ویزای تحصیلی

بورسیه دانمارک

بورسیه دانمارک

یکی از مزایای تحصیلی امکان اخذ بورسیه می باشد که این مزیت برای تحصیل در دانمارک وجود داشته و متقاضیان قادر به اخذ بورسیه دانمارک می باشند. اخذ بورس از دانمارک با شرایط و مدارک تحصیلی خاصی قابل اخذ می باشد. شرایط در سال 2023 برای اخذ بورسیه این کشور در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است. در این مقاله به بررسی شرایط اخذ بورسیه، بورسیه های تحصیلی دانمارک، بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان کشورهای اروپایی، بورسیه تحصیلی برای دانشجویان سایر کشورها و معرفی چند دانشگاه با بورسیه های تحصیلی می پردازیم.

 • آیا امکان اخذ بورس تحصیلی برای دانشجویان خارجی در دانمارک وجود دارد؟
 • شرایط اخذ بورس دانمارک چگونه است؟
 • هزینه زندگی در کشور دانمارک چگونه است؟
 • شرایط + بورسیه دولتی در دانمارک به چه نحوی است؟

تحصیل در کشور دانمارک برای دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا رایگان می باشد. سایر دانشجویان کشورهای دیگر برای تحصیل باید شهریه ای حدود 6000€ الی 23000€ (یورو) بپردازند. موسسات گوناگون و دولت دانمارک به تعدادی از این دانشجویان کمک هزینه تحصیلی اعطا می نمایند. به این ترتیب دانشجویان بین المللی قادر به اخذ بورسیه تحصیلی می باشند.

شرایط اخذ بورسیه دانمارک

عموما اخذ بورسیه این کشور برای تحصیل در مقطع دکترا و کارشناسی ارشد آسان تر از کارشناسی می باشد. در دانمارک بورسیه تحصیلی رایگان به متقاضیان با رزومه قوی در مقاطع تحصیلی گذشته اعطا می گردد. در دانمارک بورسیه های تحصیلی طبق توافقات فرهنگی و به منظور تبادل دانشجویان و پژوهشگران مجرب می باشد. در این صورت دانشجویان و پژوهشگران سایر کشورها متمایل به تحصیل به زبان دانمارکی، آشنایی با فرهنگ دانمارک باشند. همچنین قصدشان فعالیت در زمینه های مطالعاتی همچون طراحی، معماری، مطالعات زیست محیطی و سایر زمینه های مربوط باشد.


فقط دانشجویانی که مدرک کارشناسی ارشد و دکترا از برخی کشورها دارند قادر به اخذ بورسیه این کشور می باشند. این کشورها عبارتند از روسیه، چین، ژاپن، اسرائیل و مصر می باشد. اخذ بورسیه تحصیلی، از موسسات آموزش عالی در دانمارک می باشد. این بورسیه ها جهت تحصیل در تمام رشته های ارائه شده در HEIs می باشد. این بورسیه ها به تعداد محدود و به دانشجویان منطقه اقتصادی اروپا و سایر کشورها اعطا می گردد.

انواع مختلف بورسیه تحصیلی در دانمارک

یکی از متداول ترین راه ها برای مهاجرت به دانمارک و تحصیل در این کشور، اخذ بورسیه تحصیلی دانمارک برای افراد کم بضاعت می باشد. دولت دانمارک با همکاری دانشگاه های این کشور به افراد کم بضاعت که توان مالی کافی برای تحصیل در دانمارک را ندارند بورسیه های تحصیلی گوناگونی را ارائه می دهند. به طور کلی یکی از اصلی ترین مزیت های تحصیل در دانمارک، ارائه انواع مختلف بورسیه های تحصیلی در این کشور با توجه به شرایط متقاضیان می باشد. دانشجویان بین المللی با دریافت بورسیه تحصیلی می توانند تحصیل رایگان در دانمارک را در سطح عالی دنبال کنند.

