مهاجرت تحصیلی مالزی

بهترین شهرهای مالزی برای تحصیل

بهترین شهرهای مالزی برای تحصیل

تحصیل در دانشگاه های مالزی نیازمند تحقیق و بررسی زیادی است چرا که تمامی موسسات آموزش عالی این کشور معتبر نیست و ممکن است باعث اتلاف وقت و هزینه متقاضی شود. علاوه بر دانشگاه ها لازم است بهترین شهرهای مالزی برای تحصیل نیز بررسی شود تا در طول اقامت تحصیلی در شهری مناسب با بودجه و شرایط خود اقامت داشته باشید. کشور مالزی یکی از کشورهای جنوب شرقی آسیا است که در طول سال های اخیر برای اقامت مورد توجه متقاضیان ایرانی قرار گرفته است به همین دلیل بر آن شدیم تا در این مقاله اطلاعاتی در خصوص بهترین شهرهای مالزی برای تحصیل در اختیار متقاضیان قرار دهیم. مقاله ای که مطالعه می کنید به همت کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به نگارش در آمده است برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط تحصیل در کشور مالزی با ما در تماس باشید.

  • شرایط تحصیل در مالزی چیست؟
  • مزایای تحصیل در مالزی چیست؟
  • بهترین شهرهای مالزی برای تحصیل کدامند؟
  • فرایند مهاجرت به کشور مالزی به عنوان دانشجو چیست؟

معرفی بهترین شهرهای مالزی برای تحصیل

گرچه جذابیت اصلی مهاجرت تحصیلی به کشور مالزی هزینه های تحصیل مقرون به صرفه نسبت به کشورهایی مثل امریکا و انگلستان است اما کشور مالزی هزینه های مقرون به صرفه مزایا دیگری برای دانشجویان خارجی و بین المللی دارد. مالزی یکی از کشورهای آسیایی است که مناظر زیبا و فرهنگ های سنتی مالایی را با معماری مدرن تلفیق کرده است. این منطقه همراه با تاثیرات گروه های بومی و فرهنگ های خارجی مثل» هند، چین و انگلیس به یکی از متفاوت ترین جوامع فرهنگی جهان تبدیل شده است.

دانشجویانی که علاقه دارند علاوه بر تحصیل ماجراجویی واقعی انجام دهند کشور مالزی برای کشف انواع متنوعی از مناظر طبیعی از پناهگاه اورانگوتان تا جنگل های بارانی و سواحل زیبا گزینه مناسبی می باشد. به خاطر داشته باشید در حالی که کشور مالزی جامعه باز است اما از لحاظ پوشش بسیار محافظه کار می باشد پس لازم است دانشجویان پیش از اقامت در این کشور از هنجارهای محلی آگاه باشند. بهترین شهرهای مالزی برای تحصیل در سال 2022 عبارتند از:

  • شهر کوالالامپور
  • شهر پنانگ
  • جوهور
  • شهر بورنئو

معرفی دانشگاه های معتبر کشور مالزی

تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مالزی در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر است، از مزایا تحصیل در دانشگاه های مالزی می توان به امکان اخذ بورسیه تحصیلی، تحصیل به زبان انگلیسی و کار در مشاغل پاره وقت در طول دوران تحصیل اشاره کرد. برخی از دانشگاه های این کشور بسیار معتبر هستند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم علاوه بر این تعدادی از دانشگاه های مالزی مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت برای سال تحصیلی 2022-2023 هستند. برای اطلاع از دانشگاه های مالزی که مورد تایید وزارت علوم هستند می توانید به مقاله دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم رجوع کنید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران رتبه جهانی در سال 2022 معرفی دانشگاه ها
University Kebangsaan Malaysia 70 Universiti Malaya
University Malaysia 159 (Universiti Putra Malaysia (UPM
University Putra Malaysia 160 (Universiti Kebangsaan Malaysia (UKM
(University Sains Malaysia (USM 165 (Universiti Sains Malaysia (USM
University Teknologi MARA 217 (Universiti Teknologi Malaysia (UTM
442 UCSI University
482 (Universiti Teknologi Petronas (UTP
511-520 Taylor’s University
541-550 (Management and Science University (MSU
591-600 (Universiti Utara Malaysia (UUM

