مهاجرت تحصیلی هلند

بهترین شهرهای هلند برای تحصیل

بهترین شهرهای هلند برای تحصیل

یکی از بهترین شهرهای هلند برای تحصیل شهر آمستردام است، مهاجرت تحصیلی به کشور هلند فرصتی مناسب برای کشف کشور و فرهنگ جدید است. بسیاری از دانشجویان با تحصیل در این کشور نه تنها تجارب جدید کسب می کنند بلکه دیدگاهی تازه در مورد زندگی کسب می کنند. هنگامی که فرد دانشگاه های هلند را برای ادامه تحصیل انتخاب کرد باید تصمیمات لازم را جهت انتخاب شهر و دانشگاه بگیرد. تیم موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار قصد دارند به معرفی دانشگاه های معتبر کشور هلند و بهترین شهرهای هلند برای تحصیل بپردازند و اطلاعات مختصری در این خصوص در اختیار متقاضی قرار دهند. اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور هلند را دارید تا پایان ما را همراهی کنید.

  • شرایط تحصیل در هلند چیست؟
  • فرایند مهاجرت تحصیلی به هلند چیست؟
  • بهترین شهرهای هلند برای تحصیل و زندگی کدامند؟
  • هزینه های مهاجرت تحصیلی به هلند چقدر است؟

درباره بهترین شهرهای هلند برای تحصیل

هلند کشوری کوچک در شمال غربی قاره اروپا است، پایتخت این کشور شهر آمستردام است اما سفارتخانه و وزارتخانه ها در شهر لاهه قرار گرفته اند. تقسیمات کشوری هلند به این صورت است که این کشور دارای 12 استان می باشد، شهر آمستردام دارای بیشترین جمعیت و شهر ایلدورن دارای کمترین جمعیت در این کشور هستند. هلند یکی از پیشرفته ترین و ثروتمند ترین کشورها در دنیا است که دارای جمعیتی عمدتا شهری می باشد. این کشور به عنوان یک مقصد تحصیلی محبوب برای دانشجویان سراسر دنیا محسوب می شود، کیفیت زندگی در شهرهای هلند در سطح بالایی قرار دارد و این کشور به دلیل داشتن جوامع متنوع و فرهنگی شناخته می شود. برخی از شهرهای این کشور کوچک محیط بسیار خوبی برای دانشجویان محسوب می شوند که عبارتند از:

  • شهر آمستردام
  • شهر لیدن
  • اوترخت
  • شهر گرونینگن
  • شهر روتردام
  • ماستریخت

آمستردام یکی از بهترین شهرهای هلند برای تحصیل

در بین 100 شهر دانشجویی برتر دنیا در رده بندی QS نام شهر آمستردام دیده می شود، این شهر به خاطر کافه ها، نگرش های لیبرال، تعداد زیادی از دوچرخه سواران، کانال های زیبا، معماری تاریخی و زندگی شبانه مشهور است. در شهر آمستردام مجموعه بزرگی از موزه ها (از جمله موزه ونگوگ) و گالری های مشهور جهان وجود دارد که به همین خاطر این آمستردام را به شهری توریستی تبدیل کرده است. دانشگاه آمستردام و دانشگاه VU آمستردام از دانشگاه های معتبر کشور هلند هستند که در این شهر جای گرفته اند.

لایدن یکی از بهترین شهرهای هلند برای تحصیل

لایدن شهری دانشگاهی در استان هلند جنوبی و در نزدیکی شهر لاهه است، لایدن پنجمین شهر بزرگ هلند جنوبی می باشد و با شهر فورسخوتن و شهر اوخست خیست لیدردورپ مجموعه بهم پیوسته ای را تشکیل می دهند. از دیدنی های این شهر می توان به کانال های آب، بناهای قدیمی، صحن های مسکونی، باغ گیاه شناسی هورتوس، رصد خانه دانشگاهی و کتابخانه دانشگاه لایدن اشاره کرد. لازم به ذکر است که این شهر بسیار کوچک تر از آمستردام است و محور جامعه دانشجویی آن باعث شده تعداد قابل توجهی از جمعیت در این شهر ساکن باشند. دانشگاه لایدن که قدیمی ترین دانشگاه هلند است در شهر لیدن قرار دارد.

شهر اوترخت یکی از بهترین شهرهای هلند برای تحصیل

از این شهر تا آمستردام تنها نیم ساعت فاصله دارید، اوترخت به عنوان چهارمین شهر بزرگ در کشور هلند محسوب می شود که از قرن ها قبل مرکز سیاسی، فرهنگی و اقتصادی هلند بوده است و امروزه با ساختمان های تاریخی و زیبا گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. تماشایی ترین قسمت شهر اوترخت الد تاون است که با ساختمان هایی از قرون وسطی بسیار دیدنی و جذاب می باشد. دانشگاه اوترت سومین دانشگاه معتبر کشور هلند است که در این شهر قرار دارد. تحصیل در دانشگاه های بلژیک می تواند یکی از گزینه های مناسب برای متقاضیانی باشد که قصد ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی را دارند، برای اطلاع از شرایط تحصیل در دو کشور هلند و بلژیک می توانید به مطالعه مقاله مقایسه تحصیل در هلند و بلژیک بپردازید.

شهر اوترخت یکی از بهترین شهرهای هلند برای تحصیل

خرونینخن یکی از بهترین شهرهای هلند برای تحصیل

با سفر به شمال هلند به شهر خرونینخن که بزرگترین شهر این منطقه است می رسید، هر چند که در مقایسه با شهر آمستردام و شهر اوترخت این شهر کوچک تر می باشد. شهر خرونینخن از دیرباز به عنوان شهر دانشجویی محسوب می شد در حال حاضر هم بیشتر جمعیت این شهر را دانشجویان تشکیل می دهند. در بین سال های 2005 تا 2007 خرونینخن به عنوان بهترین مرکز شهر در کشور هلند شناخته می شد. دانشگاه خرونینخن از دانشگاه های معتبر هلند در این شهر قرار دارد.

روتردام یکی از شهرهای دانشجویی کشور هلند

بزرگترین بندر اروپا و دومین بندر بزرگ دنیا بعد از بندر شانگهای روتردام است، این شهر در استان هلند جنوبی قرار دارد و پس از شهر آمستردام دومین شهر بزرگ در کشور هلند است. بیش از نیمی از جمعیت شهر روتردام افراد خارجی هستند، صحنه های پرشور اجتماعی، نواختن موسیقی در خیابان ها، جامعه چند فرهنگی و زندگی شبانه توجه مهاجران را برای زندگی در این شهر جلب می کند. دانشگاه اراسموس روتردام در این شهر است، با فاصله کمتر از 10 مایل از شهر روتردام به شهر زیبا دلفت می رسید که در این شهر دانشگاه صنعتی دلفت قرار دارد.

ماستریخت از بهترین شهرهای هلند برای تحصیل

این شهر در جنوب هلند نزدیک به مرزهای بلژیک و آلمان قرار دارد، این شهر از یک روستا رومی در دوران باستان به مرکز مذهبی قرون وسطا تبدیل شد در سده 16 از مرکزی مذهبی به شهری نظامی تبدیل شد و در نهایت در سده 19 به شهری صنعتی تبدیل شد. دانشگاه ماستریخت خود را از بین المللی ترین دانشگاه های کشور هلند می داند زیرا 49% از دانشجویان این کشور دانشجویان خارجی و بین المللی با بیش از 100 ملیت مختلف هستند.

معرفی دانشگاه های برتر کشور هلند

همانطور که مطالعه کردید دانشگاه های معتبر کشور هلند در شهرهای مختلف این کشور جای دارند، به دلیل اینکه دروس تحصیلی در دانشگاه های هلند به زبان انگلیسی ارائه می شود هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر دنیا برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند. متفاضیان ایرانی به این نکته توجه داشته باشند که برخی از دانشگاه های این کشور برای سال تحصیلی 2022- 2023 مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران هستند. در ادامه به برخی از دانشگاه های معتبر کشور هلند و رتبه جهانی آن ها اشاره می کنیم.

معرفی دانشگاه رتبه جهانی در سال 2022
Wageningen University & Research 59
University of Amsterdam 62
Delft University of Technology 67
Leiden University 67
Erasmus University Rotterdam 69
University of Groningen 73
Utrecht University 75
Maastricht University 125
Radboud University Nijmegen 127
Vrije Universiteit Amsterdam 138
Eindhoven University of Technology 186
Tilburg University 201-250
University of Twente 201-250

برای اطلاع از چگونگی اخذ مستر کارت کشور هلند مقاله دریافت مستر کارت هلند را مطالعه کنید. متقاضیان می توانند برای کسب مشاوره های تخصصی به صورت حضوری و غیر حضوری و انجام پرونده های مهاجرتی با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.