برای آشنایی بیشتر با انواع مختلف بورسیه تحصیلی در دانمارک، به جدول زیر مراجعه فرمایید:

انواع مختلف بورسیه تحصیلی در دانمارکتوضیحات
بورسیه دولتی دانمارکبورسیه دولتی دانمارک معمولا فقط برای ساکنان دانمارک اعمال می شود. به طور کلی نوعی دیگر از کمک های مالی بریا تحصیل در دانمارک برای دانشجویان بین المللی است.
بورسیه کارشناسی ارشد اراسموس موندوسبورسیه اراسموس موندوس برای تمامی دانشجویان بین المللی آزاد است. از طریق این برنامه دانشجویان می توانند یک بورسیه تحصیلی برای برنامه کارشناسی ارشد دریافت کنند.
بورسیه دکتری دانشگاه کپنهاگدانشگاه کپنهاگ دانمارک، تعداد محدودی بروسیه تحصیلی برای دانشجویان دکتری در تخصص هایی مانند تاریخ مهندسی و تاریخ اندیشه ارائه می دهد.
بروسیه دانشگاه آرهوسدانشگاه آرهوس تعداد محدودی بورسیه تحصیلی با بودجه دولتی را برای دانشجویان ممتاز ارائه می دهد. همچنین بورسیه تحصیلی آراهوس، یک بورس تحصیلی دو ساله در سطح کارشناسی ارشد است.

بورس تحصیلی دانمارک

متقاضیان برای ارسال تقاضای تحصیلی تقریبا تا 18 مارس فرصت دارند. متقاضیانی که رزومه قوی داشته و مایل به تحصیل در رشته پزشکی می باشند قادر به اخذ بورسیه تحصیلی می باشند. به متقاضیان توصیه می گردد برای افزایش آگاهی در این رابطه باید به سایت دانشگاه های مربوطه رجوع نمایند.

براساس طرح آراسموس، این بورسیه به همه دانشجویان کشورهای اروپایی یا سایر کشورها که قادر به اقدام جهت اخذ بورسیه می باشند تعلق می گیرد. این بورسیه با ارسال تقاضا به موسسات آموزشی دانمارک و یا سایر دانشگاه های اروپایی قابل اخذ می باشد. اعطای این بورسیه جهت تحصیل در دانمارک مقطع کارشناسی ارشد می باشد.

ویزای تحصیلی دانمارک 2023

بورسیه های دولتی دانمارک

بورسیه های تحصیلی توسط کاج ها و دانشگاه های مختلف اعطا می گردد. کالج شمال دانمارک سالانه به دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا با شرط خاصی کمک هزینه ارائه می نمایند. این شرط، ثبت نام دانشجو در UCN است، که 30% تا 50% هزینه های تحصیل را پوشش می دهد، بنابراین باقی مانده هزینه ها را باید دانشجو بپردازد. در شرایط خاصی افرادی که در این برنامه ثبت نام نمودند مبلغ اندکی دریافت می نمایند. این مبلغ ماهانه و به عنوان کمک هزینه ای برای تحصیل می باشد.

بورسیه دولتی برای دانشجویان اروپایی دانمارک

بورسیه دولتی برای دانشجویان اروپایی دانمارک

منظور از کشورهای اروپایی کشورهای اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا است. سالانه تعداد محدودی بورسیه دولتی از سوی موسسات آموزش عالی به صندوق دانشجویی واریز می گردد. این بورسیه ها برای دانشجویان کشورهای ذکر شده و سوئیس می باشد. در کشور دانمارک می توان به زبان دانمارکی و انگیسی تحصیل نمود. بورسیه دانمارک بدون مدرک زبان دانمارکی قابل اخذ است. بورسیه تحصیی دولتی برای این دانشجویان به دو صورت زیر می باشد:

 • چشم پوشی کامل یا نیمی از شهریه دانشجویی
 • پوشش هزینه های زندگی دانشجو

تعدادی بورسیه به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد جهت تحصیل در دانشگاه روسکیلده اعطا می گردد. این بورسیه محل اقامت برای دانشجویان را فراهم می نماید. قالب این بورسیه چشم پوشی از مبلغ شهریه و پرداخت ماهانه 7800DKK (کرون) برای هزینه های زندگی می باشد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه IT کپنهاگ و دانشگاه آرهوس

این دانشگاه سالیانه به 3 تا 4 نفر از دانشجویان مستعد خارج از کشورهای اتحادیه اروپا، بورسیه اعطا می نماید. این بورسیه اعطا شده برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. بطور کلی بورسیه های تحصیلی امکان آموزش رایگان و پوشش حدودی هزینه های تحصیل را فراهم می نمایند. بورسیه دولتی دانشگاه آرهوس به دانشجویان عضو اتحادیه اروپا و خارج اتحادیه اروپا اعطا می گردد. تعداد اعطایی این کمک هزینه محدود و برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. این بورسیه تحصیلی از هزینه های تحصیلی چشم پوشی می نماید. این کمک هزینه حداکثر به مدت 23 ماه به دانشجوی مورد قبول ماهانه پرداخت می گردد.

کشور دانمارک برای دانشجویان سایر کشورها نیز تعدادی بورسیه اعطا می نماید. منظور از سایر کشورها، کشورهای خارج از اتحادیه اروپا می باشد. بورسیه ها با توجه به دانشگاه منتخب مبلغ متفاوتی را شامی می شود. براساس مقادیر کمک هزینه شهریه دانشجویان مورد چشم پوشی قرار می گیرد یا از آن کسر می شود.

اعزام دانشجو به دانمارک در 2023

دستورالعمل درخواست و پذیرش در دانمارک

مسئول تصمیم گیری برای اعطای بورسیه، موسسه ها یا دانشگاه های دانمارک می باشند. از این رو متقاضیان برای اطلاع از جزئیات به سایت دانشگاه ها باید مراجعه نمایند. با توجه به دانشگاه انتخابی مهلت ارسال درخواست متفاوت می باشد. بطور کلی آخرین فرصت ارسال به ماه های مارس و آوریل یا سپتامبر همان سال می باشد. همچنین با اقدام در ماه های سپتامبر و اکتبر می توان در ماه فوریه در دانشگاه تحصیل نمود. امکان اخذ بورسیه تحصیلی برای دانش آموزان کشورهای در حال توسعه با مشکلات مالی وجود دارد.

در مطالب فوق به نحوه و شرایط اخذ بورسیه دانمارک اشاره شد. در صورت تمایل، برای آگاهی از شرایط تحصیل در دانمارک مقاله تحصیل در دانمارک را مطالعه نمایید. مسلما برای انتخاب یک کشور برای زندگی آگاهی از سطح هزینه ها در آن کشور اهمیت زیادی دارد. برای بررسی سطح هزینه ها در کشور دانمارک به مقاله هزینه زندگی در دانمارک مراجعه نمایید. مراجعه به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای اقدام به مهاجرت تحصیلی و اخذ بورسیه بسیار کارآمد می باشد.

درخواست بورسیه در دانمارک

برای درخواست بورسیه در دانمارک، دانشجویان باید به طور دقیق شرایط و الزامات هر بورسیه را بررسی کنند و سپس درخواست خود را به صورت آنلاین یا از طریق سامانه‌ های مخصوص ارسال کنند. همچنین، برای افزایش فرصت موفقیت در درخواست بورسیه، توصیه می‌ شود که دانشجویان نمونه کارآموزی خود را به طور جدید و خلاقانه نگاه کنند و نامه تحقیر نامه خود را با دقت و با استفاده از منابع مناسب تدوین کنند. در نهایت، بورسیه‌ های تحصیلی در دانمارک فرصت فوق العاده ‌ای برای دسترسی به آموزش عالی و فرصت ‌های شغلی پس از فارغ التحصیلی فراهم می ‌آورند و به دانشجویان کمک می‌ کنند تا به رویای تحصیل در یک کشور پویا و پیشرو نزدیک شوند. محتوای یک بورس تحصیلی متفاوت است.

معافیت شهریه شامل کمک هزینه ماهانه برای هزینه های زندگی است، معمولاً اما نه همیشه در طول دوره کارشناسی ارشد شما. برخی از دانشکده ها فقط معافیت شهریه ارائه می کنند. در این مورد، دانشکده ممکن است بتواند خدمات مرتبط دیگری را به دریافت کنندگان معافیت تحصیلی خود ارائه دهد، به عنوان مثال کمک در جستجوی شغل دانشجویی مرتبط. لطفاً توجه داشته باشید که اگر فقط به شما معافیت شهریه داده شود، برای دریافت مجوز اقامت دانشجویی لازم است که بودجه کافی برای تأمین مالی خود در طول اقامت خود در دانمارک داشته باشید. مشاورین موسسه سفیران سروش سعادت شما را از جزئیات مربوط به هر یک از دانشگاه اگاه می سازند.

سوالات پرتکرار در خصوص بورسیه دانمارک

متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی در این کشور با سوالات زیر مواجه می شوند:

 1. شرایط اخذ پذیرش از دانمارک چیست؟ با توجه به مقطع تحصیلی، ارائه مدرک زبان مورد نیاز متغیر است و در مواردی قبولی در آزمون ورودی نیز از سایر اهم موارد می باشد.
 2. شرایط ویزای تحصیلی دانمارک چیست؟ گواهی پذیرش نهایی، تمکن مالی به منظور پوشش هزینه های زندگی و پرینت حساب.
 3. شرایط اخذ بورسیه در دانمارک چیست؟ برای اخذ بورسیه تحصیلی افراد باید حداقل دارای مدرک کارشناسی ارشد و دکتری باشند. ارائه مدارک تحصیلی قوی و مدرک آیلتس از دیگر موارد مهم است.
 4. بورسیه های دولتی دانمارک چیست؟ این بورسیه بیشتر شامل کالج ها و موسسات می گردد. در این بورسیه 30% الی 50% هزینه ها پوشش داده می شود.
 5. بورسیه دولتی برای دانشجویان اروپایی در دانمارک شامل چه مواردی می باشد؟ در این بورسیه نیازی به ارائه مدرک زبان نمی باشد و هزینه های تحصیل یا زندگی پوشش داده می شود.
4.9/5 - (12 امتیاز)

16 دیدگاه برای “بورسیه دانمارک

 1. اسما گفت:

  با سلام آیا برای ورود به دانشگاه های دانمارک حتما باید آزمون ورودی داده بشه ؟
  بورسیه ی دولتی UCN در چه شرایطی تعلق میگیره؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در اکثر رشته های تحصیلی یک آزمون داخلی از دانشجویان اخذ می شه

 2. ارشاد گفت:

  بورسیه های تحصیلی در دانمارک را فقط دانشگاه ها ارائه می دن یا میشه از موسسات هم پیشنهاد بورس داشت ؟ من رزومه برای مراکز تحقیقاتی ارسال کردم

  1. داوری گفت:

   سلام
   معمولا بورس های تحصیلی برای دانشگاه ها صادر میشه اما موسسات هم این بورس ها رو دارن

 3. صبا صابری گفت:

  سلام

  ممنون از مطالب خوب و به روزتون

  آیا دریافت بورسیه از این کشور دشوار نیست؟

  1. رهنما گفت:

   عرض احترام
   در صورتی که فرد رزومه مطلوب برای اخذ بورسیه را دارا باشد، امکان اخذ بورسیه وجود دارد.

 4. امیرحسین گفت:

  مقاله خیلی خوب و سودمندی بود.

 5. Rahim ghaderi گفت:

  بورس از ایران انجام پذیر است؟

  1. رهنما گفت:

   سلام و ارادت
   بله امکان اخذ با توجه به شرایط فرد وجود دارد.

 6. قراری گفت:

  What is the best way for immigration to Denmark?
  Thanks alot

  1. رهنما گفت:

   Hi dear friend
   It depends on the individual’s condition

 7. سهرابى گفت:

  دانمارك كشور فوق العاده ايه

 8. نادر ابراهیمی گفت:

  منظور از بورسیه دانمارک یعنی اینکه کاملا هزینه تحصیل و زندگی در این کشور رایگان میشه؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   بستگی به نوع بورس داره

 9. amir abbas گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد بورسیه دانمارک تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد ئیزای تحصیلی دانمارک هم مطلب بذارید

  1. رهنما گفت:

   عرض احترام
   مقاله ویزای تحصیلی دانمارک راهنمای خوبی برای شما خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *