مهاجرت تحصیلی کانادا

بورسیه تحصیلی در کانادا

بورسیه تحصیلی در کانادا بصورت دولتی
بورسیه تحصیلی در کانادا
میانگین امتیاز 5 تعداد 15

بورسیه تحصیلی در کانادا یک کمک هزینه بسیار با ارزش برای متقاضیانی است که قصد تحصیل و تامین هزینه های تحصیل و زندگی خود را دارند. هزینه های تحصیل و زندگی در کشور کانادا به نسبت بسیاری از کشورهای جهان بسیار زیاد است و به همین دلیل دانشجویان همواره در تلاش هستند تا در طول دوره تحصیل خود در کشور کانادا، موفق به دریافت بورسیه های تحصیلی موجود در این کشور شوند.

بورسیه تحصیلی کانادا معمولا به 3 صورت به دانشجویان ارائه می شود. برخی از بورسیه های موجود در کشور کانادا از طرف دولت این کشور ارائه می شود و برخی از آن ها غیر دولتی هستند. برخی از دانشگاه های کشور کانادا نیز به دانشجویان این کشور کمک هزینه هایی را پرداخت می کنند که می تواند در کاهش هزینه های زندگی دانشجویی فرد موثر باشد. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن امکان مهاجرت تحصیلی به کانادا را برای موکلین خود فراهم آورند.

شرایط تحصیل در کانادا

متقاضیان تحصیل در کشور کانادا باید توجه داشته باشند که شرایط تحصیل در این کشور با شرایط تحصیل در کشور های اروپایی کمی متفاوت است. شرایط سنی در اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور کانادا اهمیت بسیار زیادی دارد، همچنین افراد نیاز خواهند داشت تا نمره زبان انگلیسی بهتری را نیز ارائه دهند. یکی از مسائلی که افراد برای دریافت پذیرش از دانشگاه های کشور کانادا به آن نیاز خواهند داشت، گواهی عدم سوء پیشینه قضایی است. شهروندان بسیاری از کشورهای جهان برای تحصیل در کشور کانادا به گواهی سلامت جسمانی نیاز خواهند داشت اما ایرانیان نیازی به ارائه گواهی سلامت جسمانی نخواهند داشت. مهم ترین مدارکی که هر فرد برای اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا به آن نیاز خواهد داشت عبارتند از:

  • آخرین مدرک تحصیلی
  • گواهی تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی
  • متن انگیزه نامه
  • گواهی تجربیات کاری و تحصیلی در صورت وجود
  • معرفی نامه از طرف اساتید شناخته شده
  • گواهی خدمات اجتماعی ارائه شده (اختیاری)

همه افرادی که قصد دارند در کشور کانادا تحصیل کنند، برای ورود به این کشور، به ویزای تحصیلی کانادا نیاز خواهند داشت و در غیر این صورت قادر به مهاجرت نخواهند بود.

هزینه تحصیل و بورسیه تحصیلی در کانادا

دلیل اصلی نیاز به بورسیه تحصیلی کانادا را می توان در هزینه های بالای تحصیل در این کشور جستجو کرد. هزینه تحصیل در کشور کانادا برای دانشجویان مقطع کارشناسی در حدود 27200CA$ (دلار کانادا) است. البته دانشجویان مقطع کارشناسی رشته های مهندسی و پزشکی باید انتظار هزینه ای در حدود 30700CA$ (دلار کانادا) را داشته باشند.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در کشور کانادا به مراتب کمتر از هزینه مقطع کارشناسی است و به رشته تحصیلی فرد بستگی دارد. متوسط شهریه دانشگاه در سال تحصیلی گذشته در حدود 16500CA$ (دلار کانادا) بوده است که نسبت به سال پیش از آن 1% افزایش داشته است. گران قیمت ترین رشته تحصیلی در کشور کانادا MBA است که به طور متوسط هزینه ای معادل 49800CA$ (دلار کانادا) را در بر خواهد داشت.

علاوه بر شهریه دانشگاه، دانشجویان باید هزینه های زندگی خود را نیز پرداخت کنند. اگرچه سفارت کشور کانادا از همه متقاضیان تحصیل در این کشور 10000CA$ (دلار کانادا) و متقاضیان تحصیل در کبک 11000CA$ (دلار کانادا) تمکن مالی دریافت می کند اما باید اشاره کرد که به طور متوسط هر دانشجو حداقل به 15500CA$ (دلار کانادا) در طول یک سال نیاز خواهد داشت.

بورسیه تحصیلی در کانادا بصورت غیردولتی

بورسیه تحصیلی در کانادا بصورت دولتی

بورسیه های دولتی کشور کانادا بیشتر در اختیار دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا قرار می گیرد. در جدول زیر چند نمونه از بهترین بورسیه های تحصیلی در کشور کانادا را معرفی کرده ایم.

نوع بورسیه مبلغ مدت اعتبار توضیحات
 فوق دکترای بنتینگ $70000 2 سال این بورسیه در اختیار رشته های مهندسی، علوم اجتماعی و پزشکی قرار می گیرد. و تنها 70 نفر قابلیت استفاده از آن را خواهند داشت.
NSERC $10000 1 سال این ویزا در اختیار دانشجویان علوم مهندسی و علوم طبیعی قرار می گیرد.
ونیر $50000 3 سال این بورسیه تنها در اختیار افرادی قرار می گیرد که در مقطع دکترا مشغول به تحصیل هستند. 166 نفر در سال موفق به دریافت این بورسیه می شوند.

بورسیه های دولتی کشور کانادا به موارد فوق ختم نمی شود و دانشجویان فراوانی قادر به استفاده از بورسیه های تحصیلی در این کشور هستند اما باید به این نکته اشاره داشت که بیشتر بورسیه های تحصیلی دولتی در کشور کانادا در اختیار دانشجویان کانادایی یا کشور های پیشرفته قرار می گیرد.

بورسیه تحصیلی در کانادا بصورت غیردولتی

علاوه بر بورسیه های دولتی در کشور کانادا، برخی از موسسات خصوصی نیز بورسیه های تحصیلی متنوعی را در اختیار دانشجویان رشته های مختلف قرار می دهند. باید اشاره داشت که شانس دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در کشور کانادا برای دریافت این بورسیه ها بیشتر از سایرین است.

نوع بورسیه مبلغ مدت اعتبار توضیحات
آنه واله $1500 2 سال این بورسیه در اختیار افرادی قرار می گیرد که در دانشگاه های کبک یا بریتیش کلمبیا در مقطع دکترا یا کارشناسی ارشد در حوزه علوم حیوانات مشغول به تحصیل هستند.
مموریال $22000 11 ماه این بورسیه در اختیار دانشجویان نخبه رشته های علوم اقتصاد، هنر و علوم پایه قرار می گیرد و به صورت ماهیانه به افراد پرداخت می شود.
ترودئو $40000 3 سال این بورسیه تنها به دانشجویان دوره دکترا تقدیم می شود. علاوه بر مبلغ اعلام شده که مربوط به هزینه تحصیل و زندگی افراد در کانادا است، تا سقف 20000$ کمک هزینه پژوهشی به دانشجویان پرداخت می شود.

اشاره کردیم که هزینه های تحصیل و زندگی در کشور کانادا بسیار زیاد است و از همین رو بسیاری از افراد در پی بدست آوردن بورسیه تحصیلی کانادا هستند. این بورسیه ها به دانشجویان کمک می کند تا بخش قابل توجهی از هزینه های زندگی خود را نیز پوشش دهند و نیازی به کار دانشجویی در کانادا نداشته باشند. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره تحصیل در کانادا را به عنوان یکی از گزینه های برتر تحصیلی به افرادی معرفی می کنند که از توانایی مالی بسیار خوبی برخوردار باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + سیزده =