مهاجرت

بهترین پاسپورت دنیا

بهترین پاسپورت دنیا

در این مقاله هموطنان عزیز را با بهترین پاسپورت دنیا در سال 2021 آشنا می کنیم تا آنها را در انتخاب کشور مقصد مهاجرتی خود راهنمایی نماید. به طور معمول کشورهایی که بیشترین قدرت و اعتبار پاسپورت را دارند متقاضیان بیشتری نسبت به سایر کشورها خواهند داشت. همین طور آگاهی از پایین ترین اعتبار پاسپورت نیز به افراد کمک می کند تا انتخابی درستی داشته باشند. ما در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است سعی نموده ایم شما را با بهترین پاسپورت دنیا، رتبه بندی کشورهای گوناگون در اعتبار پاسپورت در سال جدید و موارد دیگر آشنا نمائیم.

  • بهترین پاسپورت دنیا در سال 2021 متعلق به کدام کشور است؟
  • آیا با داشتن پاسپورت دوم می توان به بهترین کشورهای دنیا بدون اخذ ویزا سفر داشت؟
  • مزایا و امتیازات اخذ پاسپورت دوم چیست؟

عوامل متفاوتی می تواند در اعتبار یک پاسپورت دخیل باشد که ما هم سعی نموده ایم در این نوشتار از جنبه های متفاوتی اعتبار پاسپورت بهترین کشورهای دنیا را مقایسه نمائیم. در این خصوص می توان گفت شما می توانید با داشتن پاسپورت های کشورهای معتبر به بهترین کشورهای دنیا بدون اخذ روادید سفر کنید.

بهترین پاسپورت دنیا (passport)

پاسپورت (passport) یا گذرنامه از مدارک شناسایی رسمی افراد و سند هویتی بین المللی می باشد که دولت برای شهروندانش صادر می کند. اولین پاسپورت جهان مربوط به اواخر قرن 19 میلادی و متعلق به کشور انگلیس می باشد، هنری پنجم پادشاه کشور انگلیس برای شناسایی انگلیسیان در تمام جهان و تسهیل سفر اتباع خود به سایر کشورها اقدام به درست کردن پاسپورت برای مردم خود نمود که این پاسپورت تنها یک برگ داشت و با گذشت زمان باقی کشورها اقدام به درست کردن پاسپورت کردند و امروزه این مدرک به یکی از مهمترین مدارک برای هر انسان تبدیل شده است.

بهترین پاسپورت دنیا در میان کشورها

اعتبار یک پاسپورت به تاثیر آن روی ارتباط میان کشورها و سفر شهروندان به کشورهای دیگر بدون اخذ ویزا باز می گردد. پاسپورت امارات، پاسپورت آلمان، سنگاپور و کره جنوبی در حال حاضر در سال 2021 قدرتمندترن پاسپورت های جهان هستند. با پاسپورت برتر امارات متحده عربی می توان آزادانه به 118 کشور دنیا سفر نمود. دومین پاسپورت معتبر دنیا مربوط به کشور آلمان می باشد که با این پاسپورت هم می توان به 128 کشور جهان بدون ویزا سفر کرد. در رده سوم ارزشمندترین پاسپورت ها فنلاند قرار دارد که با پاسپورت این کشور می توان به 127 کشور جهان آزادانه سفر کرد. نمودار زیر نشانگر رده بندی بهترین پاسپورت های جهان بر طبق گزارش PASSPORT INDEX می باشد:

مقایسه امتیازات بهترین پاسپورت های جهان

همان طوری که در نمودار فوق نیز مشاهده می شود، رتبه اول از آن امارات متحده عربی بوده و رتبه دوم مشترکا متعلق به آلمان، فنلاند، لوکزامبورگ و اسپانیا است و بالاخره رتبه سوم مشترکا متعلق به دانمارک، هلند، اتریش، پرتغال، سوئیس، ایرلند، کره جنوبی و آمریکا است. شوربختانه پاسپورت کشور ایران جزء پاسپورت های ضعیف دنیا است و در رتبه 85 جهانی قرار دارد و شهروندان ایرانی بدون اخذ ویزا می توانند فقط به 10 کشور سفر نمایند. در آخر عنوان بی اعتبارترین پاسپورت بین کشورها مربوط به کشور افغانستان (رتبه 90) می باشد که با این پاسپورت فقط می توان به 5 کشور جهان بدون ویزا سفر کرد.

10 کشور برتر با بالاترین اعتبار پاسپورت 2021

در جدول زیر نیز به اسامی 10 کشور برتر با بالاترین اعتبار پاسپورت در سال 2021 پرداخته می شود. علاوه به بررسی رتبه کشورها در خصوص اعتبار پاسپورت نیز به تعداد کشورهای که بدون اخذ ویزا به آن ها می توان سفر نمود اشاره شده است.

تعداد کشورهایی که بدون اخذ ویزا به آن دسترسی دارند کشور رتبه
118 امارات متحده عربی 1
128، 127، 127، 127 آلمان، فنلاند، لوکزامبورگ و اسپانیا 2
127 الی 119 دانمارک، هلند، اتریش، پرتغال، سوئیس، ایرلند، کره جنوبی و آمریکا 3
131 الی 122 سنگاپور، سوئد، فرانسه، بلژیک، ایتالیا، مالت، نروژ، یونان و ژاپن 4
124 الی 113 جمهوری چک، لهستان، مجارستان، لیتوانی، اسلواکی، بریتانیا، کانادا و نیوزلند 5
122 الی 111 اسلونی، استونی، لیتونی، ایسلند و استرالیا 6
122 الی 115 قبرس، رومانی، مالزی و بلغارستان 7
118 الی 112 لیختن اشتاین، کرواسی و موناکو 8
112 و 111 برزیل و شیلی 9
110 آرژانتین 10

بهترین پاسپورت دنیا در میان کشورها

10 کشور آخر با اعتبار پایین پاسپورت در سال 2021

در جدول زیر نیز به اسامی 10 کشور با اعتبار پایین پاسپورت در سال 2021 پرداخته می شود. متاسفانه پاسپورت ایران در این لیست قرار داشته و جزء ضعیف ترین پاسپورت های بین المللی به حساب می آید. در اینجا علاوه به بررسی رتبه کشورها در خصوص اعتبار پاسپورت نیز به تعداد کشورهای که بدون اخذ ویزا به آن ها می توان سفر نمود اشاره شده است.

تعداد کشورهایی که بدون اخذ ویزا به ان دسترسی دارند کشور رتبه
10 کره شمالی 84
11 سودان 86
10 ایران 85
13 فلسطین 86
11 یمن 87
10 سومالی
9 پاکستان 88
8 سوریه 89
6 عراق 89
5 افعانستان 90

نکاتی در ارتباط با بهترین پاسپورت دنیا

پاسپورت محدودیت سنی ندارد و از نوزادان تا افراد سالمند اجازه دریافت گذرنامه را دارا می باشند. بهتر این است که هر فرد به طور جداگانه برای خروج از کشور یک پاسپورت مستقل داشته باشد. فرد پس از ارسال مدارک مربوطه و انجام مصاحبه حضوری می تواند پاسپورت خود را دریافت نماید. پاسپورت فرد هنگام خروج از کشور مورد نظرش باید حداقل 3 تا 6 ماه اعتبار داشته باشد (بهتر است 6 ماه باشد) به طور مثال کشورهای ترکیه، تایلند، مصر و برزیل نیاز به اعتبار 6 ماهه دارند یا کشورهای آفریقای جنوبی و نیوزلند به یک ماه اعتبار نیاز دارند. پاسپورت اعتباری 5 ساله دارد و غیر قابل تمدید می باشد.

اخذ پاسپورت دوم از طریق سرمایه گذاری یکی از مهم ترین اهداف اشخاص متقاضی در خصوص حق اقامت در یکی از کشورها محسوب می گردد. سرمایه گذارانی که تمایل به انجام این روند دارند می بایست با در نظر گرفتن شرایط سرمایه گذاری در کشور مقصد، نسبت به این امر اقدام نمایند. کارشناسان موسسه سفیران مفتخر به راهنمایی متقاضیان در خصوص طرق کم هزینه تر مهاجرت برای اشخاص نیز می باشد.

در مقاله فوق به معتبرترین و بهترین پاسپورت دنیا در سال 2021 پرداخته شد، همان طور که بیان گردید طبق جدول ارائه شده کشورهای امارات متحده عربی، آلمان و فنلاند بالاترین اعتبار پاسپورت را در سطح بین المللی دارا میباشند به طوری که شهروندان این کشورها بدون نیاز به اخذ ویزا می توانند به بیش از 100 کشور جهان سفر نمایند و همین طور طبق جدول فوق به ترتیب به سایر کشورها پرداخته شد. شما می توانید برای انتخاب بهترین کشورها برای مهاجرت و همین طور انتخاب مناسب ترین روش متناسب با شرایط خود با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نموده و کشورها و مزایا و معایب آن ها را مورد بررسی قرار دهید.

سوالات پرتکرار در خصوص بهترین پاسپورت دنیا

افرادی که در طلب بهترین پاسپورت دنیا می باشند موارد زیر را مطرح می کنند:

  • بهترین پاسپورت دنیا برای دریافت کدام است؟ سازمان های مختلفی بر اساس شاخص های خود، پاسپورت های جهان را ارزیابی کرده اند که امارات و ژاپن معمولا جایگاه اول قدرتمندترین پاسپورت را به خود اختصاص داده اند.
  • پیش بینی بهترین پاسپورت سال 2021 چیست؟ بر اساس پیش بینی های صورت گرفته در آغاز سال 2021، سنگاپور بهترین پاسپورت دنیا را در اختیار خواهد داشت، آلمان و کره جنوبی دومین پاسپورت و ایتالیا و فنلاند سومین پاسپورت معتبر را به خود اختصاص خواهند داد.
  • وضعیت پاسپورت کانادا در میان قدرت های جهانی چگونه است؟ کانادا جایگاه ششم پاسپورت های قدرتمند جهان را در اختیار گرفته است.
  • بهترین پاسپورت های اروپایی مربوط به کدام کشورهاست؟ فنلاند و آلمان بهترین کشورهای اروپایی از نظر قدرت پاسپورت هستند.
  • برترین پاسپورت آسیایی متعلق به کدام کشورهاست؟ امارات متحده عربی، ژاپن، سنگاپور و کره جنوبی قدرتمندترین پاسپورت های آسیایی را در اختیار دارند.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.