مهاجرت به کشور کانادا

بهترین وکیل مهاجرت کانادا

بهترین وکیل مهاجرت کانادا

مهاجرپذیرترین و در عین حال پرطرفدارترین کشور بی شک کانادا است که قوانینی وضع نموده تا افراد متخصص و همچنین سرمایه گذارهای خارجی بتوانند در ازای کمک به اقتصاد کانادا اقامت این کشور را به دست آورند. منتهی کمک گرفتن از بهترین وکیل مهاجرت کانادا یکی از اساسی ترین و مهم ترین گام هایی است که متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا باید مدنظر داشته باشند. چراکه وکیل مهاجرت کانادا با تمامی قوانین مهاجرتی آشنا است و با آگاهی از این که چه عواملی شانس ویزا شدن را بالا می برد یا چه مسائلی سبب می شود درخواست ویزای فرد توسط دولت کانادا رد شود، به موکلین خود یاری می رساند. در این مقاله که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است راجع به بهترین وکیل مهاجرت کانادا اطلاعاتی ارائه شده است.

  • شرایط مهاجرت به کانادا چیست؟
  • آیا در مسیر مهاجرت به کانادا باید از وکیل استفاده کرد؟
  • مزایای استفاده از وکیل در مسیر مهاجرت به کانادا چیست؟
  • وکیل چه مسئولیت هایی را در پروسه مهاجرت به کانادا طی می کند؟
  • آیا مهاجرت به کانادا با وکیل تضمین شده است؟

آشنایی با حقوق مهاجرت

حقوق مهاجرت در کانادا یکی از متغیرترین حوزه های علم حقوق است و نتیجتا وکلای مهاجرتی ملزم هستند مدام دانش خود را به روز نمایند. موکلین از وکلای مهاجرت در خصوص ثبت شرکت، آغاز استارت آپ ها، مهاجرت خانوادگی به کانادا و… یاری می گیرند. وکلای مهاجرتی نیز در خصوص تاثیرات قوانین مهاجرتی بر استارت آپ ها و شرکت هایی که توسط خارجی ها قرار است در خاک کانادا به ثبت رسد نظرات خود را ارائه می کنند تا موکلین آن ها با دید باز تصمیم گیری کنند و کم ترین میزان ریسک متوجه تجارت و سرمایه آن ها گردد.

در کنار وکلای مهاجرتی، مشاورین مهاجرت نیز متقاضیان اخذ اقامت کانادا را راهنمایی می کنند البته اشخاصی که بخواهند به عنوان یک مشاور یا وکیل مهاجرتی از سوی دولت کانادا نیز تایید شوند باید دیپلم مهاجرتی (IMCD) اخذ نمایند. به این منظور لازم است در دوره های آموزشی مربوطه شرکت کنند و در نهایت در آزمون Entry-to-Practice نمره قبولی اخذ نمایند. این گروه از افراد همچنین می توانند در سمینارها و وبینارهای متعددی چه آنلاین و چه حضوری شرکت نمایند تا تعداد ساعات CPD آن ها تکمیل گردد. فارغ التحصیلان دوره های IMCD به عنوان مشاورین RCIC (Regulated Canadian Immigration Consultants) می توانند چه به صورت فردی و چه با کار در شرکت های حقوقی یا سازمان های دولتی در زمینه حقوق مهاجرت به کانادا فعالیت کنند.

چه اشخاصی را میتوان بهترین وکیل مهاجرت کانادا دانست؟

اصطلاح ICCRC مخفف عبارت The Immigration Consultants of Canada Regulatory Council به معنای مشاورین مهاجرتی عضو شورای قانونمند کانادا می باشد. این مجمع توسط قانون مهاجرت و محافظت از پناهندگان (Immigration and Refugee Protection Act) و همچنین قانون شهروندی (Citizenship Act) ایجاد شده است. به این ترتیب اشخاصی که در خصوص مهاجرت و اخذ تابعیت کانادایی فعالیت می کنند تحت قوانین کانادایی قرار می گیرند حتی در صورتی که خارج از کانادا واقع شده باشند.

اجازه کار بهترین وکیل مهاجرت کانادا

تمامی اشخاص برای این که بتوانند برای کمک به خارجی ها در زمینه مهاجرت به کانادا فعالیت کنند باید از یکی از گروه های زیر باشند:

  • وکلای مجاز به فعالیت و عضو انجمن Canadian Provincial and territorial law society در کشور کانادا (به جز وکلای خود کشور کانادا، سایرین این اجازه را ندارند)
  • اعضای نوتری (Notary) در استان کبک کانادا که عضویت Chambre des Notaire du Quebec را داشته باشند.
  • مشاورین مهاجرتی عضو شورای قانونمند کشور کانادا (ICCRC)

اجازه کار بهترین وکیل مهاجرت کانادا

شانس اخذ ویزا توسط بهترین وکیل مهاجرت کانادا

وکلا و مشاورینی که پیش تر ذکر شدند اجازه کار در عرصه حقوق مهاجرت کانادا را دارند منتهی لازم به ذکر است که حتی این افراد نیز به هیچ وجه نمی توانند اخذ ویزا را تضمین کنند. البته در قراردادی که بین وکیل یا مشاور مهاجرتی و موکل منعقد می شود می توان به این نکته اشاره نمود که در صورت رد شدن پرونده بخشی از حق الوکاله عودت داده شود ولی صدور ویزا از سوی دولت کانادا است و به همین دلیل هیچ شخصی مجاز نیست اخذ ویزا را تضمین کند یا بیان کند که با فرد با نفوذی در سفارت و غیره ارتباط دارد.

مهاجرت به کانادا در سال 2022

همان طور که پیش تر اشاره شد کانادا کشور مهاجرپذیری است که به دلایل مختلف از جمله داشتن اقتصاد قدرتمند و فرصت های شغلی زیاد در پی آن است تا به افراد متخصص از سرتاسر دنیا که تمایل به زندگی در کانادا دارند، اقامت دهد. این مسئله که یکی از زبان های رسمی در کانادا انگلیسی است نیز بر تعداد طرفداران آن افزوده است منتهی لازم به ذکر است از میان تمامی راه های مهاجرت به کانادا از جمله اخذ ویزای استارت آپ، ویزای کاری کانادا وغیره  تحصیل در کانادا در حال حاضر عملی ترین و کم ریسک ترین شیوه مهاجرت به این کشور است. چراکه ویزای استارت آپ کانادا یا سایر پروسه های سرمایه گذاری با ریسک از دست رفتن سرمایه رو به رو است خصوصا برای کسانی که ابتدائا اقامت این کشور را ندارند و با نقاط مثبت و منفی بازار کار کانادا آشنا نیستند.

ویزای کاری کانادا (Express Entry) نیز از آن جایی که از همان ابتدا منجر به اخذ اقامت دائم یا (PR (Permanent Residence می شود نیازمند داشتن رزومه خیلی قوی از جمله پیشنهاد شغلی از کانادا، سابقه زندگی و تحصیل در کانادا، آیلتسی که تمامی مهارت های آن 7 باشد و… است. در این میان تحصیل کودکان زیر 18 سال سالیانه تنها 20000$ تا 45000$ (دلار کانادا) هزینه دربرخواهد داشت و منجر به اخذ ویزای 5 ساله ای برای والدین می شود. دانشجویانی که در این کشور تحصیل می کنند نیز با توجه به رشته انتخابی، نوع دانشگاه و مقطع تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) سالیانه به طور متوسط بین 14000$ تا 20000$ (دلار کانادا) شهریه پرداخت می کنند. منتهی علاوه بر این که خود دانشجو در کانادا اجازه کار پاره وقت خواهد داشت، می تواند برای همسر خود نیز تقاضای ویزای همراه کند.

مزایای مهاجرت به کانادا

کانادا یکی از توسعه یافته ترین کشورهای دنیا است که اگرچه نظام تحصیلی رایگان ندارد اما هم شهریه مدارس و دانشگاه های آن و هم هزینه های زندگی در آن نسبت به غالب کشورهای انگلیسی زبان دنیا از جمله ایالات متحده آمریکا، انگلستان و نیوزیلند پایین تر می باشد. در سال های گذشته نرخ بیکاری در این کشور همواره حدود 5% بوده است منتهی در آوریل سال 2022 به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی برخی مشاغل نرخ بیکاری در این کشور به حدود 7% رسیده است. هرچند با این وجود کانادا همچنان جزو کشورهایی به حساب می آید که شرایط بازار کار آن ایده آل است و به دلیل بالا بودن تعداد مهاجران، کارفرمایان غالبا در استخدام افراد تبعیض قائل نمی شوند و تنها نکته ای که مدنظر قرار می دهند توانایی ها و تخصص فرد است. در نمودار ذیل نرخ بیکاری کانادا با چند کشور دیگر مقایسه شده:

نمودار مقایسه نرخ بیکاری در کانادا و چند کشور دیگر

در حالی که هزینه زندگی در ایالات متحده آمریکا ماهیانه 1800$ تا 2000$ (دلار آمریکا) است، زندگی در کانادا ماهیانه حدود 1300$ (دلار کانادا) هزینه دارد هر چند دانشجویان با تهیه خوابگاه می توانند این هزینه ها را به ماهیانه 900$ (دلار کانادا) نیز برسانند. در نمودار زیر مشخص شده که چه درصدی از هزینه های زندگی در کشور کانادا به چه مقوله ای اختصاص داده شده است:

نمودار چگونگی توزیع هزینه های زندگی در کانادا

اجاره آپارتمان یک خوابه در کانادا ماهیانه حدود 1300$ (دلار کانادا) می باشد. کانادا کشور ایده آلی برای مهاجرت است اما قوانین مهاجرتی آن پیچیدگی های زیادی دارد پس کسانی که بخواهند درصد موفقیت پرونده مهاجرتی خود را بالا ببرند باید از طریق بهترین وکیل مهاجرت کانادا اقدام کنند؛ متقاضیان مهاجرت می توانند به این منظور با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *