مهاجرت تحصیلی کره جنوبی

بورسیه تحصیلی در کره جنوبی

انواع بورسیه تحصیلی در کره جنوبی

کسب بورسیه تحصیلی در کره جنوبی و تحصیل در دانشگاه های این کشور شرایط خاصی دارد که متقاضیان باید پیش از اقدام از آن مطلع باشند. بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی در کشورهای مختلف دنیا معمولا به دانشجویانی که شرایط خاص دارند و یا سابقه درخشان تحصیلی دارند ارائه میشود. در این نوشتار متخصصان با تجربه و کاردان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند تا شما عزیزان را از شرایط و قوانین کسب بورسیه تحصیلی و همچنین انواع بورسیه تحصیلی در کره جنوبی آشنا سازند.

ورود به دانشگاه های کشور کره جنوبی و همچنین کسب کمک هزینه های تحصیلی این کشور به صورت آنلاین امکان پذیر می باشد. دانشجویان و متقاضیان خارجی می بایست جهت تحصیل در دانشگاه های کشور کره جنوبی مدارک خود را به صورت کامل ارائه دهند و از طرف دانشگاه پذیرفته شوند.

شرایط کسب بورسیه تحصیلی در کره جنوبی

کسب بورس تحصیلی در کره جنوبی شرایط خاصی دارد و متقاضیانی که می خواهند با کسب بورسیه تحصیلی در دانشگاه های معتبر این کشور مشغول به تحصیل مشغول شوند می بایست معدل بالا، مدرک زبان معتبر، سابقه تحصیلی درخشان و همچنین نمرات بالا داشته باشند. در کشور کره جنوبی بیش از 40 دانشگاه دولتی و 170 دانشگاه خصوصی وجود دارد و لازم به ذکر است که از سال 2005 میلادی تا کنون تعداد دانشجویان بین المللی که وارد دانشگاه های کره جنوبی شده اند به صورت چشمگیری افزایش یافته است. هزینه های تحصیل در دانشگاه های کره جنوبی به طور میانگین از 1500 $ الی 4000 $ در یک ترم می باشد؛ اما باید در نظر داشته باشید هزینه های تحصیل به دانشگاه، برنامه و مقطع تحصیلی و همچنین رشته تحصیلی بستگی دارند و متغیر میباشند.

دولت کره جنوبی برای دانشجویان بین المللی کمک هزینه های مختلفی در نظر گرفته است و این کمک هزینه های تحصیلی باعث میشوند تا هزینه های دانشجویان خارجی به صورت چشمگیری کاهش یابد و شرایط تحصیل برای این دانشجویان آسان تر شود. داشتن تسلط بر زبان کره ای یکی از مهم ترین عوامل جهت کسب بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی می باشد و دانشجویان میتوانند قبل از شروع دوره های تحصیلی خود در دانشگاه های کشور کره جنوبی، در دوره های آموزشی زبان کره ای شرکت کنند. با مراجعه به مقاله شرایط کار ضمن تحصیل در کره جنوبی می توانید از شرایط کار در زمان تحصیل در این کشور آگاه شوید.

انواع بورسیه تحصیلی در کشور کره جنوبی

در کشور کره جنوبی متقاضیانی که قصد دارند در دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل شوند می توانند اقدام به کسب بورسیه های تحصیلی کنند و هزینه های دانشجویی خود را از 35% الی 98% کاهش دهند. در این بخش قصد داریم تا به محبوب ترین بورسیه های تحصیلی در کشور کره جنوبی اشاره کنیم.

اخذ بورسیه تحصیلی در کره جنوبی

GLOBAL KOREA SCHOLARSHIP در کره جنوبی

هدف از ارائه این بورسیه و کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان بین المللی این است که دانشجویان بین المللی فرصت تحصیل در برنامه های مختلف کارشناسی و انجام مطالعات پیشرفته را داشته باشند و موجب ارتقای رابطه مبادلات بین المللی در زمینه های آموزشی و ایجاد دوستی های متقابل با کشورهای مختلف شوند. دانشجویان می توانند برای شرکت در تمامی دوره های تحصیلی در دانشگاه های معتبر و مراکز تحصیلی معتبر در کشور کره جنوبی از این بورسیه تحصیلی بهره مند شوند. برای دریافت این کمک هزینه متقاضیان باید مدرک زبان کره ای داشته باشند. مبلغ این کمک هزینه از 800 $ الی 1000 $ در هر ترم می باشد. شرایط کسب این بورسیه به صورت زیر می باشد:

  • والدین متقاضی می بایست تابع کشور مبدا باشند.
  • متقاضی و یا دانشجو نباید تابع کشور کره جنوبی باشد.
  • متقاضی باید سلامت کامل داشته باشد.
  • متقاضی باید در زمان درخواست جهت دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد حداکثر 25 سال سن و دوره دکترا حداکثر 38 سال سن داشته باشد.
  • متقاضی باید مدرک تحصیلی قبلی خود را ارائه دهد.
  • داشتن GPA کافی الزامی می باشد.

GKS for ASEAN countries’ Science and Engineering Students

یکی از محبوب ترین بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی در کره جنوبی می باشد و هدف از ارائه این کمک هزینه ارائه برنامه های تحصیلی با سطح و کیفیت بالا در زمینه های علمی و مهندسی می باشد. با دریافت این بورسیه متقاضیان می توانند به راحتی در دوره های مهندسی و علمی شرکت کنند و تبدیل به رهبران بزرگ شوند.

برای کسب این بورسیه تحصیلی، متقاضیان می بایست مدرک زبان انگلیسی یا کره ای، پروژه های تحقیقاتیَ، توصیه نامه، معدل بالا، سلامت جسمی و روحی کامل و همچنین مدارک شناسایی ارائه دهند. شایان ذکر است که برای دریافت این بورسیه تحصیلی، یکی از مهم ترین معیار ها داشتن آشنایی کامل با فرهنگ و تاریخ کشور کره و مردم این کشور می باشد. اگر مایل به کسب ویزای کره جنوبی هستید و قصد دارید به این کشور پیشرفته مهاجرت کنید، می توانید با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید و از شرایط کسب روادید کره جنوبی آگاه شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *