مهاجرت کاری ژاپن

بهترین شهرهای ژاپن برای کار

بهترین شهرهای ژاپن برای کار

پیش از ورود به ژاپن بدست آوردن اطلاعات کلی راجع به بهترین شهرهای ژاپن برای کار و هزینه زندگی در ژاپن، متوسط درآمد ماهیانه و غیره اهمیت فوق العاده زیادی دارد. ژاپن در حدود 15 سال گذشته همواره کشوری بوده است که از کشورهای مختلف از جمله انگلستان، استرالیا، ایران و غیره بسیاری از افراد به منظور پیدا کردن کار به خاک آن سفر کرده اند. در این مقاله که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است، اطلاعاتی در خصوص بهترین شهرهای ژاپن برای کار، آمار بیکاری در ژاپن، هزینه تحصیل و زندگی در ژاپن و غیره بیان شده است.

 • آیا توکیو بهترین شهر ژاپن برای کار است؟
 • بیشتری درآمد در کدام شهرهای ژاپن است؟
 • مزایای کار در کدام شهرهای ژاپن بیشتر است؟
 • کیفیت زندگی در کدام شهرهای ژاپن بیشتر است؟

مهاجرت به ژاپن در سال 2022

اقتصاد ژاپن فوق العاده قدرتمند است و نتیجتا داشتن اقامت این کشور مزیت بزرگی به حساب می آید؛ در سال 2022 غالبا افراد ترجیح می دهند با اخذ پذیرش از یک دانشگاه ژاپنی اقامت این کشور به بدست آورند چراکه اگرچه بر خلاف تحصیل در نروژ، فرانسه و غیره، نظام تحصیلی ژاپن رایگان نیست اما شهریه دانشگاه های ژاپن از آمریکا، دانمارک، سوئیس و غیره پایین تر است. در ژاپن شهریه پرداختی از سوی دانشجویان غیر ژاپنی نیز پایین است و تعداد زیادی بورسیه تحصیلی وجود دارد که هم از سوی دولت ژاپن و هم از سوی دانشگاه به دانشجویان ممتاز داده می شود.

شهریه دانشگاه های دولتی در ژاپن در سال 2022 در مقطع کارشناسی به طور متوسط 485900JPY (ین ژاپن) یعنی معادل 3520£ (پوند) می باشد. همچنین هزینه اخذ پذیرش نیز در دانشگاه های این کشور پایین است مثلا در دانشگاه توکیو (university of Tokyo) این هزینه تنها 248500JPY (ین ژاپن) یعنی معادل 1800£ (پوند) می باشد. البته از جمله پرهزینه ترین موارد در ژاپن هزینه تهیه مسکن و هزینه حمل و نقل است که دانشجویان با تهیه خوابگاه های دانشجویی و سایر افراد که در ژاپن کار می کنند با اجاره اشتراکی منزل، می توانند هزینه زندگی خود در این کشور را قدری کاهش دهند.

هزینه زندگی در بهترین شهرهای ژاپن برای کار

هزینه زندگی در بهترین شهرهای ژاپن برای کار

هزینه زندگی در ژاپن بستگی به سبک زندگی و شهر محل اقامت فرد دارد اما به طور متوسط ماهیانه حدود 850$ تا 1100$ (دلار آمریکا) می باشد. بهترین شهرهای ژاپن برای پیدا کردن کار معمولا گران تر هم هستند و عبارت هستند از: Tokyo ،Kyoto ،Hiroshima و غیره. محاسبه دقیق تر در جدول ذیل قیمت کالاها و خدمات مختلف در ژاپن بیان شده است:

کالاها و خدمات قیمت (دلار آمریکا)
یک وعده غذایی در رستوران 7.98$
یک وعده غذایی در شعب مک دونالد 6.57$
بطری آب معدنی 0.99$
یک قالب 500 گرمی نان 1.93$
یک کیلوگرم برنج سفید 1.93$
یک کیلوگرم سیب 7.06$
یک کیلوگرم گوجه فرنگی 5.80$
یک کیلوگرم فیله مرغ 7.56$
یک کلیوگرم گوشت قرمز 21.98$
یک شانه 12 تایی تخم مرغ 2.22$
بلیت یک طرفه وسایل حمل و نقل عمومی 1.97$
بلیت ماهیانه وسایل حمل و نقل عمومی 93.85$
بهای ماهیانه خدمات آب، برق و غیره برای یک آپارتمان 85 متری 203.90$
حق عضویت ماهیانه یک باشگاه ورزشی 84.94$
اجاره ماهیانه یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 842.87$
اجاره ماهیانه یک آپارتمان یک خوابه در اطراف شهر 548.70$
هزینه  ماهیانه یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 1901.71$
اجاره ماهیانه یک آپارتمان سه خوابه در اطراف شهر 1068.32$
خرید یک متر مربع آپارتمان در مرکز شهر 8920.20$
خرید یک متر مربع آپارتمان در اطراف شهر 4913.24$

متوسط درآمد در بهترین شهرهای ژاپن برای کار

همان طور که گفته شد اقامت تحصیلی ژاپن یکی از راه های ورود به این کشور است و امکان مهاجرت به ژاپن از طریق ویزای کار نیز وجود دارد. اگرچه در شهرهای بزرگی مثل توکیو هزینه های زندگی بیشتر است اما هم فرصت های شغلی بیشتری وجود دارد و هم متوسط درآمد ماهیانه افراد بالاتر می باشد. مطابق آمارهای اعلامی کم ترین میزان درآمد دریافتی در ژاپن ماهیانه 140000JPY (ین ژاپن) می باشد و بیشترین میزان درآمد نیز ماهی 4590000JPY (ین ژاپن) است. در واقع در سال 2022 متوسط درآمد دریافتی در ژاپن چه توسط خارجی ها چه خود ژاپنی ها ماهیانه 1040000JPY (ین ژاپن) یعنی سالی 12400000JPY (ین ژاپن) است.

نکته مثبت راجع به ژاپن این است که مطابق قوانین این کشور هر 16 ماه یک بار، به میزان 8% به حقوق دریافتی افراد افزوده می گردد، این مسئله موجب می شود با وجود نرخ تورم پایین قدرت خرید مردم ژاپن همواره بسیار بالا باشد. لازم به ذکر است که متاسفانه در ژاپن فاصله حقوقی بین درآمد آقایان و خانم ها در موقعیت شغلی مشابه وجود دارد که در سال 2022 در حدود 8% می باشد؛ این در حالی است که در سوئد این رقم 5% و در دانمارک 7% است. در نموداری که در ادامه ترسیم شده است متوسط حقوق دریافتی ماهیانه خانم ها و آقایان در کشور ژاپن با هم مقایسه شده است:

نمودار مقایسه متوسط درآمد ماهیانه خانم ها و آقایان در ژاپن

پرطرفدارترین مشاغل در بهترین شهرهای ژاپن برای کار

علاوه بر کشور و شهر محل اقامت یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در میزان حقوق دریافتی افراد در ژاپن نوع حرفه و مهارت آن ها می باشد. به منظور بررسی دقیق تر این موضوع و جهت آشنایی ایرانی ها با مشاغل پرطرفدار در ژاپن لیست ذیل ارائه شده است:

 • حسابدار با سالیانه 746000 JPY(ین ژاپن)
 • دستیار حسابدار با سالیانه 723000 JPY(ین ژاپن)
 • عکاس با سالیانه 750000 JPY(ین ژاپن)
 • مهندس هوا و فضا با سالیانه 1140000 JPY(ین ژاپن)
 • کنترل گر ترافیک هوایی با سالیانه 897000 JPY(ین ژاپن)
 • خلبان با سالیانه 1280000 JPY(ین ژاپن)
 • مهندس معمار با سالیانه 914000 JPY(ین ژاپن)

در این مقاله اطلاعاتی راجع به بهترین شهرهای ژاپن برای کار، متوسط درآمد آقایان و خانم ها در ژاپن، شغل های پرطرفدار در ژاپن و غیره ارائه شد که امید است مطالعه آن مفید بوده باشد. علاقه مندان به کار در ژاپن، آلمان، استرالیا، کانادا وغیره همچنین متقاضیان تحصیل در انگلستان، فرانسه، سوئد، هلند، مجارستان، اوکراین، ترکیه، کانادا وغیره می توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط خود با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایند.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *