسعه یافته ترین کشورهای اروپایی مالتا است که در جنوب ایتالیا واقع شده و افراد زیادی علاقه مند به کار و تحصیل در خاک آن کشور هستند. بهترین شهرهای مالتا برای کار طرفداران بیشتری دارند که از جمله دلایل آن میتواند رفاه اجتماعی بالاتر، موقعیت های شغلی بیشتر و متوسط درآمد بالاتر باشد. زبان رسمی در مالتا ایتالیایی و انگلیسی است و به لحاظ فرهنگی شباهت های زیادی بین دو کشور مالتا و ایتالیا وجود دارد منتهی در مقایسه با ایتالیا، مالتا کشور گران قیمت تری به حساب می آید. در این مقاله که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است اطلاعاتی در خصوص شرایط کاری در بهترین شهرهای مالتا برای زندگی، هزینه زندگی در سال 2020 و غیره ارائه شده است.

مهاجرت به مالتا در سال 2020

تا زمانی که امکان ورود برای کار به کشورهای قدرتمندتری مثل آلمان و اتریش وجود دارد معمولا افراد کمتری به دنبال کار در مالتا هستند. به هر حال این افراد باید توجه کنند که مهاجرت به مالتا از طریق کار تنها از طریق استخدام شدن برای کارفرمایی در مالتا امکان پذیر است و این امر مستلزم این است که فرصت شغلی مربوطه به مدت 6 ماه آگهی شود. راه ساده تر و نتیجتا پرطرفدارتر برای اخذ اقامت مالتا طی سال 2020 تحصیل در این کشور زیباست؛ البته بر خلاف تحصیل در اوکراین و مجارستان، هزینه تحصیل در مالتا پایین نیست.

آشنایی با بهترین شهرهای مالتا برای کار

به لحاظ موقعیت های شغلی بیشتر و رفاه اجتماعی بالاتر بهترین شهرهای مالتا برای کار طی سال 2020 عبارت هستند از: City of Valletta،City of Victoria ، City of Birgu و غیره. لازم به ذکر است که در این شهرها درآمد مردم بالا است؛ به عبارت دیگر در مالتا کم ترین حقوقی که یک فرد دریافت می کند ماهیانه 810€ (یورو) و بیشترین میزان درآمد ماهیانه 26500€ (یورو) می باشد. در واقع امسال متوسط درآمد ماهیانه افراد در کشور مالتا ماهیانه 5990€ (یورو) یعنی سالیانه 71900€ (یورو) است. همچنین در این کشور فاصله درآمد خانم ها و آقایان همانند کشورهای سوئد و کره جنوبی 6% است؛ یعنی آقایان به طور متوسط سالیانه 6220€ (یورو) حقوق می گیرند در حالی که همکار خانم آن ها با همان رزومه کاری و مهارت های یکسان ماهیانه 5850€ (یورو) دریافت می کنند.

مطابق قوانین مالتا هر 29 ماه یک بار 4% به میزان حقوق افراد افزوده می شود تا قدرت خرید مردم کاهش پیدا نکند. در این کشور همچنین متوسط درآمدی که افراد مشغول به کار برای ارگان های دولتی دریافت می کنند 10% بیشتر از درآمد افرادی است که کارمند بخش خصوصی هستند. تفاوت سطح درآمد این دو گروه به طور میانگین در نموداری که در ادامه ترسیم شده، نشان داده شده است:

نمودار مقایسه متوسط درآمد ماهیانه بخش خصوصی و دولتی در مالتا

شرایط کاری در بهترین شهرهای مالتا برای کار

میزان درآمد دریافتی افراد در کشور مالتا همانطور که مشاهده شد به عوامل متعددی بستگی دارد ا زجمله نوع شغل، جنسیت، سال های سابقه کاری و غیره. اما به طور متوسط در سال 2020 هر فردی در مالتا به ازای یک ساعت کار حدود 35€ (یورو) حقوق دریافت می کند. نرخ بیکاری در مالتا نیز نسبتا پایین است؛ به منظور بررسی بهتر در نمودار ذیل نرخ بیکاری در چند کشور با هم مقایسه شده است:

