ویزای مسافرتی امارات

بهترین مناطق دبی

بهترین مناطق دبی

شناخت بهترین مناطق دبی به متقاضیانی که قصد مهاجرت و حتی گردشگری در این شهر را دارند کمک می کند تا بهترین محل را برای زندگی و بازدید انتخاب کنند. شهر دبی از طریق رودخانه (خور دبی) به 2 بخش دیره و بر تقسیم شده است. بخش دیره در شمال شهر دبی بوده که بافتی سنتی دارد و بازارهای این شهر در آن منطقه جای گرفته اند. بخش جنوبی دبی بر نامیده می شود که بسیار مدرن و لوکس است و بیشتر برج ها و ساختمان های تجاری در این منطقه دیده می شوند. در ادامه به معرفی بهترین مناطق دبی می پردازیم، مقاله ای که مطالعه می کنید توسط کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به نگارش در آمده است.

  • شرایط زندگی در دبی چیست؟
  • مزایای زندگی در دبی چیست؟
  • بهترین مناطق شهر دبی برای زندگی دانشجویی کدامند؟
  • بهترین مناطق دبی برای خرید کدامند؟
  • بهترین مناطق دبی برای زندگی کم هزینه کدامند؟
  • بهترین مناطق دبی برای زندگی لاکچری کدامند؟

جمیرا یکی از بهترین مناطق دبی

یکی از محله های مسکونی در شهر دبی که بسیار محبوب است، جمیرا نام دارد. در این منطقه ویلاهای بسیار زیبایی وجود دارد که بیشتر ساکنان آن از آسیا شرقی و اروپا هستند همچنین ایرانیان زیادی در این منطقه ساکن می باشند. ویلاهای منطقه جمیرا بخشی از جاذبه های گردشگری شهر دبی محسوب میشوند. بخش جنوبی ساحل جمیرا به ساحل شیکاگو معروف است، هتل های لوکس و مجللی مثل: برج العرب، القصر، دارالمصیف و مینا السلام در منطقه جمیرا قرار گرفته اند.

معرفی محله بردبی

مهمترین و اصلی ترین منطقه در شهر دبی، منطقه بردبی است که بافتی کاملا مدرن دارد به طوری که به عنوان منطقه توریستی شهر دبی معرفی می شود. اغلب ساختمان های سر به فلک کشیده و مدرن در محله بردبی جای گرفته اند و قطعا گردشگران برای بازدید از این ساختمان ها و اقامت در هتل های لوکس آن به این منطقه مراجعه می کنند. علاوه بر این مراکز خرید بسیاری در سطح این منطقه دیده می شود. در واقع باید گفت شهر دبی قسمت عمده ای از زیبایی و شهرت خود را مدیون منطقه بردبی است.

معرفی منطقه دبی مارینا

در منطقه مارینا کانالی با طول 3 کیلومتر ساخته شده است که از دریای خلیج فارس به سمت خشکی کشیده شده است. در اطراف این کانال برج های مسکونی زیادی دیده می شود که تخمین زده می شود حدود 120000 نفر در این برج ها زندگی کنند. در منطقه دبی ماریتا مرکز خرید بزرگی با نام دبی ماریتا مال وجود دارد که می توانید در آن جا به خرید و تفریح بپردازید. چیزی که باعث مدرن شدن این منطقه شده است وجود برج ها و آسمان خراش ها می باشد. با توجه به اینکه این منطقه در نزدیکی محله جبل علی است گردشگران می توانند به راحتی به پارک آبی وایلد وادی (بزرگترین پارک آبی دبی) دسترسی داشته باشند.

میردیف از بهترین مناطق دبی

میردیف از بهترین مناطق دبی

یکی دیگر از مناطق مسکونی شهر دبی محله مردف یا میردیف است که ساکنان آن اروپایی ها، اعراب اماراتی و غیر اماراتی و شهروندان جنوب آسیا هستند. محله میردیف به واسطه مناطق تجاری به سایر نقاط شهر متصل می شود. در این منطقه محله ها دیوار کشی شده اند و همگی دارای در ورودی هستند، اکثر ویلاها در این منطقه که به سبک اروپایی ساخته شده اند متعلق به شخص خاص و خصوصی است. منطقه میردیف جزء مناطق جوان شهر دبی است و در نزدیکی فرودگاه دبی جای گرفته است. اگر قصد سفر به کشور امارات را دارید و قصد دارید اطلاعاتی در خصوص مناطق گردشگری این کشور کسب کنید به مطالعه مقاله جاذبه های تفریحی امارات بپردازید.

جبل علی از بهترین مناطق دبی

این منطقه در حال حاضر به عنوان بزرگترین بندر خاورمیانه شناخته می شود، جبل علی در ابتدا روستایی کوچک بود که به سرعت پیشرفت کرد و تبدیل به شهرک بندری شد. این بندر در 35 کیلومتری شهر دبی جای گرفته است و دارای جمعیتی بالغ بر 32000 نفر است. فرودگاه فعال آل مکتوم در این منطقه جای دارد، نیروگاه برق جبل علی واقع شده در این منطقه نقش بزرگی در تامین برق شهر دبی دارد. جبل علی به عنوان یک منطقه صنعتی شناخته می شود که دارای بزرگترین بندر ساخته شده توسط دست بشر است. طول ساحل جبل علی 15 کیلومتر است که در موازات خلیج فارس جای گرفته است، گردشگران می توانند در این ساحل به تماشا برج العرب بپردازند.

معرفی بستاکیا به عنوان یکی از بهترین مناطق دبی

این منطقه هم اکنون با نام محله الفهیدی شناخته می شود، بستاکیا در قرن 19 میلادی توسط ایرانیان مقیم در شهر دبی پایه گذاری شد که عموما خانه تجار و و ثروتمندان ایرانی بود که به تجارت منسوجات و مروارید مشغول بودند. امروزه از این محله با نام شهر قدیم دبی یا محله قدیمی یاد می شود. در این منطقه ساختمان های آهکی و مرجانی زیادی وجود دارد که برای ساخت آن ها مرجان ها و پوست سخت موجودات خلیج را با آهک به یکدیگر متصل کرده اند. قلعه نظامی الفهیدی در این منطقه جای گرفته است که با عمره 1700 سال قدیمی ترین سازه دست ساز در امارات متحده عربی است. علاوه بر این سازه ها در این منطقه می توانید از گالری هایی با آثار هنرمندان برجسته عربی دیدن کنید.

به متقاضیانی که قصد مهاجرت به شهر دبی و اقامت در این شهر را دارند پیشنهاد می شود برای اطلاع از روش های مهاجرت به این شهر به مطالعه مقاله مهاجرت به دبی بپردازند. متقاضیان گرامی می توانند برای کسب اطلاعات تخصصی در خصوص مهاجرت و اخذ انواع ویزاهای معتبر در جهان همه روزه با وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار کنند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.