کوالالامپور از بهترین شهرهای مالزی برای تحصیل

کوالالامپور کلانشهری بزرگ با بلندترین آسمان خراش ها در جنوب شرقی آسیا قرار گرفته است، این شهر به عنوان پایتخت کشور مالزی نیز محسوب می شود. در این شهر شاهد سبک های مختلفی خواهید بود، یکی از بناهای با شکوه این شهر که بقایای تاثیر فرهنگی امپراتوری انگلستان در قرن 19 است میدان Merdeka می باشد. مثلث طلایی معروف ترین منطقه خرید و سرگرمی کوالالامپور است که دارای مراکز خرید، موزه ها، برج های مرتفع و هتل های 5 ستاره است. از دانشگاه هایی که در این شهر جای گرفته است می توان به Universiti Malaya ،Universiti Kebangsaan Malaysia ،Universiti Putra Malaysia ،International Islamic University Malaysia و Universiti Teknologi MARA اشاره کرد.

کوالالامپور از بهترین شهرهای مالزی برای تحصیل

پنانگ از بهترین شهرهای مالزی برای تحصیل

این شهر در ساحل شمال غربی شبیه جزیره مالزی است در این شهر پیشرو دانشگاه Sains که از دانشگاه های معتبر این کشور است قرار دارد. اولین شرکت هند شرقی در این منطقه ساخته شده بود شهر پنانگ در زمان استعمار انگلستان یکی از شهرهای مهم بود به طوری که به عنوان بندر تجاری شناخته می شد. با فروپاشی امراتوری بریتانیا قدرت این شهر از بین رفت، در این شهر مهاجران زیادی به خصوص از شهر چین مشغول به کار هستند. امروزه پنانگ با تبدیل شدن به دره سیلیکون به عنوان قطب تکنولوژی مالزی شناخته می شود.

جوهور از بهترین شهرهای مالزی برای تحصیل

جوهور یکی از شهرهای مدرن و پیشرفته کشور مالزی است که همواره رو به پیشرفت می باشد، دانشگاه تکنولوژی مالزی که یکی از دانشگاه های برتر این کشور است در این شهر قرار دارد. اخیرا این منطقه به شهری پر جنب و جوش برای کاوش، خرید و پیاده روی تبدیل شده است، پیش بینی می شود در سال های آینده جمعیت گسترده ای از دانشجویان خارجی و بین المللی در این شهر مستقر شوند که این امر باعث ایجاد فضا جدید و پر جنب و جوش از تنوع خواهد شد.

بورنئو یکی از شهرهای مالزی برای تحصیل

این شهر در بخش غربی کشور مالزی است و بیش از 50% منطقه مالزی را تشکیل می دهد، بورنو مالزی مناظر متنوعی را برای دانشجویان ارائه می دهد و می توان گفت یکی از شهرهای مناسب برای اقامت دانشجویان است. بورنئو به ایالت های ساراواک و صباح تقسیم شده است که هر دو منطقه با جنگل های متراکم پوشیده شده است و بسیاری از رودخانه های بزرگ از این مناطق به ویژه ساراواک عبور می کنند. امیدواریم با مطالعه این مقاله پاسخ سوالات خود را در رابطه با بهترین شهرهای مالزی برای تحصیل کسب کرده باشید، برای مقایسه تحصیل در کشور مالزی و کشور سنگاپور می توانید به مطالعه مقاله مقایسه تحصیل در مالزی و سنگاپور بپردازید. وکلا و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همه روزه آمادگی دارند تا مشاوره های تخصصی در رابطه با مهاجرت تحصیلی و سایر روش های مهاجرت را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *