مهاجرت کاری کانادا

بهترین مشاغل کانادا

بهترین مشاغل کانادا

با اطلاع داشتن از لیست بهترین مشاغل کانادا و شناخت موقعیت های کاری کانادا، می توان تصمیم دقیق تری در خصوص مهاجرت به کشور کانادا اتخاذ نمود. مطالبی که پیش روی شماست توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگاشته شده و در طول این نگارش تلاش شده تا افرادی که قصد مهاجرت و کار در کشور کانادا را دارند با بهترین مشاغل این کشور آشنا شوند. همچنین با توجه به این که کشور کانادا از لحاظ رفاه و خدمات اجتماعی، آموزش و پروش کودکان و شرایط کاری، بیمه و پشتیبانی از شهروندان خود جزو 10 کشور پیشرفته جهان قرار دارد، به طبع مهاجرت به چنین کشوری شرایط فوق العاده ای را رقم خواهد زد، البته لازمه زندگی در کانادا یافتن یک شغل مناسب است که ما در ادامه، مشاغل برتر کانادا را معرفی خواهیم نمود.

 • مهم ترین مشاغل برای ورود به کشور کانادا کدامند؟
 • چه مشاغلی در فهرست مشاغل مورد نیاز کشور کانادا جای دارند؟
 • بالاترین سطح درآمد در کانادا مربوط به کدام مشاغل است؟
 • آیا می توان با کارهای بدون تخصص در کانادا اقامت دریافت کرد؟

انتخاب بهترین و پردرآمدترین مشاغل کانادا 2022

انتخاب بهترین مشاغل کانادا حقیقتا کار دشواری است. چراکه این کار اغلب به علایق شخصی، مهارت ها و اولویت های افراد بستگی دارد. اما اگر بخواهیم این کار را از طریق شاخص های میانگین درآمدی، رشد و توسعه شغلی و آینده کاری انجام دهیم، پس ما می توانیم به لیست جامع زیر دست یابیم:

بهترین مشاغل کانادا بر اساس میانگین درآمدی

جای تعجب نیست که ببینیم برخی از پردرآمدترین مشاغل کانادا نیز جزء بهترین مشاغل کانادا هستند. چراکه سطح درآمدی فاکتور مهمی در رتبه بندی آنهاست. بر طبق داده های حاصل از وب سایت ویزای کانادا Canadian Visa پردرآمدترین مشاغل ملی کانادا عبارتند از:

پردرآمدترین مشاغل ملی کانادا

جستجوی کار در بهترین مشاغل کانادا

انتخاب یک مسیر شغلی برای ادامه زندگی در کانادا و به طور کلی یافتن یک شغل مناسب یکی از سخت ترین تصمیمات در زندگی ما است. البته، استعدادها و منافع شما باید عوامل کلیدی در اتخاذ این تصمیم باشند، اما این نیز مهم است که بدانید کدام شغل، برای دستیابی در کشور کانادا آسان تر است. رتبه بندی سالانه کسب و کار در کانادا خصوص بهترین مشاغل این کشور ، حقوق و دستمزد، رشد اشتغال و چشم انداز آینده شغلی همگی از مواردی است که باید در مورد شغل مورد نظر خود از آن اطلاع داشته باشیم.

رعایت و دقت در این مسائل است که شما را به سمت حرفه ای با بالاترین حقوق و بزرگترین پتانسیل می رساند. جای تعجب دارد اگر بدانید بسیاری از این مشاغل برتر کانادا در زمینه مراقبت های بهداشتی، تجارت و زمینه های تجارت الکترونیک هستند. البته اگر به وضعیت روند پیشرفت مشاغل و آینده شغلی در کانادا در 5 سال آینده توجه کنیم، متوجه خواهیم شد مشاغلی مانند راه و شهرسازی و مهندسی لوکوموتیو و مدیریت مترو در کانادا رونق اساسی خواهد گرفت و چشم انداز روشنی دارد. ما در ادامه برترین مشاغل کانادا را برخواهیم شمرد.

چرا کار در کانادا

به عنوان یکی از اقتصادهای پیشرو در جهان، کانادا یک مقصد عالی برای افرادی است که به دنبال کار در خارج از کشور هستند. ویزای مجوز کار کانادا به افراد متخصص در رشته های مختلف، کارگران دائمی، کارگران موقت، دانشجویان و سایر اجازه می دهد تا در کانادا کار کنند. به طور معمول، متقاضیان برای درخواست ویزای مجوز کار باید یک پیشنهاد شغلی در دست داشته باشند که امتیاز تطابق پذیری با محیط کانادا را به همراه امتیاز های زبان، سن، مدرک تحصیلی و سابقه کار به دست آورند که در این مرحله اگر شخص امتیاز 67 به بالا را کسب کند اصطلاحا واجد شرایط اخذ ویزای راه ورود سریع کاری کانادا شده و وارد استخر امتیاز بندی می شوند.

پس از ورود از طریق سیستم محاسبه دیگر فرد باید برای خروج حداقل 600 امتیاز از 1200 تا را کسب کند. هر سال به بیش از 300000 نفر مجوز کار در کانادا اعطا می شود. این یک فرصت بزرگ برای کارگران خارجی است که به دنبال ایجاد یک زندگی بهتر هستند. متقاضیان باید مدارکی را نشان دهند که واجد شرایط پذیرش پیشنهادی شغلی از کانادا هستند ویزای مجوز کار کانادا برای کارگران موقت، فارغ التحصیلان خارجی از دانشگاه های کانادا، تاجران و سایر افرادی که نیاز به کار در کانادا دارند ایده آل است.

نرخ بیکاری در کانادا

مشاغل درمانی در کانادا

با توجه به سنین جمعیت، پیش بینی می شود رشد زیادی در بخش مراقبت های بهداشتی بوجود آید.امور پرستاری و مراقبتی، خدمات در بیمارستان ها، کلینیک ها، خانه های پرستاری و دیگر محیط ها در چند سال آینده در کانادا رشد چشم گیری خواهند کرد. مدیران مراقبت های بهداشتی، حقوق و دستمزد متوسط $95000 (دلار) در سال دریافت می کنند، اما این موضوع بسته به نوع خدمات، متفاوت است.

مشاغل مدیریتی از بهترین مشاغل کانادا

این کار شامل گرفتن پست در بخش ادارات دولتی و یا هیئت مدیره شرکت های خصوصی و مدیریت منابع انسانی می شود. حوزه مسئولیت شامل استخدام، آموزش، مذاکره جمعی با اتحادیه ها و مدیریت مالی است. کارمندان این حوزه باید حداقل مدرک لیسانس از دانشگاه های معتبر داشته باشند. البته این مدرک لیسانس بایستی در رشته مربوطه مانند مدیریت کسب و کار، روابط تجاری یا تجارت بین الملل باشد، همچنین برای دریافت این کار چند سال تجربه در منابع انسانی نیز مورد نیاز است. حقوق و دستمزد مديران منابع انسانی 94000$ (دلار) در سال است. متأسفانه این زمینه در 5 سال گذشته کاهش یافته است و از طرفی چنین مشاغلی کمتر در اختیار مهاجران قرار میگیرد، با این حال 6% یا کمتر از این میزان از مهاجران به چنین مشاغلی مشغول هستند.

سرپرست امور نفت و گاز در کانادا

افرادی که در این حوزه کار می کنند، کارگران حفاری نفت و گاز را مدیریت می کنند. وظایف این شغل ممکن است شامل برنامه ریزی، حل مسائل و تصمیم گیری هایی در خصوص استخدام نیروهای جدید باشد. شما به همراه یک دوره آموزشی و مدرک لیسانس مرتبط و دیپلم دبیرستان نیاز دارید. شما نمی توانید به یکبار سرپرست امور نفت و گاز شوید، ابتدا باید بیش از چندین سال تجربه در زمینه میدان های نفتی و گازی داشته باشید. حقوق ماهانه برای سرپرستان حفاری نفت و گاز 85000$ (دلار) است.

مشاغل مدیریتی از بهترین مشاغل کانادا

مکانیک آسانسور در کانادا

افرادی که در این حوزه کار می کنند، معمولا به تولید، نصب تجهیزات، مشکلات عیب یابی و نگهداری پیشگیرانه، تعمیر پله برقی ها و آسانسورها می پردازند. برای انجام این شغل احتمالا علاوه بر مدرک دیپلم دبیرستان به یک برنامه کارآموزی 6 تا یک ساله نیاز دارید. در کبک و آلبرتا، صدور گواهینامه تجاری نیز مورد نیاز است. حقوق متوسط برای مکانیک آسانسور 81000$ (دلار) در سال است. این حوزه کاری هم اکنون در حال رشد است، بیشتر افرادی که به عنوان مکانیک آسانسور کار می کنند بعد از 5 سال سابقه می توانند ترفیع درجه به سرپرست کارگاه های تولیدی نیز دست یابند. با این حال، تا سال 2024، دولت پیش بینی می کند که شمار شغلی این مورد بیشتر نیز خواهد و افراد بیشتری برای پذیرفتن این شغل نیاز است.

شغل معلمی از بهترین مشاغل کانادا

معلمان مدرسه، مدرسان موسسات آموزشی و سایر کارکنان مدارس ابتدایی و متوسطه از شغل های بی حاشیه و راحت در کاناداست. برای این پست به مدرک لیسانس در رشته تحصیلی مرتبط و شاید مدرک کارشناسی ارشد نیاز باشد. پس از آن، به عنوان مدیر مدرسه نیاز به تجربه چند ساله خواهید داشت. حقوق و دستمزد مدرسان و مدیران مدرسه 100000$ (دلار) است. این زمینه در 5 سال گذشته رشد بسیار کمی وجود داشته است؛ فقط 1% پست مدیران مدرسه و مدیران موسسات آموزشی در کانادا نسبت به سال 2013 افزایش داشته است. با این حال، تا سال 2024، دولت پیش بینی می کند که پتانسیل شغلی بیشتری نسبت به گذشته ایجاد خواهد شد.

محقق درمانگر در کانادا

درمانگران بیماری، مسئولیت های شغلی خاصی دارد که ممکن است شامل برنامه های مداخله ای برای رسیدگی به نیازهای مشتریان در حوزه درمان آنان، نگهداری و بررسی سوابق پزشکی شخص بیمار و نظارت بر پرسنل پشتیبانی باشد. برای این کار شما به مدرک دانشگاهی تخصصی نیاز دارید و برای پذیرش و کسب مجوز این شغل امتحان صدور گواهینامه ملی یا ایالتی برگزار می شود. برخی از درمانگران شغلی، آموزش و تجربه بیشتری برای تبدیل شدن به متخصصان حرفه ای دریافت می کنند و به طبع حقوق بیشتری نیز برای آنان لحاظ می شود، ولی میانگین حقوق و دستمزد برای درمانگران محقق 82000$ (دلار) در سال است.

در این نوشته مشاغل برتر و پر سود در کانادا مورد بررسی قرار گرفت. البته طبق آخرین بررسی ها حدود 25 شغل پر درآمد در کانادا وجود دارد که مهاجران نیز می توانند به آن مشاغل دست یابند. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات در خصوص این مشاغل جهت مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای کاری کانادا هستید، می توانید نوشته های بعدی این سایت را دنبال نمایید و یا با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایید.

سوالات پرتکرار در خصوص بهترین مشاغل کانادا

برخی از سوالات پرتکرار در خصوص مشاغل کانادا عبارتند از:

 • بهترین مشاغل کانادا کدامند؟ مدیریت تحقیقات علمی، مدیریت مهندسی، لوله کشی، مهندسی معدن، مهندسی it، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق تمامی گرایش ها، مهندسی الکترونیک، مهندسی مکاترونیک و مکانیک، دندانپزشک، پرستاری، پزشک
 • کدام شغل ها بالاترین درآمد را دارند؟ تحلیل گران امنیت و اطلاعات با متوسط حقوق 66000$ (دلار)، پرستاران با متوسط حقوق 66000$ (دلار)، حفار نفت و گاز با متوسط حقوق 69000$ (دلار)، وکلا با متوسط حقوق 76000$ (دلار)، دندانپزشکان با متوسط حقوق 104000$ (دلار)، پزشکان با متوسط حقوق 116000$ (دلار).
 • رایج ترین مشاغل در کانادا کدامند؟ رایج ترین مشاغل در کل در کانادا فروشندگان خرده فروشی، مدیران خرده فروشی و عمده فروشی، دستیاران اداری، میزبان پیشخوان غذا، مشاغل آشپزخانه و صندوق دار بود.
 • میلیونرها در کانادا دارای چه مشاغلی هستند؟ پزشکان، سرمایه گذاران در بانک، مشاورین املاک و مستغلات، وکلا، مهندسین، ورزشکاران.
 • سرگرم ترین مشاغل در کانادا کدام هستند؟ مزرعه داری، هکرها، مربی رانندگی، تدوین، شیرینی فروشی و کیک پزی، طراح اسباب بازی.
4.2/5 - (5 امتیاز)

20 دیدگاه برای “بهترین مشاغل کانادا

 1. علی گفت:

  سلام من لیسانس الکترونیک دارم .7 سال هم سابقه کار در مترو دارم گواهینامه رانندگی قطار مترو هم دارم
  ایا ویزای کاری برای من در کانادا یا کشورهای دیگه ممکن هس؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای کار در کشور آلمان این امکان وجود داره لطفا مقاله کار در آلمان با مدرک دیپلم رو مطالعه نمایید

 2. hasan6617 گفت:

  سلام خسته نباشین. ببخشین من هم مدرک اتشنشانی دارم هم مدرک hse خواستم بدونم با این مدارک میشه ویزای کار در کانادا رو دریافت کرد.
  مدرک دانشگاهی لیسانس هم دارم

  1. داوری گفت:

   سلام
   اگر در زمینه HSE سابقه کار دارید باید دعوتنامه کاری داشته باشید یا در روش اکسپرس انتری امتیاز جمع آوری کنید
   برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 3. hasan6617 گفت:

  سلام خسته نباشین. ببخشین من هم مدرک اتشنشانی دارم هم مدرک hse خواستم بدونم با این مدارک میشه ویزای کار در المان رو دریافت کرد.
  مدرک دانشگاهی لیسانس هم دارم

  1. داوری گفت:

   سلام
   بزرگوار در تمام مقالات دیگه ای که این سوال رو پرسیدید هم خدمتتون عرض کردم که باید دعوتنامه کاری داشته باشید یا در روش اکسپرس انتری امتیاز بیارید
   برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 4. علی گفت:

  سلام من لیسانسور اسانسور و پله برقی دارم ۱۵ سالم سابقه کار دارم ۳۲ سال سن یه پیشنهاد خوب به من میکنید

  1. داوری گفت:

   سلام
   در حال حاضر بهترین کشور برای کار شما کشور آلمانه لطفا مقاله ویزای کار آلمان رو مطالعه کنید

 5. رضا صفیاری گفت:

  سلام من رشته ام آسانسوره اگه بخوام با مهندسی به کانادا سفر کنم باید اونجا کار آموز باشم یا نه????

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب شما باید برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام نمایید و البته باید شرایط سن سابقه کار مدرک تحصیلی مدرک زبان جاب آفر و … بررسی شود برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 6. نازنین گفت:

  عرض سلام وخسته نباشید من کارشناس بیهوشی هستم و۱۵ سال سابقه کار دارم مدرک زبان دارم اما آلمانی نه
  می خواستم بدونم با زبان انگلییی میشه اونجا کار پیدا کرد واگر نمیشه زبان آلمانی تو چه سطحی باید باشم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما زبان آلمانی برای کشور کانادا؟

   1. رضا صفیاری گفت:

    سلام من رشته ام آسانسوره اگه بخوام با مهندسی به کانادا سفر کنم باید اونجا کار آموز باشم یا نه????

    1. ف.فرجی گفت:

     سلام و عرض ادب شما باید برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام نمایید و البته باید شرایط سن سابقه کار مدرک تحصیلی مدرک زبان جاب آفر و … بررسی شود برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 7. Abdollah گفت:

  سلام خسته نباشید من ۲۸ سالمه و در دکوراسیون داخلی حرفه ای هستم ولی دیپلم دارم زبان انگلیسی هم تا حدودی بلدم،به نظرتون میتونم ویزای کار المان بگیرم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان شما باید سن زیر ۴۰ باشه حداقل مدرک لیسانس حداقل ۳ سال سابقه کار مرتبط با رشته و مدرک کارشناسی داشته و دانش زبان در سطح b1 آلمانی تا بتونید اقدام کنید برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 8. محمدرضا گفت:

  سلام مهندس خسته نباشین
  من لیسانس ای تی ۷ سال سابقه کار دارم ، و مدرک بین المللی تعمیرات لپ تاب و کامپیوتر هم دارم و در حال حاضر دوره سیسکو هم شروع میشه
  ایا میتونم برای ویزای کاری المان اقدام کنم ؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان شما باید سن زیر ۴۰ باشه حداقل مدرک لیسانس حداقل ۳ سال سابقه کار مرتبط با رشته و مدرک کارشناسی داشته و دانش زبان در سطح b1 آلمانی تا بتونید اقدام کنید

 9. سعید گفت:

  سلام. مهندسی برق که میگن توی کانادا تقاضای زیادی داره؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما بله جز مشاغل مورد نیاز کانادا و اروپا هست برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *