مهاجرت

بهترین شهرهای کانادا

بهترین شهرهای کانادا

همواره برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند آشنایی با بهترین شهرهای کانادا از الزامات است که باید به آن اهمیت داد. کانادا کشوری پهناور است با استان های متفاوت که پایتخت این کشور اتاوا می باشد با توجه به این که به چه هدفی مهاجرت به کانادا را انتخاب می کنید انتخاب های متنوعی برای شهر محل زندگی خواهید داشت. در این مقاله سعی شده با معرفی شهرهای برتر این کشور تا حدودی شمارا با شرایط شهرهای برتر این کشور آشنا نماییم. رنکینگ شهرها با توجه به سطح دانشگاه ها و موقعیت های شغلی و هزینه های زندگی و میزان خدمات درمانی رفاهی در هر شهر بررسی می شود.

ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تصمیم به ارائه توضیحات در رابطه با چند شهر برتر کشور کانادا به شرح زیر کرده ایم. شهرهای کانادا از نظر جمعیتی نیز در شرایط مناسبی قرار دارند و تراکم در آن ها مطابق با استانداردهای جهانی است.

کیفیت زندگی امری مهم در انتخاب شهر مورد نظر است و افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند باید حتما به آن نیز توجه داشته باشند. لازم به ذکر است که افراد همچنین باید به دمای هوای شهرهای مختلف کانادا نیز توجه داشته باشند چرا که این مسئله می تواند آینده زندگی بسیاری از افرادی را که بدون آگاهی اقدام به انتخاب شهر محل زندگی خود کرده اند را تحت تاثیر قرار دهد.

در زیر به بررسی 5 شهر برتر کانادا می پردازیم.

 • شرایط زندگی در شهر تورنتو
 • شرایط زندگی در شهر ونکوور
 • زندگی در شهر مونترال
 • شرایط زندگی در شهر کلگری
 • شرایط زندگی در شهر ساسکاچوان

معرفی بهترین شهرهای کانادا

از هر لحاظ که درنظر بگیریم، مهاجرت به کانادا هنوز هم خوب است. در این میان آنهایی که موفق به مهاجرت به کانادا می شوند برای زندگی در این کشور شهری مناسب را انتخاب می کنند که بیشترین سازگاری را با آنها داشته باشد.

از معروفترین این شهرها برای مهاجرت اتباع خارجی در کانادا نیز می توان به شهرهای زیر اشاره نمود:

 • تورنتو
 • اوتاوا
 • ونکوور
 • کالگری
 • مونترال
 • ادمنتون
 • کبک

بررسی بهترین شهرهای کانادا

اما باید دید که کدامیک از شهرهای کانادایی برای مهاجرت خوب هستند. بر طبق رنکینگ معتبر Numbeo بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت از نظر شاخص کیفیت زندگی به ترتیب شامل:

مقایسه شهرهای کانادا از نظر شاخص کیفیت زندگی

همان طوری که ملاحظه می شود، بهترین شهرهای کانادا از نظر شاخص کیفیت زندگی به ترتیب شامل شهرهای ادمونتون، کالگری و میسیاگو هستند. ضمنا شهرهایی مثل ویکتوریا، هالیفاکس، اوتاوا، ونکوور، مونترال، کبک و تورنتو نیز در رده های 4- م تا 10- م قرار دارند.

شهر تورنتو از بهترین شهرهای کانادا

اولین انتخاب بسیاری از ایرانیان برای زندگی تورنتو می باشد.از نظر دمای هوایی این شهر در تابستان تا 36 درجه سانتی گراد می باشد و در زمستان تا -15 درجه نیز کاهش دما دارد. اکثر مراکز همچون مراکز بیمه بانک و خدمات درمانی و مالی در این شهر قرار دارد. از معایب زندگی در این شهر می توان به بالا بودن هزینه اجاره و خرید ملک اشاره کرد.شهر تورنتو پس از ونکوور دومین شهر پر اهمیت و گران قیمت کانادا به شمار می رود.

این که با توجه به گران بودن این شهر باز هم مرکز توجه بسیاری از مهاجرین است تنها یک دلیل دارد و آن هم این امر می باشد که بسیار از مراکز دانشگاهی و موقعیت های کاری در این شهر واقع شده است از طرفی دسترسی به مراکز فارسی زبان و موسسات فرهنگی فارسی زبان در این شهر بسیار راحت می باشد و از همین رو این امر بر محبوبیت شهر تورنتو بیش از پیش افزوده است.

شهر تورنتو از بهترین شهرهای کانادا

شهر ونکوور از بهترین شهرهای کانادا

ونکوور در استان بریتیش کلمیبیا مقصد بعدی بسیاری از مهاجرین به کانادا است. ونکوور تنها شهر بزرگ کانادا به شمار می رود که آب و هوایی بسیار معتدل دارد و به دلیل آب و هوای مناسب بسیار مورد توجه مهاجران است از طرفی تنها 11 روز در سال در این شهر بارندگی برف مشاهده می شود. از طرفی چند فرهنگی بودن این شهر باعث شده زندگی در این شهر برای مهاجران راحت باشد. سیستم حمل و نقل گسترده در این شهر از حجم ترافیک در ونکوور تا حد بسیاری کاسته است. وجود دانشگاه های همچون بریتیش کلمبیا و دانشگاه سیمون فریزر بر محبوبیت ونکوور بیش از پیش افزوده است.

چه با تجربه باشید و چه یک دانشجوی جوان، در ونکوور فرصت های شغلی مختلفی وجود دارد که افراد به راحتی می توانند هم به صورت مشاغل پاره وقت یا تمام وقت در صنعت ساخت و ساز در این شهر مشغول به کار شوند، در این شهر برای حمایت از افراد خارجی دوره های آموزشی مختلفی را برای اطمینان از مهارت های فرد و آشنایی با محیط کار در اختیار آن ها قرار می دهند.

در قسمت زیر پرمخاطب ترین مشاغال مورد نیاز در ونکوور مورد بررسی قرار گرفته است تا علاقمندان به کار در این شهر اطلاعات دقیق تری را به دست آورند:

 • افسران ایمنی
 • کنترل ترافیک
 • خدمات آسانسور
 • اپراتور فنی
 • لیفتراک راننده
 • کارگران عمومی
 • نقاش ساختمان
 • نجار استاد کار
 • کمک های اولیه
 • برنامه نویس
 • معاون اداری

شهر ونکوور از بهترین شهرهای کانادا

شهر مونترال کانادا

در ردیف بهترین شهرهای کانادا شهر مونترال در ردیف شهرهای غالبا فرانسوی زبان این کشور به شمار می رود.اکثر مراکز دولتی و عمومی این شهر به زبان فرانسه صحبت می کنند. از نظر شرایط آب و هوایی به نسبت تورنتو شرایط نسبتا ناپایدار و سختی دارد از طرفی هزینه های مسکن در این شهر بسیار پایین تر از سایر شهرهاست و همین امر از محاسن قابل توجه مونترال می باشد. شهر مونترال به عنوان شهر محبوب دانشجویان شناخته می شود و لقب دانشجویی ترین شهر کانادا را به اختصاص داده است. علت محبوبیت این شهر در بین دانشجویان تنوع رشته های دانشگاهی متتعد است از طرفی مراکز تفریحی مناسب و شرایط آب و هوایی مطلوب سبب شده این شهر سالانه پذیرایی دانشجویان بسیاری باشد، همچنین درسال های اخیر شهر مونترال لقب بهترین شهر برای زندگی را به خود اختصاص داده است.

شهر مونترال کانادا

شهر کلگری یکی از بهترین شهرهای کانادا

این شهر از شهرهای معروف و پرطرفدار در استان آلبرتا می باشد که در کوهپایه های کوه راکی قرار گرفته است از ویژگی های این شهر می توان به آب و هوای مناسب و فضاهای تفریحی متنوع همانند پارک ها و کوه ها و رودخانه ها اشاره کرد. علت اصلی انتخاب کلگری توسط مهاجران پایین بودن نرخ مالیات در این شهر و از طرفی پایین بودن هزینه مسکن کلگری می توان اشاره کرد. همین طور وجود صنایع نفت و گاز و صنایع کشاورزی تا حد زیادی متخصص این مشاغل را به خود جلب می کند.

شهر کلگری یکی از بهترین شهرهای کانادا

شهر ساسکاچوان کانادا

این شهر در ردیف شهرهای چند فرهنگی کانادا شناخته می شود.در عموم فرهنگ کانادا این شهر به شهر پل ها شهرت دارد به این دلیل که رودخانه ساسکاچوان از وسط این شهر میگذرد که همین امر سبب شده تا پل های متعددی روی این رودخانه ساخته شود. در زمینه حمل و نقل و انرژی و معدن در این شهر فرصت های شغلی بسیار مناسبی دیده می شود. میزان بارندگی در شهر ساسکاچوان بسیار بالاست. به طور میانگین می توان گفت که دمای هوا در فصل پاییز در این کشور همواره کمتر از 7درجه سانتی و در زمستان نیز به ندرت دمای هوا به صفر درجه می رسد. ساسکاچوان یک شهر مناسب جهت تحصیل در این کشور است اما باید به این نکته اشاره کرد که سرمای هوا همواره نکته ای آزار دهنده در این شهر خواهد بود.

زندگی در کانادا رویای بسیاری از افرادی است که قصد مهاجرت دارند  و این رویا نیز کاملا منطقی است چراکه امکانات و کیفیت زندگی در این کشور در سطح بسیار بالایی قرار دارد و افرادی که در کانادا زندگی می کنند از رفاه بالایی برخوردارند. اگر علاقه مند به مهاجرت به کانادا و زندگی در بهترین شهرهای کانادا و در نهایت اخذ پاسپورت کانادایی هستید پیشنهاد می نماییم در خصوص طرق و شیوه های مهاجرت به کانادا اطلاع کامل کسب نمایید و در نهایت با مشاوره و تشخیص کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اقدام به پروسه مهم مهاجرت نمایید.

سوالات متداول در خصوص بهترین شهرهای کانادا

برای انتخاب بهترین شهرهای کانادا باید به پاسخ سوالات زیر دست یابید:

 • بهترین شهرهای کانادا برای زندگی و کار کدامند؟ تورنتو پر جمعیت ترین شهر کانادا و در مرکز آنتاریو می باشد. ونکوور شهر بندری کانادا در غرب می باشد و در ایالت بریتیش کلمبیا واقع شده است. مونترال دومین شهر پر جمعیت کانادا و دارای شهر فرانسوی زبانی به نام کبک می باشد. کلگری در استان آلبرتا واقع شده است و کشور کوهپایه ای در کانادا می باشد.
 • زیباترین شهرهای کانادا کدامند؟ زیباترین شهرهای کانادا که دارای جاذبه های گردشگری فوق العاده هستند عبارت اند از مونترال (کبک)، اتاوا، آنتاریو، ونکوور، مانیتونبا، کلگری.
 • بهترین شهرهای کانادا برای اخذ اقامت کدامند؟ بر اساس آمار BMO ونکوور، نورنتو و مونترال از بهترین و رایج ترین شهرهای کانادا برای زندگی هستند و هر شهر کانادا دارای فرهنگ، جاذبه گردشگری و شرایط زندگی منحصر به فرد خود می باشد.
 • پر جمعیت ترین و محبوب ترین شهرهای کانادا کدامند؟ تورنتو با جمعیتی بالغ بر 2600000 پر جمعیت ترین شهر کانادا، مونترال با جمعیتی بالغ بر 1600000 دومین شهر پر جمعیت در کانادا، کالگری با جمعیتی بالغ بر 1019942، اوتاوا با جمعیتی بالغ بر 812129، ادمونتون با جمعیتی بالغ بر 712391 نفر.
 • فقیرترین شهر کانادا کدام است؟ بر اساس آمار استان کبک با سرعت بسیار زیاد تبدیل به فقیرترین استان کانادا شده است.
4.6/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *