مهاجرت تحصیلی چین

بورسیه تحصیلی در چین

بورسیه تحصیلی در چین

همه دانشجویان علاقه مند به مهاجرت تحصیلی، مایلند بیش از پیش در مورد بورسیه های تحصیلی به خصوص بورسیه تحصیلی در چین اطلاعات کسب کنند. از آنجا که دریافت بورسیه به عنوان تامین کننده هزینه های تحصیلی از یکسو و کشور چین از سویی دیگر، بسیار مورد استقبال دانشجویان ایرانی قرار گرفته است بورسیه تحصیلی در چین عنوان مقاله ای است که موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جهت راهنمایی این عزیزان گردآوری نموده است.

اخذ بورسیه تحصیلی در کشور چین

چین کشوری با جاذبه های توریستی فراوان، سالانه دانشجویان بین المللی بسیاری را جذب می کند. در میان این دانشجویان، عده ای به واسطه بورسیه تحصیلی ای که دریافت نموده اند به این کشور مهاجرت تحصیلی کرده اند. این کشور که در اسیای شرقی واقع شده است، اخیرا یکی از بهترین کشورهای منطقه جهت مهاجرت دانشجویی می باشد. هر چند دریافت اقامت دائم ان کمی مشکل و زمانبر است، با این حال به علت دارا بودن بازار کار مناسب، اغلب دانشجویان بین المللی پس از اتمام دوره تحصیلی شان در این کشور مانده و مشغول به کار می شوند.

به جرات می توان گفت کشور چین یکی از معدود کشورهایی است که با توجه به رکود اقتصادی جهانی، همچنان فاند و بورسیه های متعددی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. حتی نکته جالب تر آنکه، چین دانشجویان خود را جهت تحصیل در سایر کشورها نیز بورس می نماید. تمام این نکات نشان از علاقه و توجه دولت این کشور به تحصیل و رشد افراد در سیستم آموزشی امن و به روز شده را دارد.

بورسیه تحصیلی در چین برای ورزشکاران

در صورتی که متقاضی تحصیل در کشور چین هستید و دارای رتبه و یا مدال در رقابت های ورزشی می باشید می توانید برای این نوع بورسیه اقدام کنید. ورزشکاران می توانند جهت تحصیل در کالج ها و دانشگاه های این کشور، حدود سالیانه 1000$ تا 3000$ (دلار) بورسیه تحصیلی دریافت کنند. با توجه به اینکه میانگین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های کشور چین، 3000$ (دلار) در سال است، می توان گفت این نوع بورسیه بسیار با ارزش است.

بورسیه تحصیلی در چین برای دوره های آنلاین

اگر متقاضی شرکت در دوره های آنلاینی که در کشور چین برگزار می شود هستید، از شانس بالایی جهت دریافت بورسیه تحصیلی برخوردارید. چرا که این کشور به دنیال تشویق دانشجویان جهت شرکت در دوره های اموزشی از راه دور است. در حال حاضر رشته های مدیریتی مانند MBA در این کشور اغلب به صورت آنلاین برگزار می شود. تعداد بسیار زیادی از دانشجویان بین المللی هر ساله با دریافت بورسیه های تحصیلی در این دوره ها شرکت می نمایند و مدرک تحصیلی معتبر مانند دوره های روزانه را دریافت می نمایند.

بورسیه تحصیلی در چین برای دوره های آنلاین

بورسیه تحصیلی DreamGo چین

این بورسیه فقط برای دانشجویان بین المللی است. آنها نقش مهمی در شکل دادن به محیط دانشگاهی کشور چین ایفا می کنند. این بورسیه دانشجویان بین المللی را که نمرات تحصیلی بالایی دارند و با معدل بالا جهت تحصیل در رشته های مختلف دانشگاه های چین اقدام می کنندف را حمایت می کند. تنها هدف این بورسیه این است که خدمات آموزشی با کیفیت را در رابطه با رشته های دانشگاهی در اختیار دانشجویان مستعد قرار دهد.

شرکت Dream Go با افتخار دانش آموزان بین المللی از چین را با مبلغ تا 1000$ (دلار) در هر ترم بورسیه می کند. Dream Go، یک شرکت مشاوره آموزشی بین المللی است که در شهر نیویورک مستقر است. مهلت اقدام جهت دریافت این بورسیه تا 31 مارس 2019 می باشد. این بورس تحصیلی برای همه برنامه های کالج یا دانشگاه ها باز است. 1000$ (دلار) در هر ترم مبلغی است که برای بورس کردن دانشجویان در نظر گرفته شده است. چک تحصیلی به طور مستقیم به کالج یا دانشگاه دریافت کننده ارسال می شود.

اخذ بورسیه از سوی اساتید چین

همواره بهترین راه جهت دریافت بورسیه تحصیلی، اقدام برای جلب نظر اساتید و دریافت فاند از سوی آنهاست. در واقع دانشجویان جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می توانند رزومه تحصیلی خود را برای اساتید رشته شان در دانشگاه های کشور چین از طریق ایمیل ارسال نمایند. در میان رزومه ها، اساتید دانشجویانی را که از وضعیت تحصیلی خوبی برخوردارند در نظر گرفته به تعداد دانشجویانی که برای پروژه های خود نیاز دارند، دانشجو می پذیرند.

در این حالت به دلیل اینکه استاد به کار دانشجو نیز نیاز دارد و هم چنین دانشجو از امتیازات خوبی برخوردار بوده، به او فاند یا اصطلاحا بورسیه تحصیلی اعطا می کنند. اکنون با توجه به شرایط ممکن است استادی دانشجوی انتخابی را اصطلاحا فول فاند کند. یعنی هم هزینه های تحصیل او را بپردازد و هم هزینه های زندگی اش. در غیر اینصورت در اغلب موارد دانشجویان فقط هزینه تحصیل را از دانشگاه یا استاد مورد نظر می گیرند و هزینه زندگی شان را خود می بایست بپردازند.

شانس دریافت بورسیه تحصیل در چین

به طور کلی دریافت بورسیه تحصیلی در چین در سال های اخیر کمی دشوار شده ولی در صورتی که نتوانید قبل از ورود به کشور مورد نظر بورس تحصیلی دریافت کنید، پیشنهاد می کنیم با در نظر گرفتن هزینه یک سال تحصیل و زندگی تان مهاجرت کرده و در سال دوم تحصیلی از بورس های دانشگاه مقصد به راحتی می توانید استفاده کنید.

در واقع به دلیل رقابت بسیار زیاد در میان دانشجویان بین المللی، دریافت فاند و یا بورسیه سخت شده است. ولی دانشجو می تواند پس از یکسال تحصیل موفقیت آمیز نظر دانشگاه و اساتید را جلب کرده و سپس درخواست بورسیه نماید. در اینصورت با شانس بیشتری موفق خواهد شد. امیدواریم با مطالعه این مقاله سوالاتتان یا بخشی از آنها در ارتباط با مهاجرت تحصیلی به چین پاسخ داده شده باشد. در صورتی که مایلید از هزینه تحصیل در چین آگاه شوید و در جریان مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در چین قرار بگیرید، پیشنهاد می کنیم با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *