صفحه اصلی » چین » بورسیه ی تحصیلی در چین

بورسیه ی تحصیلی در چین

بورسیه ی تحصیلی در چین
نوشته شده توسط em.user2 | چین | دیدگاه ۰

همه ی دانشجویان علاقه مند به مهاجرت، مایلند بیش از پیش در مورد بورسیه های تحصیلی به خصوص بورسیه ی تحصیلی در چین اطلاعات کسب کنند. از آنجا که کشور چین بسیار مورد استقبال دانشجویان ایرانی قرار گرفته، بورسیه ی تحصیلی در چین عنوان مقاله ایست که موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جهت راهنمایی این عزیزان گردآوری نموده است.

 

بورسیه ی تحصیلی در چین

چین کشوری با جاذبه های توریستی فراوان، سالانه دانشجویان بین المللی بسیاری را جذب می کند. در میان این دانشجویان، عده ای به واسطه ی بورسیه ی تحصیلی ای که دریافت نموده اند به این کشور مهاجرت تحصیلی کرده اند.

این کشور که در اسیای شرقی واقع شده است، یکی از بهترین کشورهای منطقه جهت مهاجرت دانشجویی می باشد. هر چند دریافت اقامت دائم ان کمی مشکل و زمانبر است، با این حال به علت بازار کار مناسب اغلب دانشجویان بین المللی پس از اتمام دوره ی تحصیلی شان در این کشور مانده و مشغول به کار می شوند.

به جرات می توان گفت کشور چین یکی از معدود کشورهایی است که با توجه به رکود اقتصادی جهانی، همچنان فاند و بورسیه های متعددی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. حتی نکته ی جالب تر آنکه، چین دانشجویان خود را جهت تحصیل در سایر کشورها نیز بورس می نماید. تمام این نکات نشان از علاقه و توجه دولت این کشور به تحصیل و رشد افراد در سیستم آموزشی امن و به روز شده را دارد.

در ادامه ی مقاله انواع بورسیه های تحصیلی که دانشجویان خارجی می توانند از دانشگاه های چین دریافت نمایند آورده شده است.

 

بورسیه ی تحصیلی در چین برای ورزشکاران

در صورتی که متقاضی تحصیل در کشور  چین هستید و دارای رتبه و یا مدال در رقابت های ورزشی می باشید می توانید برای این نوع بورسیه اقدام کنید. ورزشکاران می توانند جهت تحصیل در کالج ها و دانشگاه های این کشور، حدود سالیانه 1000 تا 3000 دلار بورسیه تحصیلی دریافت کنند. با توجه به اینکه میانگین هزینه ی تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های کشور چین، 3000 دلار در سال است، می توان گفت این نوع بورسیه بسیار با ارزش است.

 

بورسیه برای دوره های انلاین

اگر متقاضی شرکت در دوره های آنلاینی که در کشور چین برگزار می شود هستید، از شانس بالایی جهت دریافت بورسیه تحصیلی برخوردارید. چرا که این کشور به دنیال تشویق دانشجویان جهت شرکت در دوره های اموزشی از راه دور است. در حال حاضر رشته های مدیریتی مانند MBA در این کشور اغلب به صورت آنلاین برگزار می شود. تعداد بسیار زیادی از دانشجویان بین المللی هر ساله با دریافت بورسیه های تحصیلی در این دوره ها شرکت می نمایند و مدرک تحصیلی معتبر مانند دوره های روزانه را دریافت می نمایند.

 

بورس تحصیلی DreamGo (از خارج از چین صادر می شود)

این بورسیه فقط برای دانشجویان بین المللی است. آنها نقش مهمی در شکل دادن به محیط دانشگاهی کشور چین ایفا می کنند. این بورسیه دانشجویان بین المللی را که نمرات تحصیلی بالایی دارند و با معدل بالا جهت تحصیل در رشته های مختلف دانشگاه های چین اقدام می کنندف را حمایت می کند.

تنها هدف این بورسیه این است که خدمات آموزشی با کیفیت را در رابطه با رشته های دانشگاهی در اختیار دانشجویان مستعد قرار دهد. شرکت Dream Go با افتخار دانش آموزان بین المللی از چین را با مبلغ تا 1000 دلار در هر ترم بورسیه می کند.

Dream Go، یک شرکت مشاوره آموزشی بین المللی است که در شهر نیویورک مستقر است.

توضیحات مربوط به این نوع بورس تحصیلی:

مهلت اقدام جهت دریافت این بورسیه تا 31 مارس 2019 می باشد.

این بورس تحصیلی برای همه برنامه های کالج یا دانشگاه ها باز است.

1000 دلار در هر ترم مبلغی است که برای بورس کردن دانشجویان در نظر گرفته شده است. چک تحصیلی به طور مستقیم به کالج یا دانشگاه دریافت کننده ارسال می شود.

ملیت: بین المللی. در واقع از هر ملیتی که باشید برای این بورس تحصیلی می توانید اقدام کنید.

تعداد بورس تحصیلی: یک بورس تحصیلی برای هر ترم در دسترس است.

معدل یا اصطلاحا GPA باید 3.0 یا بالاتر باشد.

 

اخذ فاند از سوی اساتید

همواره بهترین راه جهت دریافت بورسیه ی تحصیلی، اقدام برای جلب نظر اساتید و دریافت فاند از سوی آنهاست.

در واقع دانشجویان جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می توانند رزومه ی تحصیلی خود را برای اساتید رشته شان در دانشگاه های کشور چین از طریق ایمیل ارسال نمایند. در میان رزومه ها، اساتید دانشجویانی را که از وضعیت تحصیلی خوبی برخوردارند در نظر گرفته به تعداد دانشجویانی که برای پروژه های خود نیاز دارند، دانشجو می پذیرند.

در این حالت به دلیل اینکه استاد به کار دانشجو نیز نیاز دارد و هم چنین دانشجو از امتیازات خوبی برخوردار بوده، به او فاند یا اصطلاحا بورسیه تحصیلی اعطا می کنند.

حال با توجه به شرایط ممکن است استادی دانشجوی انتخابی را اصطلاحا فول فاند کند. یعنی هم هزینه های تحصیل او را بپردازد و هم هزینه های زندگی اش.

ر غیر اینصورت در اغلب موارد دانشجویان فقط هزینه ی تحصیل را از دانشگاه یا استاد مورد نظر می گیرند و هزینه ی زندگی شان را خود می بایست بپردازند.

 

جمع بندی

به طور کلی دریافت بورسیه ی تحصیلی در چین در سال های اخیر کمی دشوار شده ولی در صورتی که نتوانید قبل از ورود به کشور مورد نظر بورس تحصیلی دریافت کنید، پیشنهاد می کنیم با در نظر گرفتن هزینه ی یک سال تحصیل و زندگی تان مهاجرت کرده و در سال دوم تحصیلی از بورس های دانشگاه مقصد به راحتی می توانید استفاده کنید.

در واقع به دلیل رقابت بسیار زیاد در میان دانشجویان بین المللی، دریافت فاند و یا بورسیه سخت شده است. ولی دانشجو می تواند پس از یکسال تحصیل موفقیت آمیز نظر دانشگاه و اساتید را جلب کرده و سپس درخواست بورسیه نماید. در اینصورت با شانس بیشتری موفق خواهد شد.

امیدواریم با مطالعه ی این مقاله سوالاتتان یا بخشی از آنها پاسخ داده شده باشد. در صورتی که مایلید با پرداخت هزینه های اندک مهاجرت تحصیلی کرده و در کشور های ارزان قیمت تحصیل کنید، قویا پیشنهاد می کنیم با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل کنید.

بورسیه ی تحصیلی در چین
امتیاز دهی