مهاجرت تحصیلی پرتغال

بهترین شهرهای پرتغال برای تحصیل

بهترین شهرهای پرتغال برای تحصیل

کشور پرتغال غربی ترین کشور در اروپاست که به دلیل اماکن تاریخی و مناطق زیبا طبیعی مورد توجه گردشگران و مهاجران است. بهترین شهرهای پرتغال برای تحصیل در نقاط مختلف پراکنده شده اند، اطلاع از این شهرها برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به غیر از مناطق تاریخی و طبیعی زیبا و چشم نواز کشور پرتغال به شب های سرزنده نیز شهرت دارد. در شهرهای مختلف کشور پرتغال به خصوص شهرهای دانشجویی شاهد جوامع متنوعی از دانشجویان هستیم، در این نوشتار تیم موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی دارند به بررسی بهترین شهرهای پرتغال برای تحصیل بپردازند و اطلاعات مختصری در این خصوص در اختیار علاقه مندان قرار دهند. اگر کشور پرتغال یکی از گزینه های شما برای ادامه تحصیل است تا پایان ما را همراهی کنید.

  • شرایط تحصیل در پرتغال چیست؟
  • بهترین دانشگاه های این کشور کدامند؟
  • کدام دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت علوم هستند؟
  • کدام دانشگاه های پرتغال مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند؟
  • هزینه تحصیل در دانشگاه های این کشور چقدر است؟
  • کدام شهرهای پرتغال بیشترین تعداد دانشگاه را دارند؟

چرایی تحصیل در دانشگاه های پرتغال

پیش از آنکه به معرفی بهترین شهرهای پرتغال برای تحصیل بپردازیم سعی داریم به شرایط تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور پرتغال بپردازیم. در موسسات آموزش عالی کشور پرتغال دروس تحصیلی در طیف گسترده ای به زبان پرتغالی و زبان انگلیسی ارائه می شود دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل به زبان انگلیسی را دارند باید به ارائه مدرک معتبر زبان مثل IELTS 6/ 5.5 بپردازند. اگر قصد تحصیل به زبان پرتغالی دارید و به این زبان تسلط ندارید می توانید در دانشگاه های پرتغال زبان پرتغالی را به دو صورت فشرده و نیمه فشرده آموزش ببینید.

برای تحصیل در دانشگاه های پرتغال باید سالانه مبلغی بین 3500€ الی 7000€ (یورو) بابت شهریه دانشگاه پرداخت کنید که این مبلغ با توجه به نوع دانشگاه، رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی متفاوت است. یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه های پرتغال امکان اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع فوق لیسانس و دکتری است.

معرفی بهترین شهرهای پرتغال برای تحصیل

زندگی دانشجویی در پرتغال به دلیل اخلاق شهروندان، آرامش، چشم اندازهای جذاب می تواند برای بسیاری از دانشجویان جذاب باشد. تحصیل در این کشور به شما این امکان را می دهد تا با فرهنگ های مختلف در دنیا (به خصوص کشور آفریقا) آشنا شوید. در ادامه درباره برخی از محبوب ترین شهرهای دانشجویی پرتغال اطلاعات کسب کنید و دانشگاه های برتر لیسبون، پورتو و کویمبرا بشناسید.

  • شهر لیسبون: یا لیسبو به عنوان مهمترین شهر کشور پرتغال شناخته می شود، این شهر که پایتخت کشور پرتغال است در سواحل غربی این کشور جای گرفته و سرشار از فرهنگ، تاریخ و غذاهای متنوع و لذیذ است. در این شهر مجموعه ای از فعالیت ها و تجربیات ارائه می شود و این شهر را به شهری پر هیاهو و پر جنب و جوش تبدیل کرده است. University of Lisbon و Universidade Nova de Lisboa که دو دانشگاه دولتی برتر در کشور پرتغال هستند در این شهر جای گرفته اند. سایر دانشگاه هایی که در شهر لیسبون قرار دارند عبارتند از: دانشگاه فنی لیسبون، انستیتو دانشگاه لیسبون، دانشگاه لوسیادا، دانشگاه تجارت و اقتصاد نوا و… .
  • شهر پورتو: دومین شهر بزرگ کشور پرتغال که در ساحل غربی جای گرفته است که از نظر تاریخی و تپه ها دارای ویژگی های خاص است. دانشگاه هایی که در شهر پورتو هستند عبارتند از: دانشگاه پورتو، موسسه Politutonico de Porto، Lusiada University of Porto ، Universidade Fernando Pessoa و Universidade Catolica Portuguesa.
  • شهر کویمبرا: این شهر محل قدیمی ترین دانشگاه کشور پرتغال است در این شهر می توانید از معماری های قرون وسطا دیدن کنید و از فعالیت های جامعه دانشجویی لذت ببرید. علاوه بر دانشگاه کویمبرا Instituto Politecnico de Coimbra و چندین دانشگاه خصوصی در این شهر قرار دارند.