نمودار مقایسه نرخ بیکاری در مالتا و سایر کشورها

موسسات کاریابی در بهترین شهرهای مالتا برای کار

برای پیدا کردن کاری مناسب در مدت زمان کم چه دانشجویان و فارغ التحصیلان مالتایی و چه دانشجویان و فارغ التحصیلان بین المللی بهتر است از کمک موسسات و سایت های کاریابی برتر کمک بگیرند. این موسسات عبارت هستند از:

  • People & Co: ساعت کاری از 8.30 صبح
  • Konnekt: ساعت کاری از 8 صبح
  • vacancyCentre: ساعت کاری از 8 صبح
  • JobFinder: ساعت کاری از 10 صبح
  • Manpower: ساعت کاری از 8.30 صبح
  • Jobsinmalta: ساعت کاری از 8.30 صبح

درآمد مشاغل مختلف در بهترین شهرهای مالتا برای کار

یکی از عوامل تاثیرگذار در میزان درآمد نوع شغل هر فرد است؛ بر هیچکس پوشیده نیست که بیشترین درآمد درغالب کشورها مختص دندانپزشکان، جراحان و پزشکان می باشد و مالتا نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما به هر حال دانشجویان رشته های مختلف و هم کسانی که به قصد اخذ ویزای کاری مستقیم با موسسات و سایت های کاریابی در مالتا در ارتباط هستند خوب است نسبت به متوسط درآمد مشاغل مختلف آگاهی داشته باشند. در جدول زیر متوسط درآمد پرطرفدارترین مشاغل در مالتا طی سال 2020 بیان شده است:

عنوان شغلی متوسط درآمد ماهیانه (یورو)
حسابدار 3990€
مدیر مالی 11800€
مهندس هوا و فضا 6500€
خلبان 7050€
صندوقدار 3470€
داروساز 6880€
خبرنگار 5950€
وکیل 8440€
مامور پلیس 4640€
مدیر منابع انسانی 8520€
دندانپزشک 14800€
متخصص تغذیه 14100€
پرستار 4700€

درآمد مشاغل مختلف در بهترین شهرهای مالتا برای کار

هزینه زندگی در بهترین شهرهای مالتا

میزان دقیق هزینه زندگی در مالتا بستگی به شهر محل اقامت و سبک زندگی افراد دارد اما به طور متوسط یک زوج می تواند بودجه ای برابر با ماهیانه 1850€ (یورو) برای پرداخت هزینه اجاره منزل، خوراک، پوشاک و غیره در نظر بگیرد. به منظور محاسبه دقیق تر قیمت برخی از کالاها و خدمات ضروری در مالتا طی سال 2020 بیان شده است:

کالاها و خدمات قیمت (یورو)
یک وعده غذایی در رستوران 15.00€
یک وعده غذایی در شعب مک دونالد 8.00€
بطری آب معدنی 1.16€
بطری یک لیتری شیر 3.70€
یک کیلوگرم برنج 0.93€
یک کیلوگرم فیله مرغ 3.25€
یک کیلوگرم گوشت قرمز 6.17€
بلیت وسایل حمل و نقل عمومی 1.50€
بلیت ماهیانه وسایل حمل و نقل عمومی 26.00€
خدمات ماهیانه آب، برق و غیره برای یک آپارتمان 85 متری 82.49€
اجاره ماهیانه یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 871.06€
اجاره ماهیانه یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 1559.46€

مالتا اگر چه به لحاظ هزینه های زندگی از ایتالیا کمی گران تر است اما هزینه زندگی در این کشور بدون احتساب اجاره منزل 6% ارزان تر از ایالات متحده آمریکا است. اجاره منزل در مالتا نیز طی سال 2020 به میزان 25% از ایالات متحده آمریکا کم تر می باشد. در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است راجع به بهترین شهرهای مالتا برای کار، متوسط درآمد ماهیانه در مالتا، هزینه زندگی در مالتا، بهترین موسسات و سایت های کاریابی و غیره اطلاعاتی ارائه شد که امید است مطالعه آن مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *