ویترین

به کجا مهاجرت کنیم؟

به کجا مهاجرت کنیم؟

یکی از مهمترین سوالاتی که برای اغلب متقاضیان مهاجرت به خارج مطرح می شود این سوال است که به کجا مهاجرت کنیم؟ پاسخگوئی به این سوال نیز چندان ساده و آسان نیست. اما تجربه چندین و چند ساله وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نیز نشان می دهد که پاسخ این سوال یک جواب دو بخشی است. بخش اول پاسخ به اهداف و شرایط خود متقاضیان مهاجرت بستگی دارد. اینکه آنها از مهاجرت به خارج بدنبال تحقق چه هدفی هستند و همچنین آیا آنها شرایط لازم برای انجام مهاجرت دلخواهشان را دارند یا خیر.

اما بخش دوم پاسخ نیز به قوانین و مقررات مهاجرتی کشور مورد نظر بستگی دارد. مثلا کشوری مثل کانادا با تسهیل روند مهاجرت نیروهای متخصص در قالب برنامه ای موسوم به برنامه اکسپرس اینترای (Express Entry) درصدد جذب سریع این مهاجران است ولی در عوض کشوری مثل آمریکا یا انگلستان با قوانین سخت گیرانه ای که دارد روند مهاجرتی بسیار کند و به تعبیر دیگر حالت قطره چکانی دارد. پس برای دریافت پاسخ مفصل سوال به کجا مهاجرت کنیم و نیز آسانترین کشورها جهت مهاجرت این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

یک سوال مهم: به کجا مهاجرت کنیم؟

همان طوری که میدانید قبل از شروع فرآیند مهاجرتی، متقاضیان بایستی موارد و ملاحظات مختلفی را برای این کار درنظر بگیرند تا اینکه بتوانند مقصد مهاجرتی خودشان را تعیین کرده و به دنبال برنامه ریزی سفر به آن مقصد باشند. در واقع مهاجرت Immigration عمل جابجایی از یک کشور به کشور دیگر می باشد و هر کشوری در جهان نیز دارای قوانین، مقررات و فرآیند خاصی در زمینه مهاجرت و اعطای اقامت دائم (PR) می باشد که هدف نهایی کلیه مهاجران خارجی است. در این زمینه برخی از کشورها آسان گیر بوده و دارای قوانین مهاجرتی ساده ای هستند ولی برخی دیگر از کشورها سخت گیر بوده و دارای معیارهای سختی هستند.

از سوی دیگر بخش دیگر پاسخ به سوال اینکه به به کجا مهاجرت کنیم؟ دقیقا به اهداف یا مقاصد و در یک کلام شرایط خاص خود ما بستگی دارد. این بدان معناست که ما از مهاجرت به فلان کشور یا فلان شهر خارجی چه هدفی را دنبال می کنیم. آیا ما از این کار درصدد ادامه تحصیل دانشگاهی در آن کشور هستیم و یا در تلاش برای کسب و کار و به دست آوردن درآمد بیشتر بوده و در ادامه بدنبال اخذ اقامت دائم و شهروندی هستیم. و اینکه آیا اصلا ما شرایط لازم برای انجام مهاجرت مورد نظرمان را داریم یا خیر. پس به طور خلاصه پاسخ سوال به کجا مهاجرت کنیم به صورت زیر دو بخشی است:

بخش های مختلف در خصوص به کجا مهاجرت کنیم

آسانترین کشورها برای مهاجرت کدامند؟

بنابراین متقاضیان مهاجرت به خارج ابتدا بایستی هدف از مهاجرتشان و نیز روش این کار را تعیین کرده و سپس صلاحیتشان برای انجام این کار را با توجه به کشور مورد نظرشان ارزیابی کنند. تا از این طریق ببینند که آیا آنها صلاحیت لازم برای انجام روش مهاجرتی مدنظرشان را دارند یا خیر. بنابراین حالا با فرض تعیین هدف یا اهداف مهاجرتی و نیز روش انجام این کار، می توان آسانترین کشورهای جهان برای مهاجرت در سال 2022 را به صورت زیر تعیین کرد:

آسانترین کشورهای جهان برای مهاجرت

با اینکه در شرای کنونی هیچ شیوه یا روش علمی برای تعیین آسانترین کشورهای جهان برای مهاجرت وجود ندارد اما این کشورها را می توان با توجه به معیارهایی مثل تنوع برنامه های مهاجرتی، قوانین مهاجرتی، هزینه مهاجرت، عدم نیاز به مدرک زبان، عدم نیاز به آزمون یا مصاحبه ضروری، دسترسی سریع و آسان به اقامت دائم و تابعیت آن کشور و غیره تعیین کرد. بر این اساس، 10 کشور آسان جهان برای مهاجرت در سال 2022 از این قرار می باشند:

10 کشور آسان جهان برای مهاجرت در سال 2022
رتبه 1 کانادا
رتبه 2 نیوزلند
رتبه 3 مکزیک
رتبه 4 استرالیا
رتبه 5 آلمان
رتبه 6 پاراگوئه
رتبه 7 پاناما
رتبه 8 ایرلند
رتبه 9 سنگاپور
رتبه 10 اکوادور

پس با اینکه سیاست های مهاجرتی کشورها در تعیین مقصد مهاجرتی بسیار اث گذار است ولی خود کشورها نیز در تعیین اینکه به کجا مهاجرت کنیم نقش مهمی ایفاء می کنند.