معرفی بهترین شهرهای پرتغال برای تحصیل

هزینه زندگی در بهترین شهرهای پرتغال برای تحصیل

به طور کلی می توان گفت هزینه های زندگی در این کشور نسبتا مقرون به صرفه می باشد، هزینه اجاره مسکن در کشور پرتغال نوسان داشته و در شهرهایی مثل لیسبون، پورتو و کویمبرا اجاره خانه کمی بالاتر از سایر شهرها است. اجاره خانه در کشور پرتغال 22.25% از اجاره خانه ها در ایران بیشتر است. برای زندگی در کشور پرتغال لازم است ماهانه مبلغ 1000€ (یورو) در نظر داشته باشید اگر قصد مهاجرت همراه با خانواده را دارید باید بدانید که هزینه ماهانه زندگی برای یک خانواده 4 نفره در این کشور 2784€ (یورو) برآورد شده است.

برای بررسی دقیقتر هزینه های زندگی در کشور پرتغال پیشنهاد می شود به مطالعه مقاله هزینه زندگی در پرتغال بپردازید. دانشجویان می توانند برای تامین بخشی از هزینه های زندگی و هزینه های تحصیل در کشور پرتغال در طول دوران تحصیل مشغول به کار شوند. دانشجویان می توانند در طول هفته به طور میانگین به مدت 20 ساعت کار کنند و به ازای هر ساعت کار مبلغی بین 10€ تا 12€ (یورو) دریافت کنند.

معرفی دانشگاه ها و بهترین شهرهای پرتغال برای تحصیل

در بین دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور پرتغال نام 5 دانشگاه در لیست رتبه بندی جهانی QS قرار دارد که در بین این 5 دانشگاه، دانشگاه پورتو با کسب رتبه 301 به عنوان بهترین دانشگاه شناخته می شود. کیفیت آموزش و تحصیل در دانشگاه های پرتغال در سطح بالایی قرار دارد به طوری که از نظر سیستم آموزشی در رتبه بندی بین کشورهای جهان رتبه 35 ام را به خود اختصاص داده است. از سال 2006 م. کشور پرتغال مطابق با قوانین بولونیا پیش می رود و برای سازگاری با این پیمان به ارائه 3 مدرک لیسانس، فوق لیسانس و دکتری می پردازد.

لازم به ذکر است که برخی از دانشگاه های کشور پرتغال مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران برای سال تحصیلی 2022-2023 هستند. در ادامه به معرفی دانشگاه های برتر و دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت می پردازیم. برای اطلاع از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم به مقاله دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم رجوع کنید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت دانشگاه های برتر پرتغال
Universidad de Beira Interior دانشگاه پورتو
Universidad Nova de Lisbon دانشگاه لیسبون
University of Algarve دانشگاه نوین لیسبون
University of Aveiro دانشگاه کویمبرا
University of Coimbra دانشگاه مینهو
University of Lisbon دانشگاه ایوورا
University of Minho دانشگاه الگارو
University of Porto دانشگاه تجارت و اقتصاد کاتولیکا لیسبون

متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کشور پرتغال به مطالعه مقاله جمعیت پرتغال بپردازند. کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی دارند تا اطلاعات لازم در رابطه با روش های مهاجرت به کشورهای مختلف را در اختیار متقاضیان عزیز قرار دهند. برای بهره مندی از مشاوره های رایگان در نظر گرفته شده با ما در تماس باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  +  45  =  55