مهاجرت

بهترین پاسپورت دنیا

بهترین پاسپورت در دنیا

در این مقاله با ارزش در امر مهاجرت به معرفی بهترین پاسپورت دنیا پرداخته ایم که شاید این موضوع برای متقاضیان در انتخاب کشور مقصد تاثیر گذار باشد. به طور معمول کشورهایی که بیشترین قدرت و اعتبار پاسپورت را دارند متقاضیان بیشتری نسبت به سایر کشورها خواهند داشت. همین طور آگاهی از پایین ترین اعتبار پاسپورت نیز به افراد کمک می کند تا انتخابی درستی داشته باشند. ما در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است سعی نموده ایم شما را با بهترین پاسپورت دنیا، رتبه بندی کشورهای گوناگون در اعتبار پاسپورت در سال 2019 و موارد دیگر آشنا نمائیم.

بهترین پاسپورت دنیا در سال 2019 متعلق به کدام کشور است؟

آیا با داشتن پاسپورت دوم می توان به بهترین کشورهای دنیا بدون اخذ ویزا سفر داشت؟

عوامل متفاوتی می تواند در اعتبار یک پاسپورت دخیل باشد که ما هم سعی نموده ایم در این نوشتار از جنبه های متفاوتی اعتبار پاسپورت بهترین کشورهای دنیا را مقایسه نمائیم. در این خصوص می توان گفت شما می توانید با داشتن پاسپورت های کشورهای معتبر به بهترین کشورهای دنیا بدون اخذ روادید سفر کنید.

بهترین پاسپورت دنیا (passport) 

پاسپورت (passport) یا گذرنامه از مدارک شناسایی رسمی افراد و سند هویتی بین المللی می باشد که دولت برای شهروندانش صادر می کند. اولین پاسپورت جهان مربوط به اواخر قرن 19 میلادی و متعلق به کشور انگلیس می باشد، هنری پنجم پادشاه کشور انگلیس برای شناسایی انگلیسیان در تمام جهان و تسهیل سفر اتباع خود به سایر کشورها اقدام به درست کردن پاسپورت برای مردم خود نمود که این پاسپورت تنها یک برگ داشت و با گذشت زمان باقی کشورها اقدام به درست کردن پاسپورت کردند و امروزه این مدرک به یکی از مهمترین مدارک برای هر انسان تبدیل شده است.

بهترین پاسپورت دنیا در میان کشورها

اعتبار یک پاسپورت به تاثیر آن روی ارتباط میان کشورها و سفر شهروندان به کشورهای دیگر بدون اخذ ویزا باز می گردد. پاسپورت آلمان، سنگاپور و کره جنوبی در حال حاضر در سال 2019 بیشترین قدرت و اعتبار را دارا می باشد که با این پاسپورت می توان به 161 کشور دنیا سفر نمود. دومین پاسپورت معتبر دنیا مربوط به کشورهای دانمارک، سوئد، فنلاند، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا و ژاپن می باشد که می توان بدون اخذ ویزا به 160 کشور مسافرت کرد.

سومین پاسپورت معتبر دنیا به چند کشور لوکزامبورگ، نروژ، هلند، بلژیک، اتریش، پرتغال و بریتانیا تعلق گرفت.

کشور ایران نیز با تغییرات هرچند اندک که از سال گذشته تاکنون در روابط خود لحاظ نمود رتبه 90 را دارا می باشد و شهروندان ایرانی بدون اخذ ویزا می توانند به 36 کشور سفر نمایند.

در آخر عنوان بی اعتبارترین پاسپورت بین کشورها مربوط به کشور افغانستان می باشد.

10 کشور برتر با بالاترین اعتبار پاسپورت 2019

در جدول زیر نیز به اسامی 10 کشور برتر با بالاترین اعتبار پاسپورت در سال 2019 پرداخته می شود. علاوه به بررسی رتبه کشورها در خصوص اعتبار پاسپورت نیز به تعداد کشورهای که بدون اخذ ویزا به آن ها می توان سفر نمود اشاره شده است.

تعداد کشورهایی که بدون اخذ ویزا به آن دسترسی دارند کشور رتبه
161 آلمان، سنگاپور، کره جنوبی 1
160 دانمارک، سوئد، فنلاند، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، ژاپن 2
159 لوکزامبورگ، نروژ، هلند، بلژیک، اتریش، پرتغال،

بریتانیا

3
158 سوئیس،  ایرلند، ایالات متحده آمریکا، کانادا 4
157 یونان 5
156 مالت، جمهوری چک، مالزی، استرالیا 6
155 نیوزیلند 7
154 مجارستان، ایسلند 8
153 اسلوونی، لهستان، لیتوانی، اسلواکی، لتونی 9
152 استونی 10

10 کشور آخر با اعتبار پایین پاسپورت در سال 2019

در جدول زیر نیز به اسامی 10 کشور با اعتبار پایین پاسپورت در سال 2019 پرداخته می شود. علاوه به بررسی رتبه کشورها در خصوص اعتبار پاسپورت نیز به تعداد کشورهای که بدون اخذ ویزا به آن ها می توان سفر نمود اشاره شده است.

تعداد کشورهایی که بدون اخذ ویزا به ان دسترسی دارند کشور رتبه
40 فلسطین، سودان جنوبی، کره شمالی 85
39 لبنان، لیبی، اتیوپی 86
38 سریلانکا، نپال، اریتره، یمن 87
37 سودان، بنگلادش 88
36 ایران 89
34 سومالی 90
32 سوریه 91
29 پاکستان 92
28 عراق 93
25 افعانستان 94

 

بهترین پاسپورت دنیا

نکاتی در ارتباط با بهترین پاسپورت دنیا

پاسپورت محدودیت سنی ندارد و از نوزادان تا افراد سالمند اجازه دریافت گذرنامه را دارا می باشند و بهتر این است که هر فرد به طور جداگانه برای خروج از کشور یک پاسپورت مستقل داشته باشد. فرد پس از ارسال مدارک مربوطه و انجام مصاحبه حضوری می تواند پاسپورت خود را دریافت نماید. پاسپورت فرد هنگام خروج از کشور مورد نظرش باید حداقل 3 تا 6 ماه اعتبار داشته باشد (بهتر است 6 ماه باشد) به طور مثال کشورهای ترکیه، تایلند، مصر و برزیل نیاز به اعتبار 6 ماهه دارند یا کشورهای آفریقای جنوبی و نیوزلند به یک ماه اعتبار نیاز دارند. پاسپورت اعتباری 5 ساله دارد و غیر قابل تمدید می باشد.

اخذ پاسپورت دوم از طریق سرمایه گذاری یکی از اصلی ترین و مهم ترین اهداف اشخاص متقاضی در خصوص حق اقامت و زندگی در یکی از کشورها محسوب می گردد. سرمایه گذاران و افراد متقاضی که تمایل به انجام این روند دارند می بایست با در نظر گرفتن شرایط سرمایه گذاری در کشور مقصد، نسبت به این امر اقدام نمایند. کارشناسان موسسه سفیران مفتخر به راهنمایی متقاضیان در خصوص طرق کم هزینه تر مهاجرت برای اشخاص نیز می باشد.

در مقاله فوق به معتبرترین و بهترین پاسپورت دنیا در سال 2019 پرداخته شد، همان طور که بیان گردید طبق جدول ارائه شده کشور آلمان، سنگاپور و کره جنوبی بالاترین اعتبار پاسپورت را دارا میباشند به طوری که شهروندان این کشورها بدون نیاز به اخذ ویزا می توانند به 161 کشور سفر نمایند و همین طور طبق جدول به ترتیب به سایر کشورها پرداخته شد. شما می توانید برای انتخاب بهترین کشورها برای مهاجرت و همین طور انتخاب مناسب ترین روش متناسب با شرایط خود با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نموده و کشورها و مزایا و معایب آن ها را مورد بررسی قرار دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 19 =