آسانترین کشورها برای مهاجرت کدامند

کانادا آسانترین کشور جهان برای مهاجرت

این کشور یکی از امن ترین، مدرن ترین و شادترین کشورهای جهان بوده و از نظر اقتصادی هم یک کشوری با اقتصاد پایداری است. مهاجران با کمی آشنایی با زبان انگلیسی می توانند با کمی تلاش خودشان را شرایط این کشور وفق دهند. در ضمن دولت کانادا نیز با انواع برنامه های مهاجرتی از تازه واردان حمایت می کند. معروفترین این برنامه ها نیز برنامه اکسپرس اینترای برای جذب کارگران ماهر یا اسکیل ورکرز می باشد. خود این برنامه نیز متشکل از 3 برنامه مهاجرتی زیر می باشد:

برنامه های مهاجرتی جهت ورود به کانادا آسانترین کشور جهان برای مهاجرت

نیوزلند آسانترین کشور جهان برای مهاجرت

این کشور از جمله کشورهای انگلیسی زبان در جوار اقیانوس آرام می باشد که از ثبات اقتصادی خیلی خوب و سطح بالای استاندارد زندگی برخوردار است. از این گذشته نیوزلند دارای نظام بهداشتی مدرن و سیستم آموزشی کیفیت عالی بوده و هزینه زندگی در آن مقرون به صرفه تر است. همانند کانادا و استرالیا، کشور نیوزلند نیز با ارائه روش های مختلفی از جمله دو روش زیر به سوال مهاجران در اینکه به کجا مهاجرت کنیم پاسخ می دهد:

نیوزلند آسانترین کشور جهان برای مهاجرت

مکزیک آسانترین کشور جهان برای مهاجرت

یکی از سخت کوش ترین کشورهای جهان درست بغل گوش آمریکا قرار دارد؛ کشوری که دارای یک اقتصاد روبه رشد همراه با هزینه زندگی پایین کیفیت زندگی بالا و سیستم بهداشتی برتری است. جالب است بدانید که فرآیند مهاجرت به مکزیک و اخذ اقامت دائمی این کشور نسبتا ساده است. به این معنی که کسانیکه با شهروند مکزیکی ازدواج کرده اند پس از حدود 5 سال زندگی در مکزیک می توانند به پاسپورت مکزیک دست یابند و از این طریق شهروند مکزیک شوند. از دیگر کشورهای آسان آمریکای لاتین برای مهاجرت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پاناما
  • پاراگوئه
  • اکوادور
  • آرژانتین

استرالیا آسانترین کشور جهان برای مهاجرت

کشور استرالیا نیز بنا به دلایلی از جمله کیفیت زندگی بالا، درآمد بالاتر از متوسط جهانی، نظام آموزشی برتر، سیستم بهداشتی مدرن، زیبایی های طبیعت و نیز وجود مردمان خونگرم برای مهاجران همواره یک مقصد اغواکننده ای است. با اینکه شرایط تحصیل در استرالیا نیز برای دانشجویان خارجی فراهم است اما استرالیا عظش خاصی به نیروهای متخصص دارد. به همین دلیل با انواع برنامه های زیر درصدد جذب نخبگان و متخصصان کشورهای دیگر است:

برنامه های استرالیا، آسانترین کشور جهان برای مهاجرت

از بین 5 سابکس ویزایی کشور استرالیا نیز سابکلس 482 و سابکلس 188 نیازمند جاب آفر از سوی اسپانسر (شرکت) استرالیایی می باشد.

آلمان آسانترین کشور جهان برای مهاجرت

دیگر آلمان نیازی به تعریف بیشتر ندارد و تقریبا همه متقاضیان مهاجرت به خارج با این کشور و شرایط کار و زندگی در آن آشنا هستند. در این زمینه فقط کافی است بدانید که آلمان اقتصاد اول و صنعتی ترین کشور حال حاضر اروپاست! این کشور اروپایی از هر لحاظ بهترین کشور برای مهاجرت محسوب می شود اما چرا؟

  • چون اولا تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان برای دانشجویان بین المللی رایگان است.
  • دوما از امسال دولت آلمان به دارندگان مدرک فنی و حرفه ای نیز ویزای کار یا ویزای جستجوی کار اعطاء می کند.
  • سوما فارغ التحصیلان دانشگاهی و متخصصان می توانند با اخذ ویزای جستجوی کار آلمان مستقیما شانس کاریابی اشان را در آلمان امتحان کنند.

پس شرایط کار، تحصیل و زندگی در آلمان 2022 کاملا فراهم است و مهاجران از این بابت هیچ دغدغه ای ندارند. با این حساب دولت آلمان از طریق برنامه های مهاجرتی زیر به سوال فارغ التحصیلان و متخصصان درباره اینکه به کجا مهاجرت کنیم پاسخ می دهد:

آلمان آسانترین کشور جهان برای مهاجرت

شما عزیزان برای دریافت مشاوره های تخصصی درباره شرایط و مدارک لازم برای هر یک از روش های مهاجرت کاری به آلمان و اخذ اقامت اروپا در سال 2022 میتوانید با تیم کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *