مهاجرت تحصیلی ایرلند

بورسیه تحصیلی ایرلند

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در کشور ایرلند

بورسیه تحصیلی ایرلند یکی از مهم ترین فرصت های موجود در کشور ایرلند است که دانشجویان به کمک آن می توانند هزینه های زندگی خود در ضمن تحصیل را کاهش دهند. دولت ایرلند سالیانه در حدود 800 میلیون یورو در بخش تحقیقات و آموزش عالی سرمایه گذاری می کند و همین مسئله سبب شده است که در 19 رشته تحصیلی، دانشگاه های ایرلند بتوانند جایگاهی در میان 1% موسسات علمی برتر جهان داشته باشند.

جمهوری ایرلند شرایطی را فراهم آورده است که شرکت های بزرگ خارجی اقدام به افتتاح شعبه در خاک این کشور کرده اند و همین مسئله می تواند یک فرصت مناسب برای دانشجویان باشد تا اقامت خود پس از تحصیل در کشور ایرلند را نیز به نوعی تضمین کنند. پس از بررسی هزینه های تحصیل و زندگی در کشور ایرلند، آگاهی از شرایط بورسیه تحصیلی ایرلند اهمیت دو چندانی پیدا می کند و از همین رو ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، به بررسی شرایط یاد شده خواهیم پرداخت.

هزینه زندگی دانشجویی در ایرلند

پیش از مهاجرت تحصیلی به ایرلند، دانشجویان موظف هستند که شرایط مالی خود را بررسی کنند و اطمینان داشته باشند که توانایی پوشش هزینه های زندگی خود در کشور ایرلند را خواهند داشت. متقاضیانی که برای تحصیل در کشور ایرلند به ویزای تحصیلی نیاز خواهند داشت، باید به صورت رسمی گواهی تمکن مالی خود را به سفارت ایرلند نیز تحویل دهند. دانشجویان این امکان را در کشور ایرلند خواهند داشت تا در دوران تحصیل خود به کار نیمه وقت مشغول شوند اما نباید حساب ویژه ای بر روی چنین درآمدی باز کرد.

هزینه های زندگی هر دانشجو در کشور ایرلند به محل تحصیل، نوع اقامت و قطعا سبک زندگی او بستگی دارند اما به طور معمول می توان گفت که دانشجویان بین المللی معمولا با پرداخت هزینه های سالیانه 7000 تا 12000 € می توانند زندگی با رفاه نسبی داشته باشند. دانشجویان در کشور ایرلند، در سال نخست تحصیل خود در ایرلند با هزینه هایی روبرو می شوند که سبب افزایش هزینه های زندگی آن ها در این سال می شود. از جمله مهم ترین هزینه های پیش روی دانشجویان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • هزینه دریافت ویزای تحصیلی ایرلند
  • بیمه درمانی و مسافرتی
  • هزینه انتقال بار به ایرلند
  • ثبت نام در اداره پلیس
  • تلویزیون
  • موبایل
  • پیش پرداخت اجاره مسکن

در جدول زیر برخی از هزینه های ماهانه و سالیانه دانشجویان در شهر دوبلین در سال تحصیلی 2018- 2019 ارائه شده است اما باید توجه داشت که این هزینه ها در شهرهای دیگر کشور ایرلند متفاوت است.

نوع هزینه هزینه ماهانه (€) هزینه سالیانه (€)
اجاره 427 3843
قبوض انرژی 28 252
غذا 167 1053
سفر 135 1215
کتاب و لوازم التحریر 70 630
لباس 41 369
موبایل 31 279
تفریح 75 675

شهریه دانشگاه ها در ایرلند

شهریه دانشگاه در کشور ایرلند به عوامل متعددی نظیر نوع دانشگاه، رشته تحصیلی و پاسپورت متقاضی تحصیل در ایرلند بستگی دارد. متقاضیان باید پیش از اقدام برای اخذ پذیرش از دانشگاه های ایرلند، ضمن آگاهی از شرایط تحصیل در ایرلند، شهریه دانشگاهی خود را نیز مورد بررسی قرار دهند. در جدول زیر، شهریه دانشگاه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا به صورت مجزا برای دانشجویان خارجی ارائه شده است.

نوع رشته شهریه دوره کارشناسی (€) شهریه دوره کارشناسی ارشد و دکترا (€)
پزشکی و رشته های مرتبط 45000 تا 54135 4000 تا 48000
مهندسی 9950 تا 24958 9250 تا 24000
علوم پایه و تکنولوژی 9750 تا 24958 9250 تا 45000
هنر و علوم انسانی 9750 تا 22000 9250 تا 22000
اقتصاد و تجارت 9750 تا 20000 9250 تا 35000

همه متقاضیان می بایست شهریه دقیق تحصیل خود در کشور ایرلند را در سایت دانشگاه خود بیابند تا اطمینان حاصل کنند که سالیانه باید چه مبلغی را به عنوان شهریه به دانشگاه پرداخت کنند. علاوه بر این دانشجویان می توانند در دوره های زبان انگلیسی نیز شرکت کنند. هزینه های مربوط به دوره های استاندارد آموزش زبان انگلیسی (20ساعت در هفته) 600 تا 1000 € در طول یک ماه است. اگر فردی بخواهد در این کلاس ها به صورت خصوصی حاضر شود باید برای هر ساعت تحصیلی 45 تا 60€ پرداخت کند. دوره های آمادگی آزمون زبان نیز در کشور ایرلند 700 تا 950 € هزینه هفتگی در بر خواهد داشت.

بررسی بورسیه تحصیلی در ایرلند

بررسی بورسیه تحصیلی ایرلند

دریافت بورسیه تحصیلی ایرلند شرایط ویژه ای دارد و دانشجویان باید بتوانند شرایط دریافت آن را برای خود ایجاد کنند. در کشور ایرلند به طور کلی 25 نمونه بورسیه تحصیلی وجود دارد که البته هر یک از آن ها دارای زیر شاخه های متعددی است. دانشجویان با توجه به مقطع تحصیلی خود می توانند برای دریافت بورسیه تحصیلی اقدام کنند. درصد قابل توجهی از بورسیه های تحصیلی در کشور ایرلند در اختیار دانشجویان مقطع دکترا قرار می گیرد. شانس دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در کشور ایرلند نیز بسیار برای دریافت بورسیه تحصیلی زیاد است.

نمونه ای از بورسیه تحصیلی ایرلند، از طریق دانشگاه های ایرلند به دانشجویان پرداخت می شود. برای مثال دانشگاه دوبلین به دانشجویان مقطع کارشناسی، با توجه به رزومه تحصیلی تنها در سال اول دوره تحصیل آن ها، 3000 تا 5000 € پرداخت می کند. این در حالی است که دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد می توانند از فرصت های بیشمار دریافت بورسیه تحصیلی استفاده کنند. این بورسیه ها می توانند سالیانه بیش از 5000 € را در اختیار دانشجویان قرار دهند. در صورتی که تمایل به تحصیل در اروپا دارید، ایرلند تنها یکی از گزینه های پیش روی شماست بنابراین توصیه می شود تا پیش از اقدام برای مهاجرت تحصیلی به ایرلند حتما با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 